Plazmy serii D8000 Samsunga

ADRIANNO

New member
W końcu zdecydowałem się nabyć plazmę Samsunga PS 64 D8000.
Co do okularków, to razem z TV otrzymałem dwie pary okularów podstawowego modelu - czyli SSG 3100.
Miałem okazję porównania je z topowymi okularami SSG 3700, bo byłem gotów w nie zainwestować.
Zrobiłem sobie testy zarówno na obrazie ruchomym, jak i na klatce stop w 3D, by mieć tą samą podstawę odniesienia na tym samym egzemplarzu PS 64D8000.
Nie wiem jakie wrażenia u innych, ale moje wnioski są proste.
Nie ma żadnego sensu dopłacać do SSG 3700.
1) W samej jakości obrazu 3D nie dopatrzyłem się najmniejszej różnicy.
2) W jasności ( optyczny odbiór jasności matrycy ) nie dopatrzyłem się również żadnej różnicy ( porównywałem w warunkach dużego stoiska RTV ).
3) Osobiście odniosłem wrażenie, że SSG 3100 dają nawet nieco lepszy efekt.
Powód mojej impresji jest prosty :
SSG 3700 nie posiadają po obu bokach plastikowych barierek - będące po prostu gołymi szkiełkami.
Skutkuje to łatwiejszą możliwością dostępu światła z innych źródeł emitujących to światło ( no chyba, że ogląda się w całkowitej ciemności ).
Efekt jest taki, że SSG 3100 po prostu trochę lepiej uszczelniają przed źródłami światła z boku, co wydaje się tworzyć troszeczkę lepszy komfort oglądania.
Nie wiem jaka będzie natomiast różnica w trwałości użytkowania pomiędzy tymi modelami, bo to okaże się w boju.

Mam dwa pytania do użytkowników plazm Samsunga z serii D8000 ( zwłaszcza 64 D8000 ).
Zostały mi dwa dni na ewentualne oddanie plazmy i zamienienia ją na inny egzemplarz, choć b. nie chciałbym tego czynić ze względu na ( jak na razie ) zupełną ciszę mojego egzemplarza podczas pracy.
A wpierw wygrzewał się prawie trzy tygodnie na stoisku RTV zanim go nabyłem, co mnie akurat cieszy, bowiem posiada już trochę godzin przepracowanych i mam pokorną nadzieję, iż ów przydźwięk się nie pojawi.
1) Chwilowo mam - niestety - podpięty TV pod tzw. kablówkę ( analogowo ) do odbioru stacji telewizyjnych.
Nie wiem czy ta okoliczność jest tego efektem ( jakość podawanego sygnału analogowego ), ale praktycznie na każdym programie mniej lub bardziej pojawiają się jakby obwoluty wokół postaci, przedmiotów, loga programu itd.
Jakby lekko przesunięte odbicia/przebicia figur, które TV kreśli na ekranie, co bardzo psuje efekt ostrości obrazu - zwłaszcza mniejszych ( występujących w dalszym planie ) szczegółów.
2) Drugi przykry efekt to jasne, poziome pasy pojawiające się nierzadko zwłaszcza przy prostokątnych, wyrazistych na tle tła obramowaniach - jakby ciągnące się na lewo i prawo poziomo białe smugi ( przykładowo w momencie, gdy wyświetla się dość kontrastowy pasek z wynikiem jakiegoś lekkoatlety podczas mitingu - to na lewo oraz prawo od tego obramowania z wynikiem ciągną się poziomo białe smugi.

Czy ktoś posiada jakąś wiedzę skąd u licha ta przypadłość ?
Czy to wynik jakości dostarczanego sygnału analogowego, czy w ogóle telewizora ?
Problem w tym, że kabel HDMI ( v. 1.4 ) przyślą mi dopiero po czasie, w którym mam możliwość oddania i zamiany plazmy na inny egzemplarz, bo inaczej mógłbym bez problemu porównać sygnałem podawanym cyfrowo z konsoli PS3-ki.
Mogę tylko dodać, że na wyświetlanych zdjęciach z wpiętego do TV USB te oba problemy w ogóle nie występują !

Tomekb - nie wiesz skąd może wynikać problem nieczytania USB ?
Czasami wpinam pendriwa do gniazda w TV i czyta od razu, czasem pojawia się komunikat, że brak źródła, więc muszę go wyjąć z dwa trzy razy i dopiero po kolejnej próbie czyta zewnętrzny dysk ( np. ze zdjęciami ) albo przepinam pendriwa do drugiego gniazdka USB.
Czy sprawa wymaga może jakiejś specjalnej konfiguracji w TV, by nie występował ten problem ?

Pozdrawiam.
 

lgawron

New member
ad 1) na 90% problem zrodla cyfrowego
ad 2) to sie nazywa line bleed ... Samsung ma tego sporo, kazda plazma bleeduje mniej lub bardziej.


PS. wygrzewaniem 3 tygodnie w salonie akurat bym sie nie cieszyl. Chyba, ze masz pewnosc, ze nie byla wyswietlana non stop ta sama plansza w trybie dynamicznym.
 

tomekb19

Member
Ja używam dysku zewn. Samsung G3 station i nie mam z nim problemów, z tym że dysk ma zasilanie zewnętrzne więc trochę ma to się nijak do pendriva.

U siebie zauważyłem też dość ciekawe zachowanie TV, otóż jak wrzucę na dysk jakieś pliki, np. usuwam z pliku srt za pomocą laptopa polskie znaki; jeśli wyjmę zwyczajnie wtyczkę usb z laptopa i włożę do TV to telewizor będzie widział plik z napisami jeszcze sprzed usunięcia polskich znaków lub nie będzie widział go wcale. Natomiast jeśli kliknę na laptopie bezpieczne usuwanie sprzętu TV widzi wszystko ok.

Może też spróbuj po wgraniu czegoś na pena "bezpiecznie" go usunąć? :)

Co do Twoich 2 pytań to powiem tak:
1) spróbuj ustawić tryb film i odpowiednio go skalibrować - mi najbardziej pasują ustawienia TiVoHD http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1333561 ogólnie chodzi o to żeby powyłączać wszystkie wspomagacze jakie oferuje TV :p
2) tak jak Igawron napisał :p
 
Ostatnia edycja:

DarkMind

New member
ADRIANNO - wielkie dzięki, za info o okularkach, wiem już żeby nie wydawać kaski bezsensu na te droższe. ja nie miałem mozliwości porównania itp.

Koledzy powtórze pytanie z poprzedniej strony, biorąc pod uwagę konkurencje w postaci Panasonica V30 który podobno lepiej wypada w teście, nie żałujecie wyboru Samsunga D8000?

Kolejne pytanie(zadłem je we własnym temacie, ale tam mały ruch, może Wy pomożecie) - szykuję sie do kupna PS51D8000 - troche miesza mi w głowie ten Panasonic V30 a także, co pójde do MM obejrzeć "mojego" PS51D8000 obok stoją:
UE55D6500
PS59D550
oba wiekszę a cena podobna, do tego led ładnie wygląda i nie wiem juz co wybrać czy mimo wszystko PS51? 64" niestety za drogi jest dla mnie, a mam problem, bo to mój pierwszy płaski tv, do tego prezent i na dość długie lata więc chciałbym jak najlepiej wybrać.
 

tomekb19

Member
Koledzy powtórze pytanie z poprzedniej strony, biorąc pod uwagę konkurencje w postaci Panasonica V30 który podobno lepiej wypada w teście, nie żałujecie wyboru Samsunga D8000?

Ja odniosę się do modelu 64 calowego. Ale szczerze mówiąc nie lubię takich pytań bo dość łatwo wywiązują się z nich głupie i niepotrzebne kłótnie.

Tak więc Samsung obecnie kosztuje 9200, Panasonic 14700. W komentarzach testerów czy to na cnecie czy HDJ Panasonic jest trochę lepszy od Samsunga. Niestety dla mnie trochę to o wiele za mało żeby wydać dodatkowe 5500 czyli jakby nie było 60% ceny Samsunga :)

Reasumując, jakbym kupował jeszcze jeden TV to bez wahania kupiłbym Samsunga. Natomiast jeśli miałbym nieograniczone środki to kupiłbym Panasonica :)
 

DarkMind

New member
tomekb19 dzięki wielkie za odpowiedź, więc już Panasonica mam z głowy ;)
tylko się nadal zastanawiam nad tym, czy lepiej wziąc starsze(chyba) modele samsunga ale wieksze, czy ciut mniejszy ale jednak z tego roku z bardzo dobrymi opiniami, mówię o modelach: UE55D6500
PS59D550.
pewnie w ogóle nie brałbym ich pod uwagę, gdyby nie to, że PS51 stoi koło nich i wygląda jakoś na mocno małego ;)
licze na to, że w salonie urośnie, gdy nie bedzie wiekszych od niego dookoła :)
 

tomekb19

Member
Tylko pamiętaj, że ja się wypowiadam odnośnie modelu 64 calowego, który jak wiadomo różni się trochę od mniejszych wersji - tak jak to było w poprzednim roku.
 

tomekb19

Member
Z tego co pamiętam w pomiarach wyszło, że ma gorszą czerń, ale o ile i jak to wygląda w rzeczywistości to nie mam pojęcia. Najlepiej zobaczyć na własne oczy :)
 

DarkMind

New member
teraz mam rozkminke 51D8000 vs UE55D8000
:p podobno w plazmie lepsze 3D ale LEd mniej pradu zjada:|

ale ja nie o tym.

oglądaliście juz filmy w 3D?

na prezentacji w sklepie, 3D bez okularków jest jakby wielowarstwowe, zakładam okularki i fajnie widać.
w domu mam pare filmów 3D ale tzw SBS - side by side.
wiem z instrukcji, że jest takie ustawienie w tv, ale czy w takim razie to SBS jest gorszym 3D niż to co widziałem w sklepie? tam nie było żadnego SBS w kinie też nie :|
 

bigxlx

New member
teraz mam rozkminke 51D8000 vs UE55D8000
:p podobno w plazmie lepsze 3D ale LEd mniej pradu zjada:|

ale ja nie o tym.

oglądaliście juz filmy w 3D?

na prezentacji w sklepie, 3D bez okularków jest jakby wielowarstwowe, zakładam okularki i fajnie widać.
w domu mam pare filmów 3D ale tzw SBS - side by side.
wiem z instrukcji, że jest takie ustawienie w tv, ale czy w takim razie to SBS jest gorszym 3D niż to co widziałem w sklepie? tam nie było żadnego SBS w kinie też nie :|

Sygnal wejsciowy moze byc np. SBS => w TV wybierasz SBS i obraz jest juz "wielowarstwowy", a po zalozeniu okularow 3D. To cala zagadka - pamietaj im lepszy material tym lepsze 3D - smieciowego SBS nie ma co ladowac.
 

DarkMind

New member
bigxlx dzięki za odpowiedź, ja mam pliczki SBS po pare GB więc myślę, że jakość dobra, martwiłem się, że to będzie jakieś bylejakie 3D.
a że jeszcze nie mam telewizora to nie miałem jak sprawdzić:)

accu dzięki za link, fajnie było poczytać.

szkoda, że D8000, nie ma 55cali, wtedy pewnie bym się tak nie zastanawiałam nad UE 55 D8000 lub jak teraz nad Panasoniciem 55VT30.
chociaż ten ostatni trochę mi przeszedł, bo właśnie przeczytałem o jakichś problemach z matrycami właśnie w modelach 55".
 

ADRIANNO

New member
Dzięki Tomekb 19 za namiary na stronkę z ustawieniami.
Razem z Igawron mieliście rację - ten efekt "halo" wokół rysujących przez monitor przedmiotów to wpływ paskudnego sygnału analogowego podawanego przez telewizję kablową.
Przy płytkach Blu-Ray i dobrze nagranych DVD w ogóle tych problemów się już nie dopatrzyłem.
Również trudno zauważyć na tych nośnikach efekt line bleed. :smile:
Na razie nic nie brzęczy.
Póki co - mogę powiedzieć, że nie żałuję ani jednego złocisza wydanego na PS64 D8000.

Pozdrawiam miłośników uczciwych przekątnych.
 
Ostatnia edycja:

ADRIANNO

New member
Stopka, jak stopka - przedmiot gustu.
Mi akurat jej design grawituje wokół mego poczucia estetycznego, a i koresponduje do reszty anturażu pokoju., ale jak wiadomo ... kwestia indywidualna.
Natomiast owa stopka wzbiera we mnie zgoła odmienny przestrach.
Jej część nośna, dźwigająca TV - trzpień, na którym jest plazma osadzona - jest na tyle niepewna w sensie stabilności, iż odnoszę z trwogą wrażenie, że większy przeciąg z otwartego okna mógłby ją po prostu powalić.
Toteż mam nadzieję, że w słusznym czasie zdołam TV umocować na wieszaku.

Pozdrówka.
 

DarkMind

New member
Witam,
na 90% jutro jadę kupić PS51D8000.
mam jednak do Was pytanie, czemu kupując TV zdecydowaliście się na plazmę?
ja waham sie między PS51D8000 a UE55D8000.

czy wybraliście PS51 lub 64, zamiast Led, bo np więcej oglądacie filmów a mniej gracie?
ja pewnie w ogóle nie będę grał bo nawet konsoli jeszcze nie mam ;)
głównie filmy i tv.
 

DarkMind

New member
Witam,
niestety nie mogę edytować swoich postów, a nie wiem kiedy ktoś tutaj napisze, a też nie mogę znależć odpowiedzi, więc może ktoś z Was pomoże.

kupiłem ostatecznie PS1D8000, w domu nagle mocno urósł ;)
połączyłem przez wifi z allshare, filmy w hd chodzą płynnie (przycinają filmy 3D, tzn co chwile są "doładowywane").
problem jest taki, że gdy puszczam filmy 720p i 1080p to mam czarne pasy na górze i dole, ale skoro tv jest fullhd i puszczam materiały hd to chyba powinny być na cały ekran? czy się mylę :/
ustawiony jest na 16:9, tryb Film i jedyne co moge zmienić to (nie pamiętam już dobrze) w tym pasku po wciśnieciu "tools" podczas odtwarzania filmu mam: tryb 1 i tryb2 (drugi rozciąga obraz w pionie, pasy znikają ale jest rozciągniete).
da się zrobić, żeby tych pasów nie było?
z kolei Avatar odtwarzał się bez pasów, a inne filmy z nimi.
czy to kwestia pliku, kontenera mkv?

poczytałem - czy chodzi o to, że to są formaty kinowe i stąd te pasy?


druga sprawa, nie mogę w allshare, dodać całego dysku gdzie mam materiały HD, bo krzyczy, że "możesz wybrać tylko foldery z dysków lokalnych", więc powybierałem konkretne katalogi ale... zauważyłem ograniczenie, mogę dodać tylko 31 katalogów:/
w instrukcji allshare nic o tym nie znalazłem.
jest jakiś sposób by dodawać więcej?
 
Ostatnia edycja:

tomekb19

Member
Jeśli masz pasy na górze i na dole to znaczy, że film nie jest w pełnej rozdzielczości czy to HD czy Full HD.
Często filmy są przycinane, przykłady poniżej - obydwa są oznaczone odpowiednio jako 720p i 1080p :) - zrobiłem tylko ctrl+c / ctrl+v ze stronki.

Skarb narodów / National Treasure (2004) [Lektor PL/EN] 1080p.BluRay.DTS+AC3.PL.x264.dxva-EuReKA
Format : AVC
Format profile : High@L4.1
Duration : 2h 10mn
Nominal bit rate : 12.8 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 798 pixels

Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps

lub,

Rango (2011) m720p Dual Audio [Dubbing PL-AC3 | ENG-AC3] [WaLTeR]
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 6 frames
Bit rate : 2 250 Kbps
Maximum bit rate : 25.0 Mbps
Width : 1 280 pixels
Height : 528 pixels

Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
 
Do góry