Plazmy Samsunga w 2011r.

redlum

New member
Bez reklam
w zeszłym roku samsung namieszał z modelami - w EU C7000 to odpowiednik w USA C8000, zaś C6900 ---> C7000
 

tomekb19

Member
Z modelami na 2011 chyba będzie już normalnie, tzn. 8000 to jest najwyższy model i w US i EU. Pojawiają się pierwsze sztuki w Europie:

Samsung PS64D8000 Porównanie cen | Cenowarka.pl UE

Ale to chyba póki co jest preorder.

Na amerykańskiej stronie Samsunga pojawiły się wczoraj nowe modele plazm:
Features and Specifications - NEW! 64" Class (64.01" Diag.) Plasma 8000 Series Smart TV | Samsung TV/Video
Features and Specifications - NEW! 64" Class (64.01" Diag.) Plasma 7000 Series Smart TV | Samsung TV/Video

I teraz nasuwa się pytanie, czy w ogóle warto się interesować modelem D8000, bo różni się on od D7000 tylko "wbudowanym" Skype'em i większym dynamicznym kontrastem (czymkolwiek by nie był) 25 mln zamiast 15 mln.
W zapowiedziach na CES była jeszcze mowa o Local Color Enchancer ale jak widać chyba się z tego wycofali.
 

bartas225

New member
Kurde, miał być dotykowy pilot i ten Local Color Enhancer, a nie ma ;/ Byłem pewny że kupię D8000, teraz zaczynam się zastanawiać czy nie wybrać D7000, bo Skype tak czy siak nie używam...
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam . Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat i napisałem tutaj bo dotyczy modeli na rok 2011 . Obecnie mam Panasonica 50VT20EA ale przymierzam się do zmiany na nowszy model . Myślałem że kupie tym razem Panasonica 50GT30E ale z powodu polityki tej firmy , która nie zmienia wyglądu tv adekwatnie do dzisiejszych czasów czy menu oraz pilota , chyba przesiąde się na inny tv. Myśle nad albo LG 50PZ950 lub SAMSUNGU PS51D8000 czy PS51D7000. Wiem że w/w tv nie ma jeszcze prawie nikt ale moje pytanie brzmi : porównując te dwie firmy LG i SAMSUNGA jak wygląda sprawa serwisowa ( czytałem że SAMSUNG kompletnie olewa klienta ) , jak wygląda bezpośrednie porównanie obecnych najwyższych modeli tych firm tzn jakość obrazu jednego i drugiego w porównaniu do siebie ? Jednym słowem która plazma jest lepsza ( głównym kryterium jest jakość obrazu , bo wygląd menu czy pilotów oraz samych tv już znam ze zdięć ). Z LG wogóle nie miałem styczności , a SAMSUNGA 50C7000 po porównaniu z Panasonikiem odrazu wykluczyłem z powodu powidoków ,które się 10 razy szybciej pojawiały w porównaniu z PANASEM. Po cichu licze że jakość tych nowych plazm SAMSUNGA czy LG zostanie znacznie poprawiona zwłaszcza licze na SAMSUNGA bo nowe 51 calowe matryce muszą i chyba są całkiem nowe , więc może wreszcie poprawią wady poprzednich modeli . Jak ktoś miał porównanie i po trafi się rzeczowo wypowiedzieć w kwestii moich pytań to bardzo prosze , bo inaczej znowu przyjdzie mi kupić brzydkiego kloca w postaci PANASONICA 50GT30 lub 50VT30 , a chciałbym tego uniknąć :) . Pozdrawiam
 

tomekb19

Member
Póki co chyba za wcześnie na jakiekolwiek porównania. LG chyba dopiero w zeszłym tygodniu rozpoczęło dystrybucję swoich plazm do sklepów Samsungi też dopiero co się zaczynają pojawiać.
Jak na razie był jeden test modelu 51D8000 więc ciężko cokolwiek porównywać.
Poza tym nie oczekiwałbym na Twoim miejscu jakichś wielkich popraw co do jakości obrazu po zmianie z VT20 na D8000 lub PZ950 - moim zdaniem to wyrzucanie pieniędzy. Wydaje mi się, że w tegorocznych modelach głównie poprawiono wszelkie problemy związane z 3D i to by było na tyle, więc na Twoim miejscu, jeśli naprawdę chcesz zmienić TV, poczekałbym chwilę i wybrał między PS59D8000 lub 60PZ950.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Witam . Nie wiedziałem gdzie napisać ten temat i napisałem tutaj bo dotyczy modeli na rok 2011 . Obecnie mam Panasonica 50VT20EA ale przymierzam się do zmiany na nowszy model . Myślałem że kupie tym razem Panasonica 50GT30E ale z powodu polityki tej firmy , która nie zmienia wyglądu tv adekwatnie do dzisiejszych czasów czy menu oraz pilota , chyba przesiąde się na inny tv. Myśle nad albo LG 50PZ950 lub SAMSUNGU PS51D8000 czy PS51D7000. Wiem że w/w tv nie ma jeszcze prawie nikt ale moje pytanie brzmi : porównując te dwie firmy LG i SAMSUNGA jak wygląda sprawa serwisowa ( czytałem że SAMSUNG kompletnie olewa klienta ) , jak wygląda bezpośrednie porównanie obecnych najwyższych modeli tych firm tzn jakość obrazu jednego i drugiego w porównaniu do siebie ? Jednym słowem która plazma jest lepsza ( głównym kryterium jest jakość obrazu , bo wygląd menu czy pilotów oraz samych tv już znam ze zdięć ). Z LG wogóle nie miałem styczności , a SAMSUNGA 50C7000 po porównaniu z Panasonikiem odrazu wykluczyłem z powodu powidoków ,które się 10 razy szybciej pojawiały w porównaniu z PANASEM. Po cichu licze że jakość tych nowych plazm SAMSUNGA czy LG zostanie znacznie poprawiona zwłaszcza licze na SAMSUNGA bo nowe 51 calowe matryce muszą i chyba są całkiem nowe , więc może wreszcie poprawią wady poprzednich modeli . Jak ktoś miał porównanie i po trafi się rzeczowo wypowiedzieć w kwestii moich pytań to bardzo prosze , bo inaczej znowu przyjdzie mi kupić brzydkiego kloca w postaci PANASONICA 50GT30 lub 50VT30 , a chciałbym tego uniknąć :) . Pozdrawiam

Co do jakości obrazu to sądze że VT30 nie ma konkurencij w postaci PZ950 lub d8000 w spawie wzornictwa jest to prawie duplikat plazmy LG PZ950 tafla szkła i Panek jest znacznie cienszy od Pzetki czyli nie taki kloc jak go malują:-D a myślę ze kazdego filmgoera interesuje quality pictures a w tym Panek jest the:krol: Samsung D8000 będzie słabszy w kontrascie czerni i natural color pierwsze review na Avforum to potwierdza wzorniczo jest okey ale not silver
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolegdzy , dzięki za szybką odpowiedz . Też myśle że 50VT30 będzie najlepszym tv ale prawde mówiąć już się najadłem tego 3D i nie zależy mi wogóle na 3D . Jest to tylko gadżecik i nic więcej .Więc prawdę mówiąc chce kupić najlepszy z możliwych telewizorów do 2D w którym to priorytetem jest jakość obrazu 2D i wygląd telewizora na drugim planie . Więc nie mam zamiaru pomimo tego że mnie stać wydawać kasy na pierdoły zwiazane z 3D . Panasonic 50VT30E zapewne będzie w naszym nienormalnym kraju kosztował na starcie koło 10000 zł . A mając VT20 nie spodziewałbym się znaczącej poprawy jakości obrazu , poza bełkotem marketingowym i parametrami podawanymi na papierze . W tamtym roku kupiłem tylko dlatego VT20 a nie G20 że jednak czerń jest lepsza w VT . Owszem żałuje że nie kupiłem V20 no ale było minęło . Teraz już nie ma V30 tylko pozostało do wyboru G30 ale z tego co widze o ile w roku 2010 VT I V było na tym samym poziomie jakościowym obrazu 2D to teraz cwaniaczki zmuszają do kupowania telewizora z 3D jak się chce mieć obraz najlepszy 2D . I pewno dlatego nie ma już V30 tylko G30 które będzie pewno miało obraz 2D jednak gorszy od VT30 . Więc pewno jak już będe celował w GT30 a nie VT30 . Nie mam zamiaru dokładać do mojego Panasa VT20 5000 zł tylko po to żeby miećtafle szkła i podświetlanego pilota . :) Pozdrawiam
 

tomekb19

Member
Dlatego też napisałem o zmianie VT20 na większy rozmiar D8000 lub PZ950, które jakością obrazu zapewne dorównają jeśli nie przebiją VT20 a wygląd i funkcje dodatkowe w stosunku do Panasonica to już inna epoka :)
Najważniejsze na koniec - 9 lub 10 cali piechotą nie chodzi :)

Visual TV Size Comparison : 50 inch 16x9 display vs 60 inch 16x9 display
50-inch-16x9-vs-60-inch-16x9.png
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Kolegdzy , dzięki za szybką odpowiedz . Też myśle że 50VT30 będzie najlepszym tv ale prawde mówiąć już się najadłem tego 3D i nie zależy mi wogóle na 3D . Jest to tylko gadżecik i nic więcej .Więc prawdę mówiąc chce kupić najlepszy z możliwych telewizorów do 2D w którym to priorytetem jest jakość obrazu 2D i wygląd telewizora na drugim planie . Więc nie mam zamiaru pomimo tego że mnie stać wydawać kasy na pierdoły zwiazane z 3D . Panasonic 50VT30E zapewne będzie w naszym nienormalnym kraju kosztował na starcie koło 10000 zł . A mając VT20 nie spodziewałbym się znaczącej poprawy jakości obrazu , poza bełkotem marketingowym i parametrami podawanymi na papierze . W tamtym roku kupiłem tylko dlatego VT20 a nie G20 że jednak czerń jest lepsza w VT . Owszem żałuje że nie kupiłem V20 no ale było minęło . Teraz już nie ma V30 tylko pozostało do wyboru G30 ale z tego co widze o ile w roku 2010 VT I V było na tym samym poziomie jakościowym obrazu 2D to teraz cwaniaczki zmuszają do kupowania telewizora z 3D jak się chce mieć obraz najlepszy 2D . I pewno dlatego nie ma już V30 tylko G30 które będzie pewno miało obraz 2D jednak gorszy od VT30 . Więc pewno jak już będe celował w GT30 a nie VT30 . Nie mam zamiaru dokładać do mojego Panasa VT20 5000 zł tylko po to żeby miećtafle szkła i podświetlanego pilota . :) Pozdrawiam
Znaczną poprawę na VT30 względem VT20 napewno nie uzyskasz ale step ahead jest napewno lepszy filtr znacznie lepsza czerń w pomiarze ANSI[bardzo ważne w mięszanych scenach obrazu]a co do modeli Sama i lg nie ma sensu zmieniac VT20 na te modele nic na jakosci w 2d nie uzyskasz bo model twój napewno nie będzie gorszy od nich tu masz fotki VT20 left side VT30 center ale fotkami nie sugerujemy naszego wyboru szkiełka od tego są nasze oczy
panasonic_convention_2011_68.jpg (83.4 KB)
confronto.jpg (55.0 KB)
 

Attachments

  • panasonic_convention_2011_68.jpg
    panasonic_convention_2011_68.jpg
    83,4 KB · Wyś: 96
  • confronto.jpg
    confronto.jpg
    55 KB · Wyś: 750
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego, pozyjemy zobaczymy . Osobiście celuje w LG 50PZ950 śliczny wygląd , pilot , panas się chowa na dzieńdobry . A LG ma certyfikat TXH na 2d i 3d , więc pomijając różne zabiegi finansowe to nikt takowych certyfikatów nie daje zapewne na zasadzie płacisz i masz . Czerń podobno też na poziomie Panasa . Kiedyś w czasach TV CRT , to wiadomo że było kilka firm przodujących jak SONY , PANASONIC ,PHILIPS itp . Obecnie uważam że płacenie za sam znaczek na obudowie nie ma sensu . Na swojego VT20 mam kupca od ręki za 5000 zł , a z tego co przynajmniej jest w jednym sklepie internetowym to cena własnie tego LG będzie podobna , więc nic nie dołoże i mam za tą samą kase tv o klase ładniejszy i funkcjonalniejszy . Ale trzeba poczekać na oficjalne testy i najlepiej tych co kupili i mają .Bo wiadomo że papier wszystko przyjmie . Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego, prawde mówiąc nie myślałbym wogóle o zmianie Panasa na coś innego ale szlag mnie trafia z tą przypadłością w 50 Hz czyli rozdwajaniem się tych kolorów w ruchu . Podobno w LG ani w SAMSUNGU tego nie ma , a przyznam że to najbardziej mnie wku...wia . i dlatego myśle o zmianie na coś innego . Są tacy co tego nie widzą , a ja niestety tak .
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jeśli ten problem został wyeliminowany,to jak już zmieniasz to myśl o VT30,bo wiedząc co potrafi twój model z żadnego innego nie będziesz zadowolony:)
 

kaukaz

New member
Bez reklam

Adrian85

New member
Bez reklam
Powidoki jak we wszystkich-pojawiają się i znikają.U mnie ''chodzi'' ok.13godz. dziennie i jakoś się nic nie wypaliło(dla mnie to nie problem,na tą chwilę 3268 godz.) i wyraźnie napisałem ;)

''....jak już zmieniasz,to myśl o VT30....''
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Kolego, pozyjemy zobaczymy . Osobiście celuje w LG 50PZ950 śliczny wygląd , pilot , panas się chowa na dzieńdobry . A LG ma certyfikat TXH na 2d i 3d , więc pomijając różne zabiegi finansowe to nikt takowych certyfikatów nie daje zapewne na zasadzie płacisz i masz . Czerń podobno też na poziomie Panasa . Kiedyś w czasach TV CRT , to wiadomo że było kilka firm przodujących jak SONY , PANASONIC ,PHILIPS itp . Obecnie uważam że płacenie za sam znaczek na obudowie nie ma sensu . Na swojego VT20 mam kupca od ręki za 5000 zł , a z tego co przynajmniej jest w jednym sklepie internetowym to cena własnie tego LG będzie podobna , więc nic nie dołoże i mam za tą samą kase tv o klase ładniejszy i funkcjonalniejszy . Ale trzeba poczekać na oficjalne testy i najlepiej tych co kupili i mają .Bo wiadomo że papier wszystko przyjmie . Pozdrawiam


że tak powiem - niezłego jelenia znalazłeś na tego TV - bo ceny w sklepach internetowych zaczynają się od 100zł więcej (+przesyłka) ale za to dodatkowo po rejestracji na stronie panasonica dostanie się za darmo wieszak z instalacją

a co do nowych TV - mam podobne zdanie Samsung 50D7000/8000 lub LG 50PC950/750;
jeszcze zastanawiam się nad lcd LG 47LW6500 (pasywne 3D) - ale że celuje też w projektor 3D - to pewnie sobie odpuszczę 3D w TV
 
Do góry