Plazmy full HD - tabela ocen

cactusek

New member
Bez reklam
Tak? Link poprosze. I od razu najlepiej tez do recenzji PK250 i PK350, bo te tez w tabelce sa wyzej od PK760 :).

Nie chce cie rozczarowywać ale to że pk250 i 350 mają lepszy obraz od pk760 było już nie raz omawiane. Po obiedzie ci wrzuce linki do recenzji z zachodnich for bo teraz ide jeść :)
 

plast

New member
"Np. nie wmowisz mi, ze V20 ma 50% lepszy obraz od PK760, a tak wynika z kolumny "obraz ogolnie" (6 vs 9)."
Panasonic ma wyrażnie lepszą czerń a kontrast to ma już nawet wielokrotnie wyższy niż LG. Także te 50 % wcale nie jest przesadą.

Roznica widoczna dla zwyklego czlowieka w tych telewizorach gdy stoja obok siebie i sa dobrze wykalibrowane jest niewielka. Tymczasem 50% wg. mojego postrzegania oznacza PRZEPASC. Zatem albo tabelka ma byc pomocna zwyklym ludziom w zakupach, albo informowac videofilow o tym co zobacza ich przyrzady lub co zobaczyly przyrzady innych videofilow, a nie ich czy kogokolwiek oczy, bo zadnej przepasci zadne oczy nie zobacza w tym przypadku.
 

kroth

New member
Roznica widoczna dla zwyklego czlowieka w tych telewizorach gdy stoja obok siebie i sa dobrze wykalibrowane jest niewielka. Tymczasem 50% wg. mojego postrzegania oznacza PRZEPASC. Zatem albo tabelka ma byc pomocna zwyklym ludziom w zakupach, albo informowac videofilow o tym co zobacza ich przyrzady lub co zobaczyly przyrzady innych videofilow, a nie ich czy kogokolwiek oczy, bo zadnej przepasci zadne oczy nie zobacza w tym przypadku.

Widzisz, dla ciebie te 50 % oznacza przepaść a dla mnie to "tylko" wyrażna różnica. 100 % lub więcej to jest dla mnie przepaść.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Roznica widoczna dla zwyklego czlowieka w tych telewizorach gdy stoja obok siebie i sa dobrze wykalibrowane jest niewielka. Tymczasem 50% wg. mojego postrzegania oznacza PRZEPASC.
A gdzie ty je widziałeś obok siebie i to do tego skalibrowane bo wedle mojej wiedzy pk760 nie można nigdzie w PL zobaczyć na żywo w sklepie. Nawet jeśli masz ten tv w domu to nie sądze żebys obok postawił sobie V20 i porównywał. Jedynie w USA i w zachodniej europie te tv można zobaczyć obok siebie i stąd wzieły sie te opinie.
Tutaj masz recenzje SuperCurro Calibración TV Polecam tłumaczenie z hiszpanskiego na angielski bo na polski wychodzi beznadziejnie.

Gość przetestował wszystkie popularniejsze plazmy, a wklejam fragment jego podsumowania w recenzji pk760 który testował jako jeden z ostatnich :
Najzabawniejsze jest to, że PK250 jest lepszy we wszystkim od PK760 z wyjątkiem powłoki antyrefleksyjnej, ponieważ ekran w pk250 to prawdziwe lustro.

Tak w ogóle to polecam każdemu kto nie może sie zdecydować żeby wrzucił powyższe recenzje w translatora na googlach i sobie poczytał o każdym telewizorze. Gość zna się na rzeczy i rozkłada każdy model na czynniki pierwsze.
 

plast

New member
Widzisz, dla ciebie te 50 % oznacza przepaść a dla mnie to "tylko" wyrażna różnica. 100 % lub więcej to jest dla mnie przepaść.

Ale tu powinno byc nawet 300%+, bo V20 ma ftl 0005 a pk760/950 maja ~0018. Zatem dlaczego nie 3 pkt. dla LG, a 9 dla Panasa? Tak by bylo uczciwiej :D

A gdzie ty je widziałeś obok siebie i to do tego skalibrowane bo wedle mojej wiedzy pk760 nie można nigdzie w PL zobaczyć na żywo w sklepie. Nawet jeśli masz ten tv w domu to nie sądze żebys obok postawił sobie V20 i porównywał. Jedynie w USA i w zachodniej europie te tv można zobaczyć obok siebie i stąd wzieły sie te opinie.
Tutaj masz recenzje SuperCurro Calibración TV Polecam tłumaczenie z hiszpanskiego na angielski bo na polski wychodzi beznadziejnie.

Gość przetestował wszystkie popularniejsze plazmy, a wklejam fragment jego podsumowania w recenzji pk760 który testował jako jeden z ostatnich :

Dzieki za linka, poczytalem sobie, co prawda nie dowiedzialem sie wielu nowych rzeczy, ale i tak ok. Jesli chodzi o recke PK750 (760?) to w niej od razu rzuca mi sie glowne foto tego TV gdy jest wylaczony, u mnie to tak zle (Imageshack - 2010061908h37m10lg50pk7.jpg - Uploaded by SuperCurro) nie wyglada: http://94.23.24.32/pk760/pk760/IMG_3029.JPG - ja tam siedze, widac mnie? A w pokoju sa dwa jasne okna, jedno idealnie naprzeciwko. Nawet jakiekolwiek kolory trudno rozroznic nie mowiac o ksztaltach, a na fotce z tej recki widac doslownie wszystko. Moze zatem po prostu czyms sie starsze modele od nowszych roznia w tej serii, nawet gosc w tej recce pisze, ze LG mialo malo czasu i TV jest wzglednie nowy. 3 miesiace to sporo by dopracowac szczegoly, dodatkowo nie wiem czy on testuje 750 czy 760, no i dochodzi jeszcze pytanie czy testowal TV made in Poland, bo jak wiadomo w PL robia najlepsze :D.

PK760 faktycznie nigdzie na zywo nie widzialem dopoki go nie kupilem, ale jakies 3 miesiace temu w sklepie* widzialem obok siebie PK950, G20 i V20 - w takim "wyciemnionym" pomieszczeniu jakie sa w niektorych MM, zatem oswietlenie sklepowe praktycznie nie mialo tutaj wplywu na cokolwiek. Siedzialem i gapilem sie przez ponad 30 minut, bo wszystkie te trzy TV mi sie strasznie podobaly jesli chodzi o jakosc obrazu, a LG dodatkowo strasznie z wygladu. To bylo zanim cokolwiek wybralem. Jesli chodzi o czern to nie widzialem absolutnie zadnych roznic (w tabelce z pierwszego postu sa duze roznice), a jesli chodzi ogolnie o obraz to V20 sprawial najlepsze wrazenie, ale wplyw tutaj mogla miec kalibracja i/lub zasugerowanie sie cena (byl po prostu najdrozszy, wiec teoretycznie najlepszy, podswiadomosc nie spi i dziala :)). Cenowo zaden mi nie odpowiadal (wszystko w przeliczeniu z Euro to powyzej 5k PLN, a ja nie planowalem wydac wiecej niz 3k), wiec nie bralem ich wtedy pod uwage, ale pozniej na szczescie "odkrylem" jeszcze S20 i nizsze modele LG. W sklepie widzialem jeszcze PK250 i 350, ale na glownej 'hali' i obok byly inne LG (LCD) zatem trudno tu o jakiekolwiek porownania/oceny. Jak przyjechal moj 760 to porownywalem go wlasnie do tamtych obserwacji w sklepie i do 950. I jak dla mnie jakosc serwowanego obrazu nie odbiega od tego co tam zaobserwowalem, a wrecz po wygrzaniu i ustawieniu trybu ekspert2 wg. tego co proponuje flatpanels, jest nawet lepiej. Ot amatorskie odczucia zadowolonego uzytkownika :D.

W kazdym razie o ile poziom czerni jest mierzalny i mozna to tak punktowac (aczkolwiek uwazam to za bzdure by obnizac o 3 pkt. ocene PK950 w stosunku do V20 z uwagi na ltf 0005 vs 0018 :), bo stanowi to 10-20% punktow roznicy z ogolnej oceny, a na dobra sprawe jest to detal) o tyle "obraz ogolnie" to jakas kompletna enigma punktowa, w ktorej 760 zostal po prostu w tabelce skrzywdzony - kompletnie nie rozumiem co sprawia, ze "obraz ogolnie" 760 ma najgorszy, z zadnej recki to nie wynika, ani z postow na avs, to jakby karac go podwojnie za troszke gorsza czern, ale hm, 950 to nie spotkalo ;). Rownie enigmatyczne sa te 'znane wady', w ktorych znowu 760 w tabelce wypunktowano.

A jesli juz dawac takie oceny to z jakims komentarzem, ze np. sa to oceny wg. skali szkolnej czyli 6 to celujaco i kazdy normalny user bedzie mega zadowolony, a wszystko powyzej to juz po prostu czysta rewelacja i gratka dla maniakow videofilow z rentgenem w oczach i sprzetem do mierzenia czerni i kalibracji czekajacym w komorce :D.

*we Wiedniu
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Ja to rozumiem jako ogólne odczucie i wrażenia co do obrazu, jakaś średnia z opinii różnych userów może. Warto spytać autora.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No właśnie:średnia,ale z jakiej ilości danego modelu?np.100 modeli C7000 i 5 PK760?To jest ciekawe i dlatego nie warto brać pod uwagę tej tabelki zbyt poważnie jeśli jest brana ocena użytkowników a patrząc na opinie ''testerów'' też nie zawsze są zgodne.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No właśnie:średnia,ale z jakiej ilości danego modelu?np.100 modeli C7000 i 5 PK760?To jest ciekawe i dlatego nie warto brać pod uwagę tej tabelki zbyt poważnie jeśli jest brana ocena użytkowników a patrząc na opinie ''testerów'' też nie zawsze są zgodne.
Jedyne co się zgadza w tej tabelce to fakt że lg 50pk950 zmiażdżyło konkurencję!!!:D A niech ktoś spróbuje zaprzeczyć!!!;-)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Może ma i najwięcej punktów ale jak popatrzysz na dwie z ważniejszych kolumn tzn czerń i obraz to nie jest tak rewelacyjnie. Każdy tv ma swoje plusy i minusy. Ideałem bylby V20 w obudowie LG i wyposażeniem Samsunga C7000 :D
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Może ma i najwięcej punktów ale jak popatrzysz na dwie z ważniejszych kolumn tzn czerń i obraz to nie jest tak rewelacyjnie. Każdy tv ma swoje plusy i minusy. Ideałem bylby V20 w obudowie LG i wyposażeniem Samsunga C7000 :D
Pomarzyć zawsze można,ale to chyba jeszcze parę lat za wcześnie.Najbardziej co mnie w.......! to właśnie te kompromisy.
 

don111

Banned
W kazdym razie o ile poziom czerni jest mierzalny i mozna to tak punktowac (aczkolwiek uwazam to za bzdure by obnizac o 3 pkt. ocene PK950 w stosunku do V20 z uwagi na ltf 0005 vs 0018 :), bo stanowi to 10-20% punktow roznicy z ogolnej oceny, a na dobra sprawe jest to detal)
to są wartości skalibrowanej czerni, najgłębszą czerń obydwa tv mają lepszą i różnice jeszcze się pogłębiają
owszem, nie na każdym filmie taka czerń się "przydaje" ale na niektórych wrażenie jest piorunujące, chodzi o głębie obrazu (jak ktoś widział Kuro w akcji ten wie o co chodzi)
jeśli uważasz że 3 punkty to dużo, to wszystkie LG, Panasonici i Samsungi należałoby wrzucić do jednego wora bo w końcu to "niewielka" różnica i każdy by myślał że mają porównywalną czerń

co do czerni LG 950 to chyba jest błąd w zestawieniu , ten tv wg testów czy opinii miał lepszą czerń od niższych LG bez filtra
 

cactusek

New member
Bez reklam
W teście i recenzji którą linkowałem pk950 miał gorszą czerń np od pk250.
PK250 ftL 007-009
PK950 ftL 0015-0017
w przypadku LG ten filtr ewidentnie pogarsza czerń, odwrotnie niż w Panasach.
 
Ostatnia edycja:

damiantomek2

New member
W teście i recenzji którą linkowałem pk950 miał gorszą czerń np od pk250.
PK250 ftL 007-009
PK950 ftL 0015-0017
w przypadku LG ten filtr ewidentnie pogarsza czerń, odwrotnie niż w Panasach.

Tylko jeśli pamiętasz w modelach Panasonica z 2009 roku też była dyskusja na temat
szyby/filtra różnie to nazywano i też opinia była iż pogarsza to parametry obrazu.
W zapowiedziach zaś modeli Panasa na 2010 pisano iż od modelu G20 poprawiono ten
mankament. Modele zaś LG z 2009 miały w opiniach wielu lepszą czerń nawet w warunkach sklepowych od Panasonica określano iż Panas ma mleczny obraz. Sam to obserwowałe
w sklepach gdzie LG świeciły bardziej pod LCD. Myślę iż te testy potwierdzają albo lepsza
czerń, albo efekt lustra.
Zresztą modele LCD z tego roku też w większości to lustra i rolety w modzie. W wontach o LCD pojawiają się pytania o dostepnosć modeli z ekranem matowym lub półmat.
 

pierwszy

Banned
W teście i recenzji którą linkowałem pk950 miał gorszą czerń np od pk250.
PK250 ftL 007-009
PK950 ftL 0015-0017
w przypadku LG ten filtr ewidentnie pogarsza czerń, odwrotnie niż w Panasach.

hej, jak dla mnie wg tego co piszesz pk950 ma lepszą czerń, ponieważ jeżeli .007 = .0070 i dalej .0070 > .0015 czyli siedem setek jest większe od piętnastu tysięcznych

.007 ft-L > .0015 ft-L - Wolfram|Alpha
 

don111

Banned
W teście i recenzji którą linkowałem pk950 miał gorszą czerń np od pk250.
PK250 ftL 007-009
PK950 ftL 0015-0017
w przypadku LG ten filtr ewidentnie pogarsza czerń, odwrotnie niż w Panasach.
nie wiem skąd te wyniki ale dla LG pk550 ktoś tam pomierzył 0,06 cd/m2 a dla PK 950 0,04 cd/m2 - w jakichś testach to było, może później znajdę...

co do odbić matrycy chyba czas na małe przemeblowanie w tabelce:
http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1269850266

G20 vs X20 (lustro chyba to samo co S20)
autor testu od razu zaznacza:
"X20 os a bit better than on PK950 that I had standing next to it during the test, though"

panasonicx20_large2.JPG



panasonicx20_large1.JPG
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
niezła bzdura z tą tabelą, koleś nabija sobie odsłony ;] Obstawiam, że koleś nie widział koło siebie tych TV a tu takie dyskusje na ten temat.
 

cactusek

New member
Bez reklam
hej, jak dla mnie wg tego co piszesz pk950 ma lepszą czerń, ponieważ jeżeli .007 = .0070 i dalej .0070 > .0015 czyli siedem setek jest większe od piętnastu tysięcznych

.007 ft-L > .0015 ft-L - Wolfram|Alpha

Sorki masz racje, przepisywałem recznie i stąd błąd.
PK250 ftL 0.007-0.009
PK950 ftL 0.015-0.017

niezła bzdura z tą tabelą, koleś nabija sobie odsłony ;] Obstawiam, że koleś nie widział koło siebie tych TV a tu takie dyskusje na ten temat.

Chyba nikt nie widział tylu tv obok siebie. Sam pisze że to zbiór opinii i danych z recenzji różnych kalibratorów.

G20 vs X20 (lustro chyba to samo co S20)
autor testu od razu zaznacza:
"X20 os a bit better than on PK950 that I had standing next to it during the test, though"

Tylko że na fotkach nie ma pk950 do porównania. Poza tym widać że g20 sporo lepiej sobie radzi od X20.
 
Ostatnia edycja:

pierwszy

Banned
Sorki masz racje, przepisywałem recznie i stąd błąd.
PK250 ftL 0007-0009
PK950 ftL 0015-0017

no no ciekawych rzeczy się tu można dowiedzieć:D Jedna z tańszych plazm na rynku pod względem poziomu czerni zjada na śniadanie takie modele jak: LG PK950, Panasonic VT20 czy Pioneer Kuro

litości:blagam:

wg tego testu Panasonic TX-P50VT20/ TX-P50VT20B/ 50VT20 3D TV Review
panasonic vt20 po kalibracji poziomu czerni osiąga wynik 0.00263 ftl i dostaje notę końcową "Reference level"...

Także skończ wypisywać bzdury na forum
 
Do góry