Plazma PS50C7000 3D

smoose

New member
Jak sprawdzić licznik godzin w c 7000, w menu serwisowym, nigdzie nie mogę znależć informacji na ten temat?
Albo podpowiedzcie koledzy gdzie ewentualnie takiej informacji (poza googlem oczywiście) szukać
 

krawiec51

New member
Zapytałem już o to w temacie głównym "plazmy", ale odzew zerowy więc może tu ktoś mi pomoże. Kupiłem wczoraj plazmę model C7000. Mam router do którego podpiąłem TV, na komputerze mam zainstalowany win7. I niestety nie wiem jak zrobić żeby urządzenia się na wzajem widziały. mam zainstalowany "samsung pc share manager" i przy wyborze opcji "ustaw zabezpieczenia dla urządzenia" też żadnych urządzeń nie widać.Dodam jeszcze, że netbooka żony jak najbardziej mój komputer widzi. Może ktoś zechciałby pomóc?!
 

smoose

New member
Wejście w menu serwisowe jest podane przez jaremekg16 na stronie 10 tego wątku (info, menu, mute , power), sorki, nie przejrzalem tego wczesniej dokladnie

Mam za to pytanie o bzyczenie elektroniki, czy ktos ma z tym problem, jest to u Was slyszalne czy nic a nic?
 

smoose

New member
A u mnie słychać bzyczka z ok 3 m i bywa to irytujące, tym bardziej że brzęczenie rozchodzi sie częściowo od tv a częściowo z zupełnie innej strony, byc może odbija się od ściany


Niektórzy pisali że slyszą coś po przystawieniu ucha do obudowy, albo z 30 cm na srodku ekranu, ale bzyczenie słyszalne z 3m nie jest chyba normalne. Nie jest ono bardzo głośne, ale jednak słyszlane. Oczywiście ma to miejsce przy znacznym sciszeniu głosu, ale oglądając wieczorem spokojny film, albo program z dłuższymi przerwami bez głosu bywa to wkurzające.

Nie wiem czy to normalne i czy reklamowac cos takiego? Poradźcie coś
 

Fatal1ty

New member
Każda plasma bzyczy, niektórzy maja po prostu gorszy słuch. Miałem plasme Panasonica v10 i także bzyczała, ja słyszałem a moja dziewczyna zupełnie nie i stwierdziła że jestem nienormalny.
 

smoose

New member
Każda plasma bzyczy, niektórzy maja po prostu gorszy słuch. Miałem plasme Panasonica v10 i także bzyczała, ja słyszałem a moja dziewczyna zupełnie nie i stwierdziła że jestem nienormalny.

:-D
moja dziewczyna i znajomi tez tak o mnie zaczynaja mysleć, twierdzą że wymyślam, ale ja swoje wiem :)
Byłem dzisiaj nawet w markecie zeby sobie posluchać i stwierdzic czy ze mna w porządku :)

Otóż prawda jest taka że plazmy owszem bzyczą, tyle że jedne bardziej drugie mniej. Co prawda warunki w markecie do odsłuchu takich rzeczy są beznadziejne, ale można co nieco wywnioskować.
Po przyłożeniu ucha do tv, plazmy panasa były dość ciche, samsung ps 58 b 680 tez ale już np. ps 50c530, c 6500, c 7000 bzyczały głośniej
Dla porównania załączyłem wczoraj mojego starego crt sony 29' i nieststy ale mój crt głosniejszy od plazmy nie jest, owszem słychać z 0,5 m buczenie na które wcześniej nie zwracałem uwagi, z 1 m nie słychac już tego wcale. Plazmę natomiast słyszę z 3 albo i wiecej metrów i do tego zmiany natęzenia tego buczenia. Więc jeżeli czyjaś plazma jest cichsza od crt to powinno byc ok :)

Wygląda tez jednak na to ze poziom bzyczenia zależy od konkretnegio egzemplarza jaki nam się trafi. Kwestia dopracowania elektroniki. Jak płyta główna jest porządnie zmontowana to jest cicho, ale wystarczą drobne niedociagnięcia i zaczyna się buuuuuuuuuuuuuuu.
Niektórzy tego buczenia nie słyszą i mają fajnie, mi to jednak w c 7000 mocno przeszkadza a po dłuższym czasie irytuje a nie o to przecież chodzi żeby się cały czas wkurzać.

Dlatego pomimo wielu zalet plazmy, buczenie i powidoki potrafia naprawdę zniechęcić do jej zakupu.
 

Fatal1ty

New member
Chłopaku co Ty w ogóle gadasz za głupoty, miałem panasa v10 i to 2 modele, oba bzyczały. To nie jest wada tylko praca elektroniki. Poza tym nigdy więcej nie kupie Panasa i z ich wzrastającą czernią i menu z poprzedniej epoki!
 

jgx

New member
Bez reklam
Chłopaku co Ty w ogóle gadasz za głupoty, miałem panasa v10 i to 2 modele, oba bzyczały. To nie jest wada tylko praca elektroniki. Poza tym nigdy więcej nie kupie Panasa i z ich wzrastającą czernią i menu z poprzedniej epoki!
krótko, żwiężle i na temat - ot cała prawda :)
 

dante83

New member
Proste samsung to tania plazma dla tych których nie stać na panasonica wczesniej na pioneera tyle w temacie. 50vt20 a 50c7000 to przepaść.



Pora sie podzielić opinią

Zakupiony 13.09.2010 :) cena 4950 zł w zestawie były okulary 1 para tych na baterię, więc w porównaniu z S.... wychodzi 1350 zł taniej bo oni sprzedaja za 5999 bez okularów.

Teraz wrażenia z ogladania :-D telewizor katowałem w markecie PS3 ale dopiero w domu mozna wszystko na spokojnie ogarnać.

Obraz z c+ ok kanały sd porównywalne z CRT kanały HD to już jest to ale dopiero BR pokazuje na co stać ten TV.

I tak AVATAR BR rip mkv wyglada że szczęka opada nie mogłem oderwac oczu od TV a konwersja 2D do 3D działa super AVATAR Wygładał w 3D lepiej niz jak byłem na wersji kinowej 3D.

Motion judder canceller

Jak ktos myśli ze Cinema smoot w C6500 pełni tą funkcję to się myli.

Testowałem tym samym materiałem 3 PS B850 C 6500 i C7000 najlepiej widoczny judder maiłem na treilerze ICE AGE 2 jak ładnie z prawej do lewej kamera sie przesuwa dookoła góry lodowej.

Na b850 lekko obraz sie przycinał ale było ok, na C6500 to prawie był pokaz slajdów jak stary komp z słabą grafą z uruchomioną nową grą na max detalach :roll:, to zadecydowało plus odświerzanie 50 Hz ze go nie kupuje i czekam na C7000.

No i stąło sie dorwałem C7000 treiler ACE AGE 2 załadowany i co obraz płynny jak masło sprawdzam opcje Motion judder właczony. Wyłaczyłem przycinał nie tak jak na C6500 porównywalnie z B850.

Tak więc jak kros nie widzi problemu to proponuje sobie zgrać ten treiler i z nim testować TV.

Co do buczenia uprzedzam jestem wyczulony na wiatraki komputera itp i musi być umnie cisza pod tym względem słuch niedawno badany brak ubytku , BZZZZZZZZZZZ nie słysze nawet jak ucho przytkne do obudowy TV czy do ekranu a obawiałem się tego.

No ale nie ma róży bez kolców POWIDOKI jak by to .....

Podczasz ogladania kanałów trójkąciki off corse sie wypalają ale szybko znikają.

Ale wczoraj zdażyło mi się usnąć a ogładałem film nagrany na PRV cyferki i po zakonczeniu pozostaje w menu moje nagrania a TV sie wyłacza tylko jak nie ma sygnału przez pewien czas a ze sygnał miał to sie nie wyłaczył zabezpieczenie przed wypalaniem miałem właczone ale po 4h jak sie obudziłem to jak zobaczyłem ten wypalony tekst i całe ramki z tego menu tunera to myślałem ze zemdleje 3 dzień TV i tak sobie załatwić.

Przewijanie zapuściłem na 1h pomogło podczas normalengo okgladania TV nie było widac Powidoków ale na czarnym tle przełaczanie między wejsciemi HDMI ciągle je widziałem:???:

Na szczeście po 8h ciągłej pracy TV znikneły ale nie było przyjemnie (tz na obrazie jak coś leciało nie było ich absolutnie widać tylko na całkowicie czarnym tle, ale sama ich świadomość nie dawała mi spokoju)

Teraz coś do
@artsat_kris odraz Cię uprzedzę ze nie jestem fan Boyem żadnej marki kupuje poprostu to co ma najlebszy stosunek ceny do jakości.

Masz racje 50vt20 a 50c7000 to przepaść ale cenowa!!! Panasonic miej multimedialny odtwarza mniej formatów dopiero nowe plazmy z konwersja 2D do 3D coś tam wiecej maja TV20 ICE AGE 2 tez sie cieła wzornictwo zdecydowanie lebsze od G20 itp i pomimo ze dlamnie nie ma znaczenia jak wygladaa TV tylk ojaki obraz generuje to poprostu Panasonic jest brzytki ale o gustach sie nie dyskutuje.

wiec to na tyle pozdrawiam.
 

tony clifton

New member
Witam - od paru dni jestem (zakładam, że szzęśliwym ) posiadaczem tego TV. Mam jednak pewien problem- otóż zauważyłem wczoraj, że nie działają u mnie przyciski ( czy też bardziej ikony bo wcisnąć się tego nie da) na panelu czołowym telewizora. Chodzi mi tu o ikonki namalowane na prawym dolnym rogu plexigasowej ramy telewizora. Dotykanie ich nic nie daje telewizor się nie włącza/wyłącza, nie można zmienić kanału, wejść do menu itd- wszystko to jest dostępne tylko za pomocą pilota. Mam w związku z tym prośbę czy ktoś z Was sprawdzał u siebie czy i jak to działa, a jeżeli coś wiecie na ten temat to proszę o w miarę szybką odpowiedź , bo do jutra mogę go oddać i wymienić na nowy - później to tylko serwis. Pzdr.
 

cassey

New member
Jak sie bawiłem tym tv w sklepie to wszystko działało, mozna było za pomoca tych przycisków wchodzić do menu i robic ustawienia, ale czasami wymagało to silniejszego przyciśniecia "guziczków" wiekszą powierzchnią np. kciukiem przytrzymujac tv od tyłu
 
Do góry