Plazma PS50C7000 3D

cassey

New member
Mam pytanko do posiadaczy c 7000

oglądając prezentacje puszczone na c 7000 ale też na lcd i ledach ewidentnie widać że sama matryca ale i obraz przy ciemnych (czarnych) scenach w c 7000 jest po prostu ciemno szary (zresztą to samo tyczy sie modelu niższego c 6500 więc nie jest to kwestia Real Black Filter)

Widać to tym bardziej porównujac stojące obok lcd czy ledy których czerń wygląda jak smoła.
Oczywiście nie są to normalne filmy ale przygotowane prezentacje, ale ewidentnie widac tą szarość plazmy.

Sytuacja zmienia sie dopiero kiedy staniemy pod ostrym kątem i czerń w lcd zmienia sie na granat i w porównaniu z tym czerń w c7000 wydaje się być wtedy głębsza, no ale nie będziemy przecież oglądać tv z takiej pozycji

Z czego wynika ta szarość obrazu, to sposób wyświetlania prezentacji czy taki urok matrycy plazmowej tego modelu?
 

Xano

New member
Inna sprawa, że w marketach przeważnie telewizory są ustawione w trybie sklepowym, w którym większość parametrów oscyluje w granicach 100%. Ponieważ LCD-ki lepiej wyświetlają biel - jest po prostu jaśniejsza, to subiektywne wrażenie kontrastu sprawia iż czarny na LCD wydaje się "czarniejszy". Cała prawda wychodzi dopiero w domu przy normalnym oglądaniu. Patrz odnośnik
zobacz zdjęcie jakie zrobił kolega i zamieścił w innym topicu http://www.hdtv.com.pl/forum/549303-post12.html
 

cassey

New member
Pozwoliłem sobie wczoraj zrobić fotki zjawiska "szarej czerni" plazmy c 6500 które mnie bardzo dziwi
Dodam że identycznie wyglądało to w innych sklepach w modelu sama 50 c 7000
Przyznaje ze nie jestem specem, wiec moze ktos lepiej rozeznany w temacie sie wypowie

Oczywiscie wiem ze nieco inaczej zachowa się ta plazma w warunkach domowych, przypuszczam że jest to sprawa jakichś ustawień, ale żeby aż tak to wyglądało??
Zaznaczam że ustawienia na samsungach stojących koło siebie były te same, tzn sklepowe i tryb dynamiczny, Czy to możliwe żeby po ustawieniach w domu z takiej szarości zrobić smolistą czerń?
A moze to efekt jakiegoś innego zjawiska bo wystepuje we wszystkich plazmach 6500,6900,7000 które oglądałem w sklepach
 

Attachments

  • SDC10287.JPG
    SDC10287.JPG
    395,2 KB · Wyś: 158
  • SDC10291.JPG
    SDC10291.JPG
    391,5 KB · Wyś: 157
  • SDC10295.JPG
    SDC10295.JPG
    398,9 KB · Wyś: 148
  • SDC10299.JPG
    SDC10299.JPG
    393,9 KB · Wyś: 192

jaremekg16

New member
Z tego co widzę porównujesz ten TV z LCD i zdjęcia tak właśnie mogą wyglądać biorąc pod uwagę dynamikę matryc aparatów, jednak w rzeczywistości wygląda to nieco lepiej, jeżeli chodzi o plazmę. Otóż zobacz na zdjęcie drugie od dołu, na odbicia napisu "idooh.tv", którego na LCD już nie widać. Są pewne ograniczenia techniczne w każdej technologii. W plaźmie nie da się zrobić gradacji szarości od zera, żeby zrobić właściwą gradację należy wszystkie piksele zapalić najmniejszą możliwą jasnością i dopiero od tego można sterować jasnością, natomiast w LCD szarość czerni wynika z podświetlenia które cały czas jest a gradację uzyskuje się przyciemniając ekran do poziomu nierozrużnialnego jak na tych zdjęciach. Oczywiście to powoduje że bardzo dużo informacji jest gubione w LCD ale za to ładniej wygląda w sklepie. Sterowanie LCD jest bardzo nieliniowe i bardzo ciężko ustawić żeby w ciemnych scenach LCD zachowywał się prawidłowo. Natomiast w plaźmie masz wszystkie informacje kosztem lekko świecących pikseli w czarności.
Ja kupiłem plazmę bo miałem LCD i denerwowały mnie inne rzeczy, natomiast inny kupi LCD bo chce mieć smołę zgodnie ze zdjęciami które zamieściłeś i też będzie szczęśliwy.
Tak przy okazji zgodnie z tym co napisałeś zamieściłeś zdjęcia C6500. Chciałbym dodać, że wygląda on podobnie do C6900, natomiast C7000 wygląda już trochę lepiej, specjalnie dopłaciłem 200 zł żeby mieć C7000 a nie C6900, właśnie ze względu na lepszą czerń.
A to jak się potem dowiedziałem za sprawą dodatkowego filtru który przyciemnia ekran, również przyciemnia te lekko zapalone piksele.
 

jaremekg16

New member
Dopiero teraz się przyjrzałem i zobaczyłem że zrobiłeś zdjęcia w EUROAGD. Niestety ten sklep preferuje LCD a ostatnio LED i odkąd pamiętam zawsze dyskryminował plazmy. Zawsze wystawiają jadną plazmę i to beznadziejnie ustawioną żeby pokazać jakie LCD są świetne. Tą zagrywkę wyczaiłem już 5 lat temu i do tej pory to stosują, czasami przejdę się do nich żeby się z tego pośmiać, ale nie wszyscy sobie z tego zdają sprawę.
Radzę omijać ten sklep jeżeli chodzi o porównania.
 

Xano

New member
Zawsze wystawiają jadną plazmę i to beznadziejnie ustawioną żeby pokazać jakie LCD są świetne.
Teza nie pozbawiona racji. Zaciekawiło mnie, że na wszystkich fotografiach zrobionych przez cassey (szczególnie nr 2 i 4) widać spore odbicia w innych monitorach, a na plazmie nie, choć teoretycznie powinny być większe ze względu na szybę. Być może, jak pisze jaremekg16 ma ona ustawione podświetlanie i jaskrawość na maksa i stąd taki efekt. Przy takich ustawieniach każdy telewizor czy monitor będzie "świecił".
 

Pacman1

New member
2d na 3d

Witam,

Też jestem szczęśliwym posiadaczem tej oto plasmy już od ponad tygodnia, ogólnie tv działa super:) kwestia jaka mnie nurtuje to czy u was przy konwersji 2d na 3d też występuje efekt pasków z boku tv? kwestia ta jest dla mnie drażniąca, ponieważ po zakończeniu pracy w tym trybie paski są widoczne przez długi czas.

Pozdrawiam
 

cassey

New member
Witam, problem polega na tym, że jak wcześniej napisałem ustawienia na obu samsungach - plazmowym i ledowym były identyczne i takie same jak standardowe ustawienia w innych sklepach czyli 45,55,100. Nawet gdyby ustawienia te różniły się nieco od siebie to nie mogę zrozumieć skąd taka różnica w wyglądzie czerni. Uwierzcie, że to co widać na zdjęciach bardzo podobnie wygląda w rzeczywistości. Dodam jeszcze że nieco mniejszy ale podobny efekt występował (niestety równiez w euro agd) przy porównaniu sama lcd 55c650 i zeszłorocznej plazmy ps 50b850 (była szara)

Poza tym dyskryminacja plazm odbywa sie czesto poprzez puszczenie na nie sygnału SD i ustawienie z boku lcd lub leda z prezentacją full HD. Z tym odbiciem napisu idooh jest tak że na lcd równiez się on odbija tyle że trochę mniej (wystarczy nieco z góry spojrzeć na swój monitor - z reguły wyświetlacz lcd, który ma problemy z kątami widzenia).

Ale zeby nie mielic juz tematu, pytanie do posiadaczy c6500, c 6900. Czy czerń wyświetlana na Waszych tv wygląda mniej więcej tak jak to widać na załączonych ze sklepu fotach czy jest jednak zupełnie inna.

Wiem że w euro kombinuja na różne sposoby, ale wlaśnie zastanawia mnie to czy jest to kwestia wyszukanej kombinacji czy tez po prostu takiego uroku przedstawionych modeli plazmowych. Jeżeli kombinacji to co trzeba zrobić żeby na plazmie przy standardowych ustawieniach i trybie dynamicznym uzyskać taki właśnie efekt?. Cięzko mi uwierzyć że sama zmiana ustawień zrobi z tej szarości smolistą czerń. Co o tym myślicie?
 

redlum

New member
Bez reklam
tak jak podałeś - to sprawdzałeś ustawienia trybu obrazu oraz Podświetlenie/Kontrast/Jasność/Ostrość/Kolor/Odcień a są jeszcze Rozwiązania ECO oraz ustawienia zaawansowane (nie wiem dokładnie jak to wygląda w tym modelu - bo znalazłem te ustawienia w instrukcji) Możliwe że coś tutaj kombinują - bo ja mając już drugą plazmę w swoim życiu - a nastawiam się już na wymianę jej na PS50C7000 - nie dowierzam że coś takiego może być. Od zawsze plazmy dominują w wyświetlaniu koloru czarnego - a mają problem z czystym białym... Chyba przejdę się do swojego EURO AGD i sprawdzę jak to u mnie wygląda...
 

cassey

New member
Chyba znalazłem rozwiązanie i w gruncie rzeczy jest banalne, pytanie czy prawdziwe.
Takie efekt może być wywołany włączeniem systemu antywypaleniowego, a poniewaz są tego podobno różne rodzaje to może być to tzw. wyszarzanie ekranu. Niestety nie mam mozliwości pogrzebania przy tym tv, więc trudno ocenić czy to prawda, ale wydaje się to być racjonalne. Szkoda że spece siedzący w temacie tak rzadko się wypowiadają.
 

Xano

New member
Takie efekt może być wywołany włączeniem systemu antywypaleniowego, a poniewaz są tego podobno różne rodzaje to może być to tzw. wyszarzanie ekranu. Niestety nie mam mozliwości pogrzebania przy tym tv, więc trudno ocenić czy to prawda, ale wydaje się to być racjonalne. Szkoda że spece siedzący w temacie tak rzadko się wypowiadają.
Specem raczej nie jestem, ale w moim modelu ten system polega na okresowym przesuwaniu obrazu o określoną ilość pikseli. Poza tym jest standardowa funkcja do usuwania powidoków (przesuwające się pionowe pasy b-w). Natomiast znalazłem też inną funkcję mającą duży wpływ na poziom czerni.
Jeżeli podpięty jest sygnał kablem HDMI w menu pojawi się opcja ustawiania poziomu czerni. Przy ustawieniu "normalny" faktycznie czarny jest szary, przy ustawieniu "niski" jest bardzo ładnie :)
 

Fatal1ty

New member
tak to zdecydowanie najbardziej prawdopodobne, tryb czerni HDMI musi koniecznie być na low, a nie na normalny. Poza tym wyszarzanie polega na tym że przy oglądaniu 4/3 boki są szare. Kolejna sprawa, plasma chociaż pomimo gorszej czerni w dzień ma równo podswietloną czerń w porownaniu do jasnych plam na edgach w ciemniejszym pomieszczeniu (clouding). Zauważyłem też że gamma jeśli ustawiona pow. ) też troche podświetla i oczywiście PAMIETAJMY że przy sygnae 50hz czerń jest znacznie gorsza niż przy 60hz albo 24.
 

lessig

New member
Witam właśnie wgrałem nowy soft i TV nie widzi sygnałów podawanych po HDMI . Nie wiem co zrobić. Czy widzieliście gdzieś starą wersję softu (chciałbym zrbić downgrate :(
 

cassey

New member
Pytanie do użytkowników c 7000?

Jak jest u Was z powidokami w tym modelu? Czy jest to zauważalne, czy trzeba uważać przy zwykłym oglądaniu? Zostają jakieś ślady?

Czy po kilkugodzinnym ujeżdżaniu gier wystepuja jakieś powidoki

Czy komuś zdarzyło się coś wypalić na stałe?

Czy docieraliście wcześniej swoje telewizorki?

Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie.
 

Fikander

New member
Witam właśnie wgrałem nowy soft i TV nie widzi sygnałów podawanych po HDMI . Nie wiem co zrobić. Czy widzieliście gdzieś starą wersję softu (chciałbym zrbić downgrate :(

Mam co prawda LCD Samsung, ale problem podobny. Pisałem już o tym na forum w dziale LCD.
To nie jest wina najnowszej wersji firmware. Blokada portów HDMI nastąpiła najprawdopodobniej w wyniku odłączenia pendrive'a lub twardego dysku USB przy włączonym telewizorze. Można to zrobić bezpiecznie tylko, gdy telewizor jest wyłączony (w trybie czuwania). Przynajmniej u mnie tak jest (mam 55C8000). Jeżeli porty HDMI już są zablokowane (tzn. telewizor nie wykrywa żadnych urządzeń do nich podłączonych) można go bardzo łatwo "wyleczyć". Wystarczy na kilkanaście sekund odłączyć telewizor od gniazdka z prądem. Po ponownym włączeniu HDMI są odblokowane. Sprawdziłem to u siebie już dwukrotnie.
Wygląda to na ewidentny błąd w firmware (występuje we wszystkich dotychczasowych wersjach). Pisałem nawet w tej sprawie do Samsung Polska, ale odesłali mnie do serwisu, cwaniaczki. Tylko inżynierowie w centrali Samsunga mogą ten błąd naprawić.
 
Do góry