Plazma PS50C7000 3D

cichom

New member
Ja dowiadywałem się w MM i Euro i w obu twierdzili że z ps50c7000 jest jedna para okularów - tych zasilanych bateryjnie. Napisałem maila do Electro.pl i tam twierdzą, że okularów nie ma.
Co ciekawe w MM mieli przez tydzień partie c6900 z okularami za 4999, a teraz mają bez okularów za 6999, co ciekawe c7000 jest tam za 5699 z okularami. Panowie nie byli mi w stanie wyjasnić takich różnic cenowych.
 

Xano

New member
Ja dowiadywałem się w MM i Euro i w obu twierdzili że z ps50c7000 jest jedna para okularów - tych zasilanych bateryjnie. Napisałem maila do Electro.pl i tam twierdzą, że okularów nie ma.
Co ciekawe w MM mieli przez tydzień partie c6900 z okularami za 4999, a teraz mają bez okularów za 6999, co ciekawe c7000 jest tam za 5699 z okularami. Panowie nie byli mi w stanie wyjasnić takich różnic cenowych.
Wreszcie dotarł do mnie długo oczekiwany PS63C7000. Wrażenia i uwagi opiszę w stosownym wątku. A co do okularów to już miałem wynosić karton do piwnicy kiedy zauważyłem na opakowaniu małą kolorową naklejkę z napisem: "+1 Samsung 3D Free". Wygrzebałem jeszcze raz wszystko i w jednym ze styropianowych elementów znalazłem białe (dlatego się ukryło) pudełeczko bez żadnych oznaczeń i napisów. A w środku... oczywiście jedna para okularówSSG-2100AB oraz bateria.
Pozdrawiam
 

jaremekg16

New member
Widzę że wszystkich zainteresował temat dołączonych okularów.
Gdzie kupowałem? W Vobisie. Za ile? Za 5200 zł.
Ale nie o to chodzi, jak wcześniej pisałem prawie wszyscy mówili że okularów nie będzie, sprawdzali w kartonie w magazynie i potwierdzali że okularów brak, a w domu okazało się że jest małe niepozorne białe pudełeczko w styropianie które bardzo łatwo przegapić.
Temat okularów też mnie poruszył jeszcze przed zakupem i pewien tym razem sympatyczny gość w MM powiedział że teraz Samsung w nowych dostawach dokłada okulary bo konkurencja tak robi ale oni teraz na stanie mają bez okularów bo ze starej dostawy. Natomiast w samsung polska (wysłałem e-maila) odpowiedzieli mi że mogą być i może ich nie być, zależy to od tego gdzie został TV wyprodukowany. Ja sprawdziłem i mój TV wyprodukowany na węgrzech.

Xano zazdroszczę Ci tego 63 ale mnie niestety nie stać na takie cudko.
 

jaremekg16

New member
Zapomniałem dopisać że ma taki sam mankament jak wszystkie urządzenia Samsung, nie odtwarza plików AVCHD. To znaczy po zmianie rozszerzenia pliku na mpg lub mkv zaczyna coś odtwarzać ale bez głosu i strasznie szarpie czyli lipa. Mam kamerę cyfrową i niestety bez zakupu specjalnego urządzenia nie mogę oglądać swoich filmów z wakacji. Przecież to mają wszystkie pozostałe firmy Panasonic, Sony i LG. PORAŻKA.
No cóż nie można mieć wszystkiego i muszę sobie jakoś radzić w inny sposób.
 

jaremekg16

New member
Co do docierania to na forach niemieckich (chyba trochę wiekszą wiedzę mają) piszą że dla plazmy ważne jest pierwsze 100 godzin i żeby na początku nie szarżować z jaskrawością i jasnością ale oglądać normalnie.
Ja osobiście ustawiłem tryb standard czasami na konkretny seans ustawiam tryb film i oglądam, chyba szkoda czasu marnować żeby TV świecił bez sensu. Przy oglądaniu naziemnej powiększam obraz żeby nie było pasków po bokach i mam nadzieję że to najlepsze rozwiązanie. Nie używam jeszcze 3D bo po pierwsze nie mam do czego (3 filmy ściągnąłem ze strony chyba nVidia) a po drugie przełączając na 3D TV rozjaśnia ekran.
 

Fatal1ty

New member
A mam pytanie o tryb film... nie wiem czy ja mam takie po prostuwymagania ale mam wrażenie że na tym trybie kolory są mniej intensywne/nasycone... jak myślicie???

Czeń jest w dzień doskonała, w nocy kiedy świeci jakieś światło też, natomiast jak jest całkowicie ciemno to tak średnio :))) Na odbicia wcale nie narzekam.
 

Xano

New member
Gdzie kupowałeś?
W electro.pl. Musiała to być jakaś świeża dostawa bo z tyłu na tabliczce znamionowej widnieje: manufactured August 2010, Made in Hungary.

a po drugie przełączając na 3D TV rozjaśnia ekran.
To tylko subiektywne odczucie. Po prostu tv wyświetla dwa razy więcej klatek, które na dodatek nakładają się na siebie. Nasz mózg składa to w całość i widzimy jaśniej. Ale w okularach jest już prawidłowo. Efekt super.
 

mikiikim

New member
czy w tym modelu da sie jakos wyregulowac obraz aby nie bylo widoczne (badz zminimalizowane) migotanie na jasnym tle ? generalnie jestem zdecydowany na plazme i ten konkretnie model ale to drganie obrazu to jedyna rzecz, ktora mnie niepokoi :-(
 

jaremekg16

New member
mikiikim jakie drganie obrazu? W sklepie to widziałem lekkie migotanie tylko kątem oka gdy były duże białe powierzchnie, ale telewizor ogląda się na wprost nigdy kątem oka i nigdy na full jasności dlatego jestem pewien że tego nigdy nie zauważysz. Jak już wcześniej pisałem odświeżanie plazmy jest 400 Hz gdzie w LCD sony lampy podświetlające migoczą z częstotliwością 133 Hz.
Nawet w okularach 3D nie mogę dostrzec migotania w TV bo gdy spojrzę przez okno to widzę migotanie okularów ale to przecież okulary migawkowe :)
W dokumentacji napisane jest że częstotliwość migotania okularów to 120 Hz.

Dzisiaj wieczorem przetestuję wejście w tryb serwisowy żeby sprawdzić ilość wypracowanych godzin i jakie ma ukryte funkcje.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Migotanie plazmy nie ma duzo wspolnego z podawana w folderach czestotliwoscia tworzenia podpol obrazu. Nie ma plazmy, na ktorej nie widac "flickeringu". To jest dla mnie jedyna rzecz, do ktorej nie moge sie przyzwyczaic i jedyny minusik, przez ktory nie postawilem na ta technologie dotychczas, chociaz probuje sie przelamac... :)
 

jaremekg16

New member
No tak, nie wiem o co chodzi z tymi podpolami, kolejne marketingowe słowa, ja Ci mówię że częstotliwość tworzenia całego obrazu wynosi 400 Hz i co ciekawe robiłem zdjęcia na różnych czasach i obraz tworzony jest jednocześnie cały na ekranie. Jest jedna rzecz którą będę mógł potwierdzić oscyloskopem ale na razie przypuszczam że jest duża proporcja czasu nieświecenia do czasu świecenia (taka modulacja o małym wypełnieniu żeby być bardziej naukowym) i to może być widoczne właśnie kątem oka czy jak to Ty nazywasz "flickering".
Jeżeli miałbym doradzać to cokolwiek kupisz napewno będziesz zadowolony ponieważ technika jest na takim poziomie że znacznie przewyższa mozliwości podawania sygnału. Chodzi o to że obraz i tak składa się z 25 lub 30 klatek na sekundę a reszta to elektronika i lepsze lub troszeczke gorsze interpolacje. Ja jestem zachwycony tym co się udało inżynierom wyłuskać z materiału który trzeba obrobić, przykładowo konwersja 2D na 3D teoretycznie bardzo trudna do zrobienia a im się to udało zrobić w TV i działa rewelacyjne.
Ta niesamowita moc obliczeniowa procesora...
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dobrze kombinujesz za z modulacja. Czasy swiecenia i nieswiecenia to jest wlasnie to. Aby podtrzymac i zmienic natezenie swiecenia jasnego koloru, elektrody musza wygasic piksel i ponownie go zapalic. Nie da sie tego plynnie zmodulowac. Aby reakcje na zmiany przebiegaly szybko, dodatkowo jest faza "precharge". Do tego, linie i poszczegolne grupy sa sterowane multipleksowo, co wzmaga efekt, widoczny najczesciej patrzac katem oka z boku ekranu. Taka juz jest natura ludzkiego mozgu, ktore moze mowic, ze nie widzi migotania, a receptor i tak sie meczy.
 

shado

New member
W electro.pl. Musiała to być jakaś świeża dostawa bo z tyłu na tabliczce znamionowej widnieje: manufactured August 2010, Made in Hungary.
A to ciekawe, bo electro.pl sprzedaje zestaw z okularami za 5384.00 zł :)
ELECTRO.pl - najlepszy polski elektromarket - Zestaw TV 3D SAMSUNG PS50C7000 (gwarancja SAMSUNG Polska) + OKULARY TV 3D SAMSUNG (SSG-2200AR Z AKUMULATORKIEM)

Nie wiadomo czy to jakaś promocja Samsunga o której nikt nie wie czy co?:)
Jakby tak było to bym się skusił...
 

Xano

New member
Tylko że ten zestaw z electro.pl zawiera TV i okulary w oddzielnym opakowaniu SSG-2200 (z akumulatorem). Natomiast w kartonie z telewizorem były "ukryte" okulary SSG-2100 z baterią. Niewykluczone, iż kupując ten zestaw znajdziesz drugie okulary razem z TV. Informuje o tym mała naklejka na kartonie.
 

jaremekg16

New member
Udało mi się wejść w menu serwisowe (service menu). Ale niestety niema tam licznika godzin, szkoda. Jest za to pełno ustawień technicznych za pomocą których można sobie raczej zepsuć TV niż poprawić cokolwiek. Z ciekawych rzeczy jest tam data produkcji i data sprzedaży, z pewnością jest to data pierwszego uruchomienia po wyjściu z fabryki.
 

jaremekg16

New member
Najpierw chciałbym ostrzec przed grzebaniem w menu serwisowym, poczytajcie sobie na forach angielskich, sporo ludzi miało potem problemy zwłaszcza po zmianie typu. Dodatkowo po wejściu w to menu zmienia ustawienia obrazów (jasność, kontrast itd). Jak za długo będziesz siedział w tym menu to możesz na jakiś czas sobie utrwalić obraz tego menu bo świeci prawie na maksa.
Wchodzi się następująco: wyłącz TV, wciśnij na pilocie kolejno {INFO};{MENU};{MUTE};{POWER}.
Tylko żeby nie było na mnie że nie ostrzegałem.:blagam:

Jest jeszcze jeden sposób ale on u mnie nie działa dlatego niema sensu go podawać.;)
 

pisk

New member
Ja dodam swój zakup - co prawda nie C7000 a C7700 (to samo ale tuner DVB-S dodatkowo), kupiony u nas - miał również parę gratisowych okularów.
 
Do góry