Plazma pod komputer

MicPrime

New member
Docieranie plazmy to jakiś mit, moja G10 teraz ma ponad 8 tys h na liczniku i powidoki powstają tak samo jak kiedyś, jednak na stałe nic nie mam wypalone.
 

pantomima

Banned
Nie do konca jednak chyba taki mit .wiadomo ze plazma dopiero po przepracowaniu jakiejś tam ilości godzin swieci optymalnie (tzw wygrzanie) , podobnie jest ze sprzętem hi-fi , mam na myśli kolumny ,im też na starcie nie daje się mocy,dopiero po jakimś czasie brzmią prawidłowo. W przypadku tv takie działanie napewno ma wpływ na ewentualne późniejsze wyst powidokow lub ich zupełny brak.kwestia tylko tego w jak dużym stopniu .
 
Ostatnia edycja:
Ale to jest jakieś kuriozum - kilkaset godzin docierania TV? A dopiero potem przyjemność oglądania? Dziękuję postoję...
Powidoki to nie jedyny problem przy wykorzystaniu plazmy jako monitor komputerowy. Na jednokolorowych powierzchniach widać mrowienie, biały przy rozciąganiu choćby okna może robić się szary (chyba że w high endowych plazmach to nie występuje), przy dużych powierzchniach może być widać migotanie - szczególnie w szybkich plazmach z 3D. Ostrość też nie będzie tak rewelacyjna jak w LCD. Plzamy niestety mają sporo wad jako monitor komputerowy.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Nie do konca jednak chyba taki mit .wiadomo ze plazma dopiero po przepracowaniu jakiejś tam ilości godzin swieci optymalnie (tzw wygrzanie) , podobnie jest ze sprzętem hi-fi , mam na myśli kolumny ,im też na starcie nie daje się mocy,dopiero po jakimś czasie brzmią prawidłowo. W przypadku tv takie działanie napewno ma wpływ na ewentualne późniejsze wyst powidokow lub ich zupełny brak.kwestia tylko tego w jak dużym stopniu .

Poważnie jest jakaś zmierzona zależność pomiędzy jak Ty to nazwałeś wygrzewaniem a ilością powstających powidoków?
 

pantomima

Banned
Tzw. wygrzanie czy tam wygrzewanie to pojecie ogolnie stosowane dosyc czesto w materii Pdp i nie ja to wymyslilem ;) spotkales sie z tym nie raz pewnie na tym forum i nie tylko a udajesz zaskoczonego hehe

Czy jest jakas zaleznosc ? na powno wygrzana juz plazma (majaca na koncie kilkaset godzin pracy swieci , emanuje lepszym obrazem niz na starcie - to pewniak !
Czy i w jak duzym stopniu to sie przeklada na powstawanie powidokow , ewentualnie ich brak to trudno sprecyzowac

Powiem tak - moja 1wszą plazma byl model g30 - po zakupie odpalilem tv i nie bawilem sie w jakies wygrzewania ....poprostu pracowala sobie na max ustawieniach az szlak ja ..... haha , zartuje oczywiscie ;)
Dziala do dzis bez zarzutow ale przy dluzszym ogladaniu powiedzmy ulubionego prze ze mnie Eurosportu pozostaje duszek logo , podobnie jest na innych programach .(nie przypominam sobie aby na samym poczatku uzytkowania powstawaly powidoki , mam na mysli g30 i 1wsze tyg korzystania z tv - byl to okres Rolanda Garrosa gdzie na okraglo dzien w dzien tluklem eurosport ), dopiero w pozniejszym okresie nasililo sie zjawisko szczatkowych powidokow - nie stalych wypalen !

Majac doswiadczenie z g30 przy nast zakupie , zmianie na vt30 inaczej juz sie zachowalem , dostosowalem do wskazan tak wiele razy przytaczanych na tym forum - mianowicie 300 h na sredniej wydajnosci , do tego uciekalem jeszcze specjalnie od mocno swiecacych znaczkow itp .

Do tej pory nie zauwazylem zadnego powidoku ! - wiesz ,wydaje mi sie jednak ze to "wygrzewanie" ma sens , w moim przypadku sie sprawdzilo - przeciez w koncu g30 ,vt30 to ten sam panel , te same zabespieczenia .
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
nie udaje zaskoczonego po prostu jestem za tym żeby to co robisz nazywać po imieniu :)
Oglądasz TV a nie go wygrzewasz :)

Zapytałem tylko czy jest związek pomiędzy tym że oglądasz nie na ustawieniach dynamicznych a powstawaniem powidoków.
 

pantomima

Banned
Nie nie ;) , Wlasnie ze- wygrzewam panel na srednich wartosciach wlaczajac jakis tam film, nie koniecznie skupiajac sie na nim bo chodzi o godziny pracy , rownoczesnie majac swiadomosc ze do idealu obrazu jakim dysponuje ten akurat tv bardzo daleko -a ogladal bede wtedy gdy bede mial juz pewnosc ze moge z niego wycisnac maxa ! Na mysli mam tv - zeby nie bylo niedomowien ;)

Podejrzewam ze gdybym na starcie wrzucil dynamiczny tryb to stale wypalenie bardziej niz pewne !
Takiego trybu uzywalem na g30 ogladajac ten tenis przez 2 ty(nie zawsze - moze to mnie uchronilo od stalych wypalen juz na samym poczatku) - moj blad ze byl to tryb dynamiczny.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Mam nadzieję że nie piszesz że po 300g "wygrzewania" czerń staje się ciemniejsza ;)
Mam 55VT30 który zastąpił 42pv80 i nie zauważyłem takiej zależności że po wygrzaniu są mniejsze powidoki. :)
 

pantomima

Banned
Ja tam nie mam powidokow na vt30 - serrio .w sumie to bardziej oszczędzam ten model ,częściej wykorzystuje g30 .
Nie jestem w stanie udowodnić ze wygrzewanie wyeliminowalo zjawisko powst. powidokow .poprostu na vt30 ich nie doswiadczam .

Kurde ,przecież to nie nowość ze plazma po przepracowaniu pewnej ilości godzin święci lepiej niż po wyjęciu jej z pudełka - nie mam na myśli czerni .
 

tarzanno

New member
Dzisiaj podłączyłem komputer pod plazmę. Internet przeglądało się wyśmienicie. Jutro zostawię włączoną przeglądarkę na godzinę i może doświadczę tych powidoków:)
Tak na marginesie: w jaki sposób wchodzi się w G30 w tryb obrazu profesjonalny? (profesjonal1).
 

romano87

New member
Chciałem się podpiąc pod temat i zapytać czy dongle , ten mini komuter wtedy nadaje sie do plazmy? bo cały czas mowicie ze komputer sie nie nadaje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałem się podpiąc pod temat i zapytać czy dongle , ten mini komuter wtedy nadaje sie do plazmy? bo cały czas mowicie ze komputer sie nie nadaje.

:) Oczywiscie ze sie nadaje, do plazmy mozesz podlaczac co Ci sie podoba. Dongla z calym swoim dobrobytem, mozesz podlaczyc tez laptopa, lub stacjonarny PC. Piszac ze plazma nie nadaje sie do komputera, mamy tu na mysli wykorzystanie plazmy jako typowego monitora po PC, dla wielu z nas o wiele lepiej sprawdza sie w takich przypadkach technologia lcd/led. Szczegolnie mamy tu na mysli przegladanie stron internetowych, dluzsze prace przy programach biurowych itp. Nie chodzi tutaj o sporadyczne korzystanie.
Jezeli chodzi o dongla, to masz tam mase swietnych aplikacji, w tym takze dostep do internetu, smialo mozesz kupowac i podlaczac pod plazme.
 
Do góry