PLAZMA panas 65ST50 vs LCD 70LE840

nowy57

Member
mam popcorna c200 i czyta wszystko
ale myslalem ze TV sobie tez poradzi
@armanig zaraz ci przesle jakie obecnie mam ustawienia , moze wymienimy sie i cos z tego wyjdzie pozytywnego .
 

nowy57

Member
jestem juz po kilku miesiacach uzytkowania tego telewiozra ..
co moge powiedziec to ze jestem zadowlony bardzooo.
mam dosc duzy salon 8x6m , polowa pokoju jest przystosowana do ogladania tv i muzyki i oglada sie wysmienicie ..
obraz SD oczywiscie pozostawia wiele do zyczenia ale przeciez tych kanalow jest bardzoo malo , wiekszosc mamy juz w HD i tu na 80 calach oglada sie przepieknie nawet z 2.5m !
na poczatku po uruchomieniu TV bylem rozczarowany! , tydzien czasu nie potrafilem dojsc do wlasnych poprawnych ustawien ale po przeslaniu przez kikiego ustawien kalibracyjnych telewizor odzyl !!
piekne naturalne nieprzerysowane kolory jak to bywa w LCD , ostrosc oraz naturalna plynnosc .. czern takze jest przyjemna .
ogladanie materialu chocby .mkv w 720 czy 1080p RE-WE-LA-CJA !
wreszcie siedzac w domu mam pradziwe kino !
z zonka ogladamy co drugi dzien nowy film , bedac w pracy czekam tylko na przyjscie do domu , rozpalam w kominku , przygaszam swiatlo i zapodaje nowy film :)
podsumowaujac UDANY ZAKUP (4k - za 3lata na pewno nie teraz jeszcze)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciesze sie ze moglem Cie w jakis sposob nakierowac na ten zakup pare msc.temu.
Sam z perspektywy czasu jestem baaardzo zadowolony z zakupu, podobnie po przyjsciu do domu ciesze sie jak dziecko wiedzac ze zaraz odpale tv. Obraz przy dobrym sygnale jest rewelacyjny, a za sprawa takie przekatnej - prawdziwa mieszanka wybuchowa!!!
Co najlepsze, u mnie z ok.4m te 80" to nie tak duzo. Powiedzialbym ze jest w sam raz.
Nie mam absolutnie zadnego cisnienia na 4k, owszem przyjdzie na to czas, to na pewno, ale po tych miesiacach jeszcze sie nie nacieszylem ta jakoscia jaka widze obecnie. Dziekuje tu jeszcze raz Kiki za podgrzanie atmosfery i za najlepsza cene na rynku. Zakup w 100% udany, po dzien dzisiejszy radosc nie opada. Pisze o tym bo troche tych telewizorow przerobilem i zazwyczaj po 1-2msc. pojawialy sie pierwsze objawy znudzenia, tutaj jest wrecz odwrotnie :)
 

piotr10

New member
Bez reklam
80'' bez 3d ? Przecież przy takiej przekątnej to dopiero bylaby frajda!!!!
A z tymi kolorami to chyba nigdy nie będzie dobrze ani w plazmie ani lcd - albo za ciemno, albo za jaskrawo, jak kolor twarzy ustawisz , to tlo jest jakieś dziwne. Dodatkowo jak ustawisz na planszy testowej z szarosciami itd. i tak nie masz gwarancji jakości bo producent filmu dal ciala z balansem bieli i dalej lipa.

Pewnie oledy będą te mialy swoje wady - na Samsung Galaxy np. Strasznie święci na zielono.

Katy boczne bym sobie odpusil, bo prawdziwy kino maniak i tak po środku obrazu siedzi.

Pozdr.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
3d mnie kompletnie nie interesuje, to co jest obecnie to zenada. Juz pisalem na ten temat i nie bede sie powtarzal. Jestem kinomaniakiem od urodzenia i jak film to w 2d, albo 3d bez okularow ale na to poczekamy jeszcze dlugie lata. Nie ma idealnych tv, ale majac troche doswiadczenia w tej materi - glownie praktycznej, bo teoretykow nigdy nie brakuje, to smiem twierdzic ze w zasadzie jest rewelacyjnie, material HD zwala z nog. Absolutnie kazda zlotowka wydana na tv przynosi kazdego dnia radosc, nastepny bedzie 110".
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Jak Tobie nie pasuje 3d, to ok. Ja jednak uwielbiam 3d , jest coraz więcej filmów, tylko przeszkadza mi przekątna - 65 cali to muszę z 1,5m oglądać, żeby fajna glebie i tzw. wychodzenie z ekranu zobaczyć.
 

nowy57

Member
ja dodam 2gr od siebie ..
faktycznie 3d obecne to porazka ..
nie wspomne nawet ze nawet w kinie nie robi zbytnio wrazenia ...
jesli juz to tylko IMAX - ale to juz zupelnie inna bajka .. i gdyby technologia w telewizorach moglaby byc taka jak wlasnie w IMAX - TO JA CHCE ! :)
 

nowy57

Member
witam wszystkich ponownie po kilku latach uzytkowania sharpa 80"
teraz mam dylemat nastepujący:
czy czekac na spokojnie rok na OLED 75-80"
czy moze zmienic z LC-80LE645E na LC-80UQ10E ?
najbardziej zalezy mi na czerni i kątach bocznych
telewizor mam obecnie skalibrowany i na wprost jest naprawde piekny obraz
 
Ostatnia edycja:
Do góry