Plazma LG, kilka pytań.

Pigway

New member
Witam,

Po mojej walce z firmą Panasonic* o nowy telewizor, która jak nietrudno zgadnąć, nie została rozstrzygnięta na moją korzyść, zamierzam zakupić nowy telewizor Plazmowy, tym razem powrót najprawdopodobniej do obozu LG (Przed Panasonikiem byłem w posiadaniu LCD 32' LG, z którego byłem bardzo zadowolony). Plazma będzie używana do PS3 (Gry, Filmy BD, Internet itd.), oraz odtwarzacza Divix. Myślę nad zakupem modelu 50PV350, mój poprzedni to Panasonic TX-P42U30E. Wnioskuję po opiniach, iż telewizor jest świetny, jednakże chciałbym zadać kilka dodatkowych pytań.

-Czy różnica między 42' a 50' będzie podobnym "wielkościowym szokiem", jak przeskok z 32' na 42'?
-Jak wygląda obecnie problem plamki, widocznej u dołu ekranu? (wada matrycy)*
-Jak wygląda w tym modelu sprawa powidoków, łatwo zanikają?

*(1) Opisane w dziale Panasonic
*(2) Opisane w dziale LG

BTW. Nie polecam nikomu Panasonica, mimo iż TV super to obsługa klienta tragiczna. Jak się zepsuje, to te 2500 tylko do kosza :niewiem:.
 
Ostatnia edycja:

cigane

New member
Witam,

Po mojej walce z firmą Panasonic* o nowy telewizor, która jak nietrudno zgadnąć, nie została rozstrzygnięta na moją korzyść, zamierzam zakupić nowy telewizor Plazmowy, tym razem powrót najprawdopodobniej do obozu LG (Przed Panasonikiem byłem w posiadaniu LCD 32' LG, z którego byłem bardzo zadowolony). Plazma będzie używana do PS3 (Gry, Filmy BD, Internet itd.), oraz odtwarzacza Divix. Myślę nad zakupem modelu 50PV350, mój poprzedni to Panasonic TX-P42U30E. Wnioskuję po opiniach, iż telewizor jest świetny, jednakże chciałbym zadać kilka dodatkowych pytań.

-Czy różnica między 42' a 50' będzie podobnym "wielkościowym szokiem", jak przeskok z 32' na 42'?
-Jak wygląda obecnie problem plamki, widocznej u dołu ekranu? (wada matrycy)*
-Jak wygląda w tym modelu sprawa powidoków, łatwo zanikają?

*(1) Opisane w dziale Panasonic
*(2) Opisane w dziale LG

BTW. Nie polecam nikomu Panasonica, mimo iż TV super to obsługa klienta tragiczna. Jak się zepsuje, to te 2500 tylko do kosza :niewiem:.
Ty nie polecasz panasa na który ja się napalam , inny LG , jeszcze inny Samsunga, po takiej lekturze zostanie mi tylko radio kupić...
Strzelę firmę na chybił trafił i to będzie chyba najlepsza decyzja..
 

Pigway

New member
Kupując w tych czasach sprzęt, w pierwszej kolejności należy sprawdzić obsługę serwisu (odpukać). Panasonic, mimo że Plazmy mają dobre, takowej wogóle nie oferuje. Usłyszałem coś w stylu "kupiłeś, masz problem", po tym zostało mi tylko wyrzucić z pokoju 5-miesięczny TV. LG natomiast łączy w sobie świetność sprzętu, a w razie czego profesjonalny serwis, to samo tyczy się także Sony. Tudzież dlatego wracam do LG, jeśli chodzi o Plazmy :)
 

Pigway

New member
Twierdzą, że "różnice luminancji" mieszczą się w normie, więc skoro takie są ich normy to niech sobie go wsadzą nie powiem gdzie. Z telewizora chciałbym korzystać, nie wlekać go po serwisach i ekspertyzach "speców" z Panasonica. Trudno, nigdy więcej tej firmy. Może coś tam bym wywalczył, ale poprostu nie mam na to siły. Dlatego też rozważam zakup LG, jest to firma na której jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
 

don111

Banned
no ale co zrobisz z tym tv ?
różnice luminancji mieszczą się w normie ? a czemu nie będziesz drążył tematu ? jakie są normy ?
plazma to nie jest LCD aby posiadał nierówne podświetlenie matrycy, wypytaj skąd mają te "normy" i jak zmierzyli że Twój tv w nich się mieści, następnie zgłaszaj sprawę do rzecznika praw konsumenta
 

Pigway

New member
Problem został zbagatelizowany, stwierdzono, że wada powstała na wskutek długotrwałego utrzymywania obrazów statycznych. Możliwe jednak to nie jest, ponieważ ja znając działanie Plazm nigdy takowych nie pozostawiałem. Pilnowałem tego wręcz w stopniu obsesyjnym.
Mimo wszystko to jest walka z wiatrakami. TV przygarnął ktoś, kto nie zwraca na to aż takiej uwagi, nim zostałby bardziej zniszczony od kolejnych ekspertyz i transportów.


Bardzo proszę również użytkowników LG 50PV350 o odpowiedzi na moje pytania, zamieszczone w pierwszym wpisie.
 
Ostatnia edycja:

Hillel

New member
1. różnica jest mniejsza. 24% kontra 16% :)
2. "problem plamki narożnikowej" nierozwiązany chyba. trzeba się liczyć że plamka może być. Też ją mam i z 50cm, w ciemnym pokoju, na ciemnym tle to ją nawet widać. Pod koniec gwarancji uderzę z tym do serwisu :)
3. Normalne powidoki (np logo stacji po godzinie wyświetlania) znika po dwóch minutach, może trzech. nie wiem co z poważniejszymi (5 godzin grania np.)
 

Pigway

New member
Dziękuję za odpowiedź.

W pierwszym pytaniu chodziło mi raczej czy efekt "wow" jest porównywalny, nie o dokładne pomiary, w końcu to dwa cale mniej różnicy aniżeli poprzednio :)
TV myślę zakupić w połowie listopada, być może do tego czasu problem plamki nie będzie już widoczny.
 
Do góry