Plazma LG 50PA6500 Przeczytaj zanim kupisz

motorolaz3

New member
Cóż z tego:) doradzamy o zmianie kabla oraz twierdzimy, że to ewidentnie jakaś usterka TV, a autor tematu dalej swoje. W takim razie nie mam cierpliwości dłużej przekonywać, baj, baj :)

Czy Ty czasami nie reprezentujesz interesów LG?.Jest to tylko moje przypuszczenie a nie stwierdzenie.Analizowałem Twoje posty i Twoim zadaniem jest udowadniać ,że sprzęt LG jest wspaniały a winni są użytkownicy-którzy nie potrafią ustawić telewizora ,nabyli trefny egzemplarz i osprzęt (np. kable).Odnośnie Twojej rady o zmianie kabla HDMI napisałem wcześniej-cytuję-.Ale na wszelki wypadek testowałem na innych kablach-nie ma żadnej różnicy. Byłeś bardzo zainteresowany moim postem, więc nie wierzę, że mogłeś moją odpowiedź przegapić.Wnioski nasuwają się same.Baj-Baj.
 

mateo383

New member
Spokojnie. Ja nie doczytałem Twojej wypowiedzi. Czyli to nie wina kabla. Piszesz też że na USB tak samo. Wnioski nasuwają się same - coś jest nie tak z matrycą. Ja jestem wyczulony na jakość obrazu i nic takiego nie zauważyłem. Nie muszę też nic co chwile kalibrować, na standardowych ustawieniach da się każdy film oglądnąć. Przyciśnij serwis LG.
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Spokojnie. Ja nie doczytałem Twojej wypowiedzi. Czyli to nie wina kabla. Piszesz też że na USB tak samo. Wnioski nasuwają się same - coś jest nie tak z matrycą. Ja jestem wyczulony na jakość obrazu i nic takiego nie zauważyłem. Nie muszę też nic co chwile kalibrować, na standardowych ustawieniach da się każdy film oglądnąć. Przyciśnij serwis LG.

Dziękuję za odpowiedź.Przycisnąć-ale jak to zrobić? Skoro tak grzecznie mi odpisałeś to mam taką prośbę.Sprawdż u siebie -na ustawieniach znamionowych (zmniejsz tylko kontrast do 70%-ja tak mam, nie ruszaj gammy,czerni,ostrości-niczego)-przy jasności 50%-przy dobrym sygnale HD z blu raya podłączonego poprzez wejście HDMI-przy ciemnych scenach nie występuje u Ciebie zlewanie czerni i widok postrzępionej ramki obrazu u góry matrycy.Jeżeli potem rozjaśniam obraz aby znikneły kleksy to w zakresie jasności od 51-54 % wychodzi dodatkowo śnieżenie.Gdy potem jest normalny jasny obraz to schodzę jasnością do 50% i śnieżenie znika.W każdym filmie znajdziesz takie sceny, ale polecam do testów jakieś ''mroczniejsze'' np. seria Harry Potter-łatwiej poszukać.Filmy muszą być w dobrej jakości-najlepiej powyżej Video bitrate: 8 000 Kbps, chyba ,że masz płyty blu ray to byłoby najlepiej.Na płytach dvd ciężko te zjawiska zauważyć.Byłbym bardzo wdzięczny za test-wtedy miałbym jakieś konkretne argumenty do serwisu LG.
 

mateo383

New member
Na jakieś wnikliwe testy nie bardzo mam czas, ale tak na szybko ustawiłem kontrast na 70, reszty nie ruszałem i nie widzę niczego niepokojącego. Żadnej postrzępionej ramki, śnieżenia itp. Nawet z 1 metra obraz jest bardzo ładny, ostry i czytelny. A oglądam tylko bluraya, jak ściągam z neta to tylko pełne 720p. Uwierz mi nawet jak zaraz po kupnie bawiłem się ustawieniami to nie zaobserwowałem niczego niepokojącego. Jak masz lepszej jakości te zdjęcia to mi podeślij na maila mateo383@wp.pl to rzucę okiem.
 

motorolaz3

New member
Na jakieś wnikliwe testy nie bardzo mam czas, ale tak na szybko ustawiłem kontrast na 70, reszty nie ruszałem i nie widzę niczego niepokojącego. Żadnej postrzępionej ramki, śnieżenia itp. Nawet z 1 metra obraz jest bardzo ładny, ostry i czytelny. A oglądam tylko bluraya, jak ściągam z neta to tylko pełne 720p. Uwierz mi nawet jak zaraz po kupnie bawiłem się ustawieniami to nie zaobserwowałem niczego niepokojącego. Jak masz lepszej jakości te zdjęcia to mi podeślij na maila mateo383@wp.pl to rzucę okiem.

Dzięki -extra ,że sprawdziłeś-jutro Ci przyślę zdjęcia -nie jest łatwo zrobić aby były czytelne.Jeszcze jakbyś mi podał jaki materiał testowałeś (czyli rozumiem mkv 720p?)to zrobiłbym testy na tym samym filmie (mam bogatą kolekcję)-może być kilka tytułów-co masz-to zdobędę konkretny tytuł i wtedy dopiero byłby test wiarygodny.Opisałbym Ci wtedy w jakiej np.minucie defekt występuje a ty byś porównał.Zaraz przyślę Ci trochę większe zdjęcie i jeżeli można to odpisz mi na wiadomość tytułami filmów-pozdrawiam
 

motorolaz3

New member
Na wszystkich plazmach z bliskiej odległości widać "mrówki". W moim Panasie są zauważalne do ok. 1 metra i mi nie przeszkadza. Trzy metry, to trochę dużo...ale chyba musisz się przyzwyczaić. Spróbuj wgrać nowy soft może to coś pomoże(choć wątpię). link:
LG 50PA6500 Wsparcie: Znajdź Manuale Informację o Gwarancji | LG Polska

Również bardzo dziękuję za pocieszającą odpowiedź.Tak szczerze mówiąc to mrowienie nie jest takie straszne-znacznie gorsza jest ta druga wada-postrzępiona ramka u góry ekranu (zlewanie czarnego koloru).Dzięki również za link do softu, ale mój telewizor ma pełną nazwę 50PA6500ZG i do tej wersji nie ma aktualizacji-ale dzięki za próbę pomocy.
 

jacwie5

New member
Plazma LG

Również bardzo dziękuję za pocieszającą odpowiedź.Tak szczerze mówiąc to mrowienie nie jest takie straszne-znacznie gorsza jest ta druga wada-postrzępiona ramka u góry ekranu (zlewanie czarnego koloru).Dzięki również za link do softu, ale mój telewizor ma pełną nazwę 50PA6500ZG i do tej wersji nie ma aktualizacji-ale dzięki za próbę pomocy.
...ZG, to chyba na rynek Rosyjski. Sprawdź na rosyjskiej stronie LG.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nie wykazuje różnicy??? :)
A jak należy rozumieć tzw. transfer? gdzie w mkv 10 GB wynosi on tylko ok. 8000 kbps, natomiast z płyty BR 50 GB ma on ponad 20 Mbps. Tu nie ma różnicy w jakości materiału filmowego? :)
Cytowane przez Ciebie 1080p to nic innego jak tylko rozdzielczość i sposób jej wyświetlania (czyli ogólnie rozmiar obrazu w pixelach), która nie ma nic wspólnego w ocenie jakości wyświetlania materiału filmowego. Czyli nie wmawiaj, że plik mkv BRRip odtwarzany przez Media Player USB (w każdym TV) jest miarodajny w tej ocenie. :)
Pliki mkv wg. Ciebie nie są BRRip-ami, a więc skąd się biorą?:)
W sprawie kabla HDMI 1.3 - nie chodzi tu o kabel za 300 PLN, kup nowy w markecie w przedziale 20-40 PLN i sprawdź, nie ma co tu dywagować:)
Szkoda tylko ze 50" Plazma nieważne czy to LG czy Panasonica to za mały TV żeby wychwycić różnice miedzy oryginalnym BD a jego bardzo dobrym ripem mkv 1080p ;)
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
n0uiz6f0gub7.jpg


wlccnqha1f9b.jpg


4oic8sgwfu53.jpg


uc42xen4b1fp.jpg



Udało mi się wkleić zdjęcia -niestety nie są dobrej jakości- na potrzeby forum zostały potężnie skompresowane...ale może można coś dojrzeć.Opis zdjęc-na obrazkach A wykonałem zdjęcia matrycy przy znamionowych ustawieniach telewizora przy jasności 50% na zdjęciach B jasność została podwyższona do około 55-60% jasności.Zdjęcie nr 3 pokazuje śnieżenie matrycy-przedstawiłem to zjawisko na czarnym tle, ale mrowienie idzie też zauważyć przy innych kolorach-zdjęcie aparatem po kompresji tego nie wykażą.

Tak myślałem że o to chodzi, niestety nie pociesze cie ale jest to normalne działanie Tv LG, występuje to i w Pa6500 i w PV350 itd.
Jedyne co mogę poradzić ci to zmniejsz jasność, zniweluje to ten efekt co nie co kosztem min. detali ale w ciemnych scenach nie pozbędziesz się tego całkowicie. Tak w sumie działa plazma.

uc42xen4b1fp.jpg

- tutaj jest typowy efekt ustawienia zbyt jasnego obrazu.

Polecam ci tez skalibrować TV za pomocą specjalnej płyty DVD Essential albo jego odpowiednika BD, wtedy będziesz miał chociaż pewność ze każdy dobrze przygotowany materiał Video będzie wyglądał w miarę wiernie.
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Tak myślałem że o to chodzi, niestety nie pociesze cie ale jest to normalne działanie Tv LG, występuje to i w Pa6500 i w PV350 itd.
Jedyne co mogę poradzić ci to zmniejsz jasność, zniweluje to ten efekt co nie co kosztem min. detali ale w ciemnych scenach nie pozbędziesz się tego całkowicie. Tak w sumie działa plazma.

uc42xen4b1fp.jpg

- tutaj jest typowy efekt ustawienia zbyt jasnego obrazu.

Polecam ci tez skalibrować TV za pomocą specjalnej płyty DVD Essential albo jego odpowiednika BD, wtedy będziesz miał chociaż pewność ze każdy dobrze przygotowany materiał Video będzie wyglądał w miarę wiernie.

Dziękuję za coraz konkretniejsze odpowiedzi-a co myślisz o postrzępionych krawędziach u góry ekranu? Bo o to chodzi, że jak przyciemnię obraz aby zlikwidować snieżenie to wchodzi wtedy zlewanie ciemnej tresci obrazu u góry matrycy, Mówimy oczywiście o scenach z ciemnymi kolorami przy kolorach jasnych matryca wyświetla znakomicie.Czy to jest normalne? Nie umieli mi tego odpowiedzieć na infolinii LG-na miejscu serwis Lg potwierdził ,że tak działa plazma LG przy ciemnych kolorach. Co o tym sądzisz?
Pobierz plik JPG | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek
 

motorolaz3

New member
Dziękuję za coraz konkretniejsze odpowiedzi-a co myślisz o postrzępionych krawędziach u góry ekranu? Bo o to chodzi, że jak przyciemnię obraz aby zlikwidować snieżenie to wchodzi wtedy zlewanie ciemnej tresci obrazu u góry matrycy, Mówimy oczywiście o scenach z ciemnymi kolorami przy kolorach jasnych matryca wyświetla znakomicie.Czy to jest normalne? Nie umieli mi tego odpowiedzieć na infolinii LG-na miejscu serwis Lg potwierdził ,że tak działa plazma LG przy ciemnych kolorach. Co o tym sądzisz?
Pobierz plik JPG | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek

Tak np. wyglada ramka obrazu, która powinna być linią prostą w skrajnie ciemnej scenie przy ustawieniach znamionowych telewizora-
Pobierz plik 017 JPG | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek
 

Kadajo

New member
Bez reklam
lesb9zrtg5zj.jpg


35f7el31vthn.jpg


Tak, to jest normalne, tak wygląda prawidłowo ustawiona jasność obrazu na plazmie, u mnie na PV350 te "zlewanie" jak to nazywasz wygląda identycznie.
Na plazmach innych firm oczywiście tez jest to widoczne, lecz na Panasonicach i Samsungach z serii "E" w mniejszym stopniu ze względu na lepsza elektronikę i matryce.
Lepsza czerń w przypadku Panasow dodatkowo pomaga maskować ten efekt.
Niemniej jest to normalne działanie TV plazmowego.

Moja rada, zacznij po prostu oglądać i staraj się nie zwracać na te "mankamenty" uwagi.
Z czasem się przyzwyczaisz jak każdy.
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
lesb9zrtg5zj.jpg


35f7el31vthn.jpg


Tak, to jest normalne, tak wygląda prawidłowo ustawiona jasność obrazu na plazmie, u mnie na PV350 te "zlewanie" jak to nazywasz wygląda identycznie.
Na plazmach innych firm oczywiście tez jest to widoczne, lecz na Panasonicach i Samsungach z serii "E" w mniejszym stopniu ze względu na lepsza elektronikę i matryce.
Lepsza czerń w przypadku Panasow dodatkowo pomaga maskować ten efekt.
Niemniej jest to normalne działanie TV plazmowego.

Moja rada, zacznij po prostu oglądać i staraj się nie zwracać na te "mankamenty" uwagi.
Z czasem się przyzwyczaisz jak każdy.
Wreszcie ktoś potrafił zrozumieć i wytłumaczyć do końca zjawiska niedoskonałosci telewizora plazmowego.Ja tego nie potafiłem tak dokładnie opisać-potwierdziłeś tym wyjasnieniem ,że niestety LG jakością plazm odstaje daleko od konkurencji-zwłaszcza Panasonica.Jak ''przesiadłem'' się z budżetowego Panasonica na plazmę LG (też ''budżetową''-aż strach myśleć jak byłbym się czuł gdybym kupił plazmę LG z wyższej półki cenowej)to byłem pewien ,że moja nowa plazma lg jest uszkodzona...a teraz-masz rację-zaczynam się przyzwyczajać-mam chociaż zajęcie z regulacją. Szkoda tylko, że te bardziej zaawansowane technologicznie plazmy produkowane są w Czechach (Panasonic) w Słowacji(Samsung) a u nas jest Lg. A Polska miała być taką potęgą w produkcji telewizorów.
 

motorolaz3

New member
Na potrzeby reklamy to ja Ci jeszcze lepsze zdjęcia zrobię.NIC NIE POMOŻE ZGŁOSZENIE DO SERWISU LG!!!Ja zgłaszałem-jest dokładnie tak jak kolega wcześniej wyjaśnił-takie są ''zalety'' plazm LG...z tym, że nie każdemu to przeszkadza.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nisko budżetówki Samsunga graja tak samo wiec się nie przejmuj, nawet Panas teraz wprowadza bardzo tanie modele które maja ta sama przypadłość (te z Drivem 600Hz).
Tylko seria "E" Samsunga i Panasy z serii 30 i 50 maja to mniej widoczne.
Dlatego pisałem ze nawet najtańszy UT50 Panasa zjada każdego LG i nisko budżetówki Samsunga na śniadanie pod względem jakości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

neoandrew

New member
Może późno, ale napiszę co ja uważam.

Sam mam ps43d450, rodzina ps43d490 i mrowienie to jest przypadłość plazm, bez wątpienia wynik takiej a nie innej technologii, aczkolwiek z tego co ja zauważyłem, poziom może się różnić w zależności od sztuki i to jest najgorsze.

Znam ból autora, bo to jest mega wkurzające i nie da się tego zlikwidować, na szczęście, przynajmniej u mnie, efekt ten jest widoczny tylko z bliska, a już dalej aż tak tego nie widać lub nie widać wcale.

Na pewno to nie jest nic z kablem hdmi.

Nie jestem po prostu specem od technologii plazm, ale gdybyś poznał konkretną przyczynę powstawania tego mrowienia w tej technologii to może poszukałbyś jak to zniwelować.

Być może w menu serwisowym da się coś poprawić, ale to musiałyby być parametry związane z samym procesem tego jak plazma generuje obraz, może coś tam jest, bo standardowe to za dużo nie pomogą, ale to jakiś spec by ci musiał doradzić co to już robił, bo można uwalić tv przypadkiem.

To co ty pokazałeś, to mi się zdaje gorsza sztuka, gdzie efekt jest wyjątkowo widoczny i irytujący, na twoim miejscu bym nie odpóścił i żądał od nich wymiany na inną sztukę, bo sam wiem, że to niweluje całą radość z oglądania.
 

motorolaz3

New member
Dziękuję za odświeżenie postu-dziękuję również użytkownikom forum, którzy przysłali do mnie wiadomości podzielające moje spostrzeżenia co do jakości plazm LG.Trochę sie pobawiłem z ustawieniami i zrobiłem coś takiego-przy sygnale HDMI w menu odtwarzacza Blu- ray ustawiłem jasność na -minus1-w menu telewizora zwiększam wtedy jasność do około 75% (w zależności od materiału filmowego).Powoduje to,że na matrycy nie widać w ogóle śnieżenia (śnieżenie jest zwłaszcza widoczne przy jasności 51-55%-SERWIS LG POTWIERDZIŁ PRAWIDŁOWOŚĆ TEGO ZJAWISKA...ja z początku myślałem, że np. uszkodzone są jakieś filtry bo śnieżenie występuje tylko w tym zakresie-widoczne z dalszej odległości) , są prawidłowe krawędzie i da się oglądać ciemne kolory(spowodowane to jest chyba dużą różnicą jasności między matrycą a ustawieniami w odtwarzaczu blu ray; przy normalnych ustawieniach jasności matryca nie potrafi poprawnie wyswietlić np. ciemnych scen-świadczy to o wielkiej niedoskonałości matryc plazmowych LG).Zabieg ten można zrobić tylko przy pełnym obrazie ,jeżeli obraz jest tylko 2.35;1 to przeszkadzają wtedy jasne ramki (matryca jest zbyt rozjaśniona)-ale mozna wtedy skorzystać z funkcji zbliżeń kinowych. Nie wiem jak moje ustawienia wpłyną na żywotność matrycy i zużycie enrgii...ale da się teraz oglądać i nie przypuszczałem,że da się tyle z tego telewizora wyciągnąć przy sygnale HD.Ale -niestety- nie świadczy to o wysokim poziomie technologicznym plazm LG.
 
Do góry