Plazma LG 50PA6500 Przeczytaj zanim kupisz

motorolaz3

New member
Witam-jestem posiadaczem ww telewizora i po 3-miesięcznym okresie użytkowania postanowiłem napisać moje spostrzeżenia dotyczące plazmy. Nie jest to moja pierwsza plazma, posiadam również 42-calowy model Panasonica...więc mogę obie firmy porównać.
Pierwszą rzucającą się w oczy różnicą obu produktów jest silne śnieżenie występujące w plazmie LG.Śnieżenie jest widoczne nawet z 3 metrów!!! ,a nie jak niektórzy piszą z kilkunastu centymetrów.Mrowienie przy ogladaniu jasnych treści nie przeszkadza ,jest natomiast widoczne przy kolorach niebieskich,szarych i czarnych.Nie występuje przy silnym rozjaśnieniu telewizora, ale wtedy pryska przyjemność oglądania-obraz jest za jasny. Po wezwaniu serwisu LG dowiedziałem się że -''-każda plazma LG 50PA6500 posiada ten problem,wynikający z zasady działania plazmy...''-tylko ,że w Panasonicu nie występuje.
Kolejnym minusem plazmy LG jest-podczas ogladania materiałów hd np. z płyt blu ray -zlewanie się -przy ciemnych scenach- czarnych i szarych treści wideo w nieczytelny kleks.Zjawisko występuje zawsze u góry ekranu i tu również pomaga duże rozjaśnienie ekranu-znacznie powyżej ustawień fabrycznych. Po rozjaśnieniu szczegóły są widoczne, ale za duża jasność - zwłaszcza w nocy-psuje komfort oglądania.Problem nie występuje przy gorszym sygnale np. przy naziemnej telewizji DVB-t.I tutaj również przedstawiciel Lg potwierdził ,że plazma działa prawidłowo-tak ma być.W plazmie Panasonica nawet nie ma mowy o takich zjawiskach-testowałem przy takich samych sygnałach.
Kończąć-w telewizorze LG 50PA6500 nie pomogą ŻADNE KALIBRACJE.Mnogość ustawień w telewizorze wynika po prostu z potrzeby przechytrzenia przyszłego klienta który myśli-''tyle ustawień,więc sprzęt musi byc dobry''.Nie patrzcie na to,że telewizor jest full Hd...bo i tak sobie nie radzi z tym sygnałem jak trzeba.Gdyby dało się cofnąć czas to wolałbym -dysponując moim skromnym budżetem-kupić plazmę ready Hd innej firmy-na pewno byłym bardziej zadowolony.
 

nom73

New member
Pierwszą rzucającą się w oczy różnicą obu produktów jest silne śnieżenie występujące w plazmie LG.Śnieżenie jest widoczne nawet z 3 metrów!!! ,a nie jak niektórzy piszą z kilkunastu centymetrów.Mrowienie przy ogladaniu jasnych treści nie przeszkadza ,jest natomiast widoczne przy kolorach niebieskich,szarych i czarnych.

Oglądałem z kolegą w sklepie Panasonic 50" ST50 i też śnieżył. ;-)
Sam mam od 5 lat Panasonic 42" PV8 i tu takie zjawisko nie występuje, aczkolwiek jak kupiłem TV sporo bawiłem się ustawieniami w menu serwisowym i teraz obraz mam super. :D
 

motorolaz3

New member
Panasonic śnieży-ale z jakiej odległości jest to widoczne? Poza tym w Panasonicach jest to równomierne delikatne mrowienie na całej matrycy niewidoczne z dalszej odległości a w modelu LG 50PA5600 występuje kolorowe mrowienie nierównomiernie rozłożone zwłaszcza na górze matrycy widoczne nawet z 3 metrów.Różnicy w śnieżeniu między dwoma telewizorami nie zauważy się tylko przy ustawieniach sklepowych (w plazmie LG śnieżenie jest wtedy niewidoczne)-ale kto przy takich ustawieniach korzysta z telewizora?
 

lm648

Banned
Zadam niedyskretne pytanie: Na jakim sygnale telewizyjnym występuje wspomniane śnieżenie i mrowienie?
Natomiast przedstawione zastrzeżenia co do prezentacji materiału HD z płyty BR w ogóle nie podzielam :) Ten TV użytkuję trochę dłużej od Ciebie, bo już ponad 8 m-cy i wymienionych wad nie posiadam oraz stwierdzam, że po tzw. "wygrzaniu" obraz jest o wiele lepszy niż w początkowym okresie użytkowania.
Widocznie trafiłeś na kiepskiego serwisanta tzw. "niedouczonego zbywacza" lub celowe zbywanie klienta nakazane przez "władze wyższe" tego serwisu, przemyśl to:)
Ponadto porównywanie LG do Panasonica to jakieś nieporozumienie:) na zasadzie jakbyś porównywał Fiata 125p do BMW316 :) w takiej konfiguracji porównaia to wnioski nasuwają się same ze wskazaniem na tego 2X droższego, przecież w tym wszystkim nie oto chodzi :)
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Snieżenie przy zwykłym sygnale telewizyjnym ciężko zauważyć-problem śnieżenia i zlewania ciemno-szarych treści wideo u góry ekranu występuje przy sygnale HD poprzez wejscie HDMI i USB. Im czystszy i ostrzejszy obraz tym bardziej widać niedoskonałość matrycy.Problem nie występuje przy jasnych kolorach, dlatego np. obraz kontrolny do testowania matrycy znajdujący się w menu telewizora jest wyświetlany idealnie.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zgadzam się z tym ze w Panasonicach "śnieżenie" jest mniej widoczne, ale Panasonic korzysta z bardziej zaawansowanej elektroniki niż TV LG czy Samsunga.
Natomiast w LG naprawdę ten efekt można bardzo zniwelować tylko trzeba TV odpowiednio skalibrować. Wiem to z autopsji, mam u siebie PV350, dostęp do PA6500 jaki innych modeli, w tym plazm Samsunga i Panasonica.
 

lm648

Banned
...........zwykłym sygnale telewizyjnym ciężko zauważyć-problem śnieżenia i zlewania ciemno-szarych treści wideo u góry ekranu występuje przy sygnale HD poprzez wejscie HDMI i USB.

A pewny jesteś tego przewodu HDMI, czy na pewno jest w 100% sprawny?
A po USB podałeś Full HD ściągnięte z sieci w postaci BRRip,w pliku mkv z bitrate ok. 4000 kbps?:) dobry przykład :) Tylko zapomniałeś o tym, że bitrate filmu na płycie BR wynosi ponad 20Mbps :) żadne ripy nie mogą być materiałem testowym decydującym o ocenie jakości wyświetlacza to jest tylko "wartość dodana":)
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Zadam niedyskretne pytanie: Na jakim sygnale telewizyjnym występuje wspomniane śnieżenie i mrowienie?
Natomiast przedstawione zastrzeżenia co do prezentacji materiału HD z płyty BR w ogóle nie podzielam :) Ten TV użytkuję trochę dłużej od Ciebie, bo już ponad 8 m-cy i wymienionych wad nie posiadam oraz stwierdzam, że po tzw. "wygrzaniu" obraz jest o wiele lepszy niż w początkowym okresie użytkowania.
Widocznie trafiłeś na kiepskiego serwisanta tzw. "niedouczonego zbywacza" lub celowe zbywanie klienta nakazane przez "władze wyższe" tego serwisu, przemyśl to:)
Ponadto porównywanie LG do Panasonica to jakieś nieporozumienie:) na zasadzie jakbyś porównywał Fiata 125p do BMW316 :) w takiej konfiguracji porównaia to wnioski nasuwają się same ze wskazaniem na tego 2X droższego, przecież w tym wszystkim nie oto chodzi :)

Dziękuję za sugestię związane z serwisantem...ale jeśli chodzi o wady opisane przeze mnie to odpowiedź dostałem od serwisu głównego LG , który uznał bezzasadność usterki.Przedstawiciel infolini LG zaprzeczył również o tzw. docieraniu się plazmy-czyli cytując Ciebie,że obraz po wygrzaniu będzie lepszy.Takie jest stanowisko LG-nie ma docierania plazmy-telewizor po zakupie ma stałe parametry-jak jest źle to się nie poprawi...a jak jest rzeczywiście to nie wiem. Do opisu dołączyłem zdjęcia...jeśli byłbyś zainteresowany to mogę Ci przesłać do oceny.
A dlaczego nie mogę porównać LG do Panasonica ???Ja napisałem o plazmie HD Ready Panasonica za np.1985 zł-model Panasonic TX-P50X50,Za niewiele większe pieniądze mozna też kupić Panasonica Full HD i to z 3D np. Panasonic TX-P50UT50 za 2800 zł.
 

motorolaz3

New member
A pewny jesteś tego przewodu HDMI, czy na pewno jest w 100% sprawny?
A po USB podałeś Full HD ściągnięte z sieci w postaci BRRip,w pliku mkv z bitrate ok. 4000 kbps?:) dobry przykład :) Tylko zapomniałeś o tym, że bitrate filmu na płycie BR wynosi ponad 20Mbps :) żadne ripy nie mogą być materiałem testowym decydującym o ocenie jakości wyświetlacza to jest tylko "wartość dodana":)

Nie ma przewodu HDMI sprawnego np. w 90%-SYGNAŁ CYFROWY JEST LUB GO NIE MA -nic nie pomoże np. ''lepszy kabel'' hdmi za 300zł.Ale na wszelki wypadek testowałem na innych kablach-nie ma żadnej różnicy.Ja nic nie wspominałem o BDRipach; sprawdź dokładnie mój post-wspominałem o materiale HD-telewizor był testowany przy orginalnych płytach blu ray z wypożyczalni na odtwarzaczu LG BD570..Jeżeli ściągam jakiś plik mkv to zawsze w formacie 1080p-wtedy film zajmuje około 10 Giga i taki film odtwarzałem również przez wejscie usb z dysku zewnętrznego Toshiba.Taki materiał praktycznie nie wykazuje różnicy przy porównaniu do orginalnej płyty blu ray.I niestety-powtarzam-im lepszy sygnał tym bardziej widac ,że telewizor LG 50PA6500 to porażka.Dla jasności jeszcze raz-JASNE KOLORY-OBRAZ SUPER-kolory szaro-czarne-mrowienie kolorowym śniegiem i zlewanie treści wideo u góry matrycy.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Możesz jakoś pokazać o co chodzi z tym zlewaniem treści video ?

Co do HDMI to nie do końca "jest lub nie ma" jeśli kabel jest uszkodzony to może pojawić się kolorowy "śnieg" jednak zazwyczaj jest on łatwo zauważalny i odróżnialny od właściwego sygnału video.
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Możesz jakoś pokazać o co chodzi z tym zlewaniem treści video ?

Co do HDMI to nie do końca "jest lub nie ma" jeśli kabel jest uszkodzony to może pojawić się kolorowy "śnieg" jednak zazwyczaj jest on łatwo zauważalny i odróżnialny od właściwego sygnału video.

Zgadza się -kabel HDMI od razu widac że jest uszkodzony, inaczej niż np. kabel euro. Spróbuję potem dodać zdjęcia-bo wiem,że są jakieś problemy ze wstawieniem na forum.
 

lm648

Banned
..Jeżeli ściągam jakiś plik mkv to zawsze w formacie 1080p-wtedy film zajmuje około 10 Giga i taki film odtwarzałem również przez wejscie usb z dysku zewnętrznego Toshiba.Taki materiał praktycznie nie wykazuje różnicy przy porównaniu do orginalnej płyty blu ray.....

Nie wykazuje różnicy??? :)
A jak należy rozumieć tzw. transfer? gdzie w mkv 10 GB wynosi on tylko ok. 8000 kbps, natomiast z płyty BR 50 GB ma on ponad 20 Mbps. Tu nie ma różnicy w jakości materiału filmowego? :)
Cytowane przez Ciebie 1080p to nic innego jak tylko rozdzielczość i sposób jej wyświetlania (czyli ogólnie rozmiar obrazu w pixelach), która nie ma nic wspólnego w ocenie jakości wyświetlania materiału filmowego. Czyli nie wmawiaj, że plik mkv BRRip odtwarzany przez Media Player USB (w każdym TV) jest miarodajny w tej ocenie. :)
Pliki mkv wg. Ciebie nie są BRRip-ami, a więc skąd się biorą?:)
W sprawie kabla HDMI 1.3 - nie chodzi tu o kabel za 300 PLN, kup nowy w markecie w przedziale 20-40 PLN i sprawdź, nie ma co tu dywagować:)
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Nie wykazuje różnicy??? :)
A jak należy rozumieć tzw. transfer? gdzie w mkv 10 GB wynosi on tylko ok. 8000 kbps, natomiast z płyty BR 50 GB ma on ponad 20 Mbps. Tu nie ma różnicy w jakości materiału filmowego? :)
Cytowane przez Ciebie 1080p to nic innego jak tylko rozdzielczość i sposób jej wyświetlania (czyli ogólnie rozmiar obrazu w pixelach), która nie ma nic wspólnego w ocenie jakości wyświetlania materiału filmowego. Czyli nie wmawiaj, że plik mkv BRRip odtwarzany przez Media Player USB (w każdym TV) jest miarodajny w tej ocenie. :)
Pliki mkv wg. Ciebie nie są BRRip-ami, a więc skąd się biorą?:)
W sprawie kabla HDMI 1.3 - nie chodzi tu o kabel za 300 PLN, kup nowy w markecie w przedziale 20-40 PLN i sprawdź, nie ma co tu dywagować:)

Potwierdzam-pliki mkv są BDRip-ami, ale pliki wagi 10 GB są na pewno lepsze niż pliki np 2 GB-chyba tak?Sprzęt też był testowany na orginalnej płycie blu ray-do usb przecież płyty blu ray nie podłącze-bo jak?
Jeśli chodzi natomiast o kabel HDMI 1.3 to był u mnie osobiście przedstawiciel LG i mi potwierdził, że mrowienie związane jest z technologią wyświetlania-pracy matrycy...więc czemu mam mu nie wierzyć?Jeśli mi się uda to zamieszczę zdjęcia.
 

lm648

Banned
..........Jeśli chodzi natomiast o kabel HDMI 1.3 to był u mnie osobiście przedstawiciel LG i mi potwierdził, że mrowienie związane jest z technologią wyświetlania-pracy matrycy...więc czemu mam mu nie wierzyć?Jeśli mi się uda to zamieszczę zdjęcia.

W takim razie powiedz, dlaczego u mnie tego zjawiska nie ma bądź go nie zauważam, przecież posiadam ten sam model TV ponad 8 m-cy. O mrowieniu na materiale filmowym Full HD z BR to nawet nie ma mowy aby takie coś występowało i to jeszcze z 3m (jak piszesz). Dalej twierdzę, że trafiłeś na kiepskiego "przedstawiciela LG" jak dla indywidualnego klienta, dobry to może on jest dla firmy LG, ograniczając koszt napraw gwarancyjnych. Zmień kabel HDMI a zmienisz zdanie:) Out
 
Ostatnia edycja:

motorolaz3

New member
Po prostu tego zjawiska nie zauważasz, lub Ci to nie przeszkadza-o tym ,że mrowienie w plazmach LG występuje poinformuje Cię każdy konsultant z infolini LG-zadzwoń i sprawdź. Mimo usilnych starań nie udało mi się wgrać zdjęć przedstawiających opisane przeze mnie problemy tj. mrowienie, i zlewanie (można również opisać to zjawisko jako brak równych krawędzi u góry ekranu).Jeśli ktoś by zechciał oglądnąć zdjęcia to proszę przysłać mi adres emailowy lub proszę o instrukcję jak wgrać zdjęcia.Zdjęcia są w formacie jpeg o odpowiedniej wielkości i rozdzielczości -mimo to wyskakuje mi cały czas jakiś błąd.
 

motorolaz3

New member
ttp://www.tinypic.pl/q41h544ngu9l
Pobierz plik JPG | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek
Pobierz plik JPG | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek
Pobierz plik JPG | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek
Pobierz plik JPG | TinyPic.pl - Najlepszy darmowy hosting zdjęć, obrazków, fotek


Udało mi się wkleić zdjęcia -niestety nie są dobrej jakości- na potrzeby forum zostały potężnie skompresowane...ale może można coś dojrzeć.Opis zdjęc-na obrazkach A wykonałem zdjęcia matrycy przy znamionowych ustawieniach telewizora przy jasności 50% na zdjęciach B jasność została podwyższona do około 55-60% jasności.Zdjęcie nr 3 pokazuje śnieżenie matrycy-przedstawiłem to zjawisko na czarnym tle, ale mrowienie idzie też zauważyć przy innych kolorach-zdjęcie aparatem po kompresji tego nie wykażą.
 

lm648

Banned
W czasie wykonywania zdjęć oczywiście leciał materiał Full HD z BR czy coś innego? Z jakiej odległości były robione? Nie za bardzo mogę połapać się w nich, ale to co widzę to jest jakaś "masakra", tak to na pewno nie może być. U mnie tego nie ma nawet na sygnale SD a co dopiero HD czy Full HD z BR. Ewidentnie coś jest uszkodzone. Dla świętego spokoju kup ten kabel HDMI nawet za 15 zeta aby wykluczyć ewentualne uszkodzenie dotychczasowego. A jak nadal to samo będzie to odwołuj się od decyzji serwisu z motywacją, że na innym egzemplarzu tego TV tych zjawisk nie ma.
 

mateo383

New member
Takie coś jak na zdjęciach u mnie nie występuje. I nie ma prawa występować. Jak inni radzą zmień kabel. Jeśli nie będzie poprawy moim zdaniem jest coś nie tak z matrycą. Nawet najgorszy dvdrip z neta tak nie wygląda.
 

motorolaz3

New member
W czasie wykonywania zdjęć oczywiście leciał materiał Full HD z BR czy coś innego? Z jakiej odległości były robione? Nie za bardzo mogę połapać się w nich, ale to co widzę to jest jakaś "masakra", tak to na pewno nie może być. U mnie tego nie ma nawet na sygnale SD a co dopiero HD czy Full HD z BR. Ewidentnie coś jest uszkodzone. Dla świętego spokoju kup ten kabel HDMI nawet za 15 zeta aby wykluczyć ewentualne uszkodzenie dotychczasowego. A jak nadal to samo będzie to odwołuj się od decyzji serwisu z motywacją, że na innym egzemplarzu tego TV tych zjawisk nie ma.

Kabel nic nie da -to samo jest na wejściu usb. Taki sam problem jest opisany wcześniej -nazwa postu
Czy to normalne ? LG 50PA6500 -odświeżam ten post,aby wszyscy zainteresowani sobie przypomnieli.Materiał odtwarzany jest nieważny-im lepszy sygnał (mocniejsza czerń) tym zlewanie się czerni i postrzępione kontury obrazu są większe. Serwisantowi z LG pokazałem moją starszą plazmę Panasonica-to mi powiedział,że na telewizorach Panasonica tych zjawisk nie ma a na LG są bo wynikają z technologii działania plazmy. Telewizor jest bardzo kiepskiej jakości, ale jest tak sprytnie skonstruowany ,że nie ma podstaw do reklamacji.Mnogość ustawień powoduje,że każdy zły obraz da się poprawić kosztem następnej sceny.Aby cały film poprawnie ogladnąć trzeba telewizor co chwilę kalibrować.
 

lm648

Banned
Takie coś jak na zdjęciach u mnie nie występuje. I nie ma prawa występować. Jak inni radzą zmień kabel. Jeśli nie będzie poprawy moim zdaniem jest coś nie tak z matrycą. Nawet najgorszy dvdrip z neta tak nie wygląda.

Cóż z tego:) doradzamy o zmianie kabla oraz twierdzimy, że to ewidentnie jakaś usterka TV, a autor tematu dalej swoje. W takim razie nie mam cierpliwości dłużej przekonywać, baj, baj :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry