plazma LG 42pc35

nugi77

New member
Witam serdecznie.
No i stało się już wybrałem plazmę LG 42pc51, dzwonię do jednego i drugiego sklepu a tu mówią i proponują coś NOWEGO LG 42pc35. :confused:

1. Czy macie jakieś doświadczenie z 42pc35?
2. Czy ktoś pokusiłby się o porównanie 42pc51 vs 42pc35?
3. No i pytanie co wybrać 42pc51 czy 42pc35?

Dziękuję i pozdawiam
nugi77
 

timbot

New member
Bez reklam
no tak, w sumie ciekawe, tez roznic nie znalazlem w specyfikacji.....
nie da sie ukryc ze pc35 to nowka sztuka, po ile ja Ci proponuja?
bo jeszcze w sklepach na necie nie moge znalezc...
 

penio

New member
lg pc35

Witam,

Zamierzam kupić plazmę i w sklepie Avans jest promocja na LG42PC35 w cenie 3499 zł. Przyłączam się do pytania zakładającego wątek.

Czy ktoś testował, albo kupił PC35?

Proszę o pilną odpowiedź, jutro wybieram się do sklepu.:wink:

PS. Szukałem opisu na stronach LG: brytyjskich, czeskich, niemieckich, włoskich ale nigdzie tam nie znalazłem tego modelu.
 
Ostatnia edycja:

penio

New member
Lg 42pc35

Witam,
Sam znalazłem odpowiedź na powyższe pytania w serwisie LG.

A mianowicie: Jedyną różnicą w stosunku do PC51 jest design(wygląd). Jest to jedyna różnica. Parametry są identyczne w stosunku do PC51, a więc PC35 ma technologię 100Hz.

Dzisiaj idę na zakupy :) i jak go przetestuję, to dam znać.

Pozdrawiam wszyskich.
 

timbot

New member
Bez reklam
dziwna ta taktyka lg, kurcze bo po numerach to nie idzie sie w ogle zorientowac, ale dobrze wiedziec, bo martiwlem sie juz ze wyszlo cos nowego, lepszego od mojego cacka, a niewiele drozszego ;]
 

td__

New member
Słowo o wyglądzie tej plazmy.

Faktycznie fotki telewizorów ze strony LG dość słabo oddają rzeczywistość. Najwierniej wypadł chyba 42PC51.

42PC35 ma obudowę matową! Na podstawie zdjęć śmiało można by powiedzieć, że obudowa tego telewizora jest błyszcząca. Podstawa tej plazmy więcej wystaje przed telewizor niż w modelu 42PT81, a więc po ustawieniu na mebel panel plazmy znajdzie się trochę głębiej niż w przypadku tv porównywanego.

Jak już mowa o zdjęciach.. Na żywo 42PT81 w ogóle nie przypomina siebie z fotki. Jest dużo ładniejszy. Ten mocny srebrny jest w rzeczywistości ciemnym grafitem i nie kontrastuje z resztą obudowy. Moim zdaniem 42PT81 wizualnie wypada najlepiej spośród tej trójki (42PC51, 42PC35).
 

timbot

New member
Bez reklam
td__ napisał:
.... Podstawa tej plazmy więcej wystaje przed telewizor niż w modelu 42PT81, a więc po ustawieniu na mebel panel plazmy znajdzie się trochę głębiej niż w przypadku tv porównywanego....
mysle, ze to bardzo dobre rozwiazanie, gdyz moim zdaniem pc51 ma relatywnie male podparcie z przodu, a porownujac z tylem - predzej do przodu by sie wywrocila. dlatego tez LG dolacza do PC51 sruby z haczykami, zeby sobie przywiazac plazme do sciany (trabia o tym w instrukcji od samego poczatku). ciekawe czy PC35 tez ma w zestawia haczyki i zalecenia, zeby ja przywiazac do sciany,zeby sie do przodu nie przewrocila?

uzupelnienie - to ze pc51 ma male podparcie, nie oznacza ze za male, moj kot jak dotad nie stanowil zagrozenia przewrocenia plazmy, raczej chodzi o przypadkowe silne uderzenie
 

waksio

New member
Czy ktoś może potwierdzić że pc35 też ma 100Hz i właśnie jak jest z tym brzęczeniem czy jest ono takie jak w pc51. znalazł ktoś może jakiś test tego modelu?
 

penio

New member
waksio napisał:
Czy ktoś może potwierdzić że pc35 też ma 100Hz i właśnie jak jest z tym brzęczeniem czy jest ono takie jak w pc51. znalazł ktoś może jakiś test tego modelu?
Tak twierdzą w serwisie LG, a na stronie internetowej jest błąd. Zresztą nie po raz pierwszy.

Co do buczenia, to w sklepie na egzemplarzu wystawowym nie słyszałem żadnego buczenia. Mój na razie stoi zapakowany oryginalnie w domu, bo mam remont pokoju. Jak podłączę TV, to opiszę wrażenia.:)
 

TigerInginier

New member
obejrzałem 42pc35 w sklepie

Przyjrzałem sie temu tv w sklepie, stał blisko okna w biały dzien na sygnale analogowym SD i przy dziennym swietle obraz był zadowalający. Wyłączony - przy dziennym świetle ekran nie wyglądał mi na czarny a na jakiś ciemny oliwkowy!? ale to jedyna plazma jaką widziałem wyłączoną przy dziennym świetle wiec może wszystkie z tej kalsy cenowej tak mają?Przy formacie 4:3 po bokach pasy szare - nie czrne! nie wiem czemu moze celowo ten typ tak ma, zeby mniej wiecej równo wypalać ekran? Na pytanie sprzedawcy o róznice pomiedzy 42pc51 powiedział, że pc35 nie jest 100hz ! ale powiedział tez ze pc35 jest wczesniejszym modelem niz pc51 - ogólnie bredził jak wiekszość sprzedawców w sklepach rtv ale nadal nie ma 100% pewenosci czy ten tv jest 100hz. Na stronie LG jest instrukcja obsługi w pdf i jest współna dla plazm 42/50pc35 i 42/50pc51 ale tez jest wspolna dla kilku modeli LCD - czyli to zaden argument ze i to i to ma 100hz. Do LG : Infolinia dla Klientów: 0 801 54 54 54 może niech kto zainteresowany zadzwoni i dowiemy sie czy zawsze i karzdemu mówia to samo;)
 

dr Marian

New member
TigerInginier napisał:
I dzwoniłem do LG na infolinie i powiedzieli mi że pc35 nie ma technologii 100hz a druga róznica to obudowa.

Witam.
Niestety, ale na infolinii zawsze znajdzie się jakiś "świeżak", który nie do końca jest poinformowany.
Wszystkie nowe plazmy LG (PC51, PC35, PT81/PT85) posiadają technologię 100Hz.
Informacja z pewnego źródła.
Pozdrawiam
 

waksio

New member
zastanawiam sie wlasnie czy nie kupic tej plazmy jutro w saturnie. Ciekaw jestem tylko czy musze jechac na samo otwarcie czy w sobote tez beda. Co sądzicie. Co do tych 100Hz to juz sam niewiem ale za tą cenę to warto chyba i bez 100Hz
 

TigerInginier

New member
dr Marian napisał:
Witam.
Niestety, ale na infolinii zawsze znajdzie się jakiś "świeżak", który nie do końca jest poinformowany.
Wszystkie nowe plazmy LG (PC51, PC35, PT81/PT85) posiadają technologię 100Hz.
Informacja z pewnego źródła.
Pozdrawiam
Ja nie bede sie sprzeczał żę tak nie jest, ze ten tv tez ma 100hz. Piszę tylko to co usłyszałem w słuchawce od dokładnie tak jak mówisz "świeżaka", ale tez nie jestem na 100% ze on sie nie myli. Zgłosił sie w słuchawce,zapytałem o róznice w/w tv, kazal zaczekać - poleciał gdzies sie dowiedziec, po chwili powiedział to co napisałem powyżej. Byc moze spytał o to takiego samego mądrego jak on sam:)
Z drugiej strony byłoby chyba paradoksem wypuszczac nowy model tv uboższy od wczesniejszego i w niemal jednakwej cenie?!
 

waksio

New member
przejade się jutro do saturna i zobacze jak ten tv wygląda na żywo, ciekawe co powiedzą sprzedawcy w saturnie na temat 100Hz...
 

TigerInginier

New member
waksio napisał:
zastanawiam sie wlasnie czy nie kupic tej plazmy jutro w saturnie. Ciekaw jestem tylko czy musze jechac na samo otwarcie czy w sobote tez beda. Co sądzicie. Co do tych 100Hz to juz sam niewiem ale za tą cenę to warto chyba i bez 100Hz
Jezeli chcesz kupic ten tv to chyba musisz jechac na otwarcie. W zeszły piątek w Radomiu w MM były pc51 w cenie 2799 !!! 24 sztuki rozeszły sie do południa i ja już sie nie załapałem :( :( :( , szkoda. Powodzenia i daj cynk jak kupisz:) i podziel sie wrazeniami.
P.s. Nie ma saturna w moim miescie a do najblizszego mam 100km przez wykopki na E7 bo tez bym poleciał na otwarcie:) i chyba bym go kupił. Oglądałem go w avansie (opis posty wyzej) ale tam był po 3499
 
Do góry