Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

DhrPit

New member
Właśnie zamówiłem :)
Po godzinie porównywania w MM z PX5R... zamówiłem PC1R. A już prawie kupiłem panasa PV60 W obrazie praktycznie nie ma zadnej różnicy no moze troszke na korzyść PC1R, choć to pewnie wina podłączeń w MM. To po co przepłacać 1k. A design co kto lubi mi przypadł do gustu. PX5R troszke za szeroki.
Poradzcie panoiwie jaki tuner zapodać ale bez HDTV bo oglądanie niemieckich programów mnie nie bawi. Chodzi mi o dobry odbiór kanałów z C+.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
jax napisał:
Dorianmk, tv ma dwa złącza hdmi, przydaja sie nawet bardzo, np dvd i tuner sat, natomiast ma jeden tuner!


zakladajac ze nie oglada sie jednoczesnie z dvd i sat i olewajac dyskomfort czy jest jakakolwiek inna przeslanka zeby nie bawic sie w przelaczanie kabelka?
 

kaammyyk

New member
720p czy 1080i

Posiadacze tej plazmy - bede ja kupowal za okola miesiac i mam pytanie: sciagaam wlasnie filmy HD i nie wiem jakie sciagac 720p czy 1080i , wiem zdania odnosnie tych formatow sa podzielone ale jak wam odbieraly na plazmie LG 42pc1r ? Widzieliscie jakas roznice na kozysc 1080i ? pytam dlatego ze filmy 1080i zajmuja od 50 do 100 procent wiecej gigabajtow i nie wiem czy warto je sciagac czy 720p. Dziekuje i pozdrawiam.
 

gabor2

New member
Czy pc1r produkowane sa w fabryce LG w Polsce ?
Slyszalem ze sa skladane jakies plazmy 42" w Mławie ? Ktoś coś wie może na ten temat ?
 

goostol

New member
Ano faktycznie nie ma jednak zasugerowałem się oferta 3 sklepow interenetowych. W takim razie jeszcze 1 pytanie. Czy w kazdym zestawie 42PC1R znajduje sie podstawa lub wieszak a jesli nie to gdzie i za ile mozna ja zakupic.
 

Amix

New member
Funkcja ta służy do nadania monitorowi numeru identyfikacyjnego.
Wykorzystuje się w przypadku połączenia telewizora z komputerem po RS-232C w celu sterowania i obsługi z komputera.
 

goostol

New member
Czy wie ktoś czym spowodowany jest wzrost ceny tego telewizora (wg ceneo.pl) w wiekszosci sklepow na przestrzeni ostatnich dni o 300-500pln?
 

Amix

New member
LG zrobiło sobie przerwę urlopową w produkcji i automatycznie z powodu pewnych braków sprzętu ceny idą w górę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
były pakiety , które się skończyły.
Dlatego zmieniły się ceny. LG po okresie obniżek postanowiło też zacząć zarabiać.
Ale Lg Plazmy podczas upałów nie wytrzymywały temperatury i lądowały w dużych ilościach w serwisie /pozbawine zostały wentylatorów -aby nie szumiały/ .Dowiem się jakie modele.
 

Amix

New member
Albo coś jest nie tak albo nie mam pojęcia jak włączyć ten nieszczęsny 42PC1RR
W instrukcji jest napisane w dziale rozwiązywania problemów.
PO WŁĄCZENIU OBRAZ POJAWIA SIĘ WOLNO --- To normalne - podczas rozruchu obraz jest wyłączony.Jeśli obraz nie pojawi się po pięciu minutach,należy skontaktować się z serwisem.
Czekam już 30 minut.
Po włączeniu z czerwonej zrobiła się biała dioda i słychać szum z głosem, ale jest czarny ekran i nawet nie widać "menu" na ekranie
Po prostu czarny ekran.
Znowu serwis ???
 
Ostatnia edycja:

marsag

New member
LG 42px5r

Witam,

Kilka dni temu rozpocząłem swoją przygodę z telewizorem plazmowym.
Po ponad dwu miesięcznym szukaniu, zdecydowałem się na 42PX5R. Jedynym konkurentem jaki brałem pod uwagę był Panasonic PV60, ale po prezentacji w domu stwierdziłem że nie dostrzegam żadnej różnicy w jakości obrazu...więc wybrałem ten który bardziej się mi podobał.

Chciałem się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami....acha nie będę tutaj się rozpisywał o kiepskiej jakości sygnału z cyfry, czy wrażeniach, natomiast opiszę kilka rzeczy które zwróciły moją uwagę. Na wstępie zaznaczę że nie miałem zadnych probelmów instalacyjnych.

1) Wypalanie plazm: potwierdzam oczywiście że ten problem istnieje, ale nie ma co go demonizować. Ustawiłem telewizor na docieranie, pomimo tego pozostają poświaty, które znikają po kilkunastu minutach oglądania innego kanału. Szczerze mówiąc to są one tak słabo widoczne, że trzeba mocno wytężać wzrok żeby zauważyć. Uważam że najważniejsza jest tu rozwaga i przede wszystkich ustrzeganie się od oglądania tego samego kanału przez kilka dni, aby poświata się nie utrwaliła.

2) Zużycie prądu....napiszę o ile wzrosły mi rachunki dokładnie za miesiąc.

3) DVD przez HDMI Zdecydowałem się na najtańszego Samsunga HD 860 z kablem HDMI w komplecie i tutaj muszę przyznać że jestem miło zaskoczony. Na SCARCIE zauważałem minimalne zmiany jakości wyświetlanego obrazu (z bardzo dobrego na dobry), natomiast tutaj jakość jest stabilna i otrzymałem doskonałe kolory. Moim zdaniem dużo lepiej niż na componecie, który również testowałem. Obraz jest ostrzejszy, kolory wyraźne, podoba mi się zmiana ostrości na różnych planach (nigdy na to nie zwracałem uwagi na CRT). Polecam

4) Przy okazji wszystko kupywałem w sklepach internetowych, gdzie ceny są rewelacyjne, przejżycie www.skapiec.pl Oryginalnie zapakowany towar dostarczył mi kurier i nie miałem żadnych problemów. Fakt że dzięki uprzejmości kolegi z dużej sieci RTV mogłem potestować oba telewizory w domu. Ale sorry nie będę przepłacał za telewizor prawie 1000 zł za dostawę i instalację.

//Pozdrawiam
 

wiktoor

New member
Lg 5r

Czy brałeś pod uwagę zakup LG 42PC 1R. Czy wypada słabo przy PV60 i LG 5R. W opiniach wygrywają te dwie plazmy ale nie mogę przełamać się do wygladu PV 60 a LG 5R wydaje mi się olbrzymem.
 
Do góry