Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

jax

New member
w moim egzemplarzu jest dodatkowo S-Video !

Pytanie jak jest w Waszych egzemplarzach ?

W instrukcji i na jakims forum znalazlem zdjecie i jest taki uklad (brak s-video), az spojrze w domku na moj.


 
Ostatnia edycja:

kaammyyk

New member
kaammyyk napisał:
Zwracam sie z pytaniem do posiadaczy tego lg-ka: będę go kupował w połowie lipca i w związku z tym mam pytanie - zaczynam ściągać z netu filmy HD i nie wiem jakie będą sie lepiej prezentowac na tym telewizorku : 720p czy 1080 i/ a może różnica będzie niezauważalna? Dzieki za odpowiedzi , pozdrawiam:)

Ponawiam pytanie :)
 

jax

New member
nie wiem jakie będą sie lepiej prezentowac na tym telewizorku : 720p czy 1080 i/
Oba będą podobne, ładniejszy 720p, najlepiej popatrz jeszcze na fototesty kiki'ego

w moim egzemplarzu jest dodatkowo S-Video !

Pytanie jak jest w Waszych egzemplarzach ?
Dziwne Lorek, ale rzeczywiście jest jeszcze jedno s-video z boku ekranu. Potwierdzam. W instrukcji brak tej informacji.
 

jax

New member
Martinos, zdjecie tak jak opisalem dotyczy jakiegos zachodniego forum, pokazane tak, żeby szybko odpisać o tym że nie ma w tych tv svideo z boku.

Potem napisałem, już po sprawdzeniu wieczorem w domu, że jednak z boku ekranu jest drugie s-video, co potwierdza wypowiedz Lorka.
Ja posiadam fizycznie ten tv.
 
Ostatnia edycja:
H

HD FAN

Guest
a morze by ktos powiedzial jak ten tv sie sprawuje na SDTV sygnale no chodzi mi o Satke i o DVD no i HDTV
 

martinos

New member
To bardzo dziwna sprawa z tym S-Video. Ale skoro piszecie, że rzeczywiście ono tam jest to super, bo takie dodatkowe złącze zawsze może się przydać.

Mam inne pytania:
Skąd można będzie ściągać firmware to tego LG-ka?
Skąd ściągnąć program, który nam ten firmware załaduje to TV?
W instrukcji jest poniższe wejście, więc będzie można aktulalizować oprogramowanie.
RS-232C Input(CONTROL&SERVICE)Port
Connect the serial port of the control devices
to the RS-232C jack.
 
Ostatnia edycja:

dorianmk

New member
Poluję na dobrą cenę lg42PC1R znalazłem na allegro za 5050pln ale kusi mnie ta oferta
http://www.max24.pl/sklep/?a=sklep.view&p=LG_42PC1R&produkt=13976&last=sklep&kategoria=4&start=0&order=p&dir=a&f=-1&pF=&pT=
z opisu sądząc ma dwa tunery ale jedno hdmi czy dwa złącza hdmi się przydają i czy mozliwe by były dwa tunery? cena tez przystępna 5340 i możliwe raty.
Czy za dwa miesiące może ten model kosztować 4500 bo za taki okres się przeprowadzam i w nowym mieszkanku chciałbym miec plazmę?
A moze poczekać aż stanieje panas pv60 bo wydaje mi sie lepszy ale 1,5tyś droższy?
 

radek_busko

New member
Posiadam ten TV od tygodnia i moje spostrzeżenia są takie.
  • DVD LG9900 mam podłączone na kabelku HDMI –HDMI (OBRAZ IGIEŁKA)
  • Laptopa przez wyjście Vga do TV przez kabelek d-sub (ale rozdziałka tylko 640-480 odwzorowanie idealne na plazmie nawet lepsze niż na lapie), sprawdzałem przez inne kabelki typu s-video - s-video – kupa, s-video – euro – jeszcze większa kupa :)
- Amlituner
YAMAHA RX-V 659 - podłonczony pod TV na chinh łazi dobrze (dziś podłoncze kabelkiem S-video Ampli. Bo właśnie dziś wyczytałem ze posiada Menu na TV.
Jeżeli byście mieli jakies uwagi to napiszcie na priva lu na GG.
Pozdrawiam
Radosław
 
H

HD FAN

Guest
Co to znaczy ze kabelki typu S-Video to kupa to znaczy ze tylko przez HDMI albo VGA jest dobry obraz na tej plasmie czy zle zrozumialem. ja bym chcial tylko wiedziec jaki jest obraz na SDTV czyli na DVB no i DVD przez HDMI napewno jest super . A tak wogule to ten LG Ma 2x HDMI ale czy z HDCP?
 

jax

New member
z opisu sądząc ma dwa tunery ale jedno hdmi czy dwa złącza hdmi się przydają i czy mozliwe by były dwa tunery?
Dorianmk, tv ma dwa złącza hdmi, przydaja sie nawet bardzo, np dvd i tuner sat, natomiast ma jeden tuner!
 

Jan-Luc

New member
dorianmk napisał:
Poluję na dobrą cenę lg42PC1R znalazłem na allegro za 5050pln ale kusi mnie ta oferta
http://www.max24.pl/sklep/?a=sklep.view&p=LG_42PC1R&produkt=13976&last=sklep&kategoria=4&start=0&order=p&dir=a&f=-1&pF=&pT=
z opisu sądząc ma dwa tunery ale jedno hdmi czy dwa złącza hdmi się przydają i czy mozliwe by były dwa tunery? cena tez przystępna 5340 i możliwe raty.
Cena niestety nieaktualna, na Allegro również coraz drożej.
Podobno brak tego modelu w LGE Poland.
Może ktoś z tego forum jest w temacie, kiedy nowa dostawa:sad:
 
Ostatnia edycja:

radek_busko

New member
Napewno posiada dwa HDMI.
Nie mam jak sprawdzić jak wygląda obraz na kabelku DVI-hdmi ponieważ mam lapa i tylko mam wyjście d-sub i s-video, ale jak podłonczyłem na s-video to obraz miałem strasznie zamazany tak jak by nie ostry czy coś(kabelek s-video miałem taki lepsejsy za ok. 100zł) prubowałem ustawiać w lapie ostrości i kontrasty ale obraz dalej tak jak przez 5 szybek :)

To sa moje spostrzeżenia jak macie inne to napiszcie :confused:
 

adrianus

New member
Obraz z laptopa po HDMI u mnie jest rewelacyjny.
Do tej pory używałem komponentu.HDMI jest znacznie lepszy.
Cena w sklepie,w którym kupiłem, jest wyższa teraz niż ,kiedy kupowałem.
Dziwne.Ale ciesze sie ,ze nie czekałem do ostatniej chwili przed Mundialem.
Polsat Sport Extra prezentuje sie u mnie rewelacyjnie.TVP niestety jest straszna.
 

kaammyyk

New member
adrianus napisał:
Obraz z laptopa po HDMI u mnie jest rewelacyjny.
Do tej pory używałem komponentu.HDMI jest znacznie lepszy.
Cena w sklepie,w którym kupiłem, jest wyższa teraz niż ,kiedy kupowałem.
Dziwne.Ale ciesze sie ,ze nie czekałem do ostatniej chwili przed Mundialem.
Polsat Sport Extra prezentuje sie u mnie rewelacyjnie.TVP niestety jest straszna.

Adrianus mam pytanie jak podales sygnal z lapka po HDMI na TV? Jakaś przejściówka ?, z tego co pamitam ty miales Toshibe a ona nie ma wyjscia HDMI? Dzięki za odpowiedż

ps. standardowo z tym TV nie ma podstawy?
 
Ostatnia edycja:

radek_busko

New member
No ok !!
Ale z lapa masz wyjście DVI ?
Czy może przejściówka DVI-d-sub(taki mały pierdolnik za pare złotych)
Bo jak sie orientuje to to samo co połącznie z lapa d-sub i w TV d-sub.
A kabel d-sub - d-sub = 10zł 5 metrów
a Kabel HDMI-DVI + przejściówka = ok. 100 zł

Mam racje ?
 
Do góry