Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

autorus

New member
Dziś poślęczałem w MM i przeglądałem 42PC1R i mojego faworyta 42PX5r.
No więc może kilka słów opowiem.

Jakby nie patrzeć to PC1R jest konstrukcją nowszą, łatwo to zobaczyć po wciśnieciu menu. Jest lepiej dopracowany interfejs menu pod względem graficznym. Poza tym w PX5r jak nie ma sygnału na jakimś kanale to śnieżyło a w PC1r był komunikat brak sygnału.

No i najważniejsza różnica , tzn łatwość zmiany źródła w PC1r. Jeden klawisz , wyskakują wszystkie źódła i wybieramy, niestety w px5r nic z tego, żmudne przeskakiwanie które ciągnie się straszliwie.

No i te HDI, 2szt to jednak pewien zapas dlatego ciągle się waham.
Natomiast ta podstawka srebrna zrobiła na mnie złe wrażenie, ale zawsze można ja albo przemalować na czarno albo zawiesić plazmę na wieszaku. :)

Być może czegoś nie dopatrzyłem w px5r i może można zmienić te usterki.


Pozdrawiam

Autorus
 

bart

New member
[Adrianus] Super opis
[Autorus] A jak porownujesz jakosc obrazu na tych dwoch LG ?
Czy zauwazyles jakie roznice w ogladaniu TV lub DVD ?
 

adrianus

New member
do uzytkownikow Xbox 360

Oto co odpowiedział użytkownik stainway z angielskiego forum,gdy zapytałem go na privie o obraz z Xbox 360 na PC1R.Dodam,że stainway stworzył temat na tamtym forum o PC1R na miarę dnc o PV 60.

Hi Adek,
I don't know how that guy got the idea about the games from Xbox 360 looking distorted?!?
It looks stunning. The games for Xbox 360 are made for 720p resolution. The LG PC1R is perfectly matching this. I even use 1080i on my Xbox-this gives even sharper picture.
Projection TV has poor PQ (rainbow effect, fuzzy detail and really poor blacks). But if your friend likes more the Sony-well then let him buy that one

Or let him try the Xbox 360 on your LG-then he will never look to other TV

Best Regards,
Stainway
 

pepe12345

New member
lg PC1R

Prośba posiadaczy LG PC1R napiszcie jakie są wymiary opakowania do tej plazmy !!! POMOCY !!! czekam sprawa bardzo pilna !!! Z góry wielkie dzięki !!! POZDRAWIAM !!!
 

dorianmk

New member
Witam wszystkich dziś znalazłem to forum i muszę przyznać że znalazłem większość odpowiedzi na nurtujące mnie pytania odnośnie hdtv. Tematem interesuję się od 2 miesięcy i już postanowiłem że będzie to plazma LG lub panasa 5-6tyś. Szukałem ogłoszeń głównie w Niemczech miałem nawet jechać po samsunga do Hanoweru bo była okazja kupić egzemplarze powystawowe PS-42S5H i LCD LE40R51B za 1200 i 1300Euro po utargowaniu(mam tam wujka więc się tym zajął) tylko rok gwarancji i nie wiem ile godzin pracowały.Teraz przymiarka do LG42PC1R i widziałem takie cudo http://cgi.ebay.de/42-PLASMA-HDTV-TV-LG-PANEL-FULL-HD-10000-1-1920x1080_W0QQitemZ9735189384QQcategoryZ66204QQrdZ1QQcmdZViewItem
CZY Warto? panel niby LG ale firma no name.
 

autorus

New member
odnośnie mojego wątku o wyborze źródła w px5r to zostałem świadomiony że są dwa przyciski do wyboru zródła tzn input po lewej stronie oraz multimedia po prawej stronie. I w multimediach jest component. A wiec trochę okrężną drogą problem uważam za załatwiony. Jeszcze tylko te wejścia hdi.

Autorus
 

adrianus

New member
42-calowa 5320 pobiera jedynie 195W.
Jakbyśmy mieli się kierować tym przy zakupie plazmy,to posądziliby nas ,że jesteśmy Mołdawianami,którzy muszą mieć generatory i żenią się z własnymi córkami.
 

autorus

New member
Podpisuję się pod słowami Adrianusa. To tak jak u mnie na forum octaviaclub.pl gostek pyta się czy wymienić przy 90kkm razem z rozrzadem też i pompę. A drugi mu odpowiada, kupiłeś sprzęt za 70tys a żałujesz na pompkę za 150zł. :)

Autorus
 

alan

New member
adrianus napisał:
Oto co odpowiedział użytkownik stainway z angielskiego forum,gdy zapytałem go na privie o obraz z Xbox 360 na PC1R.Dodam,że stainway stworzył temat na tamtym forum o PC1R na miarę dnc o PV 60.

Hi Adek,
I don't know how that guy got the idea about the games from Xbox 360 looking distorted?!?
It looks stunning. The games for Xbox 360 are made for 720p resolution. The LG PC1R is perfectly matching this. I even use 1080i on my Xbox-this gives even sharper picture.
Projection TV has poor PQ (rainbow effect, fuzzy detail and really poor blacks). But if your friend likes more the Sony-well then let him buy that one

Or let him try the Xbox 360 on your LG-then he will never look to other TV

Best Regards,
Stainway


Przepraszam ale czy ktoś może to rozsądnie przetłumaczyć na Polski,
nie jestem w tym dobry ;)
 

Jakow

New member
W wolnym tłumaczeniu to będzie mniej więcej tak:

Nie wiem skąd biorą się opinie, że obraz z Xboxa360 jest zniekształcony.
Wygląda naprawdę niesamowicie. Gry na Xboxa 360 są robione pod 720p. LG PC1R się świetnie do tego nadaje. Używam nawet podczas gry trybu 1080i - co daje jeszcze ostrzejszy obraz.

Telewizory projekcyjne mają słabośc jakość obrazu (efekt tęczy, mdłe kolory, słabą czerń). Jednak jeśli Twój kumpel woli Sony - niech kupuje.

Albo pokaż mu obraz z Xboxa360 na LG - nigdy więcej nie spojrzy na inny TV.
<koniec tłumaczenia>

Wiadomo mniej więcej, co autor miał na myśli. Tłumaczenie niezbyt profesjonalne...

Ja mam od siebie jedno pytanie dotyczące 720p na plazmach 42 cale. 720p to chyba minimum 1280x720? Natomiast plazmy 42 mają roździałkę 1024x768 - przeszkadza to jakoś drastycznie w wyświetlaniu 720p? Stainway twierdzi, że nie, no ale co to za dziwaczna roździelczość?
 

kaammyyk

New member
Zwracam sie z pytaniem do posiadaczy tego lg-ka: będę go kupował w połowie lipca i w związku z tym mam pytanie - zaczynam ściągać z netu filmy HD i nie wiem jakie będą sie lepiej prezentowac na tym telewizorku : 720p czy 1080 i/ a może różnica będzie niezauważalna? Dzieki za odpowiedzi , pozdrawiam:)
 

lorek

Member
Test w VideoMix nr 06/2006

Witam

W ostatnim miesięczniku VideoMax ukazał się test modelu PC1R.
Ocena końcowa:
Zalety
  • b. dobry obraz wysokiej rozdzielczości
  • bogate wyposażenie w gniazda
Wady
  • w pilocie brak przycisków do wybierania ustawień obrazu i dzwięku.
Punktacja"
  • J. Obrazu - 38/40
  • J. Dzwięku - 14/20
  • Funkcję - 13/15
  • Łatwość obsługi 14/15
  • Stosunek J/ceny - 8/10
  • Ocena ogólna - 87/100 bardzo dobra
Jako użytkownik tej plazmy wady przyjmuję z uśmiechem.:)
 

adrianus

New member
Ma jeden przycisk do ustawiania obrazu,a dokładniej do ustawiania kontrastu.
I to wśród najważniejszych przycisków jak wł./wył.,input.
 

lorek

Member
Gniazda z boku TV PC1R

Witam

W specyfikacji w AV nr4 powinny się znajdować :
- video
- 2xaudio(L,R)

w moim egzemplarzu jest dodatkowo S-Video !

Pytanie jak jest w Waszych egzemplarzach ?
 
Do góry