Plazma LG 42PC1R -już jest - opinie

Tanhauser

New member
adrianus napisał:
"Googlować"?Na pewno to potrafisz.Ale nie potrafisz podłączyć swojej zabawki do telewizorów,które cię interesują i zdecydować.
Za dużo bolku spędzasz czasu przy rpg i nie wiesz już ,kim naprawdę jesteś.
W którym miejscu moje rady były megalomańskie?Mama w ogóle wytłumaczyła ci znaczenie tego słowa?
Sprawdź w "Erystyce" jaki jest najprymitywniejszy sposób prowadzenia sporów, a odnajdziesz swój własny styl.
Ale nadal bardzo chętnie wysłucham co masz do powiedzenia na temat LG i X360.
 

adrianus

New member
Widzę niuniuś,że do matury przygotowałeś sie bardzo pieczołowicie.
Prymitywny?To tylko lustrzane odbicie twoich wypowiedzi.
Conrad powiedział,że największą sztuką jest dostosowanie swoich wypowiedzi do wypowiedzi innych uczestników rozmowy.

Mam nadzieję,że na codzień jesteś mniej zuchwały.
Możesz natrafić na kogoś bardziej prymitywnego ode mnie,a wtedy zdobyte umiejętności i wylany pot przy konsolkach nie pomogą ci w wymierny sposób.
 

kaammyyk

New member
Adrianus , wracajac do tematu lg 42pc1r - powiedz czy sprawdzales obraz z komputera na tej plazmie tzn nie filmy tylko gry i inne rzeczy i jak ten obraz wyglada? 4:3 czy 16:9 ? jest ostry czy rozmyty? Dzieki za odpowiedż - Pozdrawiam
 

adrianus

New member
Jeśli o chodzi o gry,to nie jestem wielkim fanem.
Ale mój szwagier grał w Doom 3 i dwie wersje Colin McRae (nie wiem czy 3 i 4 czy 4 i 5).Wyglądało to super.Grał na pełnym.Obraz nie był gorszy niż na wyświetlaczu od lapa(1440x900-miał ustawiony obraz sklonowany)-w telewizorze ust.dynamiczny.Żadnego rwania.Nie mogę napisać bardziej szczegółowo,bo naprawdę w gierki się nie bawię.
Natomiast filmy po komponencie wyglądają naprawdę zaskakująco dobrze.Przy dynamicznym obrazie i ciemnych tłach nie miałem zastrzeżeń,choć bałem się,jak da sobie radę.
Aha,natomiast desktop wygląda całkiem nieźle.Mam ustawioną trochę niezwykłą tapetę(czarne tło w środku jasny obraz),dlatego nie obserwowałem zbyt długo,bo naraziłoby to TV na duszki.Rozmyty?Nie.Dla mnie wręcz przerysowany.Ikony wydają się lekko uwypuklone.
 
Ostatnia edycja:

jax

New member
Jesli chodzi o starego xboxa obraz jest super, duzo lepszy niz na crt, ogolnie robi wrazenie wielkosc. x360 nie testowalem. Obraz z laptopa, gry wygladaja bardzo dobrze, testowalem na GuildWars, chociaz i tak gram w na ekranie laptopa. Plazme wykorzystuje glownie do ogladania dvd i kablówki.
 

Tanhauser

New member
adrianus napisał:
Widzę niuniuś,że do matury przygotowałeś sie bardzo pieczołowicie.
Prymitywny?To tylko lustrzane odbicie twoich wypowiedzi.
Conrad powiedział,że największą sztuką jest dostosowanie swoich wypowiedzi do wypowiedzi innych uczestników rozmowy.

Mam nadzieję,że na codzień jesteś mniej zuchwały.
Możesz natrafić na kogoś bardziej prymitywnego ode mnie,a wtedy zdobyte umiejętności i wylany pot przy konsolkach nie pomogą ci w wymierny sposób.

Oj chłopie całkowicie nietrafione są twe diagnozy, ale nie będę cię wyprowadzał z błędu.
Conrad miał rację - żeby zniżyć się do twojego poziomu wypowiedzi musiałbym się położyć na podłodze.
 

adrianus

New member
Z kolan na plecy to już niedaleka droga.

Mnie już też w lędźwiach strzyka od nachylania się nad tobą.
Może raz w życiu sam sobie obetrzesz nosek i podciągniesz spodnie.
 

Tanhauser

New member
jax napisał:
Jesli chodzi o starego xboxa obraz jest super, duzo lepszy niz na crt, ogolnie robi wrazenie wielkosc. x360 nie testowalem. Obraz z laptopa, gry wygladaja bardzo dobrze, testowalem na GuildWars, chociaz i tak gram w na ekranie laptopa. Plazme wykorzystuje glownie do ogladania dvd i kablówki.

Z nowym X-em jest ten problem, że gry pisane są pod 720p. Skutkuje to między innymi tym, że na 480p (tak przynajmniej X360 wykrywa mojego CRT 36" w trybie progresywnym) obiekty są bardzo "ząbkowane" a litery tracą kształt. Ściągnąłem ostatnio demo Ghost Recon i trochę się podłamałem po włączeniu mapy taktycznej, tym bardziej, że podłączałem też 22" monitor i obraz był zabójczej jakości.
Stąd moje pytanie o wygląd gier w rozdzielczości XGA. Szkoda byłoby wywalić 6 dużych złotych na TV i rozczarować się. ;)
 

jax

New member
Ja mysle ze jedynym wyjsciem jest wziac pod pache konsole i przejsc sie do salonu gdze maja ten model tv, dodatkowo mozna wziac jakies znane Tobie demo na plycie dvd jak i ulubiony film dvd do sprawdzenia plazmy.

Aha, kiedys jak wszedl x360 widzialem go podpietego do plazmy, juz nie pamietam jakiej, ale obraz az blyszczal, jakosc super. Z tego co pamietam ladniejszy byl obraz na 720p niz 1080i.
 
Ostatnia edycja:

Aldy

New member
Wróćmy do LG 42PC1R

Tanhauser, idź już do piaskownicy i nie zaśmiecaj tego forum. Wróć jak dorośniesz.
Chciałbym wrócić do głównego tematu jakim jest LG 42PC1R.
Czy ktoś próbował zmienić szare pasy na czarne? Jak jest w innych plazmach? Są szare czy czarne - bo jeśli są czarne to dlaczego w LG miało by to grozić uszkodzniem i utratą gwarancji jak pisał bodajże Martinus na podstawie opini techników LG.
Może to były tylko ogólne uwagi że nie należy grzebać w ustawieniach serwisowych. Dla mnie te szare pasy wykluczają komfortowe oglądnie w formacie 4:3
 

jax

New member
W tej plazmie sa szare pasy, mozna je zmienic na czarne tak jak pisalem. Akurat w moim wypadku korzystam tylko z trybu 16:9. Niestety osoba ktora pisala o mozliwej usterce wiecej sie nie odezwala w czym jest problem.
 

PAZ

New member
W PX5R też są szare i jak na razie nie znalazłem w menu serwisowym możliwości ich zmiany, ale mnie to akurat nie przeszkadza.
 

martinos

New member
Na tej stronce http://www.minhembio.com/produktbilder/93838 znalazłem kilka ciekawych fotek ale nie jestem zbyt przekonany co do LG PC1R bo zauważyłem jasny ekran z wybrakowaniem kolorów - fotka 1 i 2.
1. http://www.minhembio.com/bild/75790.jpg
2. http://www.minhembio.com/bild/75789.jpg
Nie wiem dlaczego tak jest ale wydaje mi się że były one robione przy mocno naświetlonym pokoju czyli w dzień a na fotce 3
3. http://www.minhembio.com/bild/75792.jpg
widać wyraźne kolory i przy tym dobrą czerń i była robiona w zaciemnionym pokoju.
Dlaczego tak się dzieje? Czy u Was też tak jest, że w dzień tak słabo widać czy to tylko takie słabe fotki ktoś zrobił? Bo na Panasonicu PV 60 oglądałem dużo fotek i nie zauważyłem takich, które miałyby takie wybrakowania kolorów i tak słabą czerń.
Oglądając w sklepie LG 42PX3RV (852x480) a było w miarę ciemno nie zauważyłem żeby miał takie rozjaśnione miejsca i prezentował się bardzo dobrze i myślę że PC1R wygląda pewnie i lepiej od niego. Niestety nie miałem okazji zobaczyć w bardzo jasnym pomieszczeniu.

Mam też inne pytanie. Jak się prezentuje po RGB w 75 Hz odświeżania ten LG PC1R bo zauważyłem, że na stronce
http://de.lge.com/products/mobile/mobil/sidemenu.do?action=list&group_code=0101&list_code=PRD_MANU&target=manu&categoryId=0101&modelCategoryId=0101&parentId=01&gcscId=&paramModelCode=42PC1R
i pobraniu instrukcji jest tam rozpiska z obsługiwanymi rozdzielczościami i odświeżeniami i ma m. in. 1366x768 z 60, 75 Hz.


http://img226.imageshack.us/img226/1926/42pc1rodswiezanie9wi.jpg
Czy 75 Hz czy 60 Hz jak ustawialiście to ma to jakiś wpływ na jasność obrazu? Kiedyś testowałem jakiegoś LCD'ka i wyraźnie widać było różnicę w jasności (przy 60 ciemniej a przy 75 jaśniej= czytelniej i wyraźniej) ale nie wiem jak to się dzieje w plazmach.
 
Ostatnia edycja:

lorek

Member
Szare pasy

Aldy napisał:
Tanhauser, idź już do piaskownicy i nie zaśmiecaj tego forum. Wróć jak dorośniesz.
Chciałbym wrócić do głównego tematu jakim jest LG 42PC1R.
Czy ktoś próbował zmienić szare pasy na czarne? Jak jest w innych plazmach? Są szare czy czarne - bo jeśli są czarne to dlaczego w LG miało by to grozić uszkodzniem i utratą gwarancji jak pisał bodajże Martinus na podstawie opini techników LG.
Może to były tylko ogólne uwagi że nie należy grzebać w ustawieniach serwisowych. Dla mnie te szare pasy wykluczają komfortowe oglądnie w formacie 4:3

Witam
Faktycznie tak jest. Pan technik z LG Polska poinformował mnie, że zmiana koloru może doprowadzić do uszkodzenia panelu , a nieautoryzowane zmiany w menu serwisowym utratę gwarancji. Ponawiam pytanie? Czy zmiana koloru pasów może Waszym zdaniem wpłynąć na uszkodzenie panelu?
 

arsenal

Moderator
VIP
Panowie, koniec z wyzywaniem i gadaniem bzdur nie na temat bo polecą procenty. Jak widzę, dla niektórych nie będą po raz pierwszy.
 

adrianus

New member
kilka informacji

Nie używam trybu 4:3,ale aby zaspokoić ciekawość nietórych zadzwoniłem do LG Portugal i LG Sweden z zapytaniem o szare pasy.
Odpowiedzi na moje pytania były podobne,ale Szwed doradzał więcej ostrożności w zmianie pasów na czarne.
O uszkodzeniu panela mowy być nie może.Szare pasy są po to,by zapobiegać nierównemu wypalaniu.Należy podchodzić do tego podobnie jak do wyrazistych logo.Czy panowie mają rację?Nie wiem,ale wydaje mi się,że jest to bardziej racjonalne podejście niż prezdstawiciela LG Polska,który ostrzegał przed uszkodzeniem plazmy.

Co do czerni i jasności.

Tak jak kiki kiedyś napisał,nie można oceniać czerni w jasnym czy naslonecznionym pomieszczeniu.Widać jej jakość najlepiej wieczorem.
Moja plazma stoi w umiarkowanie jasnym pokoju,ale popołudniu zawsze słońce świeci bezpośrednio na część telewizora.Na resztę rzuca cień filar z tarasu.
Moje odczucie jest takie,że obraz na części nasłonecznionej i tej zacienionej jest delikatnie mówiąc przeciętny(dlatego zawsze opuszczam częściowo rolety zewn.)Ale nie ma diametralnej różnicy.
Dlatego wniosek ,że większy wpływ na obraz ma ogólna jasność pomieszczenia niż bezpośrednie padanie światła.

Oprócz tego zaobserwowałem,że jeśli patrzy się na plazmę pod kątem to padające na nią światło bardziej przeszkadza.Patrząc centralnie nie sprawia to aż tak wyraźnego efektu odbijania promieni słonecznych.

Wieczorem lub przy większym zachmurzeniu obraz wygląda znacznie lepiej.
W pokoju z TV mam wiele punktów świetlnych(wszytskie raczej stonowane) i
eksperymentowałem pod kątem najlepszego oświetlenia.
Wyszło na to,że oświetlenie sztuczne nie ma większego wpływu na jakość obrazu nawet wtedy,gdy zapaliłem wszystkie możliwe światła.Nawet te,które są naprzeciw TV.

Wszystkie zaobserwowane zależności porównywałem również z ekranem LCD mojego lapa.Zachowywał sie gorzej niż PC1R,ale być może ze względu na to,że jego powierzchnia jest bardzo błyszcząca i odbija światło jak lusterko.

Teraz o moim nowym zakupie.
Pod wpylwem tego forum zdecydowałem,że nie będę kupować kina domowego,ale skompletuję cały zestaw.Jednakże zrobiłem inaczej (podobnie jak z plazmą-mialem kupic PV 60),bo nabyłem Philips HTS9800.
Kiedyś bardzo chciałem kupić ten zestaw,ale później dalem sobie spokój.
Zapomnailem jednak ,że wspomniałem o tym mojemu koledze z Belgii,który zamiast się zorientować ,ile kosztuje tam ten sprzęt ,po prostu mi go przywiózł.Ale za takie pieniądze nie żałuję.Kupił go w sklepie interentowym w z Luksemburga za 649 euro.Cena sugerowana to 1000 euro a Polsce jak wyjdzie to 4499 PN.
Na początku byłem wkurzony,ale jak podłaczyłem sam odtwararzacz(po HDMI kabel firmy Ram ,był w komplecie-jakaś promocja,cena na necie 69,99$),to otworzyły mi się szeroko zamknięte oczy.
Obraz jak marzenie.Wypróbowałem przy filmie Między niebem a piekłem(film kiepski,ale jako tester do kolorów to nr 1).Jedno słowo.Zachwyt.
Po komponencie wyraźna różnica.
Moja żona porównała to do lakieru matowego i błyszczącego.Przez HDMI wszystko lśni i wydaje się nieracjonalnie wyraźne.
O reszcie nie będę tu pisał,bo przecież piszemy o plazmach.

Mam nadzieję,że nikt nie uderzyl czolem w biurku czytając tego tasiemca.
J
 
Do góry