Plazma firmy Samsung

ArtS007

New member
Bez reklam
Mój dawny Trinitron był ciemnopopielaty w stanie spoczynku. Ale gdy grał, niech Kuro ze swoją czernią się chowa. :)

ArtS :)
 

polls

Member
Cenie cie za twoje posty ale w tym przypadku brednie prawisz kolego telewizor nie ma mozliwosci wytworzenia koloru czarnego ponadto jaki jest kolor ekranu to nie czarna dziora i przestancie juz przesadzac jakie te crt to wspaniale tv. Przestarzala technologia koniec kropka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bober16

New member
Co może oznaczać skrót T1F ?
Czy do Polski trafia identyczny model ? :)
 

Attachments

  • Samsung.jpg
    Samsung.jpg
    56,2 KB · Wyś: 94
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest już skrypt i działa. Więc testy będą wporwadzane codziennie.
Samsung też za dwa trzy dni.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Polls. Mówisz o ocenie czerni w dzień, a jak sam wiesz, czerń można ocenić dopiero po ciemku. Wybacz, ale pod względem czerni plazma jeszcze długo (jeśli w ogóle) nie doścignie przestarzałego CRT. CRT stało się przestarzałe z jednego, prostego powodu: nie udało się wykonać w tej technologii płaskiego ekranu. Gdyby nie to, sądzę że technologia ta miałaby się jeszcze bardzo dobrze.

ArtS :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
ArtS

I znow się z Toba niezgodzę :)

Chyba niewidziałes naprawde czerni Kuro :)

Porownywalna z CRT :)

Oczywiscie w nocy takze
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Różne CRT mają różne poziomy czerni. Ale jeśli tak jest, to bardzo dobrze. U mnie po ciemku nie było widać ekranu tylko zarys obudowy. Oczywiście przy całkowitym braku sygnału. Czarne pasy w filmach były czarne. Czerń oceniana, jako ciemne fragmenty potrafi być lepsza, niż wskazałyby to pomiary. Nasz wzrok nas oszukuje.

ArtS :)
 

gofer

New member
Ja kiedyś prawie się przewróciłem o mojego crt toshiby w nocy bo nawet nie wiedziałem że jest włączony i go nie zauważyłem bo to normalnie jest "czarna dziura":grin:
chciałem dodać jeszcze że technologia crt musiała odejść w niepamięć ponieważ nie można było osiągnąć większej przekątnej ekranu i większej rozdzielczości:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z rozdzielczością jeszcze dałoby radę. Wystarczy popatrzeć, co potrafią monitory komputerowe. Ale za cenę 42" mieć ekran metr od ściany, to już było za wiele. Do tego dochodzi jeszcze słaba geometria. Cóż, świat od zawsze marzył o płaskich ekranach i one zapanowały (na szczęście).

ArtS :)
 

timbot

New member
Bez reklam
....i wzmacnianą podłogę pod crt.... ;)
w cztery osoby wnosiliśmy sony 36 cali CRT w panoramie - 100 kilo (na serio)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wierzę. Dobrze, że te czasy minęły. Nawet jeśli pod pewnymi względami te telewizorki są jeszcze dziś trudne do pobicia.

ArtS :)
 

Xisiek

New member
Prawda ArtS - CRT pod wieloma wzgledami jest wciaz nie do pobicia. Zwlaszcza, jezeli mowimy o jakosci i dokladnosci odwzorowania barw, braku zamazan przy dynamicznych obrazach czy wspanialej czerni jaka zapewnia tradycyjna technologia CRT. Nie zgodze sie natomiast ze stwierdzeniem "dobrze, ze te czasy minely" - osobiscie z duzym uznaniem zawsze spogladam na swoja 32 calowa panorame CRT, nawet po kontakcie z 'kurczakowa' plazma.

Choc z drugiej strony wiadomo, ze zmiana technologii byla nieunikniona, chocby ze wzgledu na fakt, iz lobby producentow 'wymyslilo' bardzo sprawny sposob na wymiane obiornikow telewizyjnych w domach wiekszoci ludzi korzystajacych z telewizji - tym bardzo prostym ruchem zagwarantowali sobie niebywal wprost wzrost przychodow ze sprzedazy tak naprawde nie oferujac zadnego przelomu w jakosci odtwarzanego obrazu :???:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mówiąc bardzo dobrze, mówiłem o ominięciu problemów technologicznych przy budowie dużych ekranów.

ArtS :)
 
Do góry