Plazma czy LCD LED do 4000 zł

gadi

New member
Zawsze byłem przekonany ze jak będę szukał nowego TV do domu to będzie to tylko i wyłącznie PLAZMA PANASONIC. Ale technika ciągle idzie do przodu i teraz LCD LED zaczynają mieć coraz lepszy obraz.

odległość od ekranu = 2,5 - 2,8 m
jak słońce świeci w pokoju = od 11:00 do zachodu , są rolety i małe dzieci, więc niemogą być ciągle zasłonięte w dzień jak duży jest pokój = 15 m^2
jaki masz obecnie telewizor = CRT 32
jakie programy najczęściej oglądasz = filmy, sport, DVD, DIVX więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = 50/50
preferowana wielkość telewizora = 40 lub 42 preferowana marka = ?
czego nie lubisz w telewizorach = śnieżenia , głośnej pracy, zbyt dużych refleksów
jakie urządzenia będą podłączone = narazie cyfrowy tuner tv kablowej ( za jakiś czas raczej N) amplituner kina domowego i z czasem BR
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost
ma czytać przez USB filmy = może czytać ale nie musi bo jest DVD z czytnikiem
ile godzin dziennie ma grać telewizor = 5-10h
ile osób zasiada przed telewizorem = 2-3
ma stać czy wisieć = wisieć jaka klasa cenowa = 4000zl
 

don111

Banned
Panasonic 42G20 lub dołóż nieco do 42V20 (świetna czerń i lepszy filtr do oglądania w dzień)
możesz też zdecydować się na 46G20, oglądam z podobnej odległości i do HD nawet taki ekran to trochę za mało, przydałoby się coś w okolicach 50-55', do gier tym bardziej większy ekran
chyba że wtedy będziesz siedział bliżej tv, normalnie z tej odległości na 46' czasem ledwo można odczytać np niektóre napisy, wybrać opcje w grach itd
 

cactusek

New member
Bez reklam
Co jakiś czas sprawdzam postep LCD w stosunku do plazm i tej samej klasie cenowej ciągle jest przepaść. Ja po prostu nie trawie "sztucznego" obrazu jak z komputera. Może tobie to nie przeszkadza ale dla mnie plazma to plazma i tylko taki telewizor moge oglądać. Przynajmniej jesli chodzi o przekątne powyzej 40cali.
 

gadi

New member
Nie będę używał TV do gier i narazie mam cyfrową kablówke, gdzie sygnał pewnie jest gorszej jakości niż z Nki. Dzieci oglądzją w dzień bajki i powinien on jasno świecić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
poproś o prezentację w domu :
42 G 20 Panasonic
Toshiba 42 ZV 635
Sharp 46 LE 600
Toshiba 46 XV 733
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mała odległość, graniczne warunki, duża płynność , obróbka sygnału SD, dynamika kolorów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeszcze są w dostępności - ale się kończą.
Spełniają potrzebne kryteria dlatego dostałeś w ofercie.
 

Xisiek

New member
Myślałem że za 4000 ZŁ można kupić coś dobrego z najnowszych modeli na 2010 rok wielkości 40" - 42''

Dokladnie, zobacz co napisal kolega osip - pierwsza klasa telewizor. Moim skromny zdaniem do ogladania telewizji, zwlaszcza kanalow SD (powiedzmy sobie szczerze - to nadal jest technologia najlepszej oferty programowej) ciezko o cokolwiek porownywalnego.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Myślałem że za 4000 ZŁ można kupić coś dobrego z najnowszych modeli na 2010 rok wielkości 40" - 42''

a co to ma do rzeczy czy z roku 2010, 2009 czy 2008?
Jaka to dla ciebie roznica czy sa lampy szy lampki, skoro w obrazie nie widac tego, a czasem na minus?
Skoro sa tv 2-3 letnie ktore sa nie do pobicia!
Bledny tok myslenia.
Ale to twoja sprawa, skoro wiecej dla ciebie znaczy "marketing"...
 
Do góry