Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

bepel

New member
Don111 - mam chyba problem z plazmami po obejrzeniu i testowaniu (u ciotki) PV80P Panasa - starszy model ale to samo widziałem na nowych tv plazmowych w sklepach (wiem, wiem :)).Brakuje mi świecenia :(. Wydaje mi się, że jestem z tych (jak twój tato), którzy wolą jasny obraz dla wielu za jasny i ostry, zimny i pewnie nienaturalny a nie łagodny... tak chyba mam. Szczególnie w HD - będę w większości oglądał te kanały. Dlatego raczej skłaniam się do LED czy jak kto woli LCD/LED lub LCD po staremu :). Doradź jak możesz jakieś modele. Tv oglądam przy świetle sztucznym wieczorami a nie po ciemku - nie chcę kina w domu. No chyba, że te nowsze plazmy spełnią moje oczekiwania. Z góry dzięki...
 

gebolek

Banned
Don111 - mam chyba problem z plazmami po obejrzeniu i testowaniu (u ciotki) PV80P Panasa - starszy model ale to samo widziałem na nowych tv plazmowych w sklepach (wiem, wiem :)).Brakuje mi świecenia :(. Wydaje mi się, że jestem z tych (jak twój tato), którzy wolą jasny obraz dla wielu za jasny i ostry, zimny i pewnie nienaturalny a nie łagodny... tak chyba mam. Szczególnie w HD - będę w większości oglądał te kanały. Dlatego raczej skłaniam się do LED czy jak kto woli LCD/LED lub LCD po staremu :). Doradź jak możesz jakieś modele. Tv oglądam przy świetle sztucznym wieczorami a nie po ciemku - nie chcę kina w domu. No chyba, że te nowsze plazmy spełnią moje oczekiwania. Z góry dzięki...



Nowe modele z 2010 roku mają większą jasność obrazu.
Warto sprawdzić w warunkach domowych V20 lub VT20.
Użytkowałem wcześniej V10 i muszę przyznać że nowa seria jest pd tym względem o niebo lepsza.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Don111 - mam chyba problem z plazmami po obejrzeniu i testowaniu (u ciotki) PV80P Panasa - starszy model ale to samo widziałem na nowych tv plazmowych w sklepach (wiem, wiem :)).Brakuje mi świecenia :(. Wydaje mi się, że jestem z tych (jak twój tato), którzy wolą jasny obraz dla wielu za jasny i ostry, zimny i pewnie nienaturalny a nie łagodny... tak chyba mam. Szczególnie w HD - będę w większości oglądał te kanały. Dlatego raczej skłaniam się do LED czy jak kto woli LCD/LED lub LCD po staremu :). Doradź jak możesz jakieś modele. Tv oglądam przy świetle sztucznym wieczorami a nie po ciemku - nie chcę kina w domu. No chyba, że te nowsze plazmy spełnią moje oczekiwania. Z góry dzięki...
Zamów sobie chłopie prezentację do domu wybranych modeli telewizorów i oceniaj je na własnym sygnale na własnej kanapie.

Pozdrawiam,
 

bepel

New member
Chętnie sobie zamówię Masta ale póki co nie wiem prezentację jakich modeli... więc doradź coś lepiej konkretnie. Don111 - fajny ten LG na papierku, sprawdzę na pewno - dzięki. Co myślicie o Toshibie - jaka 46" jest ok?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Weź plazmę Panasonica na prezentację, najlepszą jaka mieści się w Twoim budżecie.
Co do pozostałych dwóch TV to posłuchaj innych.

Pozdrawiam,
 

bepel

New member
Kolejny + na plazmę Panasonica - i o to chodzi, to już jakaś sugestia. Dzięki.
A co do opinii jednego z kolegów na temat rolet - wiem do czego służą, problem polega na tym, że nie chcę mieć w domu jaskini w dzień - bardzo lubię naturalne światło w swoim mieszkaniu. Myślę, że oglądanie tv w jasnym pomieszczeniu jest możliwe (tak mam teraz) tylko trzeba wybrać tv co sobie z tym względnie poradzi. Stary LG robi to bez problemu ale chcę mieć większy ekran i lepszy obraz...Mam drugie ciemne pomieszczenia ale tam tv wybierał będę za jakiś czas i to będzie prawdziwe kino...
 

Tomekisk

New member
Na jaki TV byście się zdecydowali?
Sony KDL 40EX500 LCD
Sony KDL 40EX710 LED
Samsung LE40C650 LCD
Samsung UE40C6000 LED

Jak to jest z tą gwarancją Sony?? bo różne źródła podają inaczej, 5lat inne 2 lata??

Jest sens dokładać ok. 500zł żeby mieć super cienki TV??
 
Ostatnia edycja:

misterpawel

New member
Jest sens dokładać ok. 500zł żeby mieć super cienki TV??
Tylko wtedy jeśli każda piękna kobieta która cię odwiedzi po zobaczeniu, że TV jest cienki od razu zaciągnie Cię do łóżka.W innym przypadku nie.
Ewentualnie jeszcze chyba tylko wtedy gdy pokój bedzie o te 5 cm większy i to będzie kolosalna różnica. :D

(SORRY nie mogłem się powstrzymać :razz:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisz proszę jakie masz prirytety ?
1. Jakość obrazu ?
2. Grubość ?
3. Wygląd ?
4. Wielkość
5. Długość gwarancji ?

I podaj chociaż jakie masz warunki ?
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
Czy ważne jest wifi ?
czy USB ma mieć czytanie filmów ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

kolak00

New member
Noszę się z zamiarem kupna TV i mam kilka wątpliwości mianowicie:

Ankieta:

Odległość od ekranu - 2,6 - 3 m
Nasłonecznienie - Słońce do 12:00; okna z roletami w razie czego...
Preferowany rozmiar: 40-42 cale ?
Oglądasz w dzień czy wieczorem- Raczej od popołudnia(od 14-15) do wieczora (do 23-24)
preferowana technologia - Duży wątpliwość - chyba skłaniałbym się do PLAZMY jeżeli to zła opcja to dlaczego ?
Najczęściej oglądane programy - Sport(nałogowo) :p,Filmy(często),Programy informacyjne(często), Seriale, Publicystyka(czasami)
Jakie urządzenia będą podłączone - UPC Mediabox HD, Komputer PC, Laptop, w przyszłości może jakaś konsola...
Kąt patrzenia - Na wprost i z kątów bocznych
Sygnał - Telewizja Cyfrowa UPC; Pakiet Select HD + Pakiet Super HD
Ile programów HD - Na pewno 4 w przyszłości może wykupie w pakiecie dodatkowym 13 nowych
Czego nie lubisz w telewizorach - Piszczenia cewek, transformatorów itd, buczenia, pikselozy, wyblakłych kolorów, nierównomiernego podświetlenia
Ma stać czy wisieć - Wisieć na ścianie
Ile osób zasiada przed telewizorem - Najczęściej 2
Jaka klasa cenowa? - 2000-2300 max zł :bober:

Co się dla mnie liczy najbardziej? Po pierwsze OBRAZ po drugie OBRAZ i po trzecie OBRAZ ! Nie potrzebuję tysiąca złącz, internetu i innych tego typu duppeerelek bo i tak ich najprawdopodobniej nie wykorzystam w żaden sposób...

Osobiście skłaniałbym się ku PANASONIC TX-P42S20 lecz jestem gotów rozważyć każda inną sensowną propozycję. Może warto nagiąć troszkę budżet ale pod warunkiem że zaproponowany sprzęt byłby naprawdę godny polecenia. :-o

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc !:blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Klasa cenowa i warunki nie pozostawiają Ci specjalnie wielkiej możliwości. Zostałbym przy Panasonic 42S20
 

kolak00

New member
Klasa cenowa i warunki nie pozostawiają Ci specjalnie wielkiej możliwości. Zostałbym przy Panasonic 42S20
Zastanawiałem się jeszcze nad LCD konkretnie SAMSUNG LE40C650 podobno bardzo polecany model na który mógłbym od biedy dorzucić te kilka stówek lecz najprawdopodobniej to właśnie plazma bardziej odpowiada moim kryteriom i spełnia postawione przeze mnie wymagania, dlatego w ciągu najbliższych 2 tygodni postaram się dorwać Panasonica.

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie ! ;)
 

Tomekisk

New member
napisz proszę jakie masz prirytety ?

1. Jakość obrazu - jak najlepsza dla kablówki cyfrowej
2. Grubość - bez znaczenia
3. Wygląd - najlepiej gdyby obudowa była srebrno-matowa, ale orientując są wszystkie mają piano black
4. Wielkość - hmmm nie mam pojęcia, 37-42" może większy, teraz mam 28" CRT
5. Długość gwarancji - to chyba bez różnicy wszystkie mają 2 lata!?

I podaj chociaż jakie masz warunki ?
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu - w zależności skąd oglądam TV, z kanapy 2m, z łóżka 4m
jak słońce świeci w pokoju - okno na wschód, wiosna-lato do 13 słońce daje o sobie znak
Jak duży jest pokój - 5m x 4m
jaki masz obecnie telewizor - Samsung 28" CRT (ok.10lat)
jakie programy najczęściej oglądasz - wiadomości :), filmy akcji sci-fi dokumentalne, formuła F1, piłka nożna
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 80% popołudnie i wieczór, 20% rano
preferowana wielkość telewizora - osobiście zastanawiam się nad 37-42", ale może być większy :)
preferowana marka - bez różnicy, na długo i bezproblemowo działać co najmniej tyle ile mój obecny.
czego nie lubisz w telewizorach - Po CRT odbijającego światła w ekranie, co do LCD nie wiem, bo nigdy nie miałem, ale słyszałem że w LCD widać "komety" za piłką
jakie urządzenia będą podłączone - Cyfrowy dekoder z kablówki (HDMI), DVD (SCART), w przyszłości blu-ray (HDMI)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% telewzja, 30% DVD
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - również z kątów bocznych, do 45st od środka ekranu
Czy ważne jest wifi - całkowicie zbędne
czy USB ma mieć czytanie filmów - dobrze by było
jakimi złączami - na pewno HDMI, reszta nie wiem
jaki masz sygnał - cyfrowy - dekoder HD, kablówka Vectra
ile programów HD - 2 kanały HD
ma stać czy wisieć - wisieć, dolna krawędź TV co najmniej 1,5m nad podłogą
Ile osób zasiada przed telewizorem - póki co 2 osoby
jaka klasa cenowa - dobrze by było żeby się zmieścić w cenie 3000zł, ale gdyby była jakaś super okazja jestem w stanie wydać 3500zł.

Dopłacać ok.500zł do LED-a nie chcę, więc chyba zostanę przy CCFL, co do plazm hmmm trochę się boję dużego poboru mocy, TV jest włączony ok. 7-8h dziennie, czasami więcej.

Bardzo dobra opcja, TV który posiada czujnik światła, przyciemnia obraz jak jest ciemno.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba 42 SL 738
Panasonic 42 G20
Sharp 46 LX700
JVC 42 R 90
============
Sony 40 EX 500
Sharp 40Le 810
Toshiba 40 SL 733
Samsung 40C650
 

kfaq

New member
pomoc w wyborze

Witam wszystkich,
To mój pierwszy post więc na początek podziękuję wszystkim osobom biorącym udział w tej dyskusji za wyjaśnienie mi paru rzeczy na temat telewizorów LCD/Plazma. Jednakże pomimo iż przejrzałem wszystkie posty to tak jak większość osób potrzebuję pomocy w dobrze telewizora:) Na początek ankieta:
odległość od ekranu - od 2,5 do 3 metrów
jak słońce świeci w pokoju - TV będzie naprzeciwko okna wychodzącego na południe więc do godziny 12 w TV odbjają się okna (są żaluzje ale chciałbym czasem obejrzeć również TV przy świetle dziennym:)
Jak duży jest pokój - 3x5 metrów
jaki masz obecnie telewizor - malutki CRT
jakie programy najczęściej oglądasz - TVP, Polsat, TVN, Discovery
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem (tylko w weekend w dzień)
preferowana wielkość telewizora - 40 lub 42 cale (mierzyłem do ściany i taki będzie w sam raz:)
preferowana marka - brak
czego nie lubisz w telewizorach - brak
jakie urządzenia będą podłączone - laptop, kino domowe z BR
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 95% telewizji
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych raczej na wprost
telewizor ma mieć wifi - niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy - j.w.
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - brak planów
jaki masz sygnał - na razie tylko analogowa kablówka (Vectra), za rok pewnie cyfrowa kablówka
ile programów HD - 0
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 3
ile osób zasiada przed telewizorem - 2
ma stać czy wisieć - wisiec
jaka klasa cenowa - do 4500

Rozglądałem się już trochę i oto jakie TV były mi polecane (szukam raczej TV z matowym ekranem):
- samsung ue40c6000
- sony kld40ex710
- thompson 40fr8634 (chociaż nie wiem czy był polecany "na poważnie" bo nie mogę znaleźć prawie nic o tym TV)
- różne modele panasonic 42 cale plazma

Niepokoję się w sumie najbardziej jakością posiadanego sygnału i dlatego nie wiem czy lepiej wybrać plazmę czy LCD. Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skoro 95% do tv i to wieczorami - to spokojnie możesz sięgać po :
Sharpa 40LE822
Panasonica 42G20
Toshibę 42 SL 738
A nawet Sharpa 46LE 700
 

bepel

New member
Witam!
Help...

odległość od ekranu: 3 m
jak słońce świeci w pokoju: okno na południe - jasno
jak duży jest pokój: 3,5 x 4 m = 14 m2
jaki masz obecnie telewizor: LG 32" LE 2R
jakie programy najczęściej oglądasz: TV
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: cały dzień i noc
preferowana wielkość telewizora: doradźcie
preferowana marka: obojętne
czego nie lubisz w telewizorach: wszelkich niedoskonałości, smużenia, jak widzę kwadraty, złego odwzorowania ruchu - brak płynności itd.
jakie urządzenia będą podłączone:może kino, może komp, może ps3, może bluray (przyszłośc) ale głównie tv
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% telewizja na dziś z możliwością zmiany w przyszłości
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
czy ważne jest wifi: nie wiem
czy USB ma mieć czytanie filmów: nie wiem
jakimi złączami: żeby było najlepiej
jaki masz sygnał: Cyfrowa kablówka Multimedia (rady mile widziane n-ka??? lepiej?)
ile programów HD: 8 i rośnie
ma stać czy wisieć: nie wiem jeszcze
ile osób zasiada przed telewizorem: 2
jaka klasa cenowa: ma być dobry - dobra relacja jakości do ceny nie lubię płacić za coś czego nie widzę lub nie używam 0-6000 około.

Pozdrawia serdecznie
Bernard

Kiki pisałem ten post kilka dni temu - proszę zaproponuj mi coś... Z góry dzięki
 
Do góry