Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Lycon

New member
Witam serdecznie i proszę o poradę
Szukam telewizora głownie do mojego Ps3 i oglądanie filmów z Pc (720p 1080p) kabel hdmi z karty graf->telewizor waham się pomiędzy:
Panasonic TX-P46G20E
a
Samsung LE46C650

siedzę 2,5 - 3m od telewizora
oświetlenie w pokoju słabe
oglądanie telewizji będzie się odbywało także pod katem -+15 stopni
może macie inne propozycje Pozdrawiam i dziękuje z odpowiedzi!
 

dartrz

New member
lcd czy plazma do sygnału z anteny zbiorczej (ew. jaki model TV?)

WITAM,

szukałem na forum ale nie znalazłem.

odległość od ekranu = 2,0 - 2,8 m
jak słońce świeci w pokoju = od 13:00 zaczyna zaglądać w okna i świeci na tv z boku,
jak duży jest pokój = 15 m^2
jaki masz obecnie telewizor = CRT 21
jakie programy najczęściej oglądasz = filmy, sport, DIVX, dvd
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem = 50/50
preferowana wielkość telewizora = 32...37
preferowana marka = sony panasonic
czego nie lubisz w telewizorach = śnieżenia , głośnej pracy, zbyt dużych refleksów
jakie urządzenia będą podłączone = odtwarzacz DVD,
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost
ma czytać przez USB filmy = może czytać ale nie musi bo jest DVD z czytnikiem
ile godzin dziennie ma grać telewizor = 5-10h
ile osób zasiada przed telewizorem = 2-3
ma stać czy wisieć = wisieć
jaka klasa cenowa = 3000 - 4000zl
aktualnie sygnał = z anteny zbiorczej

Powtórzę: lcd czy plazma (ew. jaki model). Myślałem dużo o sony KDL EX 500 32... ale podobno plazmy są lepsze do anten siatkowych i zbiorczych

Dziękuję z góry

DArek
 

don111

Banned
nie ma plazm 37' w takim przedziale cenowym
możesz kupić 37x20 i będzie odbierał nie gorzej od LCD za 4 tys. przy takim sygnale, ale problemem będzie słońce bo ekran odbija światło, tak jak crt'
 

skaven1495

New member
Witam, potrzebuję wybrać TV do salonu. Myślę, że raczej plazma będzie odpowiednia, ale pozostaje pytanie o wielkość i parametry. Posiadamy w sypialni Samsunga LE40C650 i jesteśmy zadowoleni. Teraz czas na salon. Z góry dziękuję za pomoc.

odległość od ekranu: 3,5 m - 4,5 m (to jest wypoczynek w salonie, za którym jest jadalnia ze stołem w odległości 7-8 m, z którego czasem też będziemy oglądać np TVN24)
jak słońce świeci w pokoju: pokój dosyć nasłoneczniony, ale posiada grube zasłony
Jak duży jest pokój: 48 m2
jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, wiadomości, filmy fabularne i przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
preferowana wielkość telewizora: na początku myślałem o 50, ale teraz myślę już o czymś większym (55, 58 albo nawet 63)
preferowana marka: Samsung z racji tego, że mamy już dwa telewizory tej marki i jesteśmy zadowoleni, ale się nie upieram
jakie urządzenia będą podłączone: Cyfra+, PC, Odtwarzacz BluRay
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:50% TV, 50% (bluray, pc)
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: na wprost
telewizor ma mieć wifi: nie musi
ma czytać przez USB filmy: tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - dekoder TV - HDMI, bluray - HDMI, PC - HDMI
jaki masz sygnał: cyfrowy
ile programów HD: 9
ile godzin dziennie ma grać telewizor: nie wiem
ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
ma stać czy wisieć wisieć
jaka klasa cenowa: max 8000 zł, ale jeśli mnie przekonacie to może i więcej

Szczerze mówiąc najpierw myślałem o PS50c7000 (ale chyba będzie za mały), potem o PS63C7000 (ale boje się, że będzie za duży) i w końcu zastanawiam się czy nie zrezygnować z 3D i kupić jakąś plazmę 55' lub 58'. Co radzicie?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie nasz biznes w tym by Cię przekonywać do zakupów powyżej 8K, ale jak masz taki budżet to bierz jaki się tylko da największy bo na tropie już jesteś dobrym jeśli chodzi o plazmę.

Pozdrawiam,
 

lukaszslony

New member
jaka plazma 50 cali do 4200 zł

WITAM,

Drodzy koledzy i koleżanki pomóżcie wybrać plazme 50 cali do 4200 zł

odległość od ekranu = 4 - 5 m
jak duży jest pokój = 20 m^2
jaki masz obecnie telewizor = crt 29 cali
jakie programy najczęściej oglądasz = chce oglądać głównie tv naziemna cyfrową, cyfre + kanaly hd. Mam zamiar zakupic odtwarzacz blue-ray. Chcę również odtwarzać filmy z usb divx oraz mkv poprzez usb jak będzie taka mozliwosc.
preferowana marka = myślałem o panasonic-u ale jestem otwarty na propozycje.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost

Z tego co zdążyłem wyczytać z postów lub usłyszeć od "specjalistów marketowych" to do moich wymagań najlepiej pasuje plazma ale jeśli ktoś by mnie przekonał do led lub lcd to chętnie wysłucham za i przeciw.

Dzięki wszystkim z góry za poświęcony czas na odpowiedź i dobre rady:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lukaszslony

New member
A czy plazmy jakies inne marki niz panasonic beda warte uwagi? Ogladałem polecony przez Ciebie model dzisiaj w saturnie ze zrodla w rozdzielczosc hd i mialem wrazenie mdlego obrazu o słąbej jasności i kontrascie - nie wiem czy to wina ustawien.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie, to wina tego gdzie go oglądałeś.
Mnie też mdli jak ludzie oceniają telewizory po ich obejrzeniu w sklepie.

Pozdrawiam,
 

grandecalvo

New member
warunki :
odległość od ekranu: 2,5-2,8m
jak słońce świeci w pokoju:słabo-2okna-jedno od północy,drugie od wschodu
tv na scianie zachodniej - okna : naprzeciwko tv (wschdnie), z prawej strony (polnocne).
Jak duży jest pokój:3x6m
jaki masz obecnie telewizor:brak
jakie programy najczęściej oglądasz:sport, filmy, programy popul.naukowe
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem:wieczorem
preferowana wielkość telewizora:???? cali
preferowana marka:????
czego nie lubisz w telewizorach:glosnej pracy (bzyczenia itp) , awaryjnosci
jakie urządzenia będą podłączone:kino domowe (przez scart, jak sie dorobie to lepiej, czasem laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:70 % telewizja
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych:na wprost
telewizor ma mieć wifi: moglby
ma czytać przez USB filmy:nie koniecznie ale jesli przez USB mozna dac adapter WIFI to czemu nie
jakimi złączami i co chcesz podłączyć: kino domowe (scart, hdmi), komputer (scart? wifi?), tuner hd
jaki masz sygnał:jeszcze nie mam w opcjach sa jakas kablowka albo N(cyfra+)
ile programów HD: jesli kablowka to jakie 5, jesli n to ok 14, cyfra ? nie mam pojecia ile ma hd
ile godzin dziennie ma grać telewizor:2-4
ile osób zasiada przed telewizorem:najczęściej 2, max.5
ma stać czy wisieć : raczej wisiec na wysokosci wzroku.
jaka klasa cenowa:najlepiej do 2500 im taniej tym lepiej
 

jimmy123

New member
WITAM,

Drodzy koledzy i koleżanki pomóżcie wybrać plazme 50 cali do 4200 zł

odległość od ekranu = 4 - 5 m
jak duży jest pokój = 20 m^2
jaki masz obecnie telewizor = crt 29 cali
jakie programy najczęściej oglądasz = chce oglądać głównie tv naziemna cyfrową, cyfre + kanaly hd. Mam zamiar zakupic odtwarzacz blue-ray. Chcę również odtwarzać filmy z usb divx oraz mkv poprzez usb jak będzie taka mozliwosc.
preferowana marka = myślałem o panasonic-u ale jestem otwarty na propozycje.
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych = na wprost

Z tego co zdążyłem wyczytać z postów lub usłyszeć od "specjalistów marketowych" to do moich wymagań najlepiej pasuje plazma ale jeśli ktoś by mnie przekonał do led lub lcd to chętnie wysłucham za i przeciw.

Dzięki wszystkim z góry za poświęcony czas na odpowiedź i dobre rady:)

Pozdrawiam

Mam idealnie te same warunki(nawet stary telewizor to był Sony crt 29')
Po długich rozważaniach wybrałem plazme Panasonica 50G20.Dzisaj jak miałbym kupowac drugi raz wybrałbym ........plazme Panasonica 50G20.Szczerze polecam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
grandecalvo-
JVC 42R10
Panasonic 42s20
Samsung 40B650
==========================
lukaszslony - Tylko Panasonic G 20 się mieści.
 

volky

New member
Im dłużej siedzę w temacie poszukiwań tym bardziej się robię zdezorientowany ....

3 tygodnie temu nie wiedziałem nawet jak działa led ... więc jestem laikiem. Aktualnie po wizytach we wszystkich sklepach w mieście już mnie sprzedawcy znają nawet jak dzwoniłem w innej sprawie (nowo zakupionej lodówki z bublem - sprzedawca z drugiej strony a Pan ... od plazmy :) )

ok do rzeczy !
namieszaliście testami i wypowiedziami na forum to teraz pomóżcie :-o.

odległość od ekranu: 1,5 m - 3 m (to jest wypoczynek w salonie, za którym jest jadalnia
jak słońce świeci w pokoju: pokój jest od strony północnej
Jak duży jest pokój: 18 m2
jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, filmy przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem (zapalone halogenki)
preferowana wielkość telewizora: zaczęło się od 40" ale aktualnie 46" ...może jak zonę namówię to i 50" (ale to już za duża kasa)
preferowana marka: Panasonic - Plazma -> LED,Plasma - Samsung
jakie urządzenia będą podłączone: Vectra.... może komputer ... może blueray... kino domowe
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:85% TV, 15% (bluray, pc)
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: kąt 45 stopni (kanapa wzdłuż bocznej ściany)
telewizor ma mieć wifi: nie musi
ma czytać przez USB filmy: nie musi
jakimi złączami i co chcesz podłączyć -nie znam się ale z tego co siędoczytałem dekoder TV - HDMI, bluray - HDMI
jaki masz sygnał: cyfrowy
ile programów HD:10 .... i w przyszłości jak najwięcej
ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-7 h
ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
ma stać czy wisieć wisieć... choć tu tez dylemat czy jednak nie postawić ale w drodze potomek więc lepiej żeby wisiał gdyż za 2 lata może zostać wywrócony z niskiego stolika RTV
jaka klasa cenowa: max 4200 zł (więcej nie mogę bo mnie żona spakuje razem z TV :razz:)

Pierwszo napalony byłem na LED Samsung 46c6000 ale mnie jeden Pan w sklepie zaczał przekonywać do plasmy Panasa .... i tutaj powstał mój dylemat.
Model TX-P46G20E to mój faworyt. Jednak obawiam się że jakość obrazu nie będzie na tyle doskonała .... może bzyczeć zasilacz.... albo wypali mi się pixel ... Dodatkowo udowadnialiście że czerń jest gorsza niż w Sony .... Czerń hmm.. może nie będę tego dostrzegał skoro jestem laikiem. No i ten pobór prądu ... wychodzi 5-6 zł więcej miesięcznie do rachunku. Skoro plasma jest tańsza więc i przez 5-6 lat koszt użytkowania nie będzie odczuwalny dla kieszeni.
Żywotność podniesiona do 100 tys godzin.
Już myślałem może plasmę Samsunga 50 C 6500.... ale jakość chyba gorsza od serii G panasonika.
Chcę telewizor który będzie mnie powalał na kolana z fotela wieczorem przez piękne obrazy w HD i nie będę musiał się martwić o awaryjność.
 

volky

New member
Nie sugeruj się ''testem'',spokojnie możesz kupić 46g20 i cieszyć się jakością obrazu.
a awaryjność ? ...serwis Panasonica ... szybko reagują
no i wypalanie pixeli po całej linii :/
wezmę chyba za 300 zł dodatkową gwarancję na 3 lata
słyszałem że problemy z każdym aktualnie sprzętem są po 2 latach (czyli po gwarancji)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
a awaryjność ? ...serwis Panasonica ... szybko reagują
no i wypalanie pixeli po całej linii :/
wezmę chyba za 300 zł dodatkową gwarancję na 3 lata
słyszałem że problemy z każdym aktualnie sprzętem są po 2 latach (czyli po gwarancji)
Dodatkowa gwarancja zawsze się przyda,awaryjnością się nie przejmuj.To nie...;)
 

lukaszslony

New member
panasonic 50 cali g20

Witam

Zdecydowałem się na zakup telewizora plazmowego panasonic g20. Mam pytanie czy ktoś z was bawił się odtwarzanie plikow divx oraz np mkv. Jak sprawa wygląda z obsługą napisów?

Pozdrawiam
 
Do góry