Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

MAdam

New member
digitalus napisał:
w lcd tez mozliwe sa powidoki
LCD sharp
http://hdguru.com/lcd-hdtv-“burn-in”-image-retention/151/
lcd sony, logo espn america(czerwone) jak poprzednie tvn turbo. juz zmienione na polprzezroczyste. pod wplywem reakcji internautow
http://zapodaj.net/2abba28671ed.jpg.html
http://zapodaj.net/317fac576f80.jpg.html
lcd sony bravia,powidoki po ikonach z gry.
http://www.youtube.com/watch?v=EhfQmuy9pU4

Są możliwe, a są zawsze tylko w jednym mniej a w drugim więcej to chyba lekka różnica :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
MAdam napisał:
Zobacz jakie śliczne powidoczki w najwyższym modelu Plazmy Panasonica:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=437731#post437731
Jeżeli test robiony był po kilkuset godzinach "przebiegu" telewizora, to jest on faktycznie fatalny.
Jeżeli jednak zaprezentowane powidoki pokazane zostały na telewizorze "wyjętym z pudełka"... to czytelnicy forum zasługują co najmniej na informację o tym.

Pozdrowienia!
 

El Greco

New member
bogdan_bronowice napisał:
Jeżeli test robiony był po kilkuset godzinach "przebiegu" telewizora, to jest on faktycznie fatalny.
Jeżeli jednak zaprezentowane powidoki pokazane zostały na telewizorze "wyjętym z pudełka"... to czytelnicy forum zasługują co najmniej na informację o tym.

Pozdrowienia!
Dokladnie,
moj 756 ma okolo roku i chodzi na okraglo. Niedawno synek zostawil wlaczone menü od Icord,a i kiedy wrocilem do domu po kilku godzinach musialem czekac jakies...20 minut zeby zniknely lekkie powidoki obrysu tabeli;)

W tej chwili na rynku nie ma nic lepszego niz Samsungi serii B! oczywiscie plazmy.
B serii 8... ma kolory z polki kuro, jedynie czern jest +/- jak aktualnych panasonic.
To tylko informacja dodatkowa, by zaoszczedzic co niektorym zbednych dyskusji.

Pozdro
 

jgx

New member
Bez reklam
Na tym forum panuje opinia że plazmy na glowe biją lcd włącznie z ledami też tak myślałem do niedawna i dwa dni temu kupiłem sama 50b650 następnego dnia oddałem - dlaczego? Oczywiście obraz w normalnych scenaach bardzo ładny w sd ładne kolory i praktycznie udało mi się ustawć obraz jak na moiom 32" kineskopowcu który mi bardzo odpowiada poza jednym wyjątkiem!!! CZERŃ!!! Mity o jakoby fantastuycznej czerni na plazmach to mit jedynie o czym przekonałem się na własnej skórze. nie powiem na normalnych jasnych scenach ciemne elementy są (albo tak się wydaje) czrne jak należy, natomiast cała prawda wychodzi na ciemnych scenach gdzie ta czerń jest poprostu szara, podświetlona. Plazma ustawiona była obok crt ten sam sygnał i tak męczyłem się cała noc i wkońcu zrezygnowałem nie poto wywalam na nowy tv kase żeby w ciemnych scenach mieć taką czerń, do crt to poprostu niebo a ziemia, i to na podświetleniu 3 i standardzie, dalsze przyciemnianie niewiele wnosiło i gineły szczególy, nie wiem jak z resztą kolorów i ogólnie z obrazem jest w ledach ale jak kupowałem obok tej plazmy stał własnie led sama i na czrnych plańszach była właśnie taka różnica jak między plazmą a crt więc ja idę w tym kierunkum, mam nadzieje że jeśli będzie to dobry model to i reszta obrazu będzie na takim poziomie jak w plazmie, aha jeszcze jedna rzecz - mówiono mi że plazmy brzęczą tu na forum pytałem to niby jedne tak inne nie - drugą przyczyną dla której szybciutko tą plazme oddałem było WKU....CE brzęczenie elektroniki w całum pokoju oglądam z 3-3,5m. , nie kupie tv który będzie brzęczał, dla mnie to niedopuszczalne jednym słowem jeśli nie masz zbyt wysokich wymagań co do czerni możesz sokojnie brać plazme jeśli nie uznajesz kompromisów w tym temacie DAJ SOBIE SOKÓJ Z PLAZMAMI a szczególnie panasoniki mają słabą czerń
 

El Greco

New member
jgx napisał:
Na tym forum panuje opinia że plazmy na glowe biją lcd włącznie z ledami też tak myślałem do niedawna i dwa dni temu kupiłem sama 50b650 następnego dnia oddałem - dlaczego? Oczywiście obraz w normalnych scenaach bardzo ładny w sd ładne kolory i praktycznie udało mi się ustawć obraz jak na moiom 32" kineskopowcu który mi bardzo odpowiada poza jednym wyjątkiem!!! CZERŃ!!! Mity o jakoby fantastuycznej czerni na plazmach to mit jedynie o czym przekonałem się na własnej skórze. nie powiem na normalnych jasnych scenach ciemne elementy są (albo tak się wydaje) czrne jak należy, natomiast cała prawda wychodzi na ciemnych scenach gdzie ta czerń jest poprostu szara, podświetlona. Plazma ustawiona była obok crt ten sam sygnał i tak męczyłem się cała noc i wkońcu zrezygnowałem nie poto wywalam na nowy tv kase żeby w ciemnych scenach mieć taką czerń, do crt to poprostu niebo a ziemia, i to na podświetleniu 3 i standardzie, dalsze przyciemnianie niewiele wnosiło i gineły szczególy, nie wiem jak z resztą kolorów i ogólnie z obrazem jest w ledach ale jak kupowałem obok tej plazmy stał własnie led sama i na czrnych plańszach była właśnie taka różnica jak między plazmą a crt więc ja idę w tym kierunkum, mam nadzieje że jeśli będzie to dobry model to i reszta obrazu będzie na takim poziomie jak w plazmie, aha jeszcze jedna rzecz - mówiono mi że plazmy brzęczą tu na forum pytałem to niby jedne tak inne nie - drugą przyczyną dla której szybciutko tą plazme oddałem było WKU....CE brzęczenie elektroniki w całum pokoju oglądam z 3-3,5m. , nie kupie tv który będzie brzęczał, dla mnie to niedopuszczalne jednym słowem jeśli nie masz zbyt wysokich wymagań co do czerni możesz sokojnie brać plazme jeśli nie uznajesz kompromisów w tym temacie DAJ SOBIE SOKÓJ Z PLAZMAMI a szczególnie panasoniki mają słabą czerń
Czasami trzeba troche dac sobie czasu by dojrzec do pewnych stwierdzen...
Zaufaj mi, miesiacami czytalem i dociekalem by zdecydowac, co plazma czy LCD. Deyzji nie zaluje! Dzisiejsze LCD(LED to rowniez LCD)sa naprawde niezle, ale tylko te z wyzszej polki moga "konkurowac" z plazma lecz tokosztuje od kilkuset €uro w zwyz wiecej niz taka plazma, czy to sie oplaca..? Nikt nie powiedzial, ze plazma ma idealna czern, zawsze, ale zawsze ma ja jako taka czego nie mozna rzec o LCD. Dobrze zauwazyles, ze czern jest inna na malych planszach anizeli na calej przekatnej. Zapomniales dodac, ze czern jest tylko taka jaka wykreowal rezyser i jego kamerzysta, czern zupelna, to niczego innego na ekranie nie widzisz, a przeciez taki film bylby meczacy. Domena LCd w stosunku do plazm, a zwlaszcza plazm starszej generacji, to to, ze dobrze swieca, wiec w sklepach gdzie oswietlenie jest kilkakrotnie wyzsze niz w normalnych warunkach domowych LCD wpadaja w oko niedoinformowanym, plazma i jej cele bledna pod wplywem swiatla i z tego co wiem ten sam problem maja stare crt, podobnie jak odblaski na szybie. Panasonic jak zauwazyles mial najgorsza czern, a naprawde od 656 jest lepszy, bo tamta generacja samiego nie miala niesamowitej czerni, ale...miala niesamowite kolory!!!
Panasonic mial gorsza czern tylko w sklepie, bo inaczej anizeli Samsung nie posiada okularow przeciwslonecznych inaczej mowiac filtra zamontowanego przed szyba panela. W rzeczywistosci Panas ma lepsza czern od starego Samsunga, nowe Samsungi juz sie z nim zrownaly, ale ta lepsza czern panasa jest lepsza(widoczna) tylko przy slabszym swietle, im jasnniej Samsung pokazuje swoje walory. Porownywanie tv w sklepie swiadczy o braku jakiegokolwiek bagazu wiedzy na ten temat i rozwijac tego nie zamierzam. Nigdy nie kieruj sie spontanicznymi spostrzezeniami i nie stawiaj kropki pod wplywem chwili. Kontrast, plastycznosc kolorow, glebia i...BRAK SOAP, to jedne z glownych cech, ktorych ZADEN LCD nie jest w stanie przebic wzgledem plazmy, jezeli ktos twierdzi inaczej juz ma raka oczu, moze jeszcze nie jest za pozno. Poza tym bez pigulek Hz-owych LCd przestaje byc plynne, wiecej pigulek i Hz-ow, zaczyna sie wspomniany efekt teatru(igit). Jeszce do czerni, juz dawno jest wiadomym,ze dopiero z czasem cele plazmy osiagaja swoje najlepsze kolory dopiero po 100-200 godzinach, powinienes byl o tym wiedziec.
jeszscze raz, dzisiejsze LCD, ktore kosztuje dwa razy tyle co Plazma jest niezle...dopoki nie stanie leb w leb z plazma w normalnie oswietlonym pomieszczeniu. Tak, samsungi maja czesto problemy z syczeniem, alew od czego jest prawo do wymianu zamowionego sprzetu? Nagroda za cierpliwosc jest wspanialy obraz.

Jezeli ktos zna niemiecki lub chce skorzystac z translatora podaje ciekawy Thread z fachowym porowniem KRP i X4500. Poczatkowe entuzjazm na rzecz Sony zmienil sie o 180° na rzecz Kuro.

Czy slyszales kiedys o efekcie latarki w LCd z technika Backlight?
Czy slyszales o baardzo czarnym niebie ale bez gwiazd?
O slabym kacie widzenia?
O tym, ze Edge LEd, to tylko pomylka?
Nowa seria Samsungow B8... zdarza sie ze bzyczy ale to tylko 3cm glebokosci i tu trudno go uciczyc, ale za to... sm miodzik o przystepnej cenie! 50" juz za 1100€, a 58" za 2000€!
Dla ekologow 50" lyka 250W ewentualnie 200W kalibrowany.
Zainteresowanych ustawieniami po kalibracji prosze o kontakt.

http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=116&thread=23069
 

jgx

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Kolego jgx postaw sobie koło tego CRT jakiegoś LCD, to dopiero będą wrażenia :D :D

Pozdrawiam,

a oczywiście że postawie - jak nie będe zadowolony nie kupie i zostaje przy 32" crt na którym mam referencyjny obraz a te płaszczaki niech sobie w buty wsadzą, co z tego że mam duży ekran (nie powiem zajebiście się ogląda na 50" z 3-3,5 m) skoro radość psuje jasna poświata zamiast czerni wku...ce brzeczenie w calym pokoju? Oczywiście że tym lcd będzie jakiś topowy z górnej pólki (tak jak i plazmy też nie kupowałem najtanszej) a że trzba zapłacić więcej - no cóż za jakość trzeba płacić, bo "prawie" robi różniece :). Wiem jedno że musze mieć 1-2 dniowy czas na zwrot bo faktycznie lcd może mi nie przypaść do gustu ale może być też tak że np. taki phil 47" 9664 za 7 koła zagra nie gorzej niż plazma, bo w końcu kupa ludzi którzy też co nieco się znają i siedzą na forum jednak kupuje lcd i są zadowoleni ale zauważyłem że zwolennicy plazm są pryewanie bardzo radykalni i uważają się za nieomylnych a reszta to ćwoki co się nie znaj i są głupcami (bez obrazy ale tak jest na tym forum) wiem jedno organoleptyczne doświadzczenie z konkretnym tv u siebie w domu zastępuje czytanie setek, tysięcy postów i tylko to jest marodajne w wyborze odpowiedniego dla siebie tv
pozdro i dam znać jakie wrażenia z lcd (górna półka!) :)
 
Ostatnia edycja:

Augi1981

New member
Witam wszystkich forumowiczów to mój 1 post na tym forum.

W chwili obecnej posiadam LCD Samsunga LE37S81 na dniach chce zmienić TVna jakiś nowy z matrycą 46 i w związku tym odwieczne pytanie LCD czy Plazma :)
Jako że nie mam żadnych doświadczeń z Plazmą a jedynie LCD nie mam żadnego punktu odniesienia.

może napiszę w jakich warunkach dane będzie mi to oglądać:

w wiekszości czasu oglądam kanały jakości HD z cyfry + oraz N
oraz podłączone do Maca mini po HDMI.


Praktycznie cały czas pokój zaciemniony,zasłonięte rolety, lub bardzo często ogladanie w nocy. Okna w stosunku do TV są bokiem.

Odległość z jakiej oglądam to ok 3-4 metry
Po głowie chodzą mi następujące modele :

Plazma Panasonic TX46S10E lub LCD Samsung 46 LEB650

cenowo zdecydowanie tańsza Plazma w Łodzi udało mi się wyszukać ten model za 3599 natomiast powyższy model LCD Samsunga ok 4600-4700.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
Augi1981 napisał:
Witam wszystkich forumowiczów to mój 1 post na tym forum.

W chwili obecnej posiadam LCD Samsunga LE37S81 na dniach chce zmienić TVna jakiś nowy z matrycą 46 i w związku tym odwieczne pytanie LCD czy Plazma :)
Jako że nie mam żadnych doświadczeń z Plazmą a jedynie LCD nie mam żadnego punktu odniesienia.

może napiszę w jakich warunkach dane będzie mi to oglądać:

w wiekszości czasu oglądam kanały jakości HD z cyfry + oraz N
oraz podłączone do Maca mini po HDMI.


Praktycznie cały czas pokój zaciemniony,zasłonięte rolety, lub bardzo często ogladanie w nocy. Okna w stosunku do TV są bokiem.

Odległość z jakiej oglądam to ok 3-4 metry
Po głowie chodzą mi następujące modele :

Plazma Panasonic TX46S10E lub LCD Samsung 46 LEB650

cenowo zdecydowanie tańsza Plazma w Łodzi udało mi się wyszukać ten model za 3599 natomiast powyższy model LCD Samsunga ok 4600-4700.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
Sugerujac ciemny pokoj, sklaniasz sie pewnie do plazmy, ale nie ma potrzeby siedzenia po ciemku, bo plazma daje sobie rade mniej wiecej tak jak dawny crt.
Panasonic Plazma, to b.dobry wybor, ale jest drozszy od Samsunga(plazma). Czemu tylko 46" jezeli 3-4 metry? 50" jest idelne dla ciebie Tym bardziej, ze korzystasz z HD.
Zastanow sie nad nowymi plazmami Samsunga serii B lub pozostan przy panasie ale na 50" nie starczy.

pozdrawiam.

Ps. w Niemczech prawo zwrotu ma sie do 2 Tygodni od daty zakupu(tylko internet), a jak jest w Polsce?
 

slony

New member
jgx napisał:
a oczywiście że postawie - jak nie będe zadowolony nie kupie i zostaje przy 32" crt na którym mam referencyjny obraz a te płaszczaki niech sobie w buty wsadzą, co z tego że mam duży ekran (nie powiem zajebiście się ogląda na 50" z 3-3,5 m) skoro radość psuje jasna poświata zamiast czerni wku...ce brzeczenie w calym pokoju? Oczywiście że tym lcd będzie jakiś topowy z górnej pólki (tak jak i plazmy też nie kupowałem najtanszej) a że trzba zapłacić więcej - no cóż za jakość trzeba płacić, bo "prawie" robi różniece :). Wiem jedno że musze mieć 1-2 dniowy czas na zwrot bo faktycznie lcd może mi nie przypaść do gustu ale może być też tak że np. taki phil 47" 9664 za 7 koła zagra nie gorzej niż plazma, bo w końcu kupa ludzi którzy też co nieco się znają i siedzą na forum jednak kupuje lcd i są zadowoleni ale zauważyłem że zwolennicy plazm są pryewanie bardzo radykalni i uważają się za nieomylnych a reszta to ćwoki co się nie znaj i są głupcami (bez obrazy ale tak jest na tym forum) wiem jedno organoleptyczne doświadzczenie z konkretnym tv u siebie w domu zastępuje czytanie setek, tysięcy postów i tylko to jest marodajne w wyborze odpowiedniego dla siebie tv
pozdro i dam znać jakie wrażenia z lcd (górna półka!) :)

Nie zapomnij obejrzec sobie film wieczorkiem w ciemnych scenach... najlepiej na sygnale sd wtedy zobaczysz jak lcd potrafi zniechecic do ogladania filmow w tv. Jestem pewien ze jesli ci plazma nie pasowala to pozostaniesz przy crt.

Ja na plazmie 37cali ogladam czeto filmy w rmvb i z 3 metrow obraz jest wyjatkowo dobrej jakosci jak na taki slaby sygnal, dvdrip czyli divx juz ogladam z przyjemnoscia - sprobuj tego samego na lcd
 

pac

New member
ja sie zastanawiam po co ludzie kupują 40 cali full hd lub więcej i oglądają na tym rmvb i sygnał z anteny dachowej
 

El Greco

New member
pac napisał:
ja sie zastanawiam po co ludzie kupują 40 cali full hd lub więcej i oglądają na tym rmvb i sygnał z anteny dachowej

Bo czasami jest tak, ze stary CRt padl i trzeba kupic cos nowego, przyszlosciowego;) Nie kazdy zna sie na technice, ale kupujac woli kupic na zapas by nie tracic dwa razy w razie gdyby polkneli bakcyla.
Czy Porsche kupujesz by jezdzic 300km/h?

Osobiscie 75% u mnie to tylko HD...
 

pac

New member
u mnie tez hd, po prostu nie katuje wzroku tak kiepskim sygnałem,
co do porsche, to jak je kupisz to bedziesz tankował najlepsze możliwe paliwo czy byle co i byle gdzie ;) ?
bo ja będę jezdził 300 km/h i tankował paliwo rajdowe :p
 

slony

New member
pac napisał:
ja sie zastanawiam po co ludzie kupują 40 cali full hd lub więcej i oglądają na tym rmvb i sygnał z anteny dachowej

ja mam hd ready , a rmvb ogladam jak nie ma w lepszej jakosci, sygnal sd jest takze w kablowkach , kablem antenowym takze sygnal cyfrowy jest puszczany
 

Buti

New member
Cześć.
Tak się składa, że zdecydowałem się na zakup telewizora (ma współpracować z komputerem a poza tym służyć do oglądania programów telewizyjnych w przerwie). Kupię dziś lub jutro. Dwa lata temu kupiłem lcd 32 cale z myślą o oglądaniu filmow (jak na tamte czasy był przeciętny ale z matrycą ips co zapewniało duże kąty widzenia, miał dobre opinie w necie - mówiono o tym tv, że dobry i prawie jak crt, przed kupnem widziałem go i na tle innych byl lepszy) i sprzedałem go po dwóch tygodniach od kupna bo doszedłem do wniosku, że do oglądania filmów nie specjalnie się nadaje.
Emocje podczas seansu... Same negatywne odczucia związane z tym, że zamaist wczuć się w klimat na pierwszym planie były uwidaczniające się wady technologii lcd, rozpraszające i denerwujące. Czy jestem zdania, że plazma jest lepsza? Nie - również mam negatywne odczucie. :D Hihi.

Fajny ten temat bo tu można napisać co się lubi a czego nie. Lcd i plazma mają wady, które w moich oczach dyskwalifikują je jako televizory do ogladania filmów.

Prawdziwych wrażeń dostarcza kino a gdy chcemy mieć kino domowe polecam projektor - taaak tam też kilka technologii i kompromisów, na które trzeba przystać. Ale wrażenia podczas seansu... Trzeba spróbować samemu. Fakt, że trzeba mieć miejsce w pomieszczeniu ale nie aż tak dużo jak by się mogło wydawać

Moim, ale to tylko moim zdaniem:
1) Obraz na tv plazmowym "klei się do ekranu" O co chodzi? Bez wzgledu na to czy tv ma 600Hz czy milion jak się przyjrzysz to zobaczysz ciągnące się zielonkawe i niebieskawe kontury wokół jasnych obiektow na ciemnym tle. Na necie jest mnóstwo informacji na ten temat a słowo kluczowe to "green ghosting". Polecam obserwację lini środkowej boiska podczas meczu. :cool:
2) Obraz na LCD choćby nie wiem jak sie starać wygląda nienaturalnie, zbyt ostro w drugim planie. Pastelowe kolory, słaba czerń, smużenie - wszystko to nakłada się podczas nocnego senasu i film schodzi na drugi plan...
3) Projektor kup i dowiesz się, że pisanie o lcd kontra plazma to jak pisanie o czymś zupełnie nieważnym :mrgreen:. A wielkość obrazu zaczyna się od 90cali przy cenie 40 calowego telewizora lcd.

Porównanie lcd vs plazma raczej rozpatrywałbym w kategorii, który lepiej się sprawdzi przy oglądaniu dziennika podczas kolacji. :cool:
1) Plazma - odbija od ekranu światło lampki naściennej.
2) Lcd - nie odbija światła takiej lampki od ekranu.
Wybór jest prosty.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Buti napisał:
Cześć.
Tak się składa, że zdecydowałem się na zakup telewizora (ma współpracować z komputerem a poza tym służyć do oglądania programów telewizyjnych w przerwie). Kupię dziś lub jutro. Dwa lata temu kupiłem lcd 32 cale z myślą o oglądaniu filmow (jak na tamte czasy był przeciętny ale z matrycą ips co zapewniało duże kąty widzenia, miał dobre opinie w necie - mówiono o tym tv, że dobry i prawie jak crt, przed kupnem widziałem go i na tle innych byl lepszy) i sprzedałem go po dwóch tygodniach od kupna bo doszedłem do wniosku, że do oglądania filmów nie specjalnie się nadaje.
Emocje podczas seansu... Same negatywne odczucia związane z tym, że zamaist wczuć się w klimat na pierwszym planie były uwidaczniające się wady technologii lcd, rozpraszające i denerwujące. Czy jestem zdania, że plazma jest lepsza? Nie - również mam negatywne odczucie. :D Hihi.

Fajny ten temat bo tu można napisać co się lubi a czego nie. Lcd i plazma mają wady, które w moich oczach dyskwalifikują je jako televizory do ogladania filmów.

Prawdziwych wrażeń dostarcza kino a gdy chcemy mieć kino domowe polecam projektor - taaak tam też kilka technologii i kompromisów, na które trzeba przystać. Ale wrażenia podczas seansu... Trzeba spróbować samemu. Fakt, że trzeba mieć miejsce w pomieszczeniu ale nie aż tak dużo jak by się mogło wydawać

Moim, ale to tylko moim zdaniem:
1) Obraz na tv plazmowym "klei się do ekranu" O co chodzi? Bez wzgledu na to czy tv ma 600Hz czy milion jak się przyjrzysz to zobaczysz ciągnące się zielonkawe i niebieskawe kontury wokół jasnych obiektow na ciemnym tle. Na necie jest mnóstwo informacji na ten temat a słowo kluczowe to "green ghosting". Polecam obserwację lini środkowej boiska podczas meczu. :cool:
2) Obraz na LCD choćby nie wiem jak sie starać wygląda nienaturalnie, zbyt ostro w drugim planie. Pastelowe kolory, słaba czerń, smużenie - wszystko to nakłada się podczas nocnego senasu i film schodzi na drugi plan...
3) Projektor kup i dowiesz się, że pisanie o lcd kontra plazma to jak pisanie o czymś zupełnie nieważnym :mrgreen:. A wielkość obrazu zaczyna się od 90cali przy cenie 40 calowego telewizora lcd.

Porównanie lcd vs plazma raczej rozpatrywałbym w kategorii, który lepiej się sprawdzi przy oglądaniu dziennika podczas kolacji. :cool:
1) Plazma - odbija od ekranu światło lampki naściennej.
2) Lcd - nie odbija światła takiej lampki od ekranu.
Wybór jest prosty.
Pozdrawiam.

hm, może coś w tym jest i to tędy trzeba podążąć?
 

El Greco

New member
Buti napisał:
Cześć.
Tak się składa, że zdecydowałem się na zakup telewizora (ma współpracować z komputerem a poza tym służyć do oglądania programów telewizyjnych w przerwie). Kupię dziś lub jutro. Dwa lata temu kupiłem lcd 32 cale z myślą o oglądaniu filmow (jak na tamte czasy był przeciętny ale z matrycą ips co zapewniało duże kąty widzenia, miał dobre opinie w necie - mówiono o tym tv, że dobry i prawie jak crt, przed kupnem widziałem go i na tle innych byl lepszy) i sprzedałem go po dwóch tygodniach od kupna bo doszedłem do wniosku, że do oglądania filmów nie specjalnie się nadaje.
Emocje podczas seansu... Same negatywne odczucia związane z tym, że zamaist wczuć się w klimat na pierwszym planie były uwidaczniające się wady technologii lcd, rozpraszające i denerwujące. Czy jestem zdania, że plazma jest lepsza? Nie - również mam negatywne odczucie. :D Hihi.

Fajny ten temat bo tu można napisać co się lubi a czego nie. Lcd i plazma mają wady, które w moich oczach dyskwalifikują je jako televizory do ogladania filmów.

Prawdziwych wrażeń dostarcza kino a gdy chcemy mieć kino domowe polecam projektor - taaak tam też kilka technologii i kompromisów, na które trzeba przystać. Ale wrażenia podczas seansu... Trzeba spróbować samemu. Fakt, że trzeba mieć miejsce w pomieszczeniu ale nie aż tak dużo jak by się mogło wydawać

Moim, ale to tylko moim zdaniem:
1) Obraz na tv plazmowym "klei się do ekranu" O co chodzi? Bez wzgledu na to czy tv ma 600Hz czy milion jak się przyjrzysz to zobaczysz ciągnące się zielonkawe i niebieskawe kontury wokół jasnych obiektow na ciemnym tle. Na necie jest mnóstwo informacji na ten temat a słowo kluczowe to "green ghosting". Polecam obserwację lini środkowej boiska podczas meczu. :cool:
2) Obraz na LCD choćby nie wiem jak sie starać wygląda nienaturalnie, zbyt ostro w drugim planie. Pastelowe kolory, słaba czerń, smużenie - wszystko to nakłada się podczas nocnego senasu i film schodzi na drugi plan...
3) Projektor kup i dowiesz się, że pisanie o lcd kontra plazma to jak pisanie o czymś zupełnie nieważnym :mrgreen:. A wielkość obrazu zaczyna się od 90cali przy cenie 40 calowego telewizora lcd.

Porównanie lcd vs plazma raczej rozpatrywałbym w kategorii, który lepiej się sprawdzi przy oglądaniu dziennika podczas kolacji. :cool:
1) Plazma - odbija od ekranu światło lampki naściennej.
2) Lcd - nie odbija światła takiej lampki od ekranu.
Wybór jest prosty.
Pozdrawiam.

Nowy LED Beamer kosztuje niemalo, a Full HD zaczyna sie od...10.000€:shock:. W urzadzeniach o ktorych pewnie mowisz, lampa ma b.krotka zywotnosc, a nowa kosztuje jakies 350€. Projekcja, to ciemne pomiszczenie, Projektor za plecami lub w srodku pokoju i jakis stosowny ekran. To nie jest uniwersalne urzadzenie do ogladania wszystkiego i jak wspomnialem w relacji ceny do jakosci 3=.
Z tym odbijaniem sie swiatla od szklanego ekranu plazmy daj sobie siana, bo crt mialy ten sam problem i ciagle sa wychwalane, za to szyba jest solidniejsza. Z Ghostingiem gdzies cos slyszales ale nie wiesz gdzie, widzi to jakis 1% ludzi, a to co wyszukales na You tube, to rzeczy ktore ukazuje kamera, a ktorych golym okiem nie zobaczysz.Phopsho Lag, to dzisiaj historia.
Rozwin prosze jak sie ma 600Hz czy 255Hz do problemu z Phosphorem???
Z soap w lcd zgodze sie zupelnie ale nie tym, ze jakosc kinowa, to wzorzec ostrosci i czystosci, po prostu kino ma jakis flair.

Mam wrazenie, ze albo nie miales plazmy w domu albo nie zadales sobie trudu z optymalnym ustawieniem jej.

Dolaczam rowniez link z fotami LCd z wyzszej polki, ktore w ogole nie reflektuja swiatla:razz:

http://www.hifi-forum.de/index.php?action=browseT&forum_id=151&thread=1937&postID=1712#1712

http://s5b.directupload.net/file/d/1745/exrjkwfg_jpg.htm

I dowod na to, technologia podswietlania ekranu, to absurd:
http://img84.imageshack.us/img84/9650/dsc03159os3.jpg

http://www.pic-upload.de/view-1765210/SamsungTV03.jpg.html

co to ma byc???
http://s10b.directupload.net/file/d/1706/ffgv4g3p_jpg.htm
Czy to ghosting na LCD???:confused:
http://s6b.directupload.net/file/d/1706/xz7pdqtx_jpg.htm

http://s10b.directupload.net/file/d/1704/jygn2eaa_jpg.htm

http://s8b.directupload.net/file/d/1692/du3dex2m_jpg.htm

Te pingwiny sa w filmie?
http://img293.imageshack.us/img293/9643/alim0587dc3.jpg

A tak wyglada plazma z najgorszym analogowym sygnalem kablowym:
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=14098962#post14098962

Tak z Blu Ray(prawie jak twoj projektor co?
http://i123.photobucket.com/albums/o316/petmic10/DSCN0718.jpg

Zdjecie mojej plazmy i gwarantuje ci, ze na zywo jest troche lepiej(troche za duzo ostrosci dla pokazania szczegolow).
http://img248.imageshack.us/img248/9330/alim1082tw0.jpg
 

Buti

New member
El Greco.
Cyba nie czytasz ze zrozumieniem. :cool: Piszesz zresztą też.
Hihi, bylem pewien, że mój post obudzi do życia jakiegoś jegomościa co wykrzyczy, że wie lepiej. Jest pierwszy, mam nadzieję, że ostatni.

1) Projektor nie służy do oglądania wszystkiego i nie jest urządzeniem uniwersalnym. Piszę o filmach i tylko filmach. Adaptacja pomieszczenia w moim przypadku to wydatek ok 300zl. To nie jest pomieszczenie dedykowane do kina domowego bo na takie mało kogo stać. Sprawdza się w stu procentach takie jakie jest. Ustawienie porjektora to żaden problem. Urządzenie wiszące pod sufitem nie przeszkadza nikomu i nie stanowi to problemu. Innymi słowy dla ciebie to może nie do przejścia ale ja ciebie nie namawiam - mnie nie obchodzi na czym co oglądasz. Dla innych ustawienie to bułka z masłem.
2) Żywotność lampy i jej koszty. Z pewnością możesz sie na jej temat wypowiedzieć buaaachaaacha, nie mając w tym temacie żadnego doświadczenia. Uprzejmie ci powiem, że dokonaj rachunku. Policz łączny czas trwania filmów wyporzyczonych legalnie i kasę, która na to wydałeś. Potem odnieś to do żywotności i kosztów lampy i nie gadaj głupot.
3) Z tym sianem to pojechałeś, należy się snopek tobie na zimę. Co mnie obchodzi, że komuś podoba się crt, jaki to ma związek z moją wypowiedzią? Światło odbite w crt drażni mnie w rownym stopniu co odbite w ekranie plazowego tv.
4) W kwesti green ghosting. Głupotą jest to, że próbujesz mi wmówić, że nie widzę tego o czym piszę. "Kolego". To ty gdzieś wyczytałeś ze ten efekt widzi 1% i to ty gdzieś wyczytałeś, że to historia :) .
5) W kwesti jakości kinowej. Znowu pod moim cytatem odnosisz się do czegoś o czym nie pisałem. Co do jakości obrazu jest jeszcze wiele do zrobienia w urządzeniach jakimi są projektory. Ale obecne dostarczają dużo wrażeń takich jak te, które towarzyszą nam w kinie.

Zdobyłem się, żeby ci odpowiedzieć ale nie po to byś to zrozumiał lecz by inni nie sugerowali się twoimi bredniami.
Pozdrawiam i uprzejmie informuję, że moja rozmowa z tobą bez wzgledu na to co napiszesz kończy się z końcem mojego posta.
 
Ostatnia edycja:

El Greco

New member
@Buti,
masz racje, trzeba zakonczyc ten OT, bo thread traktuje o "plazma vs LCD".

Ten, ktory tu zaglada, szuka jakiegos nastepcy dla swojego TV, tv, ktotry bedzie sie nadawal zarowno do ogladaniu filmow jak i wiadomosci, beamer tych oczekiwan nie spelnia, albo przynajmniej nie jest optymalnym rozwiazaniem. Jezeli ktos ma jakas piwnice, extra pmieszczenie, ktore sluzyc bedzie tylko do grania w pilkarzykow lub projekcji to ok., ale pokoj goscinny, ktory ma wieczorem zamieniac sie w sale kinowa i do tego wiszacy agregat pod sufitem przez caly dzien:shock: fuj, igit.
Oprocz koncentrowaniu sie na szukaniu zdechlych pikseli, casami dobrze jest pamietac o tym do czego sluzy tv i uwzac by nie minac sie z trescia filmu. Kanapa, w jednej dloni popcorn, w drugiej partnerka, a reszta to seans, o tym nie mozna zapomniec. Nie dajmy sie zwariowac, a przyszlosc technologii, to nie OLED ani Lser tylko SED(tak w nawiasie)

A jednak przeczytales:rolleyes:
 

grzeseik

New member
projektor vs plazma vs lcd

jesli zakladac ogladanie tylko filmow to projektor jest najfajniejszym rozwiazaniem. za ok 5tys, czyli tyle co takie 42V10, mozna juz skompletowac wszystko (3,5 za proj fullHD, 1000 za ekran i reszta na wieszak, kabelki itp). wszystko w PLN :D ! a mozna przeciez taniej. ogladajac kilka filmow tygodniowo koszt lampy juz nie robi roznicy. bardzo dlugo chcialem u siebie tak zrobić ALE...
1) doszedlem do wniosku, ze telewizje tez sie (u mnie) oglada. ja lubie jakis meczyk czasem, zonka serial, synek tez rosnie i boba juz pomalu katuje. do tego proj sie juz mniej nadaje (bo w dzień, bo rozwijanie i zwijanie ekranu, bo na duzej powierzchni wyłażą problemy SD a i zużycie lampy też daje do myslenia). pozatym to purystą wielkim nie jestem w kwestii obrazu (co innego audio!)
a na projektor + telewizor to i srodkow szkoda i za duzo tego w salonie, ze o platanienie kablow, pilotow itp to nie wspomne.

2) plazma vs lcd?
jak dla mnie plazma (ale porownan w chałupie nie robilem jeszcze, a wydaje sie to koniecznoscia z tego co czytam). teoretycznie za plazma jest smużenie (sport), lepsze skalowanie SD, kolory (nie podobaja mi sie te z LCD - zbyt jaskrawe i pastelowe jakies - tu moze w jakims stopniu kalibracja pomoże), katy widzenia i wytrzymalszy panel w odniesieniu do grasujacej latorosli... minusy zniwelowane: ma wisiec daleko od okna, prostopadle do niego (wiec refleksow sie nie spodziewam), no troche wieksze rachunki, ale to nie ma co wariować.

pozdrawiam i zycze mniej zlosci... w koncu tylko poglady wymieniamy
 
Do góry