Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

adamboro

New member
drosophilia napisał:
Kiki to Krzysztof prowadzacy sklep stacjonarny w Olsztynie ze sprzetem Audio-Video oraz sklep internetowy, Prezentacja modeli w domu wybranych przez ew. kupujacego kosztuje ok 200-250zl. Na obecna chwile nie wiem, czy jest sens podawania Ci konkretnych modeli godnych zakupu, jesli bedziesz kupowal na przelomie roku 2008/2009. Pozdrawiam.
Mógłbyś podać mi adres tego sklepu internetowego?
 

freyu

New member
Może jeszcze Enter za ciebie wcisnąć? Weź zobacz człowiecze leniwy co jest napisane pod nickiem Kikiego w którymś z jego postów....no comments....
 

adamboro

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Dzięki za podanie adresu i rozmowę nie na temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lowca_pl

New member
Uff ... nareszcie przeczytałem wszystkie wypowiedzi niniejszego forum :)
Niestety wciąż mam dylemat co zakupić ? PLAZMA czy LCD.

Ponieważ jest to mój 1 post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość 8)
Proszę o pomoc w wyborze w jakiej technologii lepiej kupić TV.

Parametry:
Wielkość pokoju ............ 20 m2 (dobrze nasłoneczniony)
Odległość od TV ............ ok. 3m
Rodzaj sygnału ............. Cyfrowy Polsat (na dzień dzisiejszy „zwykły” tuner (Ferguson) podłączony przez Euro do TV), DVD, rzadziej DIVIX
Oglądanie programy ...... różne; TVN, Polsat, Discovery, sport, ...
Kwota do wydania ......... max. 3500 PLN
Oglądam ...................... przeważnie popołudnia i wieczór
Poszukuje TV o rozm. ..... 37-42”

Na dzień dzisiejszy waham się między dwoma modelami:
PLAZMA: Panasonic TH-42PV80 (zalety: 100 Hz, chwalony na forach, przystępna cena)
LCD: Samsung LE 40A656A1 (zalety: FULL HD, 100 Hz, chwalony na forach)

Oczywiście w większości sklepów sprzedający polecają LCD Samsunga.
Z wypowiedzi forumowiczów wynika natomiast, że większość jest za plazmą. Prawie zdecydowałem się na Panasonic TH-42PV80 lecz zastanowił mnie jeden szczegół – niska rozdzielczość jak na dzisiejsze czasy 1024x720 (nawet nie jest to 1366x768).
Niestety wszyscy moi znajomi posiadają LCD więc nie mam gdzie sprawdzić jak wygląda obraz na plazmie przy sygnale Cyfrowego Polsatu (kumpel ma LCD FULL HD i obraz na cyfrowej kablówce jest super).

Proszę o pomoc przy wyborze TV (technologii) – może ktoś ma taką konfigurację i podzieli się ze mną opinią na temat jednego z w/w modelu.
Czy w dzisiejszych czasach jest sens kupować TV HD Ready (o ile 1024x720 to HD Ready) zamiast Full HD ?

P.S.
Jakbym nie był nie miał ograniczonego budżetu to kupiłbym pewnie plazmę Panasonic TH-42PY80 (FULL HD, 100 Hz) :twisted:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jedynym mankamentem może być duże nasłonecznienie. Choć w ciemno polecałbym Ci plazmę, to w takim przypadku składniałbym się w kierunku LCD.

Przy okazji: jeśli wklejasz tekst z zewnetrznego edytora, zaznacz do i kliknij pierwszy przycisk na pasku narzędzi (Remove Text Formatting).

ArtS :)
 

jaceloth

New member
nie przesadzałbym z tym nasłonecznieniem. ja mam tv vis a vis okna w salonie i nie ma problemów z plazmą. przy prezentacji w samo południe, przy podniesionych roletach nie widziałem jakichś większych różnic między plazmą, a lcd.jeśli świeci w okno mocno słońce, to w każdym tv coś widać, nie ma cudów. nie wiem jak panasonic, ale mój pioneer radzi sobie z pochłanianiem światła dobrze.
 

adamboro

New member
Sasmung plazma 42" za 1799zł

Za kilka dni w moim mieście otwierają sklep nie dla idiotów i w gazetce promocyjnej na pierwszej stronie widnieje Plazma 42" Samsunga za 1799zł
Oczywiście model nie jest podany, ale są podane parametry:
kontrast 100 000:1
rozdz. 1024x768 HD Ready
kąty widzenia 175/175
filtr grzebieniowy 3D
PIP (1 tuner) ?
Technologia Silhouette Editor
cyfrowa redukcja szumów
do 100 000godz pracy matrycy (przeliczyłem sobie, że 5 godzin oglądania dziennie daje 54lata hehe)
2xHDMI
2xSCART

Teraz pytanie czy to jest rzeczywiście promocja na otwarcie, czy może po prostu jakiś stary model rzucili?

Czy warto iść i stanąć dzień wcześniej w kolejkę, która niewątpliwie powstanie? (otwierają 7.00 rano)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzucą jeden lub dwa egzemplarze i po śpiewie. Połamane ręce i nogi przy przepychaniu się do wejścia. Typowe zagranie.

ArtS :)
 

DrSimon

New member
Witam, czytam to forum czytam i juz calkowicie zgłupiałem bo chciałem kupić TV i po przeczytaniu tych postów jestem jeszcze bardziej zdezorientowany. Jutro wyprzedaż w saturnie wiec moze warto było by skorzystać tylko że kompletnie nie wiem na co sie zdecydować,

Zawsze miałem manie dużych telewizorów na super duży mnie nie stać ale myślę o czymś 42-46'' (najlepiej 46 tylko nie chce znowu totalnie kiepskiego obrazu kosztem wielkości) telewizor ma głównie służyć do grania na PS 3 i oglądania sportu nsport, nasn no i oczywiscie także pozostałych kanałów międzyczasie, posiadam platforme N(który w swojej ofercie posiada coraz to wiecej kanałów hd TVP HD, Discovery HD, EUROSPORT HD, NSPORT HD, HBO HD, MTV HD).

Dotychczas myślałem o LCD FullHD ale sam już nie wiem czy nie lepiej jakiś lepszy HD albo plazme bo przy tych rozmiarach chyba wypadają lepiej. Telewizor będzie oglądany z odległości 2-2,5m Jakie będzie najlepszy wybór w cenie 4000-5000.


Po kolejnych kilku godzinach zawężyłem swój wybór do 5 modeli 3 LCD i 2 plazm nie wiem czy to dobry wybór ale mam nadzieje że mi pomożecie:)
LCD Samsung LE 46A656
LCD Samsung LE 46N87
LCD Samsung LE 46M87
Plazma Samsung 50A551
Plazma Samsung 50A656
CZy to dobry wybór a jeśli tak to który z tych TV jest najlepszy prosze o pomoc i z góry dziękuję.
Jeśli ktoś ma inne propozycje w tym przedziale cenowym również chętnie je poznam

Pozrawiam
DrSimon
 

albert438

New member
Witam! Czytam i czytam to forum i nadal nie potrafię zdecydowac sie na odpowiedni typ telewizorka.


Moje warunki:
jaki sygnał ? ------------------------- satka Polsat Cyfrowy SD, w przyszłości HD
jaka odległość od ekranu ?------------ ok 2,5 - 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? ------ DVD, czesem laptop
jaka klasa cenowa? ------------------- 2500 - 3000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? -- popołudnie, wieczór, w weekendy tez w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? ---- dosyć duże, pokój od południa
ile osób zasiada przed telewizorem? ---- 2-4
Jaki masz ulubiony program? ----------- TVN24, TVN Turbo, Polsat Sport, HBO
jaki masz telewizor? ------------------- 21" elemis
Ma stać czy wisieć? ------------------- raczej stać

Założyłem, że to ma być telewizor 37". Czy plazma czy LCD, sam nie wiem. Wszyscy zachwalają plazmę i sam nawet w sklepie na sygnale SD zauważyłem różnice na korzyść plazmy. Boje się tylko o naświetlenie mojego pokoju. Jeśli miałbym kupować plazmę to Panasa 37px80, a jeśli LCD to myślę o jakimś Sharpie albo Sony 37" Full HD. Co byście doradzili?
 

ricco1

New member
p

a powiedzcie mi czy warto mi zmieniac moją Plazme Panasa 42 cale PV70 na ten model PY80? Sygnal z kablowki jest pryzwoity ale i bede korzystal z tunera KATHREIN UFS 910 ktory obecnie testuje. Z karty Cyfry+ kanaly HD np,. MTV HD chodza bardzo ladnie na niej. Odleglosc od telewizora mam 3 metry. I teraz pytanie czy warto mi zamieniac (bo mam kupca na swoją) i dolożyc 1400 zl i wziac ten model 42 PY80? Czy te kanaly HD beda ladniej wygladac na tej nowej palzmie ktora ma juz full hd a nie tak jak obecna hd ready?
Doradzcie
 
Ostatnia edycja:

Wiesłąw

New member
Witam, coraz mniej wiem...

Witam! To mój pierwszy post, ale forum śledzę z wielkim zainteresowaniem od dawna, odkąd zacząłem odczuwać potrzebę posiadania dużego, płaskiego telewizora. Nie wiem, czy syndrom coraz mniejszej wiedzy w miarę wchodzenia coraz głębiej w temat jakoś się nazywa, ale stwierdzam, że dotyczy właśnie mnie. Telewizora nie będę kupował ani dziś, ani za tydzień, a pewnie i nie za miesiąc. Ale do niedawna przynajmniej wiedziałem, na co zbieram pieniądze, teraz już nie bardzo.

Telewizor ma służyć przede wszystkim do oglądania filmów na DVD, a w przyszłości BluRay. Może też do podłączenia komputera, konsoli.

Jak chodzi o sygnał TV - mam kablową Vectrę i na razie nie zamierzam zmieniać, a to ze względu na osobne gniazdka w każdym pokoju. Zapewne kiedyś będzie jakaś telewizja cyfrowa HD.

Odległość od ekranu nie jest specjalnie ograniczona: może być bliżej, może dalej. Telewizor raczej będzie stał niż wisiał.

Oglądać się będzie głównie wieczorem, ale z zasłonięciem okna w dzień też nie będzie problemu. Przed telewizorem siedzieć będzie 1-4 osób.

Ulubione (może raczej te najczęściej oglądane) programy TV: informacyjne, historyczne, podstawowe (TVP, TVN, Polsat). Filmowe też, ale ze względu na jakość i możliwość własnego wyboru wolę DVD.

Obecnie mam stary 21" Panasonic i jeszcze starszy 19" Sony. Plus komputer z TV.

Przedział cenowy? Hm, na razie to żaden, ale liczę, że tak koło 4500 (w tanim ale dobrym sklepie interenetowym, biorąc pod uwagę spadek cen) na telewizor będę mógł wydać. Kino domowe niestety chyba nie od razu...

A oto modele, na jakie byłem zdecydowany (chronologicznie):

1. Panasonic TH-42PY70
2. Panasonic TX-37LZ70
3. Sharp LC-46XL2E

Zapewniam, że o kazdym modelu czytałem jak najwięcej na tym Forum i w wielu innych miejscach. Zawsze jednak pojawiały się w końcu jakieś opinie, które mnie zniechęcały. Teraz, jak wspomniałem, nic już nie wiem. Do plazmy, ku której się początkowo skłaniałem, zniechęciła mnie jakość obrazu widziana w dwóch sklepach (wiem, że niewiele to znaczy) i świadomość wypalania, która chyba nie pozwoliłaby mi ani chwilę oglądać spokojnie telewizji. Zacząłem myśleć o mniejszym (trudno!) ale dobrze ocenianym lcd, też Panasonika. Czytałem, że brak 100 Hz i nie taki mały czas reakcji nie jest specjalnie widoczny. Tymczasem jednak zainteresowałem się Sharpem, prawda, droższym, ale i dużo większym, z krótkim czasem reakcji i 100 Hz. W dodatku jego ceny w sklepach inetrnetowych spadają zachęcająco. Spotkałem się jednak z opiniami, że na ekranie piłka kopnięta przez zawodnika ciągnie za sobą smugę. W meczu by mi to może nie przeszkadzało (nie jestem zapalonym kibicem i oglądam tylko mecze reprezentacji), ale w filmie wojennym, gdzie latają samoloty i dużo się strzela - owszem. Więc może jednak plazma? Ale znów: 46-calowej w tej cenie nie dostanę...

A zatem, co robić? Mam wprawdzie jeszcze czas (w tym wypadku nie równoznaczny z pieniądzem...), ale w końcu trzeba będzie podjąć decyzję.

Z góry dziekuję za rady;)
 
Ostatnia edycja:

xentim

New member
Witajcie,

Prosze, niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że wszedzie pisze się i mówi, że jeśli chodzi o jakoś obrazu ekran plazmowy generalnie jest lepszy, ma lepsze odworowanie kolorów, czerń, obraz na plaźmie jest bardzie natrualny etc.
Cenowo również plazma jest bardziej przystępna, przykładowo jedna z lepszych ostatnio plazm Panasonic 46PY85 kosztuje w necie lekko powyżej 5k pln, a za dobry LCD tej wielkości trzeba zapłacić od 1k pln (np Sony 46W4500) do 2k pln (np Samsung 46A956) wiecej.

Wiec pytam: dlaczego mimo tego 90% ludzi (jeśli nie więcej) kupuje LCD? Skąd wiem? Pytałem w kilku sklepach i sprawdziłęm co kupili wszyscy znajomi.

Czy np wymienione wyzej modele LCD maja jakakolwiek zalete w porownaniu z ta plazma Panasonica poza nizszym zuzyciem energii i wieksza tolerancja na dobrze naslonecznione pokoje?

A moze ludzie kupuja teraz LCD bo ich najwieksza wada, czyli slaby odbior analogowego sygnalu SD juz przestaje miec znaczenie, bo stacje kablowe przesly na sygnal cyfrowy. Jesli nawet tak jest, to jesli plazma tak czy owak ma lepsza jakos obrazu to czemu wszyscy kupuja LCD? ;)

Xentim
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bo pokutują stare mity - takie, które nawet i Ty powielasz np. jeśli chodzi o prądożerność.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Plazma ma lepsze odwzorowanie koloru, ze względu na innym sposób generowania obrazu. To decyduje o jego jakosci. Plazma potrafi odwzorować 48 bitowe kolory czego LCD nie potfai (góra 32 bitowe). Więkasz paleta barw od białego po czarny pozwala na wygenerowanie bardziej szczegółowych kolorów. Tutaj nawet najlepsza elektronika w KLCD na to nie pozwala. Są oczywiscie próby, ale jak to próby. Raz lepsze raz gorsze.
Po za tym plazma szybciej generuje obraz ponieważ piksele rozświetlają sie i gasną znacznie szybciej. LCD ma ograniczenia związane z jej budową. Tutaj wiele już nie da się zdziałać czego efekty widzimy. Poniżej 5ms nie wiem czy ktokolwiek zszedł.
Plazmy sprzedają się gorzej poniważ... no właśnie nie wiem dlaczego? Zmowa sprzedajacych? Lepsze prowizje producentów? Niewiedza kupujących? Pytań wiele, a na kazde mozna odpowiedzieć na różne sposoby. Ja kupiłem plazme i gdybym miał kupić teraz jeszcze raz TV tez byłaby to plazma. LCD tak, ale jako monitor do PC. Tak to widzę.

Wszystko to i wiele więcej jest zawarta w postach moich i nie tylko z ostatnich 3 lat. Więcej nie ma sensu się rozpisywać. Są zwolennicy jednej i drugiej technologii, tak jak są zwolennicy diesla i silnika benzynowego. I dlatego dyskusja co jest lepsze a co gorsze zawsze prowadzić będzie do nikąd.

Takie jest moje zdanie na ten temat.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wchodzisz do sklepu i idziesz od telewizora do telewizora. LCD, LCD, LCD, znowu LCD i dalej... LCD... Żeby zauważyć w takim tłumie plazmę trzeba być całkiem spostrzegawczym, a ponadto nierzadko wiedzieć, czego się szuka. To najprostsze wyjaśnienie. Biorąc taki stan pod uwagę niełatwo już udowadniać wszelkiem maści specjalistom, że plazma wymiera. I tak to się kręci.

Pomijam oczywiście fakt, że w małych rozmiarach plazm się nie produkuje.

ArtS :)
 

kozula01

New member
samsung 551 czy 656

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru między tymi typami lcd .Na różnych forach podają inne dane techn. poprostu nie wiem komu wierzyc.Jezeli zrobiłem coś zle to jestem pierwszy raz na forum
 

radzique

New member
Plazmy sprzedają się gorzej poniważ... no właśnie nie wiem dlaczego? Zmowa sprzedajacych? Lepsze prowizje producentów? Niewiedza kupujących? Pytań wiele, a na kazde mozna odpowiedzieć na różne sposoby. Ja kupiłem plazme i gdybym miał kupić teraz jeszcze raz TV tez byłaby to plazma. LCD tak, ale jako monitor do PC. Tak to widzę.

A mnie się wydaję, że ostatnio trochę się zmieniło.
Na prawie wszystkich teraz wyprzedażach/akcjach bez VAT itd, na pierwszych stronach stoją plazmy. W mm samsung, w avans co prawda daewoo ale też plazma ;). Ogólnie więcej się teraz widzi plazmy.

Sam miałem LCD i teraz mam plazmę i szczerze mówiąc nie wiem jaki będzie następny tv. Wszystko się sprawdza, lepszy obraz sd, płynność, kolory, problem kątów nie istnieje, ale też gorsza praca w trybie monitora (co innego plazma Full HD) i świeci tak naprawdę ładnie dopiero przy zaciemnieniu.
Wszystko zależy od warunków i przeznaczenia.
Ale np jeśli tv ma być tani to koniecznie plazma. Tanie LCD są tragiczne
 
Do góry