Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

ArtS007

New member
Bez reklam
Na docieranie jest już raczej za późno. Jedyna rada, to zapuszczenie śniegu lub białej planszy. Niekoniecznie na cały dzień. Spróbuj na godzinę, dwie i porównaj efekt.

ArtS :)
 

Spark

New member
W serwisie Fujitsu plazmy po prostu dopalają włączając na 2 dni biały ekran i ustawiając wszystko na maxa... potem odpowiednim detergentem czyszczą przydymianą szybkę ekranu od środka aby była całkowicie przezroczysta... I w ten sposób "regenerują" plazmy :D

PS.
Wiadomość z samego źródła...
 

ra74

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

właśnie czytając wątek też przyszło mi na myśl że producent przed sprzedażą mógłby włączyć na te 100 czy 200h, tylko podbiło by to ceny
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zsoi3

New member
Bez reklam
dla mnie obraz LCD jest wyżyłowany, za to plazma jest dużo bardziej realistyczna, pastelowa. no i czerń zdecydowanie lepsza. poza tym - lubie sport (więc plazma).

w Krakowie ostatnio były w Galerii Krakowskiej stoiska z LCD SONY Bravia. Obrazy piekne - ale wszystkie nienaturalne, wyżyłowane, nierealistyczne - na dłuższa metę ie dało się oglądać; nie poddałem się temu zjawisku :)

kupilem pozniej plazme Panasonica - obraz zupelnie neutralny, pastelowy, naturalny, prawdziwy.

ale wybor nalezy do Was :)
 

sonsun

New member
Witam!

Wreszcie kupiłem! :krol: Wybór padł na Panasa 42PV80. Od kilku miesięcy czytałem, oglądałem i 'badałem' różne opcje dot. zakupu. Na samym początku wybór padł na plazmę i tego się trzymałem - nie zawiodłem się! Podobnie jak z dylematem fullHD, czy HD. Telewizory FullHD są tak naprawdę prototypem jak na dzisiejsze możliwości i fullHD po prostu jest zbędne tym bardziej, że HD jest... przepiękne. W jednym z testów rozdzielczości wyczytałem, że przy 42'' wyświetlaczu fullHD dostrzega się siedząc do 1.70m od TV. U mnie odległość miejsc siedzących od ściany to 3-4m, także fullHD po prostu zbędne.
Obraz jest super, obraz SD bardzo ładny i naturalny (z odlegości 3m, bliżej dostrzega się już słabszą jakość, w zależności od kanału), po podłączeniu TV cyfrowej po prostu świetny.
Jeżeli macie jakiekolwiek dylematy - służę pomocą, bo sam je miałem i głowa mnie od tego wszystkiego bolała.
A... Jeszcze co do przekątnej... Na początku chciałem TV 37'', przeczytałem tutaj od wielu forumowiczów, aby nie bać się wielkości i kupiłem 42'' żeby później nie żałować. I absolutnie nie żałuję :cool: Powiem wiecej; 50'' byłby idealny.
Pozdrawiam.
 

jaceloth

New member
Holt_ napisał:
oczami. A nie ego i portfelem. Dziękuję.
to ty masz w oczach jakowyś kolorymetr? po twojej złosliwości domniemam, że twe ego mocno skonfundowane. szanuję twoje zdanie, że pioneer się nie opłaca, ale chyba możesz też przyjąc, że w oczach wielu użytkowników tego forum po prostu obraz pionka jest nie dwa razy, ale o niebo lepszy, niż panasonic. mnie przekonała też opinia kikiego - wiele razy wymnienialismy panasonica na pioneera, nigdy odwrotnie.
poza tym dla mnie w perspektywie budowy i wykańczania domu nie był to jakiś ogromny wydatek:)
 

jacky-x

New member
@Masta_J
"Pioneer jest lepszy jakieś 10 razy od wszystkiego co widziałem"
"Toshibą 52Z3030 - zmiażdżona przez KURO'
"..model HD Ready (pionka) zniszczył inne FULL HD"
"bije wszystko na głowę no może pomijając swojego następcę czyli 9G" itd
halo, tu ziemia;) wracaj do nas. Wybacz ale nie mogłem sie powstrzymać, myślę że się nie gniewasz, ale może warto to przemyśleć i starać się pisać bardziej obiektywnie, bez takich emocji, przeciez to tylko tv i to nie jedyny na świecie :-D fajnie że jestes zadowolony, ale inni też są i to po zakupie innych marek. Pozdr
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
jacky-x napisał:
(...) ale może warto to przemyśleć i starać się pisać bardziej obiektywnie, (...)

Obiektywnie?
Po to jest forum bym mógł wypowiadać swoje subiektywne opinie i to właśnie robię.
Tak to widziałem we własnym domu, na własnym sygnale, tak mówią mi moje oczy w porównaniu do innych TV, które oglądam w sklepach czy u znajomych.
To widziało wreszcie u mnie na prezentacji jeszcze 3 innych osobników i są tego samego zdania.
A emocje? Towarzyszą mi wszędzie.

Pozdrawiam,
 

jacky-x

New member
@Masta_J
Wszystko fajnie, tylko ze coraz bardziej zamykasz sie w swoim (właściwie kuro) świecie, odcinasz sie od innych marek, od full hD, od tego co probuja niektórzy powiedzieć, od nowości, coraz dobitniejszych słów używasz, coraz wiekszych mnozników ( kuro lepsze jest juz 10 razy,niedawno było znacznie mniej) i tak by można pisac, a powiem ci że kiedy wpadłem na wcześniejsze twoje posty były, niezłe, przydatne, pomocne innym itd i czytałem je z zaciekawieniem, teraz czytając nie wiem gdzie zapodział się w tym rzetelny, @Masta_J oby wrócił, i mozna było czytac fajne posty o kuro, a nie o pierdołach i fanatyzmie, bo powoli na to zakrawa. Pozdr

PS
Do mnie jak przychodzą goście,a puszczę moją plazmę ( a nie jest to pionek) to tez im szczena opada, a więc widzisz jak to jest z innymi osobnikami;) najwazniejsze jest własne zadowlenie, a jak się zwie ta skrzynka to juz mniej wazne.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pamiętaj, że wtedy nie było onetowych prowokacji i dało się normalnie wyrażać swoje zdanie.
To, że co raz więcej jest TV full hd na rynku nie zmieni mojego podejścia co do zasady - odpowiednia odległość od TV i wielkość przekątnej i FULL HD jak najbardziej może być.
Problem zniknie jak na rynku będą dostępne tylko i wyłącznie TV FULL HD - wielu zapowiadało to już dawno temu a jak się okazuje "świerze" TV ciągle ukazują się również jako HD Ready.
Dobitniejsze słowa bo dyskusja nabiera również temperatury - taki już jestem - dlatego pilnuję licznika warn i żyję z tym :)
Dla mnie nie ma znaczenia czy 10 razy czy 2 razy czy 5 razy, moim zdaniem tak można liczyć cenę TV ale nie jakość obrazu.
Dla mnie KURO króluje więc równie dobrze mogę powiedzieć, że 100 razy.
Jeśli chcesz wrócić to tych starych postów Masta_J to użyj szukajki :p

Inne osobniki to osoby, które były u mnie na 3 godzinnej prezentacji.
Nie mówię o postronnych przechodniach spacerujących po moim salonie ;)

Pozdrawiam,
 

jaceloth

New member
Holt_ napisał:
nastepny....ech, gdzie te czasy, jak ludzie szpanowali noszeniem "Gry w klasy" Cortazara.....
każdy sobie jakos musi radzic z tym, że nie kupił, badź nigdy nie kupi pioneera:) niektórym jak widac bardzo to doskwiera...
 

Holt_

New member
Bez reklam
koję rozpacz Cortazarem i Joycem, słuchając Mozarta. Tego ostatniego może oglądaleś na Kuro w 'Amadeuszu".....
 
Ostatnia edycja:

adamboro

New member
Hello

Witam.
Koło stycznia/lutego 2009 będę kupował TV, do tej pory myślałem, że będzie to LCD...
W końcu przebrnąłem przez temat i z tego co piszecie wyciągnąłem takie wnioski (jeśli któryś z nich jest mylny to poprawcie):

1. Do kablówki z koncentryka lepsza plazma
2. Jeśli plazma to Panasonic (lub pionieer ale z tego co przeczytałem to drogi jest więc odpada)
3. Dobrze jest porónać kilka TV w domu.
4. Kupując plazmę trzeba ją przez 300-400 docierać, ale po tym "dotarciu" nie będzie z nią już nigdy żadnych problemów.

i kilka pytań
- piszecie o prezentacjach w domu i Kikim, kto to jest, gdzie zamówić pokaz i ile to kosztuje, bo nie sądzę, że sklepy RTV coś takiego robią
- czy na pewno po dotarciu plazmy nic się nie wypali itp.?
- jakie modele LCD i Plasmy 42" w cenie do 3000zł byście mi polecili na obecną chwilę? (niby wychodzi, że plazma lepsza, ale chcę mieć alternatywę jakbym zmienił zdanie :) )
- czy każda plazma ma opcję rozciągania obrazu w celu likwidacji czarnych pasów (czytałem o docieraniu, że należy unikać stałych elementów obrazu)
- z czego wynika ryzyko wypalenia obrazu ?
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Kiki to Krzysztof prowadzacy sklep stacjonarny w Olsztynie ze sprzetem Audio-Video oraz sklep internetowy, Prezentacja modeli w domu wybranych przez ew. kupujacego kosztuje ok 200-250zl. Na obecna chwile nie wiem, czy jest sens podawania Ci konkretnych modeli godnych zakupu, jesli bedziesz kupowal na przelomie roku 2008/2009. Pozdrawiam.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
panasonic - owszem. ale pomysl tez o samsungu.

kazda plazma ma szereg ustawien do rozciagania obrazu oraz ustawienia proporcji. czasami dziala to automatycznie, czasami trzeba to ustawic recznie.

co do docierania plazmy - sa rozne opinie. jedni uwazaja, ze warto (w tym ja); inni, ze nie. w kazdym badz razie - nie zaszkodzi.

loga nie powinny sie wypalac - chyba, ze bedziesz notstop ogladal jakas stacje. delikatne powidoki szybko znikaja i nie sa widoczne podczas typowego ogladania tv.

nie ma co sie dac zwariowac - plazmy dzisiejsze odbieraja bardzo dobrze i maja lepsze matryce, niz kiedys.

w mojej rodzinie jest kilka starszych plazm - widzialem je ostatnio i nie ma tam zadnych wypalonych stalych elementow. oczywiscie - mozna by ogladac w nocy i przygladac sie z bliska; ale po co :)

ze swej strony - polecam Ci oczywiscie plazme; nie zas LCD. powodzenia :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
adamboro napisał:
4. Kupując plazmę trzeba ją przez 300-400 docierać, ale po tym "dotarciu" nie będzie z nią już nigdy żadnych problemów.

Docieranie, nie zaszkodzi, choć są tacy co uważają, że w najnowszych modelach nie jest to potrzebne, a takiej gwarancji, że nie będzie problemów, to nik Ci nie da, ani na plazmę ani na LCD, ani na CRT, ani na Mercedesa ani na żaden sprzęt, rzecz, organizm żywy ;) Nigdy nie mów nigdy ;) :D :D :D
 

danuta77

New member
Witam! Po wielu tygodniach łażenia po sklepach zdecydowałam się ( prawie ) na plazmę panasonica 42Py(lub PZ)800.Cena ok.5500 zł za gotówkę.A tu słyszę ,że wyszedł jakiś rewelacyjny samsung LE 46 A 956.Cena 7000 zł.Nawet napisałem do topmarket.pl ,ale na razie nie otrzymałam odpowiedzi.W grę mógłby jeszcze wchodzić nowy sony KDL 46 W 4500( ok 6100 zł)Teraz zupełnie nie wiem co robić?Chciałabym kupić telewizor pod koniec września.Będzie chodził pod n telewizją.Mam również sporo filmów dvd i nieco takich z internetu.Byłoby super gdyby telewizor dobrze sobie z nimi radził.
 
Do góry