Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

crimson-pirate

New member
Witam
Pare dni poswieciłem na obserwacje TV.
Więc tak , niestety nie jestem w stanie zrozumieć fenomenu i dobrej opini Panasonic G20,G30. Prosze powiedzcie mi czy tylko ja widze kiepską płynność ruchu ? Wszystko idzie ale tak jakby haczyło , mam bardzo wrażliwe oko na to , sprawdzałem w kilku sklepach. Obok tego były np. wyzsze modele LED`owe i tam płynnośc była znakomita.
Po testach opiniach byłem zdecydowany na G30 lub samsunga ps51d550. Jednak po kilku dniach obserwacji sam już nie wiem...
Nawet niższej klasy LCD stał obok tego G30 i płynność była znacznie lepsza.
Podobał mi sie bardzo LED LG 47 cali LV5500 cos takiego , obraz bardzo ładny i bardzo płynny ale natomiast boje sie o input lag i smuzenie w grach PS3 ... sam juz niewiem co robic, czym wiecej patrze i ogladam tym mniej zdecydowany jestem.
 

Grisza011

New member
TV do sypialni.

Witam i proszę o poradę.

Warunki:
do TV około 2-2.5 m .
Pokój z oknem na północ , TV na wschodniej ścianie ścianie.
TV oglądana w 60-70 % wieczorem, na leżąco.
TV ma wisieć na ścianie.
Mamy kablówkę cyfrową , w tym chyba 3 kanały HD .

W TV oglądamy głównie filmy , informacyjne kanały , sport.(po równo w proporcjach)
Do tej pory CRT 22 cale w salonie.
Preferujemy obraz naturalny (nie przejaskrawiony+ jak najmniej odblasku światła zewnętrznego)
Budżet do 2 tys. zł.

32 cale do 2 tys. zaproponowano nam w Media Expert następujące modele:
Sharp LE 320
Philips PFL 4606
Sony EX 501
Samsung D5000
Samsung D5500

Bardzo ważne jest dla nas żeby telewizor jak najlepiej przetwarzał sygnał SD i jakoś naturalnie konwertował format obrazu 3:2 jaki występuje w telewizji cyfrowej SD na format obrazu 16:9 w którym wyświetlają telewizory HD czy też Full HD.

Co sądzicie o tych propozycjach, czy moze uważacie że w tej kwocie inny model bardziej spełni wymagania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Format obraz z 4:3 na 16:9 oczywiście.
Jeśli nie przekraczalna wartość:
Sony 32 ex500
Panasonic 32 e30
Toshiba 32 Sl 733
 

kiso

New member
pomoze ktos w dobraniu fajnego sprzeciku?


  • Odległość od ekranu: około 4m – 5m
  • Nasłonecznienie: duże okno balkonowe od strony zachodniej, 2 okna od strony polnocnej, wszystkie posiadaja rolety. Telewizor na środku ściany poludniowej (naprzeciwko okien).
  • Jak duży jest pokój: 25m2
  • Preferowana technologia: 3D
  • Jaki masz obecnie telewizor: 32" Panasonic LCD,
  • Czego nie lubisz w telewizorach: pikselozy, rozmytych krawędzi, rozmazywania się dynamicznych scen
  • Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, progr. rozrywkowe, sport, wiadomosci,
  • Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon-pt 16-23, weekend – w ciągu całego dnia (ad-hoc'owo)
  • Preferowana wielkość telewizora: 50"+
  • Preferowana marka: samsung (odtwarza dzwiek dts z plikow mkv),
  • Jakie urządzenia będą podłączone: dvd, dekoder c+ pvr 500gb, zewnetrzny dysk twardy (dla filmow 1080p + dts)
  • Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV, 10% inne (komp, aparat)
  • Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost lub z małych kątów
  • Telewizor ma mieć WiFi: nie jest to priorytetowa sprawa
  • Ma czytać przez USB filmy: tak
  • Jaki masz sygnał: cyfra+
  • Ile masz kanałów HD: okolo 15
  • Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 - 7 h.
  • Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-6.
  • Ma stać czy wisieć: stać
  • Jaka klasa cenowa: cos w granichach 3,5 tys.
 
Ostatnia edycja:

guciu69

New member
Co polecacie?

Odległość od ekranu: około 2-3m
Nasłonecznienie: 2 okna od strony południowej. Telewizor na środku ściany północnej (naprzeciwko okien).
Jak duży jest pokój: 22m2
Preferowana technologia: od 100Hz, LED /ponieważ ma mały pobór prądu/,
Jaki masz obecnie telewizor: brak
Czego nie lubisz w telewizorach: pikselozy, rozmytych krawędzi, rozmazywania się dynamicznych scen
Jakie programy najczęściej oglądasz: progr. naukowe i przyrodnicze, filmy, progr. rozrywkowe, wiadomości,
Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie to bywa ale w ciągu całego dnia
Preferowana wielkość telewizora: nie wiem ale myślę, że chyba 40"
Preferowana marka: brak
Jakie urządzenia będą podłączone: dvd, dekoder N-ki,
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 95% TV, 5% inne (komp, aparat)
Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost lub z małych kątów
Telewizor ma mieć WiFi: nie jest to priorytetowa sprawa
Ma czytać przez USB filmy: może ale nie musi
Jaki masz sygnał: słaba kablówka ale będzie N-ka
Ile masz kanałów HD: narazie brak ale będzie okolo 15
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 - 14h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3.
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: coś do 3,5 tys.
 
Ostatnia edycja:

Xepper

New member
Witam, noszę się z zakupem nowego telewizora, padło na plazmę mam parę swoich typów Panasonic TX-P50U30 lub LG 50PV350, a jak może budżet pozwoli to Panasonic TX-P46G30, ale tu nie o tym. Byłem wczoraj w sklepie i oglądałem telewizory, akurat trafiło się tak, że stały koło siebie trzy telewizory: LED Sonego, Plazma Pnasonic PX-P42VT30, Led Samsunga, (ustawione w tej kolejności plazma po środku) wszystkie 42 cale i podobna cena, modeli Sonego i Samsunga nie pamiętam ale nie mogły być to jakieś słabsze telewizory jeśli w cenie panasonica. Czytałem wcześniej gdzieś o tym, że biel w plazmach jest szarawa, myślałem że to jest ledwo zauważalne. Na wszystkich telewizorach leciał ten sam sygnał, demo Samsunga, oglądam z narzeczoną wszystko cacy ona nie była przekonana do plazmy ale jej się też bardziej podobał obraz, do pewnego momentu. Gdy pojawił się biały ekran na wszystkich telewizorach, to najgorzej wypadł Panasonic i to nie była mała różnica, to była kolosalna różnica dla mnie tragedia. Później się przyglądałem napisowi samsung, który był biały i wyświetlany cały czas. Nie było dużej różnicy porównując ten napis na innych telewizorach, ja nie zauważałem, może odrobinę ale mogłem się sugerować przez to co wcześniej zobaczyłem.
Moje pytanie jest takie czy to wina ustawień była czy nowe plazmy tak mają, obraz poza tą bielą był bardzo dobry lepszy niż pozostałych dwóch telewizorów, moi rodzice mają 3-4 letnią plazmę Panasonica TH-50PZ800E i nigdy czegoś takiego nie widziałem.
Kolejna sprawa to poruszany często na forum temat powidoków w plazmach. Kiedy wybierałem rodzicom tamtą plazmę czytałem, że tego problemu nie ma, rodzice oglądają często długo jeden program i żadnych powidoków wcześniej nie widziałem (będę musiał się do nich wybrać i odpalić TVN24 na dłużej). Teraz czytam o rozwiązaniach takich ze jakiś pasek biały co jakiś czas trzeba załączyć, czy sam się załącza i narzekania ludzi na powidoki(krótko trwałe lub te dłuższe).
Byłem zdecydowany już na plazmę, ale moje wczorajsze doświadczenie dało mi trochę do myślenia. Czyżby w nowych plazmach powróciły stare problemy, producenci nie skupiają się na tym aby obraz był dobry tylko aby telewizor miał jak najwięcej bajerów(internet, kodeki i cuda niewidy)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Xepper
Twoja ocena ma kilka błędów podstawowych.
1.Patrzyłeś i porównywałeś plazmę i lcd w sklepie przy sztucznym oświetleniu .
A u rodziców nic nie zauważyłeś bo nie mają sztucznego oświetlenia z neonówek , więc plazma zagra wówczas zupełnie inaczej.
2.Powinieneś sprawdzać telewizory w warunkach domowych a nie sklepowych. To są zupełnie inne warunki
3.Wartości który opisywałeś , czyli bieli i czerni zmieniają się przy innych (domowych) warunkach

Oczywiście wybór należy do Ciebie. Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację telewizorów w domu.

==================================================
 

mrrruczek

New member
Witam, proszę o wskazanie kilku typów pasujących do poniższych założeń:
• Odległość od ekranu: około 4m – 4,5m
• Nasłonecznienie: duże drzwi tarasowe od południa, 2 okna od strony zachodniej, wszystkie posiadają rolety. Telewizor w narożniku ściany wschodniej.
• Jak duży jest pokój: 30m2
• Preferowana technologia: brak
• Jaki masz obecnie telewizor: 28" Thomson z kineskopem (obraz bardzo ostry w porównaniu do tych nowoczesnych telewizorów które oglądałem),
• Czego nie lubisz w telewizorach: rozmywających krawędzi
• Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, rozrywka, wiadomości
• Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon-pt 16-23, weekend – w ciągu całego dnia
• Preferowana wielkość telewizora: 46-50
• Preferowana marka: bez znaczenia
• Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder c+, dvd, PS3
• Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV, 10% inne
• Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost lub z małych kątów
• Telewizor ma mieć WiFi: tak
• Ma czytać przez USB filmy: tak
• Jaki masz sygnał: cyfra+
• Ile masz kanałów HD: około 10
• Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5 - 7 h.
• Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3.
• Ma stać czy wisieć: stać
• Jaka klasa cenowa: do 5-6 tys.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
@Xepper

LED może zagrać jaśniej, dlatego na podbitych wartościach tak dawał bielą. Otoczenie sklepowe jest bardzo jasne, dlatego wystawiane telewizory są w trybach takich jak "dynamiczny". Ale w domu taka żarówka to masakra, po prostu nie da się oglądać. Nie widziałeś tego efektu na tekscie, bo tam ważny jest kontrast lokalny, a nie bezwlędna jasność.
Dla zrozumienia tego efektu pomaga "sławny" obrazek w którym pola A i B są takiej samej jasności, ale przez kontrast lokalny i kontekst odbieramy je inaczej:
Chessboard-ADELSON.jpg

Poczytaj w wątkach o kalibracji obrazu, nikt nie ogląda "żarówek" - zbyt męczące. No chyba, że chcesz w pod chmurką a nie w domu oglądać, to wtedy jasność LEDa się przyda :D
Dlatgo Kiki mówi, że w sklepie to można obudowę obejrzeć, a nie jakość obrazu.
 

vhaba

New member
TV do pokoju ze zmiennym oświetleniem

Witam,
Jestem cienki bolek jeśli chodzi o telewizory, a szczególnie w tych czasach.
Prosiłbym bardzo o poradę odnośnie zakupu nowego.

Warunki:
Odległość: 2,5 - 3,5 m
Nasłonecznienie: Do 16ej niskie. OD 16 - 20 Dosyć wysokie. Później światło sztuczne.
Wielkość pokoju: 25m2
Preferowana technologia: Nie posiadam. Stawiam na niski pobór mocy, ale wole już pobierać więcej i mieć lepszy obraz niż oszczędzać.
Obecny telewizor ma 14" i jakieś 15 lat także :D
Czego nie lubię w telewizorach: Ostrego przejścia między kolorami, efektu ducha
Jakie programy najczęściej oglądam: Sport. Ekstraklasa w HD w szczególności. Sporty motorowe bardzo rzadko. Dla Kobiety wszystko co leci.
Dzień czy noc: Statyczne programy w dzień sport wieczorem, ale zdarza się też popołudniami.
Preferowana wielkość: 37"-42"
Preferowana marka: Brak
Jakie urządzenia będą podłączone: Laptop hdmi, Cyfra plus z dekoderem HD sagem`a (tak wiem)
Ile do tv, ile do innych urządzeń: 85% TV, reszta komputer bądź laptop, ale to w nocy do filmów. Planuje też w sumie kupić ps3 później.

Kąty: raczej małe. Telewizor będzie obracany w zależności skąd oglądam. Ja będę i tak siedział w centrum, a kumpli na mecze mogę posadzić po kątem(ale maks 30 st)

Telewizor WIFI: Zdecydowanie preferuję kable, ale to rzadkość raczej w telewizorach. Ogólnie musi mieć podłączenie do internetu i pełną przeglądarkę

Filmy na usb: Przydałoby się, ale nie jest to najważniejsza opcja i mogę się bez tego obejść
Jaki mam sygnał: Będzie cyfra z dobrym sygnałem, ale patrząc na ostatnie warunki pogodowe wolałbym coś co sobie także ze słabym daje radę.
Ile kanałów HD: będzie 8(ale sport HD będzie najczęściej oglądany i dlatego kupuje telewizor + cyfrę)
Ile godzin dziennie: średnio 6
Ile osób: do 5ciu
Stojący, wiszący: stojący
Klasa cenowa: ostatnie maksimum to 3,5 tys. Preferowałbym jednak do 3


Dziękuję za odczytanie, za porady też dziękuję jeśli się pojawią :)

Zapomniałem dodać, że ważna bedzie obsługa skype`a i dobre odtwarzanie youtub`a
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze raz przeczytałem i jednak byłbym za wielkością 46" :
Toshiba 46SL733
Toshiba 46VL738
JVC 46S 90
Panasonic 46 G 30

================
Przy wielkości 40"
Sharp 40 le 824
Panasonic 42E30
Sony 40 EX 500
Toshiba 42 SL 738
 

matmat

New member
Witam!

Planuję zakup TV. Proszę o sugestie co wybrać:

Sony KDL-46EX520
Panasonic TX-P46G30E

Odległość od ekranu: około 4m – 5m
Nasłonecznienie: średnie
Jak duży jest pokój: 25m2
Preferowana technologia: bez 3D
Jaki masz obecnie telewizor: 29" Panasonic CRT,
Czego nie lubisz w telewizorach: ?
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, progr. rozrywkowe, przyrodnicze
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 25% dzień, 75% noc
Preferowana wielkość telewizora: 46"
Preferowana marka: Sony, Panasonic
Jakie urządzenia będą podłączone: dvd, dekoder Vectry, konsola do gier
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 85% TV
Na wprost czy również z kątów bocznych: najczęściej na prost, ale także z boku
Telewizor ma mieć WiFi: tak
Ma czytać przez USB filmy: niekoniecznie
Jaki masz sygnał: Vectra
Ile masz kanałów HD: kilka
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 4.
Ma stać czy wisieć: wisieć
Jaka klasa cenowa: około 3,5 tys.
 
Do góry