Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
piotrek200
to szkoda się rozwodzić nad wyborem:
Panasonic 50C3, SAMSUNG 50d450
===================================
Leonidas
Panasonic 50vt30
Sharp 52LE 830
Samsung 51 D 8000
Sony 55EX500
===================================
 

Jaras73

New member
A ja podpowiedzi, porady nadal nie otrzymałem :hmm: Zatem serdeczne dziękuję :(

TV FHD 55''-60''
----------------
Odległość od ekranu: min.3m - max.5m
Jak słońce świeci w pokoju: salon średnio nasłoneczniony - rolety. Okna tarasowe - zachód.
TV - ściana południowa.
Jak duży jest pokój: salon 6 m x 7 m
Preferowana technologia: -
Jaki masz obecnie telewizor: Samsung CRT Slim 32" 100 Hz
Jakie programy najczęściej oglądasz: info, sport, filmy
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień 70% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 55''-60" ze wskazaniem na 60''
Preferowana marka: -
Jakie urządzenia będą podłączone: Dekoder HD CP, BD, DVD
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: Wprost ale także kąty boczne
Telewizor ma mieć WiFi: -
Ma czytać przez USB filmy: -
Jaki masz sygnał: Dekoder HD CP
Ile masz kanałów HD: zgodnie z pakietem CP HD
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 5-10h
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 + 4 okazjonalnie
Ma stać czy wisieć: Wisieć
Jaka klasa cenowa: do 7.000 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sorry

U Ciebie dużo poważniejsza sprawa.
Przy 10 h dziennie plazma to kosztu za prąd będą dużo większe niż przy LCD.
A na Dobre LCD brakuje trochę kasy.

Na plazmę 55VT 30 - za mało kasy
Na Sharpa 60 LE 822 - za mało kasy.
Na plazmę LG 60PZ950 - za mało kasy
Na lcd Toshiby 55 wl 768 - za mało kasy.
Samsung 64D8000 -za mało kasy
Samsung 55D8000 -za mało kasy.

Wystarczy Ci na Thomsona LCD LED 55" - ale tu odległość pierwsza wymaga skalowania.
Ja brakującą kwotę do extraklasy telewizorów wziąłbym na raty i masz full wypas.
 

Jaras73

New member
>>> Kiki - dzięki za propozycje.
Dla ścisłości:
1. 3D - zupełnie mnie nie interesuje ta "bajka"
2. 10h pracy - to wyjątkowo, może z 1 dzień w tygodniu, 5h to takie optimum.
3. zużycie prądu - mało istotne (chce się mieć "krowę" to i na łańcuch musi być stać).
 
Ostatnia edycja:

panorafix

Member
Witam.Dla Teścia potrzebuję poszukać jakiegoś TV.Tylko w granicach 52-55 cali,nic mniej.Będzie wisiał na ścianie nienasłonecznionej.Teść jest fanem ekologi i wszystkiego co wiąże się z oszczędzaniem energii.Telewizor nie musi mieć super wodotrysków,ma być w miarę oszczędny w miarę i ładnie odbierać.Docelowo będzie N-ka.Myślę nad sony KDL-55EX500(na papierze wygląda ok).Czy warty uwagi czy macie coś innego do zaproponowania w cenie do ok 5100zł.Oczywiście tańsze też mile widziane.
 

macochaa

New member
Witam wszystkich,
Chyba nadszedł już czas żeby pożegnać już stary telewizor i rozejrzeć się za czymś nowym. W związku z tym od jakiegoś czasu przeglądam to forum i chyba dojrzałem żeby poprosić Was o pomoc i zadać „the final question”..;-)
Tak więc jaki telewizor polecacie?

Odległość od ekranu: około 2m – 2,5m
Nasłonecznienie: duże okno balkonowe od strony południowej, z roletami. Telewizor na środku ściany prostopadłej do okna
Jak duży jest pokój: 4,5m x 5 m.
Preferowana technologia: plazma lub LED,
Jaki masz obecnie telewizor: 25 -calowy Philips - CRT,
Czego nie lubisz w telewizorach: pikselozy, rozmytych krawędzi, rozmazywania się dynamicznych scen
Jakie programy najczęściej oglądasz: programy popularno-naukowe, filmy (w tym z DVD i komputera), bajki
Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon-pt 16-23, weekend – w ciągu całego dnia
Preferowana wielkość telewizora: 42 cale
Preferowana marka: nie ma większego znaczenia,
Jakie urządzenia będą podłączone: obecnie cyfrowy dekoder UPC, przyszłości, po zakupie telewizora dekoder z kanałami HD (UPC lub N-ka), komputer, DVD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV
Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost lub z małych kątów
Telewizor ma mieć WiFi: nie koniecznie (choć byłoby przydatne)
Ma czytać przez USB filmy: nie koniecznie (choć byłoby przydatne)
Jaki masz sygnał: UPC
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – kino domowe, komputer, dekoder
Ile masz kanałów HD: na razie brak; po zakupie telewizora i wymianie dekodera pewnie ok. 20
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4 - 6 h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 - 3.
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: 3 – 3,6 tys.

Po przejrzeniu testów i postów na forum oraz wstępnej wizji lokalnej w sklepach (na telewizorach prezentowane było tylko demo), najbliżej mi do zakupu n/w modeli:
Panasonic TX-P42G30E
Panasonic TX-L42E30E

Niestety nie miałem okazji porównać tych modeli w jednym sklepie. Dodatkowo jeden ze sprzedawców zaczął zdecydowanie odradzać plazmy ze względu na brak matowego ekranu i pojawiające się odblaski. Z kolei znajomi namawiają na coś z oferty Sharp’a..

Tak więc będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc..

Pozdrawiam.
 

macochaa

New member
Mam jeszcze nadzieję, że do jutra ktoś z Was wspomoże mnie swoją opinią. Jeśli nic się nie zmieni to chyba zdecyduję się na plazmę.
Tak czy siak jutro COŚ pojawi się w domu..;-)
 

Dlord

New member
Przeczytałem wszystko w pierwszym poście, ale i tak jestem laikiem, i potrzebuje wybrać TV. Po pierwsze nie wiem jaki LCD czy Plazma, trochę o swojej sytuacji opiszę poniżej:

Odległość od ekranu: około 2m – 3m
Nasłonecznienie: nasłonecznienie duże, ale są rolety
Jak duży jest pokój: 4x4
Preferowana technologia: no właśnie nie wiem
Jaki masz obecnie telewizor: chyba 29'
Jakie programy najczęściej oglądasz: mecze, filmy (często z DVD), bajki, programy popularno- naukowe
Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon-pt 15-23, weekend, po 12 sporo czasu działa TV
Preferowana wielkość telewizora: 37 albo 42 cale
Preferowana marka: nie znam się, nie mam zbyt dużego przywiązania do marki
Jakie urządzenia będą podłączone: prawdopodobnie DVD, Telewizja na ten czas z Neostrady,
Na wprost czy również z kątów bocznych: różnie, ale nie całkowicie na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: nie
Ma czytać przez USB filmy: dobrze by było gdyby czytało i to jak najwięcej rodzajó
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, componet. DVD (chyba że będzie czytał dużo rodzaju filmów to bez DVD) + Telewizja cyfrowa
Ile masz kanałów HD: aktualnie tylko kilka
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: przez tydzień nie więcej niż 4h, w weekend niekiedy sporo więcej ok. 8
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 - 5 (rzadko 5, najczęściej 2-3).
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: nawet nie wiem, ale w okolicach 2k

I mam pytanie czy USB w TV czyta dużo rodzajów filmów? czy tylko Dvix?
 

don111

Banned
LG 42PJ550
czyta z usb różne formaty (na pewno divx, mkv i mp4), odbiera pod kątem identycznie (plazma) i daje najlepszy obraz na sygnale SD (na ile to możliwe), najlepsze że kosztuje w granicach 1,6 tys.
 

Dlord

New member
LG 42PJ550
czyta z usb różne formaty (na pewno divx, mkv i mp4), odbiera pod kątem identycznie (plazma) i daje najlepszy obraz na sygnale SD (na ile to możliwe), najlepsze że kosztuje w granicach 1,6 tys.
Tak czytałem o tym trochę, i są różne opinie na temat tego TV.
Ale prawie wszyscy piszą że pod analog jest bardzo dobrze, a jak przy podłączeniu cyfrowym?
 

don111

Banned
przy cyfrowym sygnale na większości tv jest co najmniej przyzwoicie
skoro ten model na analogu odbiera świetnie to na cyfrowym sygnale tym bardziej
 

prezmex

New member
hej

i ja sie zalapie na ten watek.
ponizej moje info w wymaganym formacie:

Odległość od ekranu: 6m

Nasłonecznienie: wieczorem minimalne (głównie wtedy bede ogladal TV), rano salon jest pełny słońca

Jak duży jest pokój: 5x7

Preferowana technologia: bez preferencji

Jaki masz obecnie telewizor: CRT 21' @UPC

Jakie programy najczęściej oglądasz: seriale, filmy, mecze,

Oglądasz w dzień czy wieczorem: przewaznie wieczorami. tylko w niedziele w ciagu dnia

Preferowana wielkość telewizora: duzy ;)

Preferowana marka: ze wzgledu na smarttv to moze samsung?

Jakie urządzenia będą podłączone: DLNA czy jakis Streaming sieciowy, DVD i ktoras satelita (c+ lub cp)

Na wprost czy również z kątów bocznych: max 45 stopni

Telewizor ma mieć WiFi: tak

Ma czytać przez USB filmy: tak

Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: USB pendrive, ? dla streamingu,

Ile masz kanałów HD: dobieram dopiero dostawce TV

Ile godzin dziennie ma grać telewizor: w tygodniu po 4h max 6h, w weekend x2

Ile osób zasiada przed telewizorem: najczęściej 1-2

Ma stać czy wisieć: bez preferencji, jak juz bede musial wybierac to ma wisiec

Jaka klasa cenowa: ~6k moze wiecej uda sie wygospodarowac, na razie lg 60 pk 950 mnie korci
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prezemex
Rzeczywiście warunki masz idealne na duży telewizor.
W klasie cenowej oprócz LG kasy nie wystarczy .
Model Samsunga 64D 8000 to prawie 10000 zł
Podobnie jak Sharp 60 LE 822

==============================
 

disaster3

New member
Witam,

przeczytałem 1-szy post i kilka postow z innych działów i mam mętlik na max'a bo nie wiem co kupic. Ta technologia jest tak straszna i tak nietrwała ze strach sie bac. Mozna zapomniec o zakupie TV na 10 lat zeby nic sie w nim nie zepsulo. Tutaj trzeba sie modlic zeby pochodzil conajmniej 2-3 lata i nie padł zaraz jak sie gwara skonczy.... Pls doradzcie zgodnie z poniższym:

Odległość od ekranu: około 2,5m – 3m
Nasłonecznienie: duże okno balkonowe od strony zachodniej, z roletami. Telewizor na środku ściany prostopadłej do okna (poludniowej), wiec najbardziej nasłoneczniona jest sciana polnocna (zgodnie z ruchem slonca po luku)
Jak duży jest pokój: 3,7m x 5 m = 18,7 m (ale jestem na etapie zmiany mieszkania i pokoj moze byc wiekszy w ok. 22m-25m^2)
Preferowana technologia: ciężko stwierdzic (ale fajnie by bylo jakby byl 100hz+)
Jaki masz obecnie telewizor: 29" Sony 100hz CRT,
Czego nie lubisz w telewizorach: pikselozy, rozmytych krawędzi, rozmazywania się dynamicznych scen
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, progr. rozrywkowe, muzyka, bajki, sport (skoki narciarskie, boks, czasami siatka i pilka nozna)
Oglądasz w dzień czy wieczorem: pon-pt 18-23, weekend – w ciągu całego dnia (ad-hoc'owo)
Preferowana wielkość telewizora: 40-42 cale
Preferowana marka: nie ma większego znaczenia,
Jakie urządzenia będą podłączone: obecnie cyfrowy dekoder Vectra'y, w przyszłości po zakupie telewizora dekoder z kanałami HD (Vectra lub N-ka), komputer, DVD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV (ale i rowniez bedzie robil za monitor do lapka z bezp. klawiaturą i myszką)
Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost lub z małych kątów
Telewizor ma mieć WiFi: przydaloby sie
Ma czytać przez USB filmy: tak
Jaki masz sygnał: kablówka Vectra
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – TV, laptop, dekoder, RCA wieża
Ile masz kanałów HD: na razie brak; po zakupie telewizora i wymianie dekodera pewnie ok. 20
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4 - 6 h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3.
Ma stać czy wisieć: stać ale po przeprowadzce wisieć
Jaka klasa cenowa: 3,5 tys.

Po przejrzeniu paru topic'ow oczywiscie sprawa jest bardzo zawiła bo podoba mi sie kilka sprzecików:
1. PANASONIC TX-L42E30E - ale podobno są jazdy z diodami w prawym dolnym rogiem i jakies sprawy z softem
2. Toshiba 40VL748 - zważywszy na obecną cene, juz dzisiaj pojechałbym go kupic ale jak zobaczyłem topic na temat serwisu i gwarancji to normalnie strach sie bać
3. Panasonic TX-P42GT30E - najarałem sie na Plazme (wiem ze budzet troche musiałbym nagiąc) ale przejrzałem test tej plazmy i generalnie jest wypas. Kolejna sprawa to pobór prądu 325W!!!! (to jest 3 razy wiecej od LED LCD'ka) i chyba tym milym akcentem podziekuje za Plazma, chociaz nie wiem jak to sie ma do mojego obecnego TV CRT, bo jesli poziom poboru pradu bedzie identyczny to moglbym w to wejsc.

Chyba ze macie inne propozycje to tez chetnie wysłucham.

Pozdrawiam,
disaster3
 

c43

Member
325W to nominalny pobór mocy a rzeczywiście pobór mocy wynosi 130W i stąd sie biorą legendy o wysokim poborze energi przez plazmy:)
 

disaster3

New member
325W to nominalny pobór mocy a rzeczywiście pobór mocy wynosi 130W i stąd sie biorą legendy o wysokim poborze energi przez plazmy:)
ok, to prosze powiedzcie mi jesli tylko minusami w stosunku do LCD'eków jest rzekomy wyższy pobór prądu, niektorzy mowią ze buczy a jakością obrazu biją LCD'ki na łeb na szyje to dlaczego ludzie kupują LCD'ki????

Nie wiem ja sie nie znam ale jesli faktycznie jest tak jak piszecie to ja sie nawet nie zastanawiam tylko wezme Plazme tylko jeszcze ktorą, bo ten model ktory podałem to akurat chyba najnowsza nowosc ale moze G20 lub G30 ewentualnie moze cos innego????
 

don111

Banned
plazma vs lcd to temat rzeka
ogólnie jest mniej więcej tak...

plazma > LCD bo:
- świeci identycznie pod dowolnym kątem
- ma idealnie równe podświetlenie matrycy, nie ma cloudingu
- oferuje naturalną płynność bez efektu teatru
- wyświetla lepiej ciemne sceny (taki local dimming ala LED z ilością stref = ilości pikseli)
- nie gubi tak szczegółów przy przejściach tonalnych
- mały input lag (szybka matryca bez wspomagaczy)
- jest tania jak barszcz

LCD > plazma bo:
- ma ciut wyższą ostrość w HD
- niższy pobór prądu
- brak możliwości wypalenia
- w ogóle nie miga
- ma czystą biel i nie ma wahań jasności


najlepsze co możesz kupić w tej cenie z plazm to Panasonic 42G30 / GT30, z LCD Sharp 40LE830 lub może jakaś nowa Toshiba skoro duży % tv
 

chudini3

New member
Witam,
Musze kupić dość szybko jakiś tv, ale nie jestem ekspertem w temacie dlatego prosze o rade i odpowiedź na pytania.

Odległość od ekranu: około 3m– 3,5m
Nasłonecznienie: małe
Jak duży jest pokój: 6m x 4m
Preferowana technologia: ciężko stwierdzic (ale fajnie by bylo jakby byl 100hz+)
Jaki masz obecnie telewizor: 29" Sony CRT
Czego nie lubisz w telewizorach: rozmytych krawędzi, rozmazywania się dynamicznych scen, słabego kąta widzenia
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, progr. naukowe, sport
Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie z naciskiem na wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 37-43 cale
Preferowana marka: nie ma większego znaczenia,
Jakie urządzenia będą podłączone: PS3, komputer, w przyszłości po zakupie telewizora dekoder z kanałami HD,
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 5% TV, gry, filmy, komp 95%Na wprost czy również z kątów bocznych: tochę pod kątem
Telewizor ma mieć WiFi: nie koniecznie
Ma czytać przez USB filmy: tak
Jaki masz sygnał: brak
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – TV, laptop, ps3
Ile masz kanałów HD: na razie brak
Ile godzin dziennie ma grać telewizor:3-6 h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1.
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do 1650zl

Moje pytania:
Na co zwracać uwagę, kontras, czas reakcji, czas odświezania, Hz, rozdzielczość?
Czy może być to taki tv który spełni wszystkie wymienione powyżej parametry lecz ma małą rozdzielczość? Tzn hd redy zamiast Full hd?

Z góry dziękuje i czekam na szybką odp.
Pozdrawiam:)
 
Do góry