plazma cz tylnoprojekcyjny??

gad7

New member
Masz racje trzeba konczyc. Ciezko i trudno ludziom sie przyznac iz wtopili kupujac kdf, wielkie pudlo ktore wymaga co jakis czas reanimacji. Ani to rozdzielczosci niema (natywnej) ani to jasnosci plazmy. Poprostu jest i no coz pomecze sie przez nastepne 10 lat, ot i caly kdf.
 

hawk70

New member
Mam prośbę do ADMINÓW:
Uspokójcie tego człowieka (mam na myśli gad7). Albo poprzez ostrzeżenie albo go zabanujcie. Rozwala dobrze funkcjonujące wątki. Wprowadza ferment. Przejrzałem jego posty i kilka wniosków:

- Podobno jest germanistą. Zapewne z tego powodu ma kłopoty z językiem ojczystym. Ortografia i gramatyka u niego zdecydowanie kuleje. I nie tylko w tym jednym poście. Jak się chcecie pośmiać to polecam poczytać jego posty. Dajcie je poczytać dzieciom. Niech wiedzą co z nich wyrośnie jak się nie będą uczyć. Wstyd. Trzeba było w szkole się uczyć a nie bić na przerwach aby udowodnić swoją pozycję.

- Z języka ojczystego zna najlepiej słowa osioł, spieprzaj, osiłek, cymbał, mózg kanarka itp.

- Burak jakich mało. Wyzywa wszystkich w postach (poniżej kilka linków do takich wynurzeń), uważając się za najmądrzejszego na świecie. Wydaje mu się, że jak ma kasę to może wszystkich obrażać.

- Impertynent (j/w)

- Zaniża poziom merytoryczny jak i cywilizacyjny tego forum.

oto kilka z jego epokowych wypowiedzi. Zdaje mi się, że na tym forum nie ma miejsca dla takich ludzi. PROŚBA DO WSZYTSTKICH MAJĄCYCH JUŻ DOŚĆ JEGO IMPERTYNENCJI o dopisanie się do wniosku dla ADMIN-ów o ukrócenie tych praktyk.

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=29566#post29566

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=29514#post29514

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=24144#post24144

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=29573#post29573

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=23301#post23301

I jeszcze jedno dla ludzi, dla których kasa to wszystko. Jeśli by mieli odrobinę oleju w głowie to wiedzieli by, że dyrektor handlowy w branży IT potrafi zarobić więcej niż niejeden właściciel firm. Tylko tak się składa, że nie każdy hołduje zasadzie zastaw się a postaw się. Nie każdy musi sobie przedłużać pewne części ciała gadżetami. Są ludzie dla których wyższą wartością są rodzina, dzieci, przyjeciele itp. Nie traktują innych jak plebsu tylko z tego powodu, że mniej zarabiają. Powiem Ci, że 90% na tym forum ludzi zarabia pewnie mniej od Ciebie ale są bardziej wartościowymi ludźmi z racji na kulturę osobistą, wykształcenie, fachowość i życzliwość dla innych.
 
Ostatnia edycja:

subzer0

New member
Ten gościu normalnie mnie osłabia :confused:
Kdf'a to on widział chyba tylko przez szybę z windy w Media Marktcie i wyrobił sobie takie zdanie, że mnie skręca jak czytam jego argumenty.

Pomijam całkowicie wyrafinowaną kłótnie bo tego to już się skomentowac nie da :mad:
 

gad7

New member
W przeciwienstwie do ciebie mam kompleksowe wyksztalcenie a jak kogos obrazilem a nie mialem racji to przeprosilem! A ty jak nie masz argumentow to zmien forum.
 

beniu2002

New member
Jedynym sposobem na gad7 będzie poprostu ignorowanie jego wypowiedzi, szkoda waszego cennego czasu na polemikę. Starajmy się pisać na temat. A osoby z "pełny wykształceniem" najprawdopodobniej kupionym na stadionie w Warszawie bo trudno mi uwieżyć iż osoba z wyższym wykształceniem robi tyle błędów ortograficznych poprostu ignorujmy. Jest to jedyny i najlepszy sposób na to by to forum nie straciło swojej klasy.
 

tomekfff

New member
Popieram przedmowce.Wiekszosc ludzi czyta to forum aby zasiegnac porady lub dowiedziec sie cos na temat hdtv. A tymczasem musi stracic kupe czasu na przewertowanie calego postu - bezprzedmiotowej dyskusji - w poszukiwaniu czegos istotnego. Ignorowac i tyle. Albo zrobic osobny dzial pt. "Wypociny Cfaniakuff" :D
 

artek

New member
Konsekwencja i szacunek dla siebie samego (oraz innych użytkowników tego forum) - JEGO NIE MA I IGNORUJCIE GO (tak samo jak on stara się niezauważać obecności "duszków" i różnicy w poziomie wypowiedzi swojej i innych uczestników)

Zacznijmy pisać o TYLNOPROJEKCYJNYCH, proszę

Pozdrawiam wszystkich - bez wyjątku
 

gad7

New member
HAWK70 i tobie podobni posiadacze kdf maja jedna zasadnicza racje ta dyskusja nic nowego nie wnosi, ani niema nic wspolnego z tematem. Nasze przekomazania zlazly na psy. Wiec proponuje ci maly tescik, zrobiony przez ciebie i przezemnie. W przyszlym tygodniu prawdopodobnie bede juz posiadaczem 42pv60 i wtedy zrobimy testy ty na swoim kdf ja na swojej cieniznie? Ale nie takie tam subiektywne odczucia jak obraz wyglada na 1 czy przy kacie 160 cos widac czy nie ale obiektywizm czyli suche fakty. Za kazda wygrana konkurencje 1 punkt.
 

Bartholoomew

New member
Odpowiem za Hawk70, myślę iż nie będzie miał nic przeciwko:)

Gad7 wygrałeś-
może zrobisz jeszcze jakieś testy...?
Po tym co przeczytałem myślę iż jest taka potrzeba


Tylnoprojektowcy zawsze razem pozdrowienia dla Hawk70
 

Ru$lan

New member
gad7 napisał:
HAWK70 i tobie podobni posiadacze kdf maja jedna zasadnicza racje ta dyskusja nic nowego nie wnosi, ani niema nic wspolnego z tematem. Nasze przekomazania zlazly na psy. Wiec proponuje ci maly tescik, zrobiony przez ciebie i przezemnie. W przyszlym tygodniu prawdopodobnie bede juz posiadaczem 42pv60 i wtedy zrobimy testy ty na swoim kdf ja na swojej cieniznie? Ale nie takie tam subiektywne odczucia jak obraz wyglada na 1 czy przy kacie 160 cos widac czy nie ale obiektywizm czyli suche fakty. Za kazda wygrana konkurencje 1 punkt.
No to może kiki zrobi test porównawczy kdfa i nowego panasłonika ?
Sądzę że na stanie będzie miał obydwa więc nic prostszego jak postawić je obok siebie i RZETELNIE przetestować. ( no i zaprosić forumowiczów na ten test :) )
 

gad7

New member
Nie czuje sie zwyciezca ale przepraszam mam nieodparte wrazenie iz te tylnoprojekcyjne zostaly stworzone dla tych co maja troche wiecej kasy niz na najleprzy crt, maja wymagania co do jakosci obrazu ale nie maja tyle kasy aby kupic lcd lub plazmy lub konczy sie era crt i nic nowego w tej materii sie nie wymysli a wytwarzanie lcd i plazm jest jeszcze drogie i ceny pojedynczych sztuk sa wysokie ze przecietnego zjadacza nie bedzie na nie stac. Taki przekok te kdf miedzy crt a lcd. W motoryzacji nazywa sie to wypelnienie niszy.
 

gad7

New member
Przylaczam sie do prosby mam tylko nadzieje iz kiki bedzie posiadal tego panasa. Mysle iz wyszly by niezle kobyly w przypadku panasa jak i kdf. Pewnie jak to w realu papierowe zapiski nijak sie maja do rzeczywistosci.
 

subzer0

New member
Ru$lan napisał:
No to może kiki zrobi test porównawczy kdfa i nowego panasłonika ?
Sądzę że na stanie będzie miał obydwa więc nic prostszego jak postawić je obok siebie i RZETELNIE przetestować. ( no i zaprosić forumowiczów na ten test :) )

Myślę że to byłoby ciekawe, na stronie Kikiego jest kdf 50" data dodania produktu 14 marzec, sama cena bez zdjęcia i opisu...
Tak na marginesie ciekawe dlaczego tak późno...? Czyżby zostało to wymuszone przez zainteresowanie tym produktem na tym forum.
 

hawk70

New member
Myślę, że test zrobiony przez kikiego byłby o tyle trudny, że sam kiki jest zwolennikiem zdania, iż wybór jest bardzo subiektywny i zależy od wybierającego ale wracając do wątku głównego mam pytanko do kikiego:
Robisz często prezentacje w domach. Jak często Ci się zdarza, że po prezentacji Klient zmienia totalnie zdanie co do technologii (np. z plazmy na LCD czy na projekcję czy w odwrotną stronę). Tak z Twojego doświadczenia raczej Klient wybiera między LCD a LCD innych firm czy raczej pomiędzy technologiami.
Po drugie mam pytanko z innego wątku. Artek ma poważne wątpliwości co do przekątnej TV (między 42' a 50"). Miałeś sytuację, że Klient po pewnym czasie chciał się przesiąść na mniejszy ekran bo ... ?
pozdrawiam
hawk70
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Był jeden przypadek na / już kilkaset / że kilent prosił o zamiane na mniejszy , ale powód był ważny - żona. Otóż nie była na prezentacji i pogoniła męża z 37" - a wybrała 32.
Mamy wiele informacji ,ze gdy na początku wydawałoby się że telewizor jest stanowczo na wyrost. To po czasie obcowania z nim spory odstetek kupujacych żałuje że nie pozwolił sobie na większy ekran.
Również wczoraj pisał o tym jeden z forumowiczów.

Zdarza się kilka % osób którzy po pokazach rezygnują z zakupów szczerze dziękując za pokaz. Okazuje się ,że nie są w stanie zaakceptować jakości nowych technologii szczególnie gdy maja słaby sygnał. Dziękują bardzo - jak twierdzą - że ich frustracji nie byłoby końca.

Rzadko się zdarza ,ze klient dostepuje od zmiany technologii.
Często się zdarza że klient mając wcześniej upatrzony telewizor rezygnuje z niego. Potwierdza to autentyczną konieczność sprawdzenia wyboru z własnego sygnału i z Waszym udziałem.

Pierwszy wybór z trzech technologii - odbedzie sie jutro w Toruniu.Sam jestem ciekawy wyniku.

Tylna projekcję sprzedajemy od kilkunastu lat. I Sprzedawaliśmy ją w duzych ilosciach.
Na początku najwięcej sprzedaży było z Panasonica i JVC - a potem z Thomsona. W tamtych czasach TV z tylną projekcją kosztował 10.000 w rozmiarach 50" - plazma kosztowała ok. 60.000- 100.000 zł

pozdrawiam
 

hawk70

New member
Super, dzięki za spostrzeżenia. Okazuje się, że zgadzają się w 100% z moimi (mimo iż dużo uboższymi bo dotyczącymi jednego TV). Jeśli idzie o wielkość to wybrałem 50" i wydawało mi się na wyrost.
Pierwsze dni odczuwałem tak:
Ale wielki, naprawdę ale w sumie to jest nawet OK.
Po tygodniu:
No w sumie normalny TV. Ciekawe dlaczego tydzień temu mi się wydawał wielki.
Obecnie:
Z wypiekami na twarzy czytam o nowych modelach 3LCD o wielkościach rzędu 60" i zastanawiam się jaką cenę dostanę na allegro za swój gdybym jednak chciał zakupić 60" jak do nas dotrą ;-).
Jeśli idzie o zmianę technologii to ja jestem najlepszym przykładem zmiany:
Z pewnych względów nie odpowiadał mi panel LCD (nazwijmy to zabobonem, złym wzrokiem, itp. w każdym razie żaden z widzianych mi się nie podobał i już. Nie leży mi ta technologia-nawet monitor ostatnio kupiłem CRT jedyne co muszę akceptować to ekran laptopa i zresztą jakoś z tym żyję ;-)). Poszedłem więc kupić plazmę a wróciłem z 3LCD. Cena miała znaczenie absolutnie wtórne. Po prostu stały obok siębie wymarzona plazma i 3LCD i stwierdziłem, że ten mi się bardziej podoba (a argument u płaskości u mnie nie działał bo TV i tak stoi w rogu w jedynym sensownym miejscu). Byłem totalnym laikiem. Nie wiedziałem o zmianach lamp, kątach itp. Jedyne czego się obawiałem to niegdyś słynnego szumu wiatraczka (brak tego tematu na wątkach i nie wyciąganie go przez pewnego pieniacza ze Szczecina świadczy, że tak jak i ja inni uważają, że w codziennym życiu się tego wogóle nie słyszy). Na chwilę obecną wiem już, że jest to kierunek DLA MNIE jedyny słuszny. Obraz jest super. Dźwięk wiatraczka niezauważalny a kąty w życiu codziennym to problem przereklamowany (chociaż z drugiej strony mam pokój relatywnie długi w stosunku do szerokości więc może dlatego nie zauważam problemu ale w odległości 2 metrów od TV nie potrafię w pokoju znaleźć miejsca ze złym odbiorem). Tak więc dla mnie technologia super a dodatkowo tańsza więc dwa razy super.
Jeśli więc chodzi o wybór technologii to jestem strasznie ciekaw tego wyboru, o którym pisałeś. Wielka prośba o podzielenie się spostrzeżeniami po prezentacji.
 

polpat

New member
Czekam z niecierpliwością na wyniki testu, bo niestety nadal nie wiem co kupić:(. Zostały 2 tygodnie..
Pozdrawiam.
 

Ru$lan

New member
Super by było gdyby do tego testu dorzcić jeszcze telewizor projekcyjny firmy Samsung. Najlepiej Samsung SP50L6HX bo to ta sama pólka cenowa co KDF.
No i tym sposobem mielibyśmy porównanie dwóch technik tylnoprojekcyjnych: DLP i 3LCD.
 

GUMIS

New member
Jestem jednym z tych nielicznych wyjątków, który zamienił kdf 50 na 42. Zgadzam się się z tym że przy dobrym sygnale im ekran większy tym lepszy. Filmy z dvd na kdf 50 wygladały świetnie z 3,5m, szczególnie w nocy przy zgaszonym świetle, człowiek ma poczucie jakby był w kinie. Tylko co z tego kiedy taki odbiornik służy w większości przypadków jako zwykły telewizor. Przy tym sygnale który obecnie oferują nam operatorzy np, C+ oglądanie telewizji z tej odległości to nieporozumienie. Zamiast piłkarzy na boisku widać rozmazane postacie. Programy TVP 1 i 2 są nie do zaakceptowania, nie mówiąc już o wynalazkach typu Polonia itd. Jedynie TVN daje się ogladać, chociaż do starego 29" LG nie było żadnego porównania. Dlatego zmieniłem 50' na 42', zakupiłem lepsze źródło sygnału w postaci Samsunga A200 i w miarę bezstresowo ogladam dzisiaj HBO , Canal +, czego niestety na 50" nie dało się z tej odległości osiągnąć. Dobry obraz telewizyjny gwarantowała odległość co najmniej 5 -6 m. Mam zatem świadomość że zmiejszajac ekran tracę przy dvd, skoro jednak odbiornik służy w 90% do telewizji uważam ze zmiana była korzystna. 60" zakupię gdy w Polsce pojawi sie odpowiedni sygnał, co nastąpi mniej więcej w tym czasie gdy zostaną wybudowane autostrady:) Pozdrawiam
 
Do góry