Plazma ale jaka ???

losiu

Member
Mam problem z wyborem plazmy ( czytam czytam i nic niewiem ) a więc :
będę oglądał na niej większości satke z dreama 500 czasmi jakieś filmy z kina domowego i sporadycznie PS1 i PC . Odległość około 3-4m pokój średnio nasłoneczniony (mam rolety) . Moje wybory to :

1.Samsung PS42Q91H http://www.i-market.pl/go/_info/?id=4804

2.Telewizor Panasonic TH-42PV70P http://www.ceneo.pl/445454

3.LG 42PC51 http://www.ceneo.pl/605455

4.LG 42PT81 Time Machine z HDD 80GB http://www.ateneum.pl/opis_sprz.php?id=57&grupa=th_plazma&nazwa=Telewizor%20plazmowy

5.LG 42PC51 http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=compare&modelCategoryId=0108&categoryId=0108&parentId=01&page=1&modelCodeDisplay=42PC51

6.SAMSUNG PS42C91H http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/21053


Panas wydaje mi się najlepszy ale chętnie wysłucham innych sugesti i propozycji pomóżcie pewnie wy też mieliście takie problemy .
 
Ostatnia edycja:

ernane

New member
ja wzualbym samsunga bardzo chetnie, ale jak dla mnie ma on jedna wade - pobor pragu - max 380W calkowicie nie do zaakceptowania dla mnie.
Ktory z tych samsungow? to zalezy od Ciebie czy potrzebujesz 2 lub 3 hdmi,
cena bardzo otrakcyjna, szkoda tylko ze potrzebuje tyle mocy i tym sposobem jestem raczej skazany na panasonica tanszy 200zl ale 150W mniej, a porownanie parametrow to inna bajka niestety.
Choc kto wie, moze w ostatecznej chwili majac obok siebie panasa i samsunga tak sie wkurze ze wezme samsunga :) kto wie :)
 

Storm

New member
Lg The Best !!!

Ja na twoim miejscu wybrałbym LG. Jest to jedyna plazma z twojego zestawienia która ma Faroudję czyli skalowanie normalnego sygnału, system 100Hz czyli odświeżanie matrycy, najlepszy wspólczynnik kontrastu i jasności, najładniejszy desing (plazma została wyróżniona nagrodą IF Product Desing Awards 2007, jedyna plazma slim tylko 8cm grubości, średnie zużycie prądu 210W( mierzyli już to fachowcy ), 2 porty HDMI z protokołem HDCAP co oznacza że bez problemu śmiga nka i lepsze DVD ze skalerami, cena 2999zł w MM. Panasonic w tej chwili jest chyba najbardziej usterkowym sprzętem a z samsungami też do końca nie jest najlepiej ( wszystko jest na tym forum):)
 

lechu2000

New member
dlaczego LG 42pc51 a nie LG 42PT81

Ja oglądałem wczoraj obraz na LG 42PT81 Time Machine z HDD 80GB. Oczywiści był puszczony sygnał cyfrowy, więc było pięknie ale nie rozumiem, dlaczego wybraliście inny model LG. Czym 42pc51 różni się od 42PT81. Wydaje mi się, że ten drugi jest lepszy.
 

-AS-

New member
Patrząc po markach (nie modelach), to z najlepszą firmą z tych, które wymieniłeś jest Panasonic.

Moja rada - dozbieraj więcej (jak masz taką możliwość) i kup raz a porządnie.
 

Storm

New member
LG The Best !!!

Ten LG z symbolem 42PT81 jest modelem z serii Time Machine. Oznacz to że ma wbudowany twardy dysk 80GB. Jak nie masz nagrywarki a chcesz coś nagrywać to naprawdę warto go kupic. Cena ok 3600zł. Pozostałe parametry bez zmian w stosunku do PC51. Poprzedni model LG z serii Time Machine zdobył prestiżową nagrodę EISA za telewizor plazmowy roku 2007. Jak masz za dużo kasy to wydawaj na droższe ale nie koniecznie lepsze marki. Z innych droższych ale naprawdę dobrych plazm poleciłbym ci Pioneera z serii Kuro lub Hitachi.;)
 

muodzian

New member
-AS- napisał:
Moja rada - dozbieraj więcej (jak masz taką możliwość) i kup raz a porządnie.

chce kupić tv do 4k zł. dozbierać więcej, czyli ile? i co masz na myśli pisząs "porządnie". nie ma czegoś takiego jak kupowanie raz, a porzadnie. kupiłem pare dobrych lat temu plazme za sporą kwotę, która teraz nadaje się na śmietnik, bo nie ma HD. od wczoraj jestem użytkownikiem n'ki i pomyślałem, że już czas zmienić telewizor. moge kupić coś dobrego do 4 tysiaków, czy trzeba przekroczyć tę i tak niemałą przecież kwotę? pozdrawiam.
 

Storm

New member
Co kupić?

LG 42PC51 jest spoko. Jak poczekasz to może jeszcze w tym roku będą znowu w MM na 20 rat 0% i w cenie 2999zł. Za 2 lata to co "porządne" bedzie nadwało się do muzeum. Serwisy są zawalone sprzętem bardzo "porządnych" firm.
 

-AS-

New member
muodzian napisał:
chce kupić tv do 4k zł. dozbierać więcej, czyli ile? i co masz na myśli pisząs "porządnie". nie ma czegoś takiego jak kupowanie raz, a porzadnie. kupiłem pare dobrych lat temu plazme za sporą kwotę, która teraz nadaje się na śmietnik, bo nie ma HD. od wczoraj jestem użytkownikiem n'ki i pomyślałem, że już czas zmienić telewizor. moge kupić coś dobrego do 4 tysiaków, czy trzeba przekroczyć tę i tak niemałą przecież kwotę? pozdrawiam.

"Raz a porządnie", znaczy po prostu "raz na parę lat". Wszystko pięknie, ale większość tańszych plazm czy też LCD ma niestety problemy z czernią, która jest po prostu szara. Poza tym, wiadomo, że jeżeli jeden tv (załóżmy) 42" kosztuje 3000zl, a drugi takiej samej wielkości 8000zl, to czymś muszą one się różnić. Czym? Elektroniką, jakością skalowania, itd. Lepiej dozbierać więcej, moim zdaniem, poczekać parę miesięcy i kupić coś co będzie służyło parę lat. Takie jest moje zdanie.

Piszesz, że kupiłeś parę lat temu plazmę, za sporą kwotę i to jest właśnie kupowanie "raz a porządnie" - służyła Ci parę lat, nie musiałeś jej zmieniać po roku, ani po dwóch.

Szczerze mówiąc 4tyś zl w swiecie nowoczesnych TV, to nie jest duża kwota. Wybacz szczerość, ale taka jest prawda.

Nie chce wdawać się w debaty, chciałem tylko wyrazić moje zdanie. Pieniądze są Twoje i Ty wiesz najlepiej ile możesz ich wydać.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze
 

losiu

Member
plazma ale jaka

dozbierać ?? kurcze ja już teraz dozbierałem:grin: noi mam jeszcze lepszą połowe (czytaj żona) wszyscy którzy takowy luksus posiadają wiedzą oco mi chodzi:-D

Dziś zwiedziłem pare sklepów pooglądałem to i owo i :
- oglądałem panasa TH-42PV70P i panasa TH-42PV7 kurcze obraz super na jednym i drugim , ja różnicy niewidziałem (oprócz ceny) gość z obsługi na moje pytanie czym się jeszcze różni cos bąkał o ilosci wejśći wyjśc .Miałem też do dyspozycji Samsunga PS42Q91H i w kofrontacji z panasami wyglądał bardzo dobrze naprawde obraz był super .Do pełni szczescia zabrakło mi możliwosci zobaczenia LG 42PT81 (ten dysk twardy i inne bajerki mnie kusza)
i tu moje pytanko czy ktoś miał juz taką mozliwość (i co jego zadniem wygrywa)
Pionierki odpadają mają ceny zaporowe Hitachi też
Wasze recenzje pchają mnie do panasa ale jak zobaczyłem samsunga to już niewiem??? Chyba jeszcze troche pochodze po RTV i poczytam opinie:eek:k:
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hmmmmmm.... żony jak im się to dobrze wytłumaczy potrafią zadziwiać:). Tak, że szczera rozmowa o tym jak Ci NAPRAWDĘ zależy na czymś ekstra powinna przełamać lody. Moja z wersji 6000 na końcu usłyszała 13000 i.... nie było problemu. Jeżeli przy kupnie TV jedną z ważniejszych barier, są bariery finansowe - to generalnie, każda polecona tu plazma może być. Ważne są też inne czynniki, np. odległość oglądania - jeżeli oglądasz 42 cale z 3,5 - 4 m, to odległość tak skutecznie zatuszuje wszystkie mankamenty obrazu. Pamiętaj, że TV oglądany w sklepie, a TV oglądany w domu, to dwa różne odbiorniki. Z tego co widzę to polujesz na TV za około 4000 złotych. Panas i LG jak najbardziej Cię zadowolą.
Ale bezkompromisową jakość uzyskasz w tej chwili tylko na Pioneerze

7500 zł - http://www.avpartner.pl/product_info.php?products_id=1620

8200 zł - http://www.avpartner.pl/product_info.php?products_id=1559
 
Ostatnia edycja:

muodzian

New member
nie widze sensu wydawania 10 czy 20 tysięcy, skoro za 5 lat zmienie telewizor.. to nie chodzi o to, czy muszę dozbierać, czy nie ale o samą opłacalność. moje wymagania są sprecyzowane:

plazma, 42", hd ready.

biore pod uwage:

panas:42PV70P, 42PV7P (jaka różnica?)
lg: wehkuł czasu 42PT81, 42PC51, 42PC35
szajsung: 42Q91H, 42C91H

co wybrać?
 

pka

New member
Wybierz ten, ktory ci się podoba (albo lepiej - żonie ;), albo masz jakiesz wewnętrzne przekonanie do niego i będziesz zadowolony. Ja też chodziłem po sklepach, czytałem recenzje... Jest bardzo wielka różnica, bez względu czy LCD albo PDP, jeśli patrzysz na TV w sklepie, gzdie świecą tysiące LUX-ów, i w domu. Tak samo jakie jest źródło sygnału (te w sklepach są zazwyczaj kiepskie). Żeby w pełni cieszyć się ładnym obrazem to używać wszystko cyfrowe (żródło, podłaczenia,...). Na mniejszych przekątnych i większe odległości będzie w miarę dobrze, wielki ekran pokaże wszystkie niedoskonałości. Ale z drugiej strony w tej chwili nie jest potrzebne gonić się za FullHD. Wystarczy porównać obraz i ceny 3/4 HD i full HD.
Niestety tv jest sprzętem naprawdę na parę lat. Dlatego trzeba wybrać aktualnie wyższy standard, który nie zruinuje, i będzie na czasie parę lat. Od pewnego poziomu nie ma zasadniczo wielkich różnic miedzy tv, natomiast cena rośnie dramatycznie. Pioneer 8.generacji są naprawdę jedynką w PDP, ale moim zdaniem nie o tyle, o ile są droższe od dalszych z kolei. Ja w końcu decydowałem między panasonic, samsung i lg. Kupiłem panasonic 50px700. Dlaczego? LG wydawał się lekko "blady", samsung daje dla mnie nie zawsze naturalne kolory (szczególnie twarze i biały kolor). Z dobrym sygnałem jest obraz na panasonicu na moje oko najbardziej przyjemny do oglądania. I o to chodzi. No i żeby podobał sie kobiecie ;-) Prócz tego ma niższy pobór, ale zaoszczędzenie zapłaciś w wyższej cenie do np. samsunga ;-)
Brat w międzyczasie kupił samsung 50c91. Byłem u niego, popatrzyłem,... i myszlę, że mając go w domu bez bezpośriedniego porownywania z innymi, w końcu byłbym też zadowolony... ;-\
 

ernane

New member
o tym LG lepiej poczytaj opinie na forum i porownania
zreszta o kazdym tv z wymienionych powinienes poczytac watki poswiecone tylko tym seria
 

Koriolan

New member
pka napisał:
Ale z drugiej strony w tej chwili nie jest potrzebne gonić się za FullHD. Wystarczy porównać obraz i ceny 3/4 HD i full HD.
Niestety tv jest sprzętem naprawdę na parę lat. Dlatego trzeba wybrać aktualnie wyższy standard, który nie zruinuje, i będzie na czasie parę lat. Od pewnego poziomu nie ma zasadniczo wielkich różnic miedzy tv, natomiast cena rośnie dramatycznie. Pioneer 8.generacji są naprawdę jedynką w PDP, ale moim zdaniem nie o tyle, o ile są droższe od dalszych z kolei.

Jak dla mnie- sprawa wygląda tak:
przyzwoity LCD jak dostanie dobry sygnał w NATYWNEJ rozdzielczości jest naprawde wypasiony i IMO daje lepszy efekt od plazmy.
W każdej innej rozdziałce - która nie jest krotnością całkowitą wzgledme natywnej- jakość spada dramatycznie.
W tej chwili większosć z nas ma sygnał SD różnej jakości i pare źródeł HD 720p. 1080p / i to konsole i może jakieś pojedyńcze filmy.

Skalowanie jest niczym innym jak "wymyślaniem" brakującej informacji. Skalowanie obrazu z DVD do Full HD oznacza - o ile dobrze policzyłem- że z informacji na ekranie to jakieś 20% pochodzi ze źródła a reszta z ekstrapolacji, interpolacji itd. Więc z piasku bicza...

No i sprzedawane obecnie TV nie mają w większości tunerów DVB-H - a to chyba ma być standard cyfrowej TV naziemnje w Polsce ?

Reasumując -dla mnie wybór jest taki
  • kupujemy wypasione TV za kwote pięciocyfrową i teraz mamy dobry obraz a w przyszłości jeszcze lepszy
  • kupujemy "tanią" plazmę i mamy niezły obraz ze świadomością że w "prawdziwym HD" za pare lat nie będzie tak dobrze jak mogłoby być
  • kupujemy LCD full HD i cierpimy. Wierząc, że za parę lat będzie dobrze.
Wybór jest nasz.. pieniądze też.
Oczywiście - chętnie rozpocznę dyskusję
 

muodzian

New member
a za pare lat, będziemy cierpieć ze swoim full hd, bo pojawi się standard super-full-hd zmiatający full hd z powierzchnii ziemi. taka zabawa w kotka i myszke nie ma sensu. przypomina mi to troche, jak znajomi proponowali mi, żebym jeszcze nie kupowal samochodu X, bo za 2 lata wyjdzie nowy model.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
troche w tym prawdy... co znaczy kupic raz a dobrze... w elektronice... ??? smiech na sali, mialem super komp na lata (3lata temu geforcy6800,corsairy ramy,antec zasilacz 550 ach esy floresy sejcento bym se za to kupil :) ) co mam po 3 latach kupe zlomu... :) nie powiem dziala bez zarzutu... ale pograc to ja moge dzis w zume i tetris... (przesadzam) ale juz na pewno nie w dzisiejsze MOHY, COD 4 itd ... mam duzy dylemat... co wybrac... pieniadze sa ... czy faktycznie pakowac sie w super plazme za 20tys jak dla mnie pionek LX 508D czy o polowe tansze lcd samsunga czy sharpa... ale czy dwa razy gorsze... czy warto pakowac duza kase w niedoskonala technologie, plazma ponoc umiera, jest droga jej produkcja mala oplacalna, i podtrzymywana dla utrzymania prestizu firmy, LCD duzo tansze... ale to jest ciagle udoskonalona technologia wyswietlacza "elektronika" z bazaru ;) ja juz pomalu mam wyrobione opinie o jakosci poszczegolnych obrazow, kazdy ma cos lepszego a inny cos gorszego, kazdy znajduje amatora, i mimo sugestii testow i wynikow recenzji powinnismy kupowac tylko pionka 508 czy 428 a tak nie jest, teraz mnie dopadl dylemat czy to jest jeszcze czas na przeczekanie, czy to juz szczyt technologi? Na pewno nie, kolega ma bardzo wysoki model dvd sprzed 4 lat ja na swoim za 600 zl ogladam wszystko a on nawet nagrywanej nie odczyta, no ale wypas to byl :) tak tez placze tu forum kolega ze kupil wypas plazme 3 lata temu a teraz mu tu jakies HD ready powychodzilo... :) i on tego nie moze wykorzystac... pytam: Quo vadis HDTV, Blueray, Plazmo, LCD?
 
Do góry