Plazma ale jaka ???

-AS-

New member
listek2000 napisał:
czy warto pakowac duza kase w niedoskonala technologie, plazma ponoc umiera, jest droga jej produkcja mala oplacalna, i podtrzymywana dla utrzymania prestizu firmy

Wybacz sarkazm, ale czy Ty przypadkiem nie pracujesz w sklepie RTV? ;)
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
nigdy w zyciu, uchowaj bog, ale mam kolege co robil swego czasu testy dla gazety AV. Mowil do mnie:" Pawel , co ja mam napisac jak firma przynosi mi glosniki, amplitunery itd i mowia Panie janku po tescie pan sobie zostawi juz ten sprzet" :) no koment. powaznie szukam tv i wiem ze plazmowe graja lepiej choc lcd je pieknie doganiaja jak samsung f9 w mojej ocenie na oko ( czern z leda super jest i katow nie ma zadnych powtorze zadnych) a o tym ze plazma to umierajaca i nieoplacalna dla firm technologia przeczytalem gdzies w gazecie, jak znajde to wrzuce, to nie moja pomysl, pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przykro to słyszeć - taką ocenę Twojego kolegi . Wszystko można "załatwić" w gazecie ?

523d804599b6c01bmed.jpg

jeszcze wiele lat upłynie zanim LCD osiągnie płynność i czerń plazm.Plazma Pioneera - ostatni model z prawej.

ac735f65293e4237med.jpg

Plazma Pioneera pierwsza z prawej na dole.

"a o tym ze plazma to umierajaca i nieoplacalna dla firm technologia przeczytalem gdzies w gazecie" - pewnie to gazeta brukowa która wiedzę czerpie z ulicy.

.
 
L

lpawlo

Guest
Jaka plazme kupic do pokazow zdjec?

Witajcie,

nosze sie z zamiarem kupna plazmy 40-42 cale, przy czym chcialbym jej uzywac nie tylko jako zwyklego telewizora ale takze jako projektora do zdjec. Zajmuje sie amatorsko fotografia, nie planuje zakupu drogiego projektora HD dlatego chcialbym miec telewizor na ktorym moglbym znajomym pokazywac zdjecia w dobrej jakosci.

Czy ktoz z uzytkownikow forum ma jakies sugestie? Jesli LCD bedzie lepszy do takich zastosowan, takze prosze o stosowne opinie.

Pozdrawiam,
Lpawlo
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
LG 50PC52 no i wskoczylo takie cos na rynek za 6tys zlociszy, 50cali,plazma,100hz, jakas funkcja zapobiegajaca wypalaniu,12bit obraz, 15.000:1 kontrast, bedzie cos o tym na forum? Moze wlasnie to jest tv na swieta a jednoczesnie na "przeczekanie" :) ? Chcialbym zeby cos wiecej o nim napisano,pozdr.
 

pietiagoras

New member
Pdp 50"

Witam wszystkich, jako że to mój debiut na forum.

Od ok. miesiąca ślęczę na forach, jedna czy dwie wizyty w sklepie "dla idiotów", spowodowały ogólne cierpienie od nadmiernego wyboru ;-)

Założyłem zakup i powieszenie na ścianie TV 50". Nie mniej (bo oglądać będę z 3-4m), nie więcej (cena powyżej 50"). Plazma, nie LCD.
Źródłem sygnału jest póki co N'ka (za chwilę koniec umowy, więc z szansą na zmianę) i DVD.
HD ready czy Full HD. Stawiam na 1366x768. Bo widzę z jakim bólem stacje wprowadzają HD (mało jest materiałów w HD, telewizje robią często upscaling, brakuje pasma na satelitach na SD w naszych platformach cyfrowych), to zanim obraz FullHD stanie się standardem, TV o rozmiarze 60" Full HD stanieją do dzisiejszych 50".

Sam wybór odbył się bez bezpośrednich porównań. Wizyta w MM Bemowo w Wwie, Arkadii czy innych Euro nie pozwala na porównanie. Każdy producent ma swoją wyspę i trudno cokolwiek porównać. Słabsze notowania ostatniecj serii Panasonica i dość dobre Samsunga spowodowały, że korespondencyjnie zamówiłem tegoż ostatniego w modelu PS50-Q91H. Pech (?) chce, że na sprzęt trzeba poczekać, chętni na taki model są więc i z wycofaniem się nie ma problemu. Jak tylko pojawiła się okazja naocznego przekonania się o wyższości różnych modeli to nei omieszkałem.

A okazją były odwiedziny w MM na Okęciu w Wwie. Aktualne modele 42" + pojedyncze 50" na jednej ścianie, na wspólnym sygnale. No i na Okęciu mają Pionka 42x (chyba 7) i 508, co pozwala zobaczyć różnicę i zrozumieć, dlaczego trzeba przepłacać.

Wrażenia z samego oglądania:
Pionek 508 - design, czerń, biel, kolory, płynność - rewelacja. Na minus tylko cena. No i większe szumy na słabszym sygnale.
Samsung 42 C91 vs Q91 - ten pierwszy ma wyraźnie bardziej szarą czerń. No i płynność obrazu przy ujęciach typu obrót kamery. Tu seria C, jak i Panasoniv PV70 skakały. Za to Q91 (ale i trochę C91) w porównaniu z innymi markami dawał jaśniejszy obraz, białe było przepalone jak na LCD, twarze lekko czerwone, ogólnie kolory zbyt nasycone. Tryb standard + zmniejszenie nasycenia pomagały tylko trochę. Na zabawę ze szczegółami (balans bieli, itp) nie starczyło czasu.
Panasonikc 42 PV 70 - pionowe pasy (grupy pixeli) na obrazie SD, i to nie tylko w tym modelu Panasonica. Usłyszałem od sprzedawcy w Saturnie, że plazma w Panasonicu jest na .. siatce. Ciekawe, że na lepszym źródełku problemu nie widać. Jakby był problem ze skalowaniem? Albo jakością sygnału SD?
Panasonic 42 PY 70. Ładny design, łagodne kolory. Brak pionowych pasów, ale obraz SD gorszy (ostorść) niz Samsung, choć z ładniejszymi kolorami (też nienaturalnymi, zbyt schłodzonymi, ale nie grzebałem w ustawieniach).
Do LG nie doszedłem (czas).
Modele 50" (poza Pionkiem) stały w innym miejscu. Samsung PS50 Q91H stał obok LCDka 52 też Samsunga. Przewaga plazmy była ewidentna (nie pamiętam modelu LCD, cena ok. 12k).

Godzinne oglądanie doprowadziło mnie do wniosku, że poza Pioneerem do każdego mogę się przyczepić. Z drugiej strony w modelach ze średniej półki, jeśli nie ma bezpośredniego porównania z rywalami, każdy jest OK (nawet pasy w PV70 z 3m nie raziły). Pozostaje przy pierwotnym wyborze, w piątek maszyna trafia do mnie. Rozsądek po dzisiejszym rekonesansie nakazuje zaprzestać ślęczenia nad tematem, bo im dalej w las tym frustracja i niepewność większa :)

Pozdrowienia,
Piotr
 

leotdi

New member
ten z lewej to Samsung, a nie Panasonic (jestem pewien prawie na 100%).

Ja jednak przestrzegam przed serwisem Samsung Polska - mam przykre doświadczenia w tej materii.
Przy okazji - kto posiada najplepszy serwis i warunki gwarancji w Polsce(długość + ew. możliwość wykupienia dłuższej gwarancji) ?

Tym razem zakup planuje "od tyłu", czyli ja wyżej.

Jakie warunki oferuje Pioneer (plazma) oraz JVC (tylna projekcja) ?

dzięki za odpowiedzi
 

losiu

Member
Wybrałem panasa TH-42PV7 , sprzęcik już podłączony gra pieknie jestem zadowolony:) no jakieś małe ale mam , gdy włącze satke to chciałbym żeby automatycznie odpalał się panas (miałem tak w swoim starym crt) a tu nie szkoda to narazie tyle krytycznych uwag.
Mam pytanka
1.Czy koło plazmy mogą stać głosniki (praktycznie jeden dotyka plazmy)
2.Jak sprawdzić jak długo już użytkuje panasa (gdzie to znaleść w nim)bo czytałem żeby jakiś czas docierać
3.Kontrasty i inne takie mam ustawione na połowie czy to ok??
Wiem że odpowiedzi są na forum ale moja żonka wymyśliła malowania wymiane mebli i takie tam i niemam czasu na szukanie więc jak ktoś może to niech pisze :D
 

pietiagoras

New member
leotdi napisał:
ten z lewej to Samsung, a nie Panasonic (jestem pewien prawie na 100%).
[ciach]
Ale gdzie są jakiekolwiek zdjęcia porównawcze?
Widziałem kilka postów powołujących się na testy kikiegi, ale samych testów nie odnalazłem. Chętnie popatrzę - Samsung vs. inni.

Zresztą - zamówiona maszyna dojechała 2 dni wcześniej, więc anulowanie zamówienia (dzisiaj sklepy chętnie się godzą - na popularne tv klienci czekają) odpada.

Jestem zadowolony - cena do parametrów i jakości jak dla mnie jest bdb
 

kenobi36

New member
kiki napisał:
523d804599b6c01bmed.jpg

jeszcze wiele lat upłynie zanim LCD osiągnie płynność i czerń plazm.Plazma Pioneera - ostatni model z prawej.

Jestem nowy na forum wię przepraszam że sięgam do tekstów z przed miesiąca.

Dlaczego wszystkie plazmy wystawiane w sklepach typu Saturn, Electroworld, MediaMarkt mają gorszą czerń od dobrych LCD. Czy jak taką plazmę zabiorę do domu to czerń będzie super?

Niech moc będzie z Wami
Ben
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobra uwaga.
Tak czerń będzie w plazmach inna - bo w domu masz zupełnie inne oświetlenie. Możesz być spokojmy.
A jeśli będzie to Pioneer - to jakość rewelacyjna pod każdym względem.
 
Do góry