Plazma a migotanie (odświeżanie) obrazu -wątpliwości

Kadajo

New member
Bez reklam
Dajcie sobie trochę czasu, to może być wina większej matrycy, jak ja się przesiadłem z 32" CRT na 50" Plazme to tez mnie oczy bolały i głowa, szczególnie przy 60Hz sygnale NTSC - teraz już oczy się przyzwyczaiły i nic mi nie dolega.
 

kopi

New member
"migotanie" to jest stały "efekt dodatkowy" plazm Panasonica, po prostu każda z nich tak ma bez względu na rok produkcji i model. Też miałem zamiary na TX-P 42 lub 50ST50 [nie wspomnę o wersjach G, GT, ST 30] i zwątpiłem z powodu tego efektu, na "próbę" kupiłem budżetowego LG 50PA6500 i tu tego zjawiska nie ma:) i co wy na to? nie każde plazmy migają:)

Trochę mnie zmartwiłeś, bo właśnie chcę zmienić mojego LG60 PZ750S na Panasa 65 ST50 i to ze względu na świetną czerń w Panasie, ale to rzekome migotanie trochę mnie niepokoi.
W moim LG nie ma żadnego, absolutnie żadnego migotania, obraz jest stabilny jak cholera.

Jeśli kupię ST50 i okaże się, że czerń super ale jest migotanie to się wkur....., bo pudło kosztuje prawie 10 kafli - co robić? Brak dobrej czerni w LG wkurza ale migotanie w Panasie wkurzałoby tak samo i jeszcze jakieś bóle głowy do tego. Chyba zamówie prezentację.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
.......................jest migotanie to się wkur....., bo pudło kosztuje prawie 10 kafli - co robić? Brak dobrej czerni w LG wkurza ale migotanie w Panasie wkurzałoby tak samo i jeszcze jakieś bóle głowy do tego. Chyba zamówie prezentację.

Oczywiście, że najlepiej jest sprawdzić samemu "organoleptycznie" czy to w salonie RTV, czy w domu na prezentacji i podjąć właściwą dla siebie decyzję. 10 k PLN "trochę waży" jak na takie "nie wygody" w zamian:) a 65 cali to już rozmiar zacny:)
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Trochę mnie zmartwiłeś, bo właśnie chcę zmienić mojego LG60 PZ750S na Panasa 65 ST50 i to ze względu na świetną czerń w Panasie, ale to rzekome migotanie trochę mnie niepokoi.
W moim LG nie ma żadnego, absolutnie żadnego migotania, obraz jest stabilny jak cholera.

Jeśli kupię ST50 i okaże się, że czerń super ale jest migotanie to się wkur....., bo pudło kosztuje prawie 10 kafli - co robić? Brak dobrej czerni w LG wkurza ale migotanie w Panasie wkurzałoby tak samo i jeszcze jakieś bóle głowy do tego. Chyba zamówie prezentację.
Zawsze pozostaje 3 opcja jaka jest poprawienie czerni w LG.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Masz rację, ale stracę wtedy gwarancję a telewizor długo i tak nie pociągnie.

Dlaczego, jesli chodzi o wplyw tego "tweaku" na zywotnosc panelu to jak na razie nie stwierdzono zadnych negatywow, a procedurze stuknie niedlugo juz 2 rok.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

voodoopeople

New member
Może i ja dorzucę swoje spostrzeżenie.
Wybieram nowy telewizor (obecny ue37c6500) ... i po wielu godzinach czytania, porównywania, "za i przeciw" na 1 miejscu chciałem kupić nowa plazmę Panasonica ST50. Poszedłem dziś do jednego z marketów AGD (mediaexpert w Lublinie) aby organoleptycznie sprawdzić ten model i ..... Ja chyba mam "ten" wzrok, który uniemożliwia oglądanie plazm panasonica. Obraz migał tak, że mało co się nie zrzygałem (serio). Było kilka modeli i na każdym widziałem ten sam efekt. Nie wiem czy przyczyną było to co wyświetlane (jakiś g..niany materiał w jakości chyba gorszej niż SD).

Powiedzcie, czy to dyskwalifikuje mnie jako potencjalnego "oglądacza" tego tv?
 

xeo151

New member
Bez reklam
Jedna osoba widzi migotanie, inna nie, ja akurat dostrzegam wzrokiem wiele szczegółów, mam pamięć fotograficzną itp. a migotania nie widzę. Nie odczuwam również żadnego dyskomfortu i bólu oczu. O ile w LCD 50hz czy monitorze CRT 60hz mi przeszkadzało i to znacznie to w przypadku plazmy tego nie dostrzegam.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Lcd nie migocze bo tam nie ma co migotac, a migotanie crt wynikalo z tworzenia obrazu w tej technice, w plazmie mamy inny rodzaj migotania, dlatego nie wszyscy to widza.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja widze migotanie, mimo to mam takze plazme (kuro) i mimo to dalej kupowalem (chociaz ostatnia tylko dla przekatnej 64") mozna z tym zyc i cieszyc sie tv ale jak juz postawilem obok lcd to definitywnie plazma odpada biorac ten fakt pod uwage, sa osoby nieswiadome tej przypadlosci i nic nie widza, ale jak pokazalem side-by-side dwie technologie obok siebie to juz zrobil sie "problem" i kazdy wiedzial o czym mowa.
Dla przykladu - LCD mozna powiesic na scianie w jakims miejscu publicznym oprawic w ramke, dac pauze i wyswietlic jakas reklame, trudno odroznic czy to jest podswietlany "plakat" - kaseton, czy lcd, natomiast w plazmie zawsze widac ze jest to odbiornik plazmowy (migotanie)
 

Boguszch

New member
Echh... przez to migotanie od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować - LCD czy plazma...?

Migotanie widzę i wydaje mi się, że należę do tych bardziej "wyczulonych" na ten efekt.
Do tej pory użytkuję TV CRT Sony 32" 100Hz - podobny do tego Sony Wega 32" Widescreen Sd TV - Model KV-32FX68U 32" CRT 5013493047518 | eBay. Jasność, kontrast ustawione mniej więcej w połowie - bo taki obraz lubię - spokojny i stonowany. Łagodny dla oka.

No ale że zachciało się czegoś lepszego to mam teraz "zagrychę"....
Ostatnio w sklepie stały koło siebie 42GT30E oraz 42ST50E - i tak mi się wydawało, że ST50 bardziej "migotał" od GT30... Być może było to złudzenie....

Napaliłem się początkowo na plazmę ze względu na wierność kolorów (czego brak bardzo drażni mnie w LCD), czerń, płynność ruchu, ale teraz jak pomyślę że w zamian za to zafunduję sobie ból oczu i głowy to mocno zaczynam się zastanawiać...:(

Czy to prawda, że dotyczy to głównie plazm Panasonica ?
Czy efekt "migotania" można jakoś zminimalizować - np.ustawieniami ?

W akcie desperacji pomyślałem o tym LCD: http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-ten-model-powinien-byc-hitem.html
W kwocie do 3000zł.
Ech... pewnie jeszcze długo będę Was nękał pytaniami w stylu "co wybrać - pomóżcie błagam"...:-D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Echh... przez to migotanie od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować - LCD czy plazma...?
Migotanie widzę i wydaje mi się, że należę do tych bardziej "wyczulonych" na ten efekt.

Postaw sobie dwa wybrane tv obok siebie w domu i po sprawie. Nie sugeruj sie tez tym co widac
po sklepach, tam sa powlaczane tryby sklepowe z maksymalna jasnoscia, kolorami, kontrastem tak aby zachwycac laikow, a odrzucac tych ktorzy szukaja naturalnosci, w domu po kalibracji mozna pieknie kazdy tv skalibrowac. Co do migotania to juz sam sobie odpowiedziales.
 

HattoriHonza

New member
Mój p42gt30 migocze przy obrazie z komputera przez hdmi, a przy sygnale z eteru obraz jest stabilny. Co więcej, pulpit komputera migocze CHOLERNIE mocno, jeżeli jestem blisko telewizora (max metr). Im dalej tym mniej jest to odczuwalne. No i głównie na pulpicie, jak włączę film to już nie widać migotania. Jakby mi tak migotało podczas zwykłego oglądania, to bym chyba rzucił stołem w matryce;p
 

maxan

New member
Bez reklam
Jak kolega wyżej plazma zbytnio jako monitor do komputera się nie nadaje do innych zastosowań może być ;) ...
 

Augusto73

New member
Niestety właśnie oddałem 50GT60. W moim przypadku plasma migotała. Nie pomagały zmiany ustawień. Jest to tak denerwujące, iż z mojej perspektywy dyskfalifikuje tą technologię. Muszę wybrać LEDa. Wolę oglądać zniekształcone kolory i gorszą czerń niż mrugający ekran.
Apropos mruganie wzmagało się przy oglądaniu w dzień w nocy jakby było słabsze.
 

digitalus

Banned
Pewna grupa osob dostrzega migotanie ekranu w plazmie i telewizorach kineskopowych.
Mam dwie plazmy/W plazmie daewoo nie ma nawet mozliwosci zmiany z 50 na 100 hz i nie jest widoczne migotanie.Nikt ze znajomych nie zauwazyl migotania ekranu w plazmie.W plazmie panasonic(w modelu ktory posiadam) jest mozliwosc zmiany odswiezania 50 hz lub 100hz.Nawet jesli ustawie na 50 hz to tez nie dostrzegam migotania ekranu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry