Plazma a migotanie (odświeżanie) obrazu -wątpliwości

bob1969

Member
Bez reklam
Ja dostrzegam kątem oka niewielkie migotanie w plazmach. Z tego względu chyba odpuszczę sobie zakup plazmy. Tym bardziej, że byłoby to 50" z odległości 2,5 m. W 100Hz CRT wyposażonym w w różne polepszacze nie dostrzegam żadnego migotania.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja podobnie też nie toleruje migotana. No i wolę przekłamane kolory, po prostu mi to pasuje. Plazma ma dla mnie wyprane kolory do tego w dzień nie idzie oglądać bynajmniej w moim pokoju:)
 

digitalus

Banned
ja podobnie też nie toleruje migotana. No i wolę przekłamane kolory, po prostu mi to pasuje. Plazma ma dla mnie wyprane kolory do tego w dzień nie idzie oglądać bynajmniej w moim pokoju:)
Cenie inne zdanie kolegi ale u mnie jakosc obrazu z plazmy coraz lepsza Kolega tysma zauwazyl ze przy pyszczku ara ma nienaturalny kolor.Moze to wina oswietlenia lub zdjecie nie jest najlepsze ale i tak lepsze niz poprzednie.
DSCF3764-_nxaqrpq.jpg

DSCF4219d_nnrsasw.jpg
 
Ostatnia edycja:

tysma

New member
Zamknijcie ten temat, ktoś odkopał temat sprzed roku i teraz zacznie się w nim dyskusja o jakości obrazu.
ps. Tak plazma ma wyprane kolory zgadza się, ale są one bliższe naturalnym rzeczywistym kolorom bardziej niż jaskrawe kolory ledów szczególnie na matrycach va:p
Widzialem ostatnio papuge, na zywo miala jakos tak bardziej nasycone kolory :)
Niemożliwe, moim zdaniem ta na tej plaźmie panasonika ten pomarańczowy przy pyszczku: ma nienaturalny:) Chyba, że ją wykąpali przed nagrywaniem materiału:p
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
Rozumiem foxxaa -i wiem o jaki mu obraz chodzi(wyprany) ale ten obraz o którym piszesz nie ma prawa-i nie występuje przy dobrym sygnale-więc jak zawsze he he i przy wszystkim--jak hu...we zródło to hu....wy obraz.Ale faktem jest że taki obraz na plazmie można uświadczyć.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
porównując plazme i LCD obok siebie na tym samym źródle. podkręcone na ile to możliwe pod moje gusta i wolę zdecydowanie przekoloryzowany obraz leda, no i ten brak migotania. Co ja mam na to poradzić? skoro wole to a nie tamto tak samo jak ktoś woli tamto a nie to:D
 

maniekn274

New member
Bez reklam
@digitalus-wszyscy posiadacze plazm wiedzą że to tv dla elity :) he he -a reszta posiada resztę.digitalus- pokaż wreszcie zdjęcie z hu...wym obrazem,nie klikaj mordy jak jest z bliska,a pstryknij foto np reklamy,albo jak obiekty nie są w zbliżeniu.Zakładam się że robiąc foto czekasz aż zbliżenie będzie-a dlaczego-a dlatego że wtedy obraz wygląda najlepiej he he.Zaraz będzie jazda-ale te plazmy mają obrazz ha ha.:):) :)
 

digitalus

Banned
Musze zrobic nowe zdjecia:) to jedno z najlepszych, tak mi sie wydaje,Jak mozna ustawic wyzej jasnosc i kontrast przeciez wtedy obraz bedzie zbyt jaskrawy i brzydki.
DSCF2305J_npqenws.JPG

DSCF3645d_nxnhqhq.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedzmy, ze to zdjecie mi sie podoba, z tym ze po ustawieniach mam takie samo u siebie (to zaden problem).
EDIT: mowa o tym ostatnim, nie po solarce na pierwszym zdjeciu (teraz mi sie zaladowalo)
Natomiast, fotka jeszcze wyzej, z panem w bluzie, juz nie. Dalszy plan, tez mizerny, ja rozumiem ze ma byc naturalnie, ale tam juz jest za duzo "natury", a tak sie sklada ze wiem jak wyglada hala hokejowa i mimo ze lod jest rozjezdzony, to tetni zyciem, widac blask w tafli, a na fotce, jakos tak depresyjnie ;)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
W rzeczywistosci jakosc obrazu jest znacznie lepsza niz na zdjeciach.Do wykonania zdjec z telewizora najlepsza jest lustrzanka.Nie mozna korzystac z lamy blyskowej bo jakosc zdjecia obrazu z telewizora jest slaba.Na kanalach sd ostrosc obrazu w plazmie jest bardzo dobra.Zdjecie wykonane w dzien.Pierwszy i drugi plan ostry i wyrazny
digitalus_npawqax.jpg
 
Do góry