plazma 50" HD Ready ?

Furton

New member
Witam,
szukam nowego telewizora bez bajerów, sygnał głównie z kablowki SD, filmy pendriva glownie w sredniej jakosci czasami 720p, HD to gora 2-3 kanaly.

Wyczytalem ze dobrym wyborem bedzie Panasonic TX-P42X60. Fajna cena 1600zł, HDReady przy SD powinno dobrze wygladac, jednak teraz mam dylemat czy nie dopłacic kilku stówek i nie wziąć Panasonic TX-P50X60 też HD READYza 2100zł.

Odległość 3-3,5m wiec teoretycznie rozmiar by był fajny, z tym że na Full HD 50" mnie nie stać a 50" HD Ready sie obawiam ze przy tej wielkosci i telewizji SD bedzie pixeloza, a także nie jest to rozdzielczość przyszłościowa. Tv bedzie na kilka lat.
Opłaca sie brać 50" HD READY, czy lepiej zostac przy 42" ? Interesuja mnie raczej te 2 modele chyba ze macie inne propozycje :)

Z gory dziekuje za pomoc ! :blagam: ;)


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
ok. 16,5m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
ok. 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
narazie stac
6. Jak słońce świeci w pokoju?
okno dachowe na wprost TV, jest roleta czesto w 2/3 przyslonieta
7. Jaki masz obecnie telewizor?
CRT 22"?
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
USB
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
kablowka wiekszosci SD, moc sygnalu tez nie jest rewelacyjna
10 .Jakie urządzenia?
pendrive, laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
2-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą
raczej matowa?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Formuła 1, wiadomości, discovery
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
-
16. Preferencje co do marki?
panasonic, samsung
17. Preferencje co do wielkości?
42-50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
pixeloza, buczenie w nocy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
przewaznie wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
1600-1900zl im mniej tym lepiej, górna granica 2100zł
 
Ostatnia edycja:
Ja mam plazmę full Hd i z 2,7m spokojnie da się oglądać sd (oczywiście przyzwoity). Nie wiem czy nie lepiej kupić 50" plazmę full HD? Są do wzięcia nawet za 2000 nowe (LG zdaje się)
Będzie TV full HD to odkryjesz dobry obraz i będziesz się nim cieszył (na początek choćby z kompa)
 
Ostatnia edycja:

radko777

New member
W Auchan'ie znajdziesz 50pn6500 za 1992 pln a to 50'' w full HD. W tej cenie wydaje mi się, że to jest rozsądny zakup. Oczywiście sam go z 2 tygodnie temu zakupiłem ;) i jestem zadowolony - kolory bardzo ładne (wcześniej miałem 29 CRT Panasonica), jedyny feler to brak filtra antyodblaskowego (maja go telewizory średnio 2 x droższe) ale da sie bez niego żyć - można zawsze zaciągnąć zasłony/rolety. W porównaniu z Led'ami u rodziny jest widoczna spora różnica.
 

Furton

New member
- Jakbym mial wiekszy budzet to wybralbym FULL HD, ale w tej cenie jest jedynie wymieniony wyzej LG 50PN6500 do reszty trzeba doplacic, a tego zrobic nie moge. Ogolnie do firmy LG delikatnie jestem uprzedzony :(
Uzytkownik silnik777 w innym temacie napisal:
Jestem posiadaczem 50PN6500.
Czerń słaba ale jednorodna, słychać lekkie bzyczenie z odległości mniejszej niż 2 m i wyłączonym głosie (podczas oglądania niesłyszalne).
bzyczenie w nocy mnie denerwuje, a plazma i slaba czern?

- Do moich potrzeb naprawde potrzeba FullHD? obraz bedzie lepiej wygladal niz na HD Ready?

- Wczoraj bylem ogladac 51" Samsunga PS51F4500 za 2300~ HD Ready i filmy z pendriva 700x500~.mp4 i 720p wygladaly bardzo ladnie. Na Panasonicu 42" tez ale mial problem z napisami, teraz wyczytalem ze trzeba je wtapiac lub kombinowac z formatami. Normalnie bralbym Panasonica ale mam dylemat z ta rozdzielczoscia matrycy i teraz z napisami :niewiem:
Prosze Was jeszcze o opinie :)
 

digitalus

Banned
Witam
Temat rozdzielczosci poruszany byl kilka razy .W przypadku programow sd czyli np polsat, tvn, atm rozrywka w plazmie o rozdzielczosci 1024x768 jakosc obrazu bedzie lepsza niz w kazdym lcd full-hd
Oczywiscie trzeba miec mozliwosc porownania, czyli trzeba posiadac telewizor full-hd i hdready.
przyklad
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.

Bardzo dobry komentarz w linu nizej .Dotyczy jakosci obrazu plazmy w sklepie
http://www.hdtv.com.pl/forum/677108-post95.html

wiecej przykladow ktore dotycza plazm o rozdzielczosci 1024x768 w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/908890-post9.html
Jesli jakosc obrazu sd jest bardzo wazna to wybierz plazme LG 42PN450B lub panasonic tx-p42x60
Przyklad ,dotyczy plazmy LG w linku nizej . Plazma LG nie ma zdanych problemow z napisami srt.Sprawdzone w telewizorze kolegi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/91860-telewizor-dla-studenta-1800-a.html
Jesli chodzi poziom czerni to kazdy ma inne oczekiwania.Dla jednej osoby czern moze byc dobra dla innej slaba.Druga sprawa to w LG sa zaawansowane ustawienia obrazu i poziom czerni moze byc lepsza.W jednym z testow na zagranicznej stronie na ktorej krytykuja plazmy napisano ze czern w lg450 jest gleboka.

Jakosc obrazu sd w moim telewizorze plazmowym o rozdzielczosci1024x768, teoretycznie gorszym od full-hd .


digitalus_npawqax.jpg

digitalus_npawrrp.jpg
 
Ostatnia edycja:
bzyczenie w nocy mnie denerwuje, a plazma i slaba czern?
)


No niestety podstawowe modele plazm LG mają taką sobie czerń - piksele nie są całkiem wygaszane więc zawsze czarny trochę świeci (w ciemnościach to przeszkadza). Wszystkie tanie plazmy nie mają niestety filtrów poprawiających czerń.
Tak czy siak nawet taka tania plazma daje radość z dobrego obrazu. Duża przekątna też zrobi swoje... Ja bym się nie zastanawiał - no chyba że akurat uprzedzenia są mocne...
 
Ostatnia edycja:

Furton

New member
@digitalus dziekuje za odpowiedz, oczywiscie czytalem wiele twoich postow i widzialem ze polecasz hdready do materialu SD. Na twoim 42" HDReady telewizja SD wyglada bardzo ladnie. Jednak wolalbym 50. 50" HDReady - bedzie zauwazalna roznica pomiedzy 42" HDReady? Sredniej jakosci serial puszczony z pendrivea jakos specjalnej roznicy nie zauwazylem - oprocz pozytywnego wrazenia co do wielkosci - ale wiadomo jak to ogladanie w sklepie (nie staly tez kolo siebie). LCD wogole mnie nie interesuje :)

@Yotomeczek
Panasonic TX-P50X60 vs 50pn6500 FullHD wybralbys LG? Kusi to FullHD i lepsza wspolpraca z formatami napisow. Cena troche wieksza (na miejscu drozej a do Auchana daleko, Panasonica znajomy sciagnie mi na miejsce za 2099zl a LG za 2400zl przez neta TV raczej nie bede kupowal)

edit: chcialbym jeszcze zapytac o rozdzielczosc, starsze modele maja 1366x768 a obecne 1024x768, dlaczego?
 
Ostatnia edycja:
@Yotomeczek
Panasonic TX-P50X60 vs 50pn6500 FullHD wybralbys LG? Kusi to FullHD i lepsza wspolpraca z formatami napisow. Cena troche wieksza (na miejscu drozej a do Auchana daleko, Panasonica znajomy sciagnie mi na miejsce za 2099zl a LG za 2400zl przez neta TV raczej nie bede kupowal)

edit: chcialbym jeszcze zapytac o rozdzielczosc, starsze modele maja 1366x768 a obecne 1024x768, dlaczego?

Spytaj Kiki o cenę - dostaniesz sprawdzony TV z pewnego źródła (a i koszt wywysłki umiarkowany)
Nie ma się co bać kupowania przez internet ;) Miałem u siebie przez chwilę cyfrową naziemną (kupiłem dla ojca i sprawdziłem jak działa) i było bardzo OK (a tam są już 2 kanały HD ;)) Ja bym się nie bał dobrego SD na TV full HD - u mnie z 2,7m od oczu do ekranu SD wygląda OK - nie ma pixelozy czy cóś. Zawsze mogę sobie wyostrzyć kontury (mam tą opcję wyłączoną)
Kolejny argument za full hd to późniejsza odsprzedaż TV...
Tak wybrałbym LG full HD zamiast Panasa HD ready - kiedyś podepniesz lepszy sygnał i będzie różnica
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Mam dwa telewizory plazmowe o rozdzielczosci 850x480 i 1024x768 .Na pewno nie bede sprzedawal aby kupic inny telewizor.Mam mozliwosc porownania jakosci obrazu .Lepsza jakosc obrazu jest w plazmie o rozdzielczosci 850x480 i na pewno Yaro ma racje .
Przeskalowanie sygnalu sd do nizszej rozdzielczosci telewizora to lepsza jakosc obrazu.Zakup telewizora o rozdzielczosci 1024 x768 w tym przypadku jest uzasadniony.
Zdjecie z ukrytej kamery ktore wykonalem kiedys w sklepie :)
sygnal sd ,na zdjeciu telewizor plazmowy 1024x768 i lcd full-hd.Zdjecie slabej jakosci ale w rzeczywistosci bylo widac znacznie wieksza roznice na korzysc plazmy
w plazmie widac wiecej szczegolow,np licznik wagi ,itp
digitalus_nrxeaph.jpg
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
50" HDReady - bedzie zauwazalna roznica pomiedzy 42" HDReady?
imo możesz spokojnie brać 50" hdready - jeśli będziesz go oglądał z odległości jak deklarujesz ~3-3.5m, bo z bliższej odległości (1.5~2m) mógłbyś już zauważać siatkę pikseli. Najlepiej zwróć na to uwagę w sklepie - jeśli nie widzisz lub nie przeszkadza to no problem.
Oczywiście fullhd w lg 50pn6500 kusi i tu musisz zdecydować sam czy chcesz dołożyć te parę stówek, bo jakiejś wielkiej przewagi panasa 50x60 w jakości obrazu, czerni bym się nie spodziewał.

edit: widzę, że różnica w cenie jest praktycznie żadna, czyli nic tylko 50pn6500 brać.
 
Ostatnia edycja:

radko777

New member
-
bzyczenie w nocy mnie denerwuje, a plazma i slaba czern?
-

Bzyczenia u siebie nie słyszę, nawet stojąc blisko tv - może to wada danego odbiornika.
Natomiast co do czerni to ciężko mi się wypowiadać - jestem zwyczajnym użytkownikiem i dla mnie czerń w tym modelu jest w ładna (czarne wygląda jak czarne ;)) - nie widzę różnicy pomiędzy crt a plazmą.

Prawda jest taka że łatwo sie "nakręcić" i dać "zwariować" - pewnie że chciałbym mieć Panasonica 50st60 albo lepiej gt60..albo nie...niech to będzie vt60 , a najlepiej żeby to był zt60 etc... tyle że miałem taki a nie inny budżet.
Zresztą podobnie jest z wielkością - na początku miało być 42', w końcu stanęło na 50' a mam nadzieje że za rok, dwa trzy nie będę se pluł w brodę że to jednak nie jest 55'' albo i 60'':twisted:

Co do różnić w jakości programów sd na HDready i Full HD się nie wypowiadam, ja wyszedłem z założenia że kanałów Full HD będzie raczej przybywać, a nie ubywać. Ja mam ich jakieś 35 w swoim pakiecie z nc+, a że tv kupowałem nie na 1-2 lata, lecz raczej do czasu gdy albo on albo ja się zepsuję ;)
btw mam nadzieje że LG padnie pierwsze...:twisted:

Powodzenia przy wyborze :D
 

Furton

New member
Wybralem Panasonica TX-P50X60, jak dojdzie wrzuce jakies zdjecia i pierwsze wrazenia. Z tego co mi pisal Kiki za tydzien ma byc test na HDTV.COM.PL
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)
 

Furton

New member
Ogladalem/czytalem ten test. Jako wada wymieniali artefakty przy skalowaniu z bluray full hd 1080p - myslalem ze telewizor hdready nie odtwarza/nie skaluje z takiej rozdzielczosci ?
 

LukeSky

Member
Bez reklam
No niestety, ale skaluje. Matryca wyświetla obraz 720p i wszystko musi być przeskalowane zarówno z góry jak i z dołu. Ale moim zdaniem nie zauważysz tych artefaktów o jakich piszą.
 
Do góry