Plazma 42"

Ralph_S

New member
Właśnie dlatego wziąłem PZ82 że nie widać różnicy, a IFC i 24p Cinema nie jest dla mnie na tyle rewolucyjne żeby do nich dopłacać.
Fonia i tak leci przez ampli wiec i ta dodatkowa "jakość" nie jest mi potrzebna.
A tak nawiasem mówiąc, nigdy nie mówiłem że PZ82 to odpowiednik PZ/PY85.
 

XoR

New member
Możliwe że nie ma różnicy, w sklepie dla idiotów różnica była, może tylko ustawienia, sam nie wiem. Ja wolałbym PY85 gdybym się tak daleko z wydatkami na TV zapuszczał bo IFC mi się w nim podobało i do gier by się mogło przydać, takie jakby SLI w konsolach :mrgreen:

W tym panasie te upłynnianie działało najlepiej ze wszystkich upłynniaczy jakie widziałem, nie było widać chamsko że jest włączony upłynniacz, wręcz poprostu wydawało się że wszystkie TV oprócz niego mają jakiś limiter klatek :eek:k: W samsungu czy sharpie to na chama widać że idzie sztucznie płynnie, w samsungu jakieś artefakty na kratkach wyłaziły :eek:
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
Różnica między PY85 a PY80 jest taka ze ten pierwszy ma "Inteligentne tworzenie klatki" (IFC) i "Realizm kinowy 24p" a drugi nie ma ...
Podobno ze "Realizm kinowy 24p" właściwie dotyczy tylko Blue Ray, a IFC nie pracuje tak jak w PY800 (tam podobno faktycznie widać działanie IFC) ....
I ze obraz przy praktycznym oglądactwie np z dekodera cyfry (i SD i HD) nie różni sie ....

Czy mógłby ktos potwierdzic takie spostrzeżenia? (Powyższe odczucia dotyczące subiektywnego porównania obrazu na PY85 i PY80 przekazał mi pracownik salonu Panasonic - mało tego - powiedział ze przy róznicy 500zł na pewno by nie kupił PY85)
Moje oglądactwo to praktycznie Cyfra i polsat z dekoderów w SD i HD, oraz sporadycznie DVD ....
Czy przy tego rodzaju źródeł obrazu wykorzystam IFC i "Realizm kinowy 24p" ?

Prosze pomózcie jeszcze troche ...
 

yemek

New member
Witam .
Najlepiej będzie jak pójdzesz do sklepu i sprawdzisz na sobie co jest be a co cacy. Ja posiadam 42pz800b i dla mnie po kilkudziesięciu próbach z włączonym
i wyłączonym IFC jestem szczęśliwy że jest:D .Fakt że ta funkcja nie lubi
słabego sygnału, co do dvd i telewizji hd to obraz według mnie staje się
dwa razy lepszy. Blu-ray to mistrzostwo, wcześniej używałem LCD Loewe i
przyznam że pod tym względem mój nowy nabytek miażdży moje dwuletnie Loewe:D .Jednak to jest tylko moja opinia.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli oglądasz od święta i wiadomości to odpuść sobie.
Jeśli lubisz otaczać się czystością sygnału ,głębią kolorów, płynnością i masz sobie zaprezentować wyższą formę bezkompromisowości - to sięgaj po
42 PY 85
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23570 - czytaj


A jak wygląda obraz bezpośredni Sd ?
Wygląda równie dobrze :grin:
d1446063d743ff20med.jpg


Co wynika z tych zdjęć - ano tyle że mając kasę do 6000 zł i oczekując wyjatkowej jakosci w Sd i Hd śmiało możemy siegać do plazmy panasonica 42 PY 85.
Wpisała się ona z pewnością do historii jakości słabych sygnałow SD w naszym kraju.
6ba42e368cf3012amed.jpg
 
Do góry