Plazma 42"

Foxxx24

New member
makhan

Otóż dlatego nie sprzedają w Polsce modeli PZ ze względu na inny system kodowania na zachodzie cyfrowej tv naziemnej niż u nas ma byc, a poza tym za mało jest dostępna bo puki co w fazie testów:)

A owszem masz rację,że prędzej czy pózniej cyfrowa tv naziemna wejdzie,ale będzie u nas inny system kodowania.

Problemów z korzystaniem z modeli PZ nie będzie w Polsce,ale za to z gwarancją będzie tak,że jeżeli Ci się coś zepsuje czego nie ma w modelach europejskich bedą sprowadzac na Twój koszt z tego co wiem.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

makhan

New member
aha, czyli z PZ nie będę miał żadnego pożytku i lepiej kupić PY, przynajmniej można go kupić w zwykłym "nieinternetowym" sklepie, pooglądać i obmacać przed zakupem ;)

dzięki wszystkim za wyjaśnienie, nie siedzę w tym temacie i nie bardzo się orientuję :p

w sumie telewizję i tak odbieram z n i pewnie tak pozostanie ;)

jeszcze jedno pytanie:
jaka jest różnica między telewizorami TH-42PY80, TH-42PY80P i TH-42PY80E???
 

boxster

Member
Czy któryś z TV Panasonica obsługuje mpeg-4?
Może oznaczenie ma coś wspólnego z kolorystyką ramki/podstawki (?).
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
makhan napisał:
jeszcze jedno pytanie:
jaka jest różnica między telewizorami TH-42PY80, TH-42PY80P i TH-42PY80E???


Nie ma żadnej różnicy to tylko oznacznia:)

Końcowe litery w nazwie to tylko kraj lub kontynent przeznaczenia z tego co się orientuje.
 
Ostatnia edycja:

makhan

New member
ok, to jeszcze jedno :p
skończyła się wojna PZ vs PY, to teraz 80 vs 85 ;)

PY80 vs PY85
różnica w cenie wg skapiec.pl to ~500zł
różnica parametrow wg panasonic.pl to brak "Inteligentnego tworzenia klatki", "Realizmu kinowego 24p", oraz "Dźwięku BBE ViVA HD3D" w tym pierwszym
Czy te różnice uzasadniają wydatek rzędu 500zł? (tzn, czy bez tych opcji, oglądając telewizor PY80 będę odczuwał jakikolwiek dyskomfort?)
 

Ralph_S

New member
Foxxx24 napisał:
makhan

Otóż dlatego nie sprzedają w Polsce modeli PZ ze względu na inny system kodowania na zachodzie cyfrowej tv naziemnej niż u nas ma byc, a poza tym za mało jest dostępna bo puki co w fazie testów:)

A owszem masz rację,że prędzej czy pózniej cyfrowa tv naziemna wejdzie,ale będzie u nas inny system kodowania.

Problemów z korzystaniem z modeli PZ nie będzie w Polsce,ale za to z gwarancją będzie tak,że jeżeli Ci się coś zepsuje czego nie ma w modelach europejskich bedą sprowadzac na Twój koszt z tego co wiem.

Pozdrawiam

Tak się składa że posiadam model PZ i jest on jak najbardziej europejski, a poza tym serwis w Polsce w pełni honoruje gwarancje na model PZ.
Kupując mojego panasonic-a wybrałem opcje z 5 letnią gwarancją i pierwsze co zrobiłem po zakupie to zadzwoniłem do polskiego serwisu z pytaniem czy będzie uznawana w Polsce, odpowiedz była twierdząca.
 

davidb

New member
Witam... mam podobny dylemat. Dodam że model PZ8 jest dostępny w sklepie Avans w moim mieście (podobnie jak inne modele) pan w sklepie nawet zjechał dość mocno z ceny. pozdrawiam...
 

Foxxx24

New member
Ralph_S napisał:
Tak się składa że posiadam model PZ i jest on jak najbardziej europejski, a poza tym serwis w Polsce w pełni honoruje gwarancje na model PZ.
Kupując mojego panasonic-a wybrałem opcje z 5 letnią gwarancją i pierwsze co zrobiłem po zakupie to zadzwoniłem do polskiego serwisu z pytaniem czy będzie uznawana w Polsce, odpowiedz była twierdząca.
Ja nie mówiłem,że nie honorują gwarancji na PZ/PX bo owszem mówią,że honorują i tak jest tylko w przypadku gdy zepsuje Ci się coś co nie występuje w modelach na nasz rynek koszt sprowadzenia ewentualnego elementu może pójśc na nabywcę.
Poza tym jednym punktem wszystko się zgadza jak najbardziej:)



makhan napisał:
ok, to jeszcze jedno :p
skończyła się wojna PZ vs PY, to teraz 80 vs 85 ;)

PY80 vs PY85
różnica w cenie wg skapiec.pl to ~500zł
różnica parametrow wg panasonic.pl to brak "Inteligentnego tworzenia klatki", "Realizmu kinowego 24p", oraz "Dźwięku BBE ViVA HD3D" w tym pierwszym
Czy te różnice uzasadniają wydatek rzędu 500zł? (tzn, czy bez tych opcji, oglądając telewizor PY80 będę odczuwał jakikolwiek dyskomfort?)


W przypadku jeżeli nie będziesz w dużej mierze korzystał z uroków Blue Ray i kanałów HD tych różnic nie dostrzeżesz specjalnie gdyż te dodatki które posiada 85tka są przeznaczone pod materiały wysokiej rozdzielczości:)

U mnie w Krakowie w RTV Euro AGD stoi 50PY80 i jeśli o mnie chodzi wygląda oraz odbiera imponująco tylko,że cena 7599zł zdecydowanie za wysoka zwłaszcza,że można kupic za ok 6000zł:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Jako, że właśnie zamówiłem PY80 za ~3300zł (electro.pl) to lekko się dzisiaj zdziwiłem widząc ten sam TV w pobliskim Domarze (Bydgoszcz) w cenie 5600zł (!). Pytam co to za cena i kto ją tak pięknie wytrzepał z kapelusza? ;)

P.S.1
Byłem już bliski zakupu Sony KDL-40W4000... ale jednak Panas wygrał. Mam nadzieję, że nie będę żałował.

P.S.2
Dzięki Ci Boże, za internet i tanie sklepy w nim zawarte. Amen.
 
Ostatnia edycja:

Ralph_S

New member
Czyli reasumując, jako że moduł DVB-T MPEG2 nie będzie działał (prawdopodobnie) w Polsce a zatem nie będziemy go używać, wiec raczej nam się nie zepsuje i problem sam się rozwiązuje.

(Się rymnęło) :D:D:D
 

emer

Member
Bez reklam
Jestem chyba zdecydowany na Panasonic TH-42PY85 ...

W tej chwili kosztuje ok 3500-4000zł.

1.Jaki ewentualny TV plazma czy LCD moze byc alternatywą w tej mniej wiecej cenie?
2.Za jaki ewentualnie model TV warto dopłacić, czy z drugiej strony nie warto ...


Dominującym wskaźnikiem wyboru to oczywiscie jakość obrazu.
Odległość - 2-3m
Źródło sygnału - Cyfraplus (z HD) i Polsat cyfrowy (z HD)

dzięki za pomoc ... ;)
 

Foxxx24

New member
emer


Za te cenę nie znajdziesz nic lepszego od Panasa PY85 i osobiście nie widzę lepszej alternatywy za,którą różnica w cenie byłaby warta dopłacenia:)



boxster napisał:
Jako, że właśnie zamówiłem PY80 za ~3300zł (electro.pl) to lekko się dzisiaj zdziwiłem widząc ten sam TV w pobliskim Domarze (Bydgoszcz) w cenie 5600zł (!). Pytam co to za cena i kto ją tak pięknie wytrzepał z kapelusza? ;)

P.S.1
Byłem już bliski zakupu Sony KDL-40W4000... ale jednak Panas wygrał. Mam nadzieję, że nie będę żałował.

P.S.2
Dzięki Ci Boże, za internet i tanie sklepy w nim zawarte. Amen.

To jeszcze nie widziałeś ceny 50PY80 w Rtv Euro AGD gdy go wystawili ok 2 tygodnie temu u mnie:)Najpierw była 8999,a ostatnio spuścili na 7599,a przecież można go kupic za sporo mniej!!!:mrgreen:




Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
A tańszy ( ok 400zł ) TH-42PY80 ma widocznie gorszy obraz?
Albo inaczej - w jakich sytuacjach TH-42PY80 jest gorszy niz TH-42PY85 ?
 

Foxxx24

New member
Między PY80 a PY85 praktycznie nie ma różnicy w obrazie!:)

Ewentualnie w przypadku materiałów Blue Ray mogą byc niuanse,ale drobne!
85tka ma też trochę lepszy system dzwięku,lecz jest to raczej trudne do zauważenia:)


Pozdrawiam
 

XoR

New member
@Foxxx24
Jak nie ma jak jest? :hmm:
Sam na własne oczy widziałem obok siebie PY80 i PY85 i ten drugi miał dużo lepsze kolory i dodatkowo świetny system upłynniania ruchu (dobry do np. gier). Różnicy to ja nie widziałem na korzyść PY80 w porównaniu do PV80 i tylko roździelczością się różniły, a PY80 i PY85 wyraźnie widać było że się różnią jakością kolorów !
 

Ralph_S

New member
Dziwne, te same matryce, wszystkie funkcje te same oprócz "24p Cinema" i "Intelligent Frame Creation" a Ty widzisz różnice w kolorach ...:hmm: ;)

Jeśli chodzi o dźwięk to PY85 ma dodatkowo: "BBE ViVA HD3D Sound" oraz "Dolby Digital"

Tutaj link do info o systemie "BBE VIVA HD3D"
 
Ostatnia edycja:

babunia

New member
Jako, ze nie hcce smiecic zakladajac nowy temat o tej samej nazwie zapytam uprzejmie tutaj o doradztwo.
Plazme '42 chcialem kupic juz jakies 9 miesiecy temu gdy na topie byl PY700 lub costam z podobnymi literkami, ale jeszcze jade na lcd samsunga 32 i czas to zmienic. na samym tylko allegro zauwazylem bardzo wiela roznych literek i powstal mętlik. pytanie moje jest wiec takie: jaki obecnie jest "najlepszy" model panasonica FULL HD 42 cale [G11, bo zauwazylem ze niektore sa G10 choc nie wiem co za roznica...]. destination:

- PS3 [granie, BLU-RAY i DVD]
- X360 [GRANIE, HD-DVD]

- telewizji nie ogladam wogole, czasem mama przyjdzie na "Złotopolskich"...

na dzwieku z TV mi nie zalezy, gdyz konsole mam podpiete kablami HDMI do Zenona 1909 i z ampli HDMI do TV.

Cena w zasadzie nie gra roli, ale jezeli nowy model kosztujacy 5500zł niewiele rozni sie od np PY700 1000zł tanszego to dla mnie nie przeszkadza miec starszy model.
 

XoR

New member
Ralph_S napisał:
Dziwne, te same matryce, wszystkie funkcje te same oprócz "24p Cinema" i "Intelligent Frame Creation" a Ty widzisz różnice w kolorach ...:hmm: ;)

To jest tylko teoria, praktycznie obraz na PY85 wydawał mi się ładniejszy niż na wszelkich PV8/PV80/PY8/PY80 które kolory miały do siebie dość podobne. Zresztą nie tylko ja uważam że na PY85 obraz jest ładniejszy niż na PY80. Masz model wywodzący się z PY80 a nie PY85 więc pewnie różnicy nie widzisz i nie zobaczysz :mrgreen: Ja mam PV80 więc na tyle daleko że nie przeszkadza mi widzieć to że PY85 jest wyraźnie lepszy :eek:k::twisted:
 
Do góry