Playstation 4.5 Prawda czy Fake?

Seizo

Active member
Bez reklam
Ja bym tutaj nie popadał w paranoje, bo nie wiadomo jak to wszystko się potoczy. Sony milczy w tej kwestii i ani nie potwierdziło plotek, ani też ich nie zdementowało. Phil Spencer już niejednokrotnie wypowiadał się że żadnej nowej wersji XO nie będzie, więc czekamy na oficjalne stanowisko Sony w tej sprawie, a to zapewne zostanie ogłoszone w czerwcu, podczas targów E3. Nawet jeżeli PS4K czy 4.5 powstaje, to nie ma co liczyć na wodotryski i wszystkie produkcje w 4K. W 4K to może powstanie ale gra w stylu Tetrisa pod VR i inne nie wymagające dużej mocy obliczeniowej, ewentualnie remastery z PSX. 2 karty GTX 980Ti w SLI z i7 i 16 GB RAMU kwiczą przy wyświetlaniu Wiedźmina 3 w 4K i zachowaniu płynności animacji, więc nie oczekuj cudów po konsolce której cena nie będzie wyższa niż 2k. Na porządne gry w 4K na konsoli trzeba będzie jeszcze poczekać, co najmniej do premiery PS5.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Seizo,"Wiedźmin 3" w 4K,może lekko przycinać na 2x GTX 980Ti..,jednak w 60 kl/s i w ustawieniach Ultra.
Nawet jak wyjdzie Playstation z obsługą gier 4K,to prawdopodobnie tak jak na zwykłym PS4,detale będą pomiędzy low a medium w porównaniu do PC...
Pomijając już kl/s...

Ciewawy jestem tego nowego Nintendo NX...i co na to (i czy w ogóle) odpowie Playstation...:)
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Tak, w tym miejscu pisałem o maksymalnych ustawieniach. Z jedną GTX980Ti na pokładzie, i7-5960X, Wiesiek pójdzie na średnich w 35 klatkach.
Nie mniej jednak koszt samego 980Ti to wydatek rzędu 3 tysięcy a wartość karty w PS4 to +-500 zł, więc ja osobiście nie wróżę temu 4K dobrze :)

Ciekawy jestem tego nowego Nintendo NX...i co na to (i czy w ogóle) odpowie Playstation
Jak już pisałem powyżej, wszystko okaże się na E3
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Chyba trochę przesadzasz :)
Np. w testach poniżej,GTX 980 Ti obsługuje nowego Wieśka w 4K,w około 30kl/s,ale na ustawieniach Ultra,a nie Medium...
W dodatku nie na procesorze za 4-5 koła,tylko za 1500 zł.

pclab.pl/art66625-9.html
 

PawlakAutoma

New member
Z tego co wiem, to PS4.5 ma obsługiwać 4K, i z tego powodu ma mieć silniejsze podzespoły. Problem zacznie się wtedy, gdy twórcy gier zaczną wykorzystywać silniejsze podzespoły PS4.5 nie po to, aby wyświetlać płynnie 4K, ale po to, aby robić lepsze gry na FHD. W tym drugim przypadku posiadacze PS4 mogą czuć się nie do końca dobrze.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Chyba trochę przesadzasz :)
Np. w testach poniżej,GTX 980 Ti obsługuje nowego Wieśka w 4K,w około 30kl/s,ale na ustawieniach Ultra,a nie Medium...
W dodatku nie na procesorze za 4-5 koła,tylko za 1500 zł.

pclab.pl/art66625-9.html
Ja tylko czytałem już jakiś czas temu :) GeForce GTX 980 Ti - test. "Wiedźmin 3" w rozdzielczości 4K śmiga, ale wolniej - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności
Jak jest faktycznie - nie wiem. Posiadam kartę jakościowo gorszą od GTX 980Ti, więc nie miałem okazji przetestować tego osobiście. Nie mniej jednak jeżeli PS4.5 nawet i powstaje, to na pewno nie otrzyma karty graficznej jakościowo zbliżonej do 980Ti.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Najnowsze przecieki.

PlayStation 4
CPU 8 Jaguar Cores 1.6 GHz
GPU AMD GCN, 18 CUs 800 MHz U
RAM 8 GB GDDR5, 176 GB/s

PlayStation 4K "Neo"
CPU 8 Jaguar Cores 2.1 GHz
GPU lepszony AMD GCN, 36 CUs at 911 MHz
RAM 8 GB GDDR5, 218 GB/s

Nowe gry, zaczynając od października bieżącego roku, mają oferować dwa tryby: podstawowy i ulepszony na potrzeby nowej wersji PlayStation 4. Sony ma jednak zabraniać twórcom tworzenia gier wyłącznie na nowszą edycję konsoli. Dzięki temu społeczność ma pozostać połączona. Większa moc ma oczywiście zapewnić płynniejszą pracę gier, a także lepszą jakość oprawy. Konsola w wersji Neo ma radzić sobie z obsługą rozdzielczości 4K w grach. Sony ma jednak zostawić twórcom wolność jeśli chodzi o wybór rozdzielczości.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Niczego w tym temacie się nie doszukałem, więc zakładam że trzeba czekać do czerwca. Nie mniej jednak prezentuje się bardzo dobrze. 2 razy mocniejszy GPU i ponad 30% więcej wydajności CPU to już coś. Na 4K za bardzo tutaj nie liczę, ale może w końcu będzie możliwość grania w 60 klatkach, poza oczywiście tymi ogromnymi sanboxami.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
To nie jest zła informacja. Ja juz zdążyłem się z tym oswoić i czekam co się z tego wykluje. Dziś technologia idzie bardzo szybko do przodu, nie to co 20 lat temu więc konsolka na 6-7 lat przestaje być wystarczająca i musimy zacząć się do tego przyzwyczajać. Gry mają byc kompatybilne na obydwu konsolach. Czytalem też że przy tej modyfikacji o 4K będzie można zapomnieć, a robione jest to celem uzyskania większej płynności w grach przy zachowaniu 1080p.
 

piotreksz

New member
Prawda, ale tak jak pisze poprzednik studia będą miały obowiązek tworzenia gier które będą działały na obydwu konsolach ;)

Raczej – będą miały obowiązek tworzenia gier na PS4, a fakultatywnie będą mogły stworzyć lepsze assety i efekty, które działać będą na NEO. Ploty mówią, że Sony jest tu bezlitosne – wszystkie gry mają normalnie działać na PS4 i posiadać wszystkie funkcjonalności. Jedyne co może robić lepiej NEO to lepsza rozdzielczość, framerate i efekty graficzne, plus ew. te same funkcje, ale "bardziej" (czyt. na PS4 lokalny coop z podzielonym ekranem na dwie osoby, na NEO coop na cztery osoby). Nie ma jednak mowy o tym, by gra na NEO posiadała np. kooperację lokalną, a ta sama gra na PS4 w ogóle jej nie miała.

Developerzy, oczywiście, jęczą bo dla nich to więcej roboty. No ale bądźmy szczerzy – nie aż tak dużo. Większość jakoś radzi sobie z pisaniem pod zylion konfiguracji pecetowych, a tu będą raptem dwie.
 

debeef

New member
Bez reklam
Nie chce mi się wierzyć, że będą tak małe różnice, bo to nie zachęci klienta, do tego jeśli 4,5 będzie potrzebne do normalnego działania okularów to już w ogóle będzie tragedia...pytanie jest o ile będzie droższa ta nowa wersja.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Różnice będą moim zdaniem duże i widoczne patrząc na specyfikację. Wstępna jaka wypłynęła jakiś czas temu podawała że GPU będzie miało moc 4,2 Tf. Teraz, po zaprezentowaniu Scorpio już jest mowa o 5,5 Tf i szybszym CPU. Zobaczymy. 1999-2299 na premierę jak nic za gołą konsolkę.
 
Do góry