PLAYSTATION 3 jako Blu-ray Player,lepszy lub rownie dobry jak Blu-ray Stacjonarny?

bemx2k

New member
Dzis odtrzymalem konsole PS3 Slim 250 , od razu podlaczylem ja do sieci po chwili zatwierdzilem
autoupdate do wersji bodajrze 3.15 ,
potem mediaserver z poziomu Windows 7 .
Pierwsze wrazenia po ogladnieciu paru filmow HD poprzez streaming z PC , filmy te o najlepszej jakosci
w wiekszosci sa jakby lekko rozmyte w porownaniu do softwareowego playera MediaPlayer HomeCinema .

Czyzby PS3 lekko rozmywalo ?? wszedzie czytalem ze potrafi wyciskac ostatnie soki z filmow HD a tu lipa :/

Jutro powinienem dostac paczke PlanetEart + BBC Life
w wersji BlueRay mam nadzieje ze bedzie ostro i wyraznie.
 

KALAN

New member
Ja to mam zdanie konsola jest do gier a do ogladania filmow odtwarzacz. A co jest do wszystkiego jest do... dupy, że tak powiem
 

bemx2k

New member
KALAN


Tos dowalil do pieca jak chlop w zimie.

PS3 to wlasnie najlepszy przyklad wielofunkcyjnego urzadzenia , masz kolekcje zdjec i filmow ,divx ,mkv
czy mts z kamkordera , trzymasz wszystko na dysku
podpinasz siec na PC odpalasz PS3 Media server ( nawet nie probujcie windowsowego Mecia Center ! )
i chulaj dusza ogladasz wszystko bez problemow .

Dodac nalezy ze miejsca tez zajmuje mniej niz przecietny odtwarzacz BD ;)

Moze jeszcze nie wiesz ale PS3 jako odtwarzacz BD
wygrywa z wszystkimi playerami sredniej polki cenowej .



b.t.w
odnosnie mojego poprzedniego posta o rozmywaniu
video , okazalo sie ze moj MediaPlayer Home Cinema lekko podrasowywal wyswietlane na TV video HD .
Wczoraj bylem u kumpla by porownac serie BBC Life 1080p na odtwarzaczu LG BD370 i obaj po okolo godzinie ogladania nie zauwazylismy roznic w obrazie .
Przy czym czas potrzebny do startu plyty i poruszanie sie pomiedzu chapterami na PS3 byl nieco krotszy.
 
Ostatnia edycja:

KALAN

New member
trzymasz wszystko na dysku
podpinasz siec na PC odpalasz PS3 Media server ( nawet nie probujcie windowsowego Mecia Center ! )
i chulaj dusza ogladasz wszystko bez problemow .


Oki, ale wtedy włączasz kompa, telewizor i ps3. To lepiej podpiąć HDMI z pc odrazu pod pc i masz to samo albo i wiecej.
A jak ogladasz z odtwarzacza to kompa mozesz wylaczyc :)
 

Buti

New member
Czy PS3 Slim 250 ma głośny wentylator? N uwagę zwraca fakt, że dużo niebieskich odtwarzaczy w ogóle go nie ma i to chyba ich duża przewaga jeśli chodzi o porównanie pod kątem używania wyłącznie do filmów.
 

bemx2k

New member
Czy PS3 Slim 250 ma głośny wentylator? N uwagę zwraca fakt, że dużo niebieskich odtwarzaczy w ogóle go nie ma i to chyba ich duża przewaga jeśli chodzi o porównanie pod kątem używania wyłącznie do filmów.


W nocy podczas blogiej ciszy jest slyszalny z odleglosci
okolo 0,5 metra ( duze miasto ) slyszalem o takich co mieszkaja w lesie lub w cichej wiosce i majac dobry sluch slysza ten wentylator z odloglosci wiekszych niz 1metr :)

Tyle ze konsola nie sluzy do odsluchu ledwo slyszalnego chlodzenia , tylko do grania i ogladania filmow a te zazwyczaj normalni ludzie ogladaja z dzwiekiem :)

wiec bez Jaj panowie i panie.

W pierwszym poscie macie streszczenie rankingu odtwarzaczy BD i PS3 jako odtwarzacza .
 

Buti

New member
Poprzednio mialem xboxa360 i to był odkurzacz, dlatego pytam. A pytanie nie jest bez sensu, bo przecież mozesz oglądać film lub grać w nocy mając na uszach sluchawki a głośny wentylator może przeszkadzać komuś innemu w pomieszczeniu.
 

Ares78

New member
Poprzednio mialem xboxa360 i to był odkurzacz, dlatego pytam. A pytanie nie jest bez sensu, bo przecież mozesz oglądać film lub grać w nocy mając na uszach sluchawki a głośny wentylator może przeszkadzać komuś innemu w pomieszczeniu.

Nie jest, źle sam mam jeszcze wersje FAT i nie jest jakoś szczególnie głośna nie wyobrażam sobie, żeby delikatny szum przy wyłączonym dźwięku mógł przeszkadzać pozostałym domownikom powiedzmy w sąsiednim pomieszczeniu... A warto wspomnieć, że odchudzona wersja slim jest po prostu cichsza...
 

Leszczu

New member
Mam od poczatku PS3 i glownie kupilem go z mysla o BR i nie zawiodlem sie
obraz jest bardzo dobry po HDMI dzwiek mam ustawiony po optyku
Nie widze roznicy w BR za 3tys zl po drugie mam mozliwosc ogladania netu na duzym ekranie
mam super konsole do gier.
A to wszystko za smieszne pare zl.
wiec po co przeplacac tysiace jak nie widac roznicy??
Ktos tu pisal ze mu wentylator glosno chodzi:) ludzie to maja problemy;)
Ja nie slysze zony jak ogladam film.Koncert czy gram a co dopiero jakis wentylator ,powiem jedno w moim laptopie glosniej chodzi wentylator niz w Ps3
 

z3

New member
Bez reklam
To że Kolega nie widzi różnicy nie znaczy, że jej nie ma. Ocenę obrazu można przedstawić jako poprawną. Wiatrak chodzi BARDZO głośno. Jeśli ktoś nie jest maniakiem jakości i chciałby się przy okazji pobawić, to jest to rozsądny wybór.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
W wersji Slim wiatraka praktycznie nie słychać.
Jeśli chodzi o dźwięk i jakość obrazu, to potwierdzam ze jest ok... ale różnice jednak widać w porównaniu do lepszych odtwarzaczy BD...
do codziennego użytku konsolka jednak jest super!
 
Do góry