PLAYSTATION 3 jako Blu-ray Player,lepszy lub rownie dobry jak Blu-ray Stacjonarny?

kwiekjan

New member
PS3 - pilot - czy są jakieś łatwe opcje?

Witam, to mój pierwszy post - poszukałem trochę więc mam nadzieję, że nie pytam o coś po raz 156-ty.

Myślę o zakupie PS3 zamiast stacjonarnego Blu-Ray i jednym z problemów jest brak pilota IR do sterowania filmami. Nawet nie wiem czy ten pilot Bluetooth jest standardem czy trzeba go dokupić ale tak czy siak nie będę mógł sterować PS3 za pomocą mojego pilota uniwersalnego Logitecha a bardzo się cieszę, że pozbyłem się tego wszystkiego ze stołu.

Wyczytałem gdzieś na forach że jest opcja aby dokupić sobie jakieś przejściówki IR na Bluetooth czy też po prostu końcówkę IR do PS3 ale potem trzeba jeszcze zdobyć pilota do PS2 (nie 3 tylko 2 tak tak) abym mógł sterować PS3.

Czy nie ma prostszego rozwiązania albo czy Sony nie ma tego w planach? To dosyć kiepski pomysł mają takie parametry obrazu dla BD blokować dla wielu kinomaniaków możłiwość sterowania całym systemem jednym pilotem uniwersalnym.

Pozdrawiam
Janusz
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cześć!
Mam ten sam problem. Pilota do PS3 nie ma w standardzie. Dokupiłem osobno. Jest bardzo dobry, ale mam już 4 na szafce i to jest problem :D Też chciałem kupić jakiegoś uniwersala Logitecha, ale nie doszukałem, się by ktoryś obsługiwał też Bluetooth.
Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A przy okazji, może ktoś ma lekarstwo na takie buty?:

1) Od tygodnia mam PS3, głównie z myślą o niebieskim laserze. Pożyczyłem film na Blue ray (U Pan Boga w ogródku) i …porażka. Wiem, że to nie jest jakaś super-hiper produkcja, ale oświetlenie filmu jest koszmarne, za ciemno, i jakości HD nie widzę choć była wypuszczona 1080i z PS3 przez HDMI. Lcdek też taką podaje z PS3. Mam Bravię HD Ready, wszelkie „polepszenia” obrazu ustawiłem na minimum, grzebałem w ustawieniach koloru w TV i jak dla mnie to gorzej niż DVD (oświetlenie to chyba jednak wina kiepskiej produkcji, ponieważ inne filmy są kolorystycznie poprawne). Może ustawić natywną rozdzielczość telewizora, czyli bliżej HD Ready 720p?

2) Inna sprawa, gdy podłączam laptopa do TV przez D-sub to wszystkie trailery bajka dla oka. Gdy je uruchomiłem z PS3 to robi się pikseloza, i kwadraty (chyba tzw. makrobloki), w dodatku nie czyta plikow.WMV (widzi je jako VC1) lub czyta, ale bez dźwięku. Soft 2.10 ponoć czyta VC1. Niekiedy wyskakuje komunikat „włącz udostępnianie WMA w ustawieniach dźwieku”, więc włączam, ale PS3 chce wtedy łączyć się z netem, którego nie mam podłączonego). Upscaler w PS3 ustawiony jest na „normalny”. Może go wyłączyć całkowicie? Filmy DVD, zdjęcia, lub filmy z kamery są super, ale trailery HD poprzez PS3 raczej nie do przyjęcia (jak kiepski film z sieci).

Może doświadczeni forumowicze mają jakiś pomysł na rozwiązanie tych problemów?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam i życzę Weołego Alleluja
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No jakoś mi się wymknelo, poprostu nie wiedzialem, ktory watek będzie do tego lepszy, prośba do moderatora o skasowanie.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To może jest rozwiązanie? Wiesz może jaka jest orientacyjna cena takiego pilota? Inna sprawa, że przesledziłem wszystkie 17 pilotow na stronie Philipsa i w żadnym nie zanlazlem obsługi Bluetooth. Jaki konkretnie masz na myśli?
 
Ostatnia edycja:

Hoody1333

New member
czy ps3 ma opcje odpalania filmów hdmi standardem High-Definition 1080p/24 Hz ?

bo tak sam sie zastanawiam sharp blueray za 700 zł czy dołożyc 400 +100 na pilota i kupic ps3 - ale sens widze średni grać nie będe a streamować z dysku nie musze bo puszcze sobie po kablu dvi >> hdmi. Cały czas szukam pretekstu żeby kupić ps3 ale braki w tym sprzecie i jego okrojone zastosownia nawet nie będzie jak xbox odpalarką dvixów ze 160gb dyskiem sprzed 4lat....

Do tego nie wiem czy można gierke wrzucić na dysk i zagrać, ktoś coś wie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

XoR

New member
Mam PS3 + oryginalny pilot w domu i jeden film : "KungFu Hustle" 1080p/24hz śmiga aż miło (sharp 37x20e) i jakość obrazu świetna. Dźwięk 5.1 przez kabel optyczny. DivXy też śmigają ładnie. Z MKV gorzej, choć w sumie dawno nie sprawdzałem, może już chodzą :p Filmy DVD też na nim się ogląda bo wyglądają świetnie (czasem można pomylić z HD ;))

W swojej cenie jest najlepszy, szczególnie że jest najlepszą konsolą do gier i nawet jeśli trzeba dokupić pilot to jakość/cena bije każdy inny niebieski player :krol:

ps. Mam też X360 z HDMI + HD-DVD player i PC który ciągnie wszystkie MKV nawet 1080p więc jestem pokryty w 100% :cool: :krol:

ps2. Blu-Ray jest od SONY właściwie i w najnowszej wersji tej technologii do filmów będą dodawane bonusy właśnie dla posiadaczy PS3 :mrgreen: Taki bonus i sposób promocji PS3. Poza tym w PS3 wszystko robi CELL programowo i cały czas w kolejnych wersjach oprogramowania się jakość jeszcze poprawia i dochodzą nowe możliwości :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

bemx2k

New member
Nosze sie z zamiarem zakupu PS3 Slim 250GB
glownie w celu odtwarzania filmow no i moze dla Bad Company II ;) moje pytanie :

Czy PS3 po podlaczeniu poprzez LAN z moim PC potrafi
odtwarzac pojedyncze pliki .mts .TS .mkv ??

Jesli tak to czy potrafi to samo z zewnetrznego dysku i czy mozna takowy podlaczyc do PS3 bezposrednio ??

Ostatnie pytanie to czy mozna zrzucic film BlueRay na ow zewnetrzny dysk ewentualnie poprzez LAN do PC ?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Samo z siebie nie potrafi ale dzieki takiemu programowi jak PS3 Media Server mozesz streamować z PC do PS3 tego typu pliki i je odtworzy.

Dysk zew, mozna podlaczyc jednak filmu Blu-Ray Ci z niego nie odpali jedynie pliki muzyczne mp3, wav, i jakies tam mpegi, zdjecia.

Nie da sie zripować Blu-Ray'a poprzez Ps3 do PC.

Mozna odczytać pojedyncze pliki m2ts z struktury plyty Blu-Ray np. znajdującego sie filmu Blu-Ray na PC np. w postaci iso udostępnionego poprzez PS3 Media Server.

a czy jest szansa, ze PS3 w przyszłości przez jakies uaktualnienia softu będzie dobrze radziła sobie z divixami?
A na co Ci taki stary zacofany juz kodek :) teraz rządzi mkv.
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Dysk zew, mozna podlaczyc jednak filmu Blu-Ray Ci z niego nie odpali jedynie pliki muzyczne mp3, wav, i jakies tam mpegi, zdjecia.
To ciekawa sprawa- chyba trafiłem na wyjątkowy egzemplarz bo u mnie z dysku zewnętrznego odtwarza zarówno m2ts jak i całe struktury avchd:) warunek to plik poniżej 4gb, ot cała filozofia.
 

MMrozo

New member
Pliki wideo takie jak m2ts, dvix, xvid, mpeg PS3 czyta bez najmniejszego problemu czy to z dysku zewnętrznego, swojego, sieciowego i z pena. Ograniczeniem jest tylko wejście usb, do którego należy podłączać pamięci masowe ze strukturą plików FAT32.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
To ciekawa sprawa- chyba trafiłem na wyjątkowy egzemplarz bo u mnie z dysku zewnętrznego odtwarza zarówno m2ts jak i całe struktury avchd:) warunek to plik poniżej 4gb, ot cała filozofia.

wcale temu nie zaprzeczam. tylko co innego odtworzenie pojedynczego pliku m2ts a co innego całego filmu Blu-Ray z jego strukturą menusami itd tak jak idzie z plyty.
 

bemx2k

New member
No z tym FAT32 to przegieli lekko paleczke
w erze filmow HD jest to straszne ograniczenie .

Czy ktos z was probowal streamowac z PC pliki video 1080p o wysokim bitrate tak powyzej 15Mbitow .mts .ts ??
czy aby PS3 odtworzy to plynnie
 

PeterMac

New member
Bez reklam
odtworzy bez problemu, ja stremowałem nawet takie z bitratem 40Mbitów np. demówki Samsunga w FullHD -"Beauty of Nature" i idzie jak po masle na PS3.
 

Kaszan

New member
wcale temu nie zaprzeczam. tylko co innego odtworzenie pojedynczego pliku m2ts a co innego całego filmu Blu-Ray z jego strukturą menusami itd tak jak idzie z plyty.
Jak mówiłem odtwarzałem całe struktury avchd, łącznie z menu z dysku zewnętrznego - warunek to pliki poniżej 4gb (film może mieć nawet 30gb)
Natomiast z tym streamowaniem u mnie już tak dobrze nie jest. Divx bez problemu, 1080p z dźwiękiem ac3, pojedyncze przycinki, natomiast 1080p z dźwiękiem dts już jest klatkowanie totalne. Jaka może być tego przyczyna? Router, komp, konsola stoją może ze 3m od siebie.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
przyczyna prosta = WiFi :)

o streamingu bezprz. mozna zapomniec przy materiale FullHD, podłącz Ps3 z routerem kablem to zobaczysz co to jest jednak kabel :)
 

vasyndrom

New member
No z tym FAT32 to przegieli lekko paleczke
w erze filmow HD jest to straszne ograniczenie .
sama konsola nie ma ograniczen co do wielkosci plikow, co innego urzadzenia przenosne ktore sa do niej podlaczane. ale oprocz streamowania jest jeszcze opcja skopiowania materialu poprzez media server na konsole i po klopocie (o ile ps3 odtwarza dany kontener i kodek)
 

Kaszan

New member
przyczyna prosta = WiFi :)

o streamingu bezprz. mozna zapomniec przy materiale FullHD, podłącz Ps3 z routerem kablem to zobaczysz co to jest jednak kabel :)
O widzisz, no i się wyjaśniło:) a powiedz mi jeszcze jakim kabelkiem trzeba to podlączyć, jakimś krosowanym? Myślę ze to tez pozwoli na szybszy przesył danych do konsoli bo przez wi-fi zgranie filmu 9gb trwa wieki.. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 
Do góry