PLAYSTATION 3 jako Blu-ray Player,lepszy lub rownie dobry jak Blu-ray Stacjonarny?

NIUNIAS

New member
Witam,

Chcialbym wywolac dyskusje na forum na temat PS3 i jej roli jako Odtwarzacz Blu-ray.
Chodzi mi o to,zeby wypowiedzieli sie wszyscy uzytkownicy PS3 (ci ktorzy chca,oczywiscie),jakie maja doswiadczenia i spostrzezenia odnosnie jakosci obrazu i dzwieku,a takze jesli mieliscie okazje i w porownaniu z innymi Odtwarzaczami HD.
Dyskusja ta,moze rowniez pomoc wielu osobom,ktore pytaja,ktory Player wybrac? PS3 czy moze stacjonarny (jak narazie niestety troche drozsze).
Jesli chodzi o mnie,to ja osobiscie jestem zadowolony z jakosci obrazu PS3 w polaczeniu z moim TV (Sony KDS-55A2000).
Nie jest to jednak zaden wyznacznik,bo nie mam poprostu z czym innym porownac.
Dlatego mile widziane bylyby opinie ludzi,szczegolnie tych,ktorzy maja lub mieli okazje porownac PS3 z innymi stacjonarnymi Odtwarzaczami Blu-ray.

Bardzo ciekawy test znalazlem ostatnio w najnowszym numerze 12/2007 AUDIOVISION.
Do testu wybranych zostalo 6 aktualnie nowych modeli Blu-ray:
PANASONIC DMP-BD 10A,
PIONEER BDP-LX 70A,
SAMSUNG BD-P 1400,
SONY BDP-S 300,
SONY BDP-S 500
i PLAYSTATION 3 z wersja oprogramowania 1.93
Nie chcac zbyt dlugo sie rozpisywac na temat tego testu,ogranicze sie tylko do podania wyniku jakosci obrazu wszystkich testowanych Odtwarzaczy jakie zostaly uzyskane w tym tescie.Test prowadzono z uzyciem kilku plyt DVD i Blu-ray.Dodam ze jako Equipment do tych testow posluzyl High-End DLP Projektor MARANTZ VP 15-S1 i LCD TV SONY KDL-40V3000.

PANASONIC DMP-BD 10A - Bardzo Dobry 49/57
PIONEER BDP-LX 70A - Bardzo Dobry 53/57
SAMSUNG BD-P 1400 - Bardzo Dobry 49/57
SONY BDP-S 300 - Bardzo Dobry 50/57
SONY BDP-S 500 - Bardzo Dobry 51/57
PLAYSTATION 3 - Bardzo Dobry 52/57 !

Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam,
Robert

______________________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1A
 
Ostatnia edycja:

kozi170

New member
Ja niestety się nie wypowiem bo też nie mam porównania ale lada dzień zamierzam kupic playa3 właśnie głównie z myślą wykorzystania go jako odtwarzacz i w związku z tym mam takie pytanie - czy playstation3 odtwarza równiez filmy HD DVD?
 

jalowa

New member
kozi170 napisał:
Ja niestety się nie wypowiem bo też nie mam porównania ale lada dzień zamierzam kupic playa3 właśnie głównie z myślą wykorzystania go jako odtwarzacz i w związku z tym mam takie pytanie - czy playstation3 odtwarza równiez filmy HD DVD?

Przykro mi, ale PS3 odtwarza tylko plyty Blu-ray i zwykle DVD, o HD-DVD mozesz zapomniec.
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
Ja też jestem ciekaw zdania uzytkowników.
Słyszałem tylko od jakiegoś sprzedawcy, że jesli chodzi o obraz to nie ma różnicy natomiast jeśli chodzi o dźwięk to w kinie domowym znacznie lepszy jest z odtwarzacza Blu-ray niż z PS3. Ale czy tak jest w rzeczywistości?
 

NIUNIAS

New member
Witam,
Tak,to prawda.Dzwiek na wyjsciu analogowym jest slaby.
No i jak narazie PS3 nie przesyla niestety przez HDMI nowych audio formatow HD.Mysle jednak ze to sie zmieni,Sony wypuszcza non stop nowe oprogramowania,a Amplitunerow z nowymi dekoderami narazie jest bardzo malo i strasznie drogie.
Jesli chodzi o DTS i DD 5.1 z optyka,to tu juz nie ma zadnych roznic w jakosci w porownaniu z innymi Playerami.

Pozdrawiam
Robert

________________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1A
 

torsen

New member
Nie mam PS 3 ale zamierzam kupic, i z mojego rozeznania (w sieci) jakosc obrazu i dzwieku jest na poziomie wysokim. Oczywiscie nie nalezy sie spodziewac cudow typu High End ale wszystkie sygnaly wyjsciowe cyfrowe Audio i Video sa bardzo dobrej jakosci, a jak to widac i slychac zalezy od sprzetu zewnetrznego. Ale rowniez czekam na inne opinie.
 

wojti12

New member
NIUNIAS napisał:
Witam,
Tak,to prawda.Dzwiek na wyjsciu analogowym jest slaby.
No i jak narazie PS3 nie przesyla niestety przez HDMI nowych audio formatow HD.Mysle jednak ze to sie zmieni,Sony wypuszcza non stop nowe oprogramowania,a Amplitunerow z nowymi dekoderami narazie jest bardzo malo i strasznie drogie.
Jesli chodzi o DTS i DD 5.1 z optyka,to tu juz nie ma zadnych roznic w jakosci w porownaniu z innymi Playerami.

Pozdrawiam
Robert

________________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1A

chcialbym pociagnac ten temat. tez bede kupowal ps3 pod ogladanie na razie dvd a w przyszlosci szerzej blueray (gry oczwiscie tez :). ps3 lacze z projektorem przez hdmi. piszesz za analogowo dzwiek z ps3 jest slaby a z optyka ok.
pytanko - czy ps3 ma oba te wejscia bo dokladnie nioe wiem. ??
jak mozesz to nazwij te kabelki i wejscia w amplitunerze i ps3, plis
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
NIUNIAS napisał:
Witam,
Tak,to prawda.Dzwiek na wyjsciu analogowym jest slaby.
No i jak narazie PS3 nie przesyla niestety przez HDMI nowych audio formatow HD.Mysle jednak ze to sie zmieni,Sony wypuszcza non stop nowe oprogramowania,a Amplitunerow z nowymi dekoderami narazie jest bardzo malo i strasznie drogie.
Jesli chodzi o DTS i DD 5.1 z optyka,to tu juz nie ma zadnych roznic w jakosci w porownaniu z innymi Playerami.

Pozdrawiam
Robert

________________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1A

O czym mowa? Czegoś nie wiem? :) PS3 przesyła DD5.1, DTS, Dolby TrueHD, oraz LPCM 7.1 czyli Master Audio (nieskompresowany). O ile DD i DTS leci przez Optyka to reszta wymaga amplitunera HDMI. Po optyku poleci LPCM 2.0. Szczena opada. Takiej głębi dźwięku nigdy nie słyszałem. DD to kicha. Testowałem na najnowszym 007. ;)
 

przemas

New member
czesc
ja mam ps3 podpiete pod sharpa lc46xd1ea i jestem zadowolony.
porownywalem obraz z playerem samunga i roznic nie ma ,a w ps3 dodatkowo otrzymujesz konsole do gier.
naprawde jest to oferta wazna rozwazenia??

a co do dzwieku ,to jakich to nowoczesnych formatow ps3 nie obsluguje??
 

Standard

New member
kozi170 napisał:
a czy jest szansa, ze PS3 w przyszłości przez jakies uaktualnienia softu będzie dobrze radziła sobie z divixami?

z jednej strony jest nadzieja, bo podobno trwają rozmowy o udzielenie licencji, u ma być umożliwione odtwarzanie divx którąś z najbliższych aktualizacji
ale z drugiej strony patrząc na politykę SONY mam wątpliwości, a na 99% będą problemy z polskimi napisami
 

dipi10

New member
Witam.
Jeżeli chodzi o obraz to różnic nie ma więc lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w konsole PS3, gdyż oprócz odtwarzacza blu-ray mamy również świetną maszynkę do gier.
Jeżeli chodzi o dźwięk to trudno mi coś dokładnego powiedzieć, gdyż korzystałem z głośników telewizora ( Toshiba 42X3000PG ), a te jak w każdym tv nie rzucają na kolana. Tutaj należałoby podpiąć jakieś porządne głośniki, testowałem u kumpla na zestawie głośnikowym przez wyjście optyczne i rzeczywiście dźwięk super, więc tutaj nie ma różnicy.
Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.
 

robiik_pl

New member
Filmy HD

Witam,

Przymierzam sie do kupna PS3 i mam pytanie do wlascicieli - czy jest mozliwe ogladanie na niej filmow HD sciagnietych z netu? Mam tutaj na mysli format H.264? Co z wielkoscia plikow? Jak sobie radzicie z przenoszeniem ich na PS3?

pozdrawiam,
robiik_pl
 

experty

New member
Witam.

Mam następujące pytania. Czy PS3 potrafi konwertować sygnał video z płyty DVD do postaci 1080p? Jak nie to czy może planują to zrobić w przyszłym sofcie (jeżeli nie jest to uzależnione od hardware)?

Planuje zakup KD (ampli. Onkyo TX-SR605, który ma 2xWej.HDMI; głośniki JBL Northridge Cine Pack) z DVD DV-SP405. Czy Playstation 3 jako DVD player radzi sobie równie dobrze jak ten od Onkyo? Zawsze to oszczędność 800 zł to może zrezygnować z DVD? Jak myślicie? Konwersja sygnału DVD jest tu bardzo istotnym czynnikiem, ale tylko wtedy jeżeli widać różnice.

Czytałem różne opiniie na ten temat. Jeżeli jakość z DVD 405 z konwersja sygnału będzie identyczna jak w PS3 (która nie ma skalera/jeżeli nie ma) to tym bardziej zrezygnowałbym z DVD na rzecz PS3. Dodam, że TV jaki prawdopodobnie zakupie to Toshiba 46ZF355D i nie mam pojęcia jak tam u Toska ze skalerem.

Pozdrawiam serdecznie! :cool:

P.S.

Jeżeli temat już był to z góry przepraszam. Po prostu nie mam siły czytać setki postów na temat konsoli PS3 jako konsoli, interesuje mnie aspekt PS3 jako player DVD/HD.
 
Ostatnia edycja:

NIUNIAS

New member
experty napisał:
Witam.

Mam następujące pytania. Czy PS3 potrafi konwertować sygnał video z płyty DVD do postaci 1080p? Jak nie to czy może planują to zrobić w przyszłym sofcie (jeżeli nie jest to uzależnione od hardware)?

Witam,
Ta opcja juz dawno zostala dodana przez nowy update(jakos latem tamtego roku).
Obraz PS3 z DVD jest upscalowany do rozdzialki Full HD czyli 1080p.
Nie wiem jak gra wspomniany przez ciebie Onkyo,poprostu nieznam go i nigdy nie widzialem go w akcji ale jesli oprzec sie na testach i moich osobistych doswiadczeniach,to moge smialo ci polecic PS3 rowniez jako bardzo dobry DVD Player.U mnie z plyt DVD w1080p wyglada wrecz rewelacyjnie,nie wspominajac o jakosci z Blu-ray.Przez wielu na licznych forach jakosc obrazu z PS3 jest porownywana do tej z np.Denona 2930 czy tez Toshiba HD XE1 a to mowi chyba samo za siebie.

Pozdrawiam,
Robert

________________________________________________

SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 

experty

New member
Dzięki NIUNIAS ;). Już prawie na 99% rezygnuje z dvd (zawsze można później dokupić) i podepne cały sprzęt do PS3 :). Dźwięk przez optyka i będzie cacy :D.

Pozdrawiam serdecznie:)
 

MZKS1929

New member
robiik_pl napisał:
Witam,

Przymierzam sie do kupna PS3 i mam pytanie do wlascicieli - czy jest mozliwe ogladanie na niej filmow HD sciagnietych z netu? Mam tutaj na mysli format H.264? Co z wielkoscia plikow? Jak sobie radzicie z przenoszeniem ich na PS3?

pozdrawiam,
robiik_pl

Tutaj pozostaje chyba kwestia postawienia systemu operacyjnego na PS3 np.Linux
 

Jussi

New member
Bez reklam
Filmy w HD mozna na pewno ogladac tak jak zwykle divx. Kumpel ma i wiem ze oglada, niestety co do przenoszenia to nie orientuje sie, ale pewnie po prostu kopiuje na dysk i tyle. Dowiem sie odkladnie to napisze. Pozdrawiam

PS. pytalem kumpla, chodza .aviki, .mkv nie czyta, nie raz odczyta ale robi sie stopklatka i nie idzie. .tsow nie sprawdzal, jak looknie dam znac, anyway aviki ida jak burza
 
Ostatnia edycja:

tody

New member
Materiały divx odtwarza w 99% czasem zdarzą się takie których nie "widzi".
Po ściągnieciu kopiowałem materiały z np Stage6(szkoda ze niedługo ten portal zamyka działaność:( ) na karte pamieci i do PS3.Szybko sprawnie i przyjemnie. Te których nie czyta konwertuje programem "PS3 VIDEO 9"(AVC,MPEG2,MPEG4,sa jescze inne ale te uzywam naczesciej,i do wyboru mamy 1080p,720p,480p).Zwykle gdy nie odczyta porstu przerabiam na inny format i jes OK!

Co do przenoszenia,wystarczy karta pamieci(w wersji 60gb są gniazda Memory Stick,SD Memory Card i CF) no i oczywiscie USB 2.0.Czyli możliwości sporo.Z tego co wiem podłączenie dysku zewnętrznego to tez nie problem.
A zawsze można wmontować większego twardziela(osobiście tego nie robiłem)
ale wiem ze się da:p :grin:

Według mnie jakoś filmów jest rewelacyjna. Oglądałem ostatnio Helikopter w ogniu" i byłem zachwycony. PS3 podpięty HDMI pod Panasonica TH-50PY700 a dzwięk przez Component pod kino domowe(wystarczy w ustawieniach wybrać obraz przez HDMI a dzwięk przez Component) Najnowszego kina domowego nie mam ale według mnie jest super i osobiście polecam.
Tylko pilot do PS3 dokupic jezeli ktos nie chce się z padem meczyć.
 

rembick

Member
Dobrą metodą na odtwarzanie plików jest włączenie ps3 w lokalną sieć w domu... wtedy w PC uruchamaiamy (dokładnie w Windows Media Player) Media Serwer i mamy wszystkie pliki (audio, video i foto) z biblioteki WMP dostepne przez XMB playa. Jak ktoś nie trawi WMP to można użyć Winamp Remote dokładnie w taki sam soposób. Wtedy znika probleme ze zgrywaniem na karty i inne sticki. Co do jakości to obraz jest rewelacyjny z Blu-ray a upscaling DVD w ps3 moim zdaniem działa bardzo dobrze. Zależy to jednak również od jakości wykonania samej płyty DVD bo już jakiś czas temu zauważyłem płyta płycie nie równa.
 
Do góry