Playstation 3 czy Xbox 360

Status
Zamknięty.

elpe

New member
Ja tez stoje przed wyborem konsoli.
Jednak u mnie w duzej mierze to bedzie odtwarzacz Blu Ray'a - juz sie nie moge doczekac jak odpale '24' na swioch 50'' w HD. Jak ta seria wyjdzie w HD to kupuje ja oraz konsole :D W niedalekiej przyszlosci mysle ze bede myslal o zakupie amplitunera, ktory obsluzy nowe formaty kodowania dzwieku.

Wiec gry o ktorych mowicie prawie nic mi nie mowia. Tu gdzie jestem (UK) wypozyczalnie video czesta tez maja gry. Pomine kwestie taka, ze zwrocenie zakupu w przeciagu 28 dni nie stanowi problemu.

Ostatnio gralem w fife08 na x360 oraz jakas samochodowke i fajnie bylo. Wibracja w pad'zie chyba mi wisi i powiewa... Za to rozklad pad'a zdecydowanie wole X'a.

Odnosnie cen w uk
xbox premium z 2 grami i dodatkowym padem - 330 funtow
ps3 40gb - 290 funtow. ( z dodatkowym padem bedzie tez kolo 330 funtow ) i zostaje roznica w grach. Choc widzialem oferte za 330 funtow ps3 z 1 gra.

Cena wiec jest bardzo zblizona. Wiec jezeli ktos oglada wiecej niz 1 film tygodniowo z nosnikow danych ( tj nie z TV ) imho powinien wybrac ps3. Zakldaajac tez ze ma / planuje kupic w najblizszej przyszlosci panel HD-Ready / Full HD

Odnosnie gier - w chwili obecnej dla kogos kto nie mial zadnej konsoli na ps3 i xbox'a jest wystarczajaco duzo tytulow w ktore mozna pograc i cieszyc sie 'graniem' by zabic czas zanim pojawia sie te nowe tytuly o ktorych mowicie....

To tyle ode mnie ;]
Dla mnie 'must have' to 24 i Jack Bauer z CTU w HD ;]
Ba, jakby wyszla jakas fajna gierka na podstawie serialu to pewnie mogla by sporo zmienic w moim podejsciu co do wyboru konsoli :D
 

elpe

New member
Jezeli tak, to obecni wlasciciele x'ow moga niezle sie wkurzyc....

anyway, ogarnac PES'a nie idzie ;]
komibnacji przyciskow jest tak duzo, ze tylko 10 latki sa w stanie to rozkminic :D
 

lbk

New member
ech... jak ja lubię takie trucie...

elrubio napisał:
X360 jest tańszy, mogę oglądać na nim najbardziej rozpowszechniony format filmów DVD, jest sporo dobrych gier które mogę mieć bardzo tanio. Łatwo ją przerobić ;p
Tańszy jest, ale niewiele. DVD możesz oglądać również na ps2, a na ps3 niby nie?? Świetny argument. LOL. A co do przeróbki... to raczej na minus a nie na plus, ale jak to w Polsce: zamiast się wstydzić, będzie dumny... ech...

elrubio napisał:
Nie wiem czy wiesz, ale M$ zareagował odpowiednio na fakt awaryjności konsol, są nowe wersje Arcade które nie są tak zawodne jak poprzednie.
Szkoda, że zajęło im to 1,5 roku. Stracili na tym ponad miliard $, ale to akurat dobrze. Nie zapomnij tylko, że Arcade nie ma nawet twardziela.

elrubio napisał:
Kupiłeś to dobrze, Ciekawe w co sobie teraz pograsz.. ale to nieważne pewnie, bo masz w końcu niezłą maszynkę z blurayem.
LOL. Gdybyś to napisał jakieś pół roku temu, może i bym Ci przyznał rację, ale teraz? Nie ma w co pograc? Nie bądź śmieszny. A maszynka i owszem - niezła. Bynajmniej ja nie twierdzę, że xbox jest zły.
elrubio napisał:
W Xie możesz wszystko zmienić <lol> nie tylko dysk twardy.
Pewnie - zmień sobie procesor, pamięć i płytę główną. Może powstanie Ci Xbox 660:p Zasilacz walający się po podłodze też możesz zmnienić. BTW, z tego co mi wiadomo, Microshit nie zezwala na wymianę dysku i powoduje to utratę gwarancji.
elrubio napisał:
I ciągle piszesz o tym co będzie, ja jak coś kupuje to chcę żeby mnie bawiło teraz i poźniej, a nie tylko poźniej.
Co do zgaszania to 'wygaśnie' wcześniej czy później słońce, konsola jak się sprzedaje dobrze, i wychodzą na nia dobre gry, to zawsze będzie 'świecić' na razie to PS3 jest 'zgaszone' a my mówimy o stanie obecnym.
Wybacz, dotykają Cię jakieś dziwne problemy. Chyba masz klapki na oczach i 'zgasło' Ci światło. Ponieważ konsolę kupuje się na lata, przyszłość jest równie ważna a nawet ważniejsza od teraźniejszości, która to nie jest wcale zła. Twoje wypowiedzi klasyfikują się raczej pod odległą przeszłość. Coż... może w 2008 zostaniesz 'oświecony'.
 

Ogr

New member
Bez reklam
:hmm: niby ile jeszcze lat dajesz na panowanie obecnych konsol ,zanim nadejdzie czas na nextgen2:) ? Moze sie tak stać ze ps3 nie zdązy dorównać 360 i MS wypuści nowego shitA. Mnie poniosło chyba za daleko CO ?:D a moze nie?
 

elpe

New member
Ogr napisał:
:hmm: niby ile jeszcze lat dajesz na panowanie obecnych konsol ,zanim nadejdzie czas na nextgen2:) ? Moze sie tak stać ze ps3 nie zdązy dorównać 360 i MS wypuści nowego shitA. Mnie poniosło chyba za daleko CO ?:D a moze nie?

Zastanowmy sie - ps2 wciaz jeszcze jest na rynku... Ma duza rzesze fanow... A ile jest ps2 na rynku?

Rzecz w tym, ze zanim beda potrzeby na plyty powyzej 2 stronnych 2 warstwowych BR minie sporo czasu... MS jeszcze 1.5 roku temu uwazal ze plyty DVD wystarcza i nie potrzeba HDDVD.

Uwazam, ze kolejne konsole praktyczne pojde w strone sciagania gier z netu... Tak jak to jest ze Steamem i CSS na przyklad na PC. W koncu juz teraz sa dyski 1 TB to pewnie beda 2-3 TB za 2-3 lata...

Jezeli nawet zwiastujesz wydanie nowej konsoli przez MS to dochodzimy do winosku ze NIE WARTO kupowac obecnego X'a bo za chwile bedzie nowy i bedzie trzeba sie przesiadac a obecny zostanie uznany za nieudany produkt MS....
 

elrubio

New member
lbk napisał:
ech... jak ja lubię takie trucie...


Tańszy jest, ale niewiele. DVD możesz oglądać również na ps2, a na ps3 niby nie?? Świetny argument. LOL. A co do przeróbki... to raczej na minus a nie na plus, ale jak to w Polsce: zamiast się wstydzić, będzie dumny... ech...

Niewiele tańsza to jest ta uboższa wersja PS3... bo różnice między obiema PS3 to ok. 600zł. I to wcale nie argument. Z tego co przeczytałem gdzieś ostatnio PS3 wcale nie jest najlepszej klasy odtwarzaczem filmów bluray.
Nic nie mówie bo za przystawkę do X trzeba wyłożyć z 600zł to już dla mnie jest w ogóle szczyt!
Co do przeróbki to nie powód do dumy.. żyjemy w polsce.. osobiście nie zarabiam pewnie tyle co Ty ale mniejsza z tym. Ale jak widze że konsola i gry za granicą są tańsze niż w polsce, pomimo faktu iż ludzie tam więcej zarabiają niż my tu to już mnie to lekko wku**** i powiem tylko tyle "kżdy orze jak może"

lbk napisał:
Szkoda, że zajęło im to 1,5 roku. Stracili na tym ponad miliard $, ale to akurat dobrze. Nie zapomnij tylko, że Arcade nie ma nawet twardziela.
Każdy uczy się na błędach. Sony kiedyś też miało różne problemy i też na tym traciło. Ale jakoś inwestycje im się zwracają.

lbk napisał:
LOL. Gdybyś to napisał jakieś pół roku temu, może i bym Ci przyznał rację, ale teraz? Nie ma w co pograc? Nie bądź śmieszny. A maszynka i owszem - niezła. Bynajmniej ja nie twierdzę, że xbox jest zły.
Pewnie wynajdziesz mi zaraz na PS3 tyle Hiciorków ile do tej pory już się ukazało na Xa ?

lbk napisał:
Pewnie - zmień sobie procesor, pamięć i płytę główną. Może powstanie Ci Xbox 660:p Zasilacz walający się po podłodze też możesz zmnienić. BTW, z tego co mi wiadomo, Microshit nie zezwala na wymianę dysku i powoduje to utratę gwarancji.
LOL, ostatnio nie siedzę w temacie ale z tego co wiem to Linux był już na PS2. Jak tak dalej będzie to na PS3 niebawem zobaczymy windowsa.. w sumie to już komputer który według wizji miał być w stanie zarządzać domowymi urządzeniami..?

lbk napisał:
Wybacz, dotykają Cię jakieś dziwne problemy. Chyba masz klapki na oczach i 'zgasło' Ci światło. Ponieważ konsolę kupuje się na lata, przyszłość jest równie ważna a nawet ważniejsza od teraźniejszości, która to nie jest wcale zła. Twoje wypowiedzi klasyfikują się raczej pod odległą przeszłość. Coż... może w 2008 zostaniesz 'oświecony'.
Tak, to kup sobie teraz PS3 i sobie graj w to co teraz wychodzi. Nie wiem czy wiesz ale nowe konsole od razu nie 'świecą' a na hiciorki i 90% możliwości konsoli trzeba zawsze poczekać. Klapki na oczach mają Ci co już wiedzą która konsola wygrała wojne i już kupują sobie konsole na lata ;]
Skąd wiesz która będzie na lata a która wcześniej 'umrze' ? Bierzesz tą konsolę kóra na obcną chwile ma już coś w swoim zanadrzu, "kupujesz konsole dla gier, a nie gry dla konsoli" w suensie, że to nie konsola powinna być czynnikiem wyboru.
Zreszta jest też coś takiego jak przywiązanie do marki. Ja jestem związany z Sony już z ładne 8 lat. I dziwnie tak by było nie mieć kolejnej Playstation z wyższym numerkiem. Ale nie kupie jej teraz bo nie ma na nią gier które by mnie zainteresowały. Kupie ją jak już będzie miałą niezła bibliotekę, wtedy będę mógł ją użytkować w pełni i kupując ją wówczas będę wiedział, że nie przepłaciłem kupując ją wcześniej i stawiając na półkę dla ozdoby/szpanu.
Taki jest mój punkt widzenia.
Pozdrawiam
 

falcon48

New member
Co do wykorzystania Blueraya

Warner Bros postawi na Blu-ray?
Koncern filmowy Warner Bros zamierza zrezygnować z wydawania swoich filmów w dwóch formatach HD (Blu-ray oraz HD DVD) - wynika z nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez dziennikarzy magazynu Business Week. Zamiast tego firma zamierza ponoć skupić się wspieraniu opracowanego przez Sony standardu Blu-ray.
11.12.2007​

Daniel Cieślak

Oficjalne oświadczenie Warnera w tej sprawie zostanie przedstawione najprawdopodobniej na styczniowych targach Consumer Electronis Show (CES) w Las Vegas. Na razie jednak koncern nie komentuje tych doniesień.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że firmy skupione w organizacji BDA (Blu-ray Disc Association) przekonują władze Warnera do zrezygnowania z wydawania filmów na HD DVD i skupieniu się na poszerzaniu oferty na krążkach Blu-Ray. Warner jest ostatnim dużym koncernem filmowym, który oferuje filmy w dwóch formatach HD - kilka miesięcy temu z podobnego modelu dystrybucji zrezygnowała firma Paramount (która teraz wspiera jedynie HD DVD oraz DVD). Gdyby BDA udało się przekonać go do wyłącznego wspierania Blu-ray, format ten przejąłby większość amerykańskiego rynku (70% wydawanych w USA filmów na płytach HD stanowiłyby wtedy produkcje na Blu-ray).

Wiadomo jednak, że Warner kuszony jest także przez firmy wspierające standard HD DVD (czyli przede wszystkim Toshibę) - gdyby koncern opowiedział się po tej stronie, na rynku zapanowałaby względna równowaga (do sklepów trafiałoby mniej więcej tyle samo nowych filmów na HD DVD i Blu-ray). Nieoficjalnie wiadomo jednak, że na razie Warner skłania się raczej ku propozycji BDA...
-------------------------------------------------------

Na dzien dzisiejszy w Polsce mozna kupic ok. 60 tytulow filmow w Bluerayu a tylko chyba 10 w HD DVD
 

lbk

New member
elrubio napisał:
Niewiele tańsza to jest ta uboższa wersja PS3...
Uboższa nie znaczy gorsza. Zależy co kto potrzebuje. Xbox premium też swoje kosztuje.
elrubio napisał:
Z tego co przeczytałem gdzieś ostatnio PS3 wcale nie jest najlepszej klasy odtwarzaczem filmów bluray.
Ktoś pisał na forum o teście odtwarzaczy BR. Pod względem jakości obrazu ps3 było na drugim miejscu. Generalnie dla mnie jest to i tak rozwiązanie przejściowe.
elrubio napisał:
Co do przeróbki to nie powód do dumy.. żyjemy w polsce.. osobiście nie zarabiam pewnie tyle co Ty ale mniejsza z tym. Ale jak widze że konsola i gry za granicą są tańsze niż w polsce, pomimo faktu iż ludzie tam więcej zarabiają niż my tu to już mnie to lekko wku**** i powiem tylko tyle "każdy orze jak może"
Tylko to nie w tym problem. Owszem, sytuacja na naszym rynku jest chora, ale nic na to nie poradzimy. Jest jak jest, co nie znaczy, że piractwo jest usprawiedliwione i stanowi argument. Temat rzeka i nie ma co tu dalej dywagować.
elrubio napisał:
Pewnie wynajdziesz mi zaraz na PS3 tyle Hiciorków ile do tej pory już się ukazało na Xa ?
Ma więcej gier, oczywiście (ja chętnie zagrałbym w AŻ 3 tytuły), ale jest na rynku o rok dłużej. I nie znaczy to, że PS3 nie ma nic.
elrubio napisał:
Tak, to kup sobie teraz PS3 i sobie graj w to co teraz wychodzi.
Gram. Heavenly Sword, COD4, Uncharted, GH3, Assasin`s Creed. To tylko z dwóch ostatnich miesięcy. Mało? To niedługo będzie Haze, Killzone2, MGS4 GTA4, Gran Turismo 5 itd. itd.
Jako, że wcale dużo nie zarabiam, muszę wybierać tutuły a nie klepać we wszystko co wyjdzie. No ale Ty sciągniesz sobie pirata i nie będziesz miał takiego problemu. FIFA czy PES? PES czy FIFA...
elrubio napisał:
Nie wiem czy wiesz ale nowe konsole od razu nie 'świecą' a na hiciorki i 90% możliwości konsoli trzeba zawsze poczekać.
Owszem trzeba, dlatego uważam, że PS3 ma większy potencjał na przyszłość. Generalnie - jako urządzenie multimedialne.
elrubio napisał:
Klapki na oczach mają Ci co już wiedzą która konsola wygrała wojne i już kupują sobie konsole na lata ;] Skąd wiesz która będzie na lata a która wcześniej 'umrze'?
Ja nie widzę wojny. Są trzy konsole, które podzielą miedzy siebie rynek. Jak? To się okaże. Sądzisz niby, że za rok PS3 zniknie z rynku, bo przegrało o 2 tytuły ??!! Pierwszy pewnie umrze xbox, bo pierwszy się urodził a Microshit na pewno będzie chciał znów wyprzedzić Sony. A po "długim' żywocie pierwszego X-a sądząc, wszystkiego można się spodziewać ;)
 

elpe

New member
Kupujac konsole, kupujesz ja na kilka lat....
Co bedzie jak MS zacznie produkowac zaraz konsole z HDDVD albo BR? bedziecie kupowac przystawke?

Moim zdaniem:

Jezeli szukasz konsoli do gier:
wybierz te, na ktora maja sie ukazac interesujace Cie tytuly.

Jezeli oczekujesz od konsoli czegos wiecej:
ps3....


Pomijamy tu WII - poszli troche w inna strone - i pytanie czy ktoras duza firma ich nie kupi bo produkt maja bardzo interesujacy. moja panna wciaz mi narzeka ze chce mario bross'a ;]
 

elrubio

New member
lbk napisał:
Uboższa nie znaczy gorsza. Zależy co kto potrzebuje. Xbox premium też swoje kosztuje.

X premium jest tańszy od 'gorszej' wersji PS3 o ok 400zł ...

lbk napisał:
Ktoś pisał na forum o teście odtwarzaczy BR. Pod względem jakości obrazu ps3 było na drugim miejscu. Generalnie dla mnie jest to i tak rozwiązanie przejściowe.

Konsola służy głównie do grania.. i chyba pod tym względem się ją kupuje, niby nośnik już jest bez znaczenia :p ? Ale z tego co widzę to dużo ośób się właśnie tym kieruje. Bo to przyszłościowy napęd, za 4 lata filmy będą po 60zł i będzie fajnie <lol> Za 4 lata to PS3 stanieje i odtwarzacze bluray ..

lbk napisał:
Tylko to nie w tym problem. Owszem, sytuacja na naszym rynku jest chora, ale nic na to nie poradzimy. Jest jak jest, co nie znaczy, że piractwo jest usprawiedliwione i stanowi argument. Temat rzeka i nie ma co tu dalej dywagować.

Ja piractwa nie usprawiedliwiam, pisze tylko o warunkach w jakich żyjemy i cenach jakie płacimy.. pisze też, że mi się to strasznie nie podoba. I tak nie jest tylko z grami, ale z całym sprzętem elektronicznym ;/

lbk napisał:
Ma więcej gier, oczywiście (ja chętnie zagrałbym w AŻ 3 tytuły), ale jest na rynku o rok dłużej. I nie znaczy to, że PS3 nie ma nic.

Nie pisze że nie ma nic, pisze tylko że Exclusiv'ów na PS3 jako tako nie ma za specjalnych... wiadomo że przekłada się na to czas wypuszczenia konsoli na rynek. Więc i gier w które pograsz jest mniej... Pozostaje czekać na Haze, Killzone2, MGS4 GTA4, Gran Turismo 5 itd. itd., do tego czasu nie wiadomo co się stanie.. X może jeszcze bardziej stanieć, nie wiem co ma wyjśc na niego ale raczej to nie koniec hicorków. Może PS3 stanieje nieco, albo będzie tańsza z jedną z tych gier które wymieniłeś.. mnie jakoś na razie nie pociąga żadna gra której nie było by na Xa. A już na pewno nie ma ich tyle co na Xa..

lbk napisał:
Gram. Heavenly Sword, COD4, Uncharted, GH3, Assasin`s Creed. To tylko z dwóch ostatnich miesięcy. Mało? To niedługo będzie Haze, Killzone2, MGS4 GTA4, Gran Turismo 5 itd. itd.
Jako, że wcale dużo nie zarabiam, muszę wybierać tutuły a nie klepać we wszystko co wyjdzie. No ale Ty sciągniesz sobie pirata i nie będziesz miał takiego problemu. FIFA czy PES? PES czy FIFA...

To same Exclusiv'y na kórych nie pograsz na Xie że się tak nimi szczycisz ?
Powiem Ci że ostatnio prywatnie nie mam dużo czasu na granie. Więc ilość dla mnie nic nie znaczy, cenię sobie jakość. Wystarczy mi PES i kumpel :p

lbk napisał:
Owszem trzeba, dlatego uważam, że PS3 ma większy potencjał na przyszłość. Generalnie - jako urządzenie multimedialne.

Jasne że tak, komputer jest doskonałym urządzeniem multimedialnym. A sam wspominaleś że z X360 bym zrobił X660 :p Jak wychodził pierwszy X to ludziska (Sony maniacy) oburzali się że to komputer tylko w obudowie konsoli, a jak Sony robi multimedialną konsole to szystko jest ok :)
Obiektywizm..

lbk napisał:
Ja nie widzę wojny. Są trzy konsole, które podzielą miedzy siebie rynek. Jak? To się okaże. Sądzisz niby, że za rok PS3 zniknie z rynku, bo przegrało o 2 tytuły ??!! Pierwszy pewnie umrze xbox, bo pierwszy się urodził a Microshit na pewno będzie chciał znów wyprzedzić Sony. A po "długim' żywocie pierwszego X-a sądząc, wszystkiego można się spodziewać ;)

Jasne że nie, Sony wchodzi dopiero na rynek i musi się rozkręcić by powalczyć z konkurencją. Sądzę że PS3 spokojnie pogramy do 2013 o ile nie nastąpi koniec świata <lol> :p
Zgadzam się, konsola sony ma lepsze fundamenty, i pracowała na to latami. Więc raczej inwestując czas i pieniądze w PS3 nie pozwolą mu tak szybko 'umrzeć'. Pierwsza konsola M$ przecierałą szlaki dla 2, miałą wyrobić pewnego rodzaju renome i już przekabacić sorą rzeszę fanów. I ich plan całkiem dobrze się spełnia, było by jeszcze lepiej gdyby nie zaliczyli wtopy z awaryjnością która odstraszyłą sporo osób.
nie mam jeszcze ani PS3, ani Xa. Staram się zachować obiektywizm :p
Ale nie ukrywam, kilka gierek na Xa zrobiło na mnie wrażenie. Na PS3 Motor Storm jakoś już tak nie za bardzo ..
 

mataman

New member
Bez reklam
elpe napisał:
Kupujac konsole, kupujesz ja na kilka lat....
Co bedzie jak MS zacznie produkowac zaraz konsole z HDDVD albo BR? bedziecie kupowac przystawke? ]

No teraz to już bredzisz za przeproszeniem stary. Jeżeli nawet M$ wypuści konsole z wbudowanym HD-DVD co jest mało prawdobopobne. To napęd ten będzie służył tylko i wyłącznie do filmów bo gry są i będą wydawane tylko na DVD.
 

elpe

New member
mataman napisał:
No teraz to już bredzisz za przeproszeniem stary. Jeżeli nawet M$ wypuści konsole z wbudowanym HD-DVD co jest mało prawdobopobne. To napęd ten będzie służył tylko i wyłącznie do filmów bo gry są i będą wydawane tylko na DVD.

Dzis sa wydawane tylko na DVD... Pamietaj ze mowimy w perspektywie kilku lat.... Ze gry na PS3 zaczna uciekac jakosciowo i sila rzeczy producenci gier na x'a przesiada sie zeby zniwelowac strate.

elrubio - ja kupilem ps3 glownie jako odtwarzacz Blu Ray. I tak jak ktos napisal ( poki co przynajmniej ) wystarcza mi qmpel i PES :D

W tym samym dniu qpilem za 40 funtow:
-Cruel Intentions
-The Closer
-XXX
oczywiscie wszystko na BD. Wiec ceny tez sie juz robia przystepne jak widac.
moja wypozyczalnia oferuje 271 tytulow na BR:
http://www.blockbuster.co.uk/collections/rent/267_dvds-page-0.htm
i tylko 220 na HDDVD:
http://www.blockbuster.co.uk/collections/rent/269_dvds-page-0.htm

Wiec HD jest juz dzis. Nie wiem jak Wy, ale ja mam 2 zlacza HDMI w swoim TV. Niektorzy pewnie maja 3. Ale Ci co maja 2 nie maja miejsca na player'a , kablowke oraz konsole..... A jeszcze niektorzy chca podlaczyc komputer.

Za X'em przemawia teraz tylko ilosc gier, gdy ktos kupuje konsole. Cena gier zawsze bedzie ciut wyzsza niz X'a bo te jakosciowo bede lepsze ze wzgledu na ilosc danych, ktore mozna umiescic na plycie Blu Ray...
zostaje tylko kwestia tytulow, ktore wyjda na 1 konsole. Jezeli wychodzi 'po rowno' to dla mnie nie ma racjonalnego powodu zeby wybrac X'a. Nie w tej cenie.
Wersja Premium w UK kosztuje 300 funtow + dodatkowy kontroler.
Ja 40gb ps3 + pes2008 + kontroler zaplacilem 330 funtow....

I przestancie wymieniac tytuly gier na 1 i 2 konsole bo nie prowadzi to do niczego. Prawda jest taka, ze uzytkownicy X'a rozwaja zakup PS3 jak sie pojawi wiece / lepsze gry a uzytkownicy PS3 o tym nie mysla....
 

mataman

New member
Bez reklam
Po pierwsze jeżeli już to gry będą wychodzić na kilku płytach DVD a nigdy na HD-DVD. Po drugie skąd ty wiesz co myślą posiadacze PS3. po trzecie piszesz "zostaje tylko kwestia tytulow, ktore wyjda na 1 konsole. Jezeli wychodzi 'po rowno' to dla mnie nie ma racjonalnego powodu zeby wybrac X'a." czego już w ogole nie rozumiem bo przecież nie chodzi o to ila ale jakie gry wychodzą jako exlusiv. No ale skoro Ty kupiłeś PS3 głównie jako odtwarzacz blue-ray.
 

elpe

New member
mataman napisał:
Po pierwsze jeżeli już to gry będą wychodzić na kilku płytach DVD a nigdy na HD-DVD. Po drugie skąd ty wiesz co myślą posiadacze PS3. po trzecie piszesz "zostaje tylko kwestia tytulow, ktore wyjda na 1 konsole. Jezeli wychodzi 'po rowno' to dla mnie nie ma racjonalnego powodu zeby wybrac X'a." czego już w ogole nie rozumiem bo przecież nie chodzi o to ila ale jakie gry wychodzą jako exlusiv. No ale skoro Ty kupiłeś PS3 głównie jako odtwarzacz blue-ray.

Jestem w stanie zaakceptowac fakt, ze MS chce wsadzic HDDVD zeby ratowac standard a nie, ze wzgledu na gry. Pytanie czy to bedzie jedyna zmiana w x'boxie? Nie moge znalezc info o tym, a i kolejna osoba mi to mowila.

Przeczytaj ten watek od poczatku to zobaczysz, ze ludzie ktorzy maja x'boxa ( chyba lacznie z Toba, ale moge sie mylic ) rozwazaja kupno ps3 gdy bedzie to 'lepszy deal'. Nikt z posiadaczy ps3 nie napisal tutaj, ze jak cena x'a spadnie do xxx pln i wyjdzie jakas tam gra to kupi.... A przynajmniej ja nie pamietam, zebym cos takiego tu przeczytal.

Jezeli masz 2000 pln i kupujesz konsole do gier to spojrz ile masz tytulow excl ktore bedziesz chcial na 1 konsole a ile na druga. Jezeli na obydwu konsolach znajdziesz 10 tytulow dla siebie excl to uwazam ze nie ma racjonalnego powodu zeby wybrac teraz X'a, ktory jest praktycznie w tej samej cenie a oferuje mniej. Jak wyjdzie ver z hddvd to wtedy mozna zaczac sie zastanawiac.


Do tego trzeba dodac, ze HDDVD jest o krok od przegrania bitwy formatow....
 

mataman

New member
Bez reklam
Łącznie ze mną oczywiście, bo ja całe szczęście nie mam dylematu która konsole wybrać. Miałem/mam PS2 kupiłem xboxa, mam x360 kupię PS3. Bo dla mnie najważniejsze są gry a nie to że w PS3 siedzi blue-ray czy może w przyszłosci w x360 HD-DVD. I wybieranie konsoli pod tym kątem jest dla mnie bez sensu. A sądząc po twojej wypowiedzi że jak będzie HD-DVD w x'ie to dopiero bedzie wart uwagi Ty tak robisz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry