Player do HD

jalowa

New member
a czy mozecie mi powiedziec jak wlaczyc polskia czcionke w napisach, szukalem ale jakos nie moge tego znalesc :confused: i czy wogole jest to mozliwe
 

Smialek

New member
Full opcje

Witam ustawiłem w KMP tak jak napisałeś ustawiłem Jakość na najlepszą oraz właczyłem ten LevelControl oraz ustawiłem GeneratorVideo na Wzmocniony generator video tylko dla Visty :D obraz jest naprawde super nic nie scina a moja konfiguracja komputera jest taka Athlon 64 X2 4200+ am2 taktowanie 2.5 do tego 2 giga ramu 800, geforce 8600GT 512mb,zasilacz noname 350Wat, 250 giga Sata2 & 80 giga ata,płyta siakas tam z gigabyte juz nie pamietam oznaczen:p Moim skromnym zdanie zaopatrz się w nowy sprzet bo ten co masz szczerze jest troszke do kitu:p bez obrazy oczywiscie Pozdrawiam Serdecznie.

PS: dzieki za te ustawienia co napisałes obraz w HD jest o niebo lepszy:D
 

Berserker

New member
Fanek napisał:
Najlepszy player do odtwarzania filmów HD, jakich używacie ?

Ja najlepszy jaki mam to KmPlayer 2.9.3.1214
Ale ma spore wymagania, mocno obciąża procka, ale obraz żyleta.

czy ma ktoś Moonlight Playera ? czytałem że na nim jest perfekcyjna jakośc obrazu, ale nigdzie nie moge go znaleść.
Najlepszym jest XBMC (Xbox Media Center - niech nazwa nie myli, bo jest w wersji na PC na Linux jak i na Windows).

To prawdziwy kombajn do ogladania filmow, zdjęć, słuchania muzyki, sprawdzania pogody i oglądania trailerów (HD) filmów z apple movie trailers.

Co ważniejsze nie wymaga żadnych codeków (ma wszystko w sobie), a posiadacze plazm 1024x768 będą z niego szczególnie zadowoleni z powodu niezłej kalibracji proporcji ekranu, co pozwala poza filmami oglądać także zdjęcia bez rozciągnięcia w poziomie.
 

cygan

Member
Na lapie mam płynnie filmy HD, media player classic, lap - Dual 1,46 ghz, 8400GS. Więc nie podniecajcie się :)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Kmplayer mam problem z napisami w filmach mkv player jakby je czyta tylko nie wyswietla na divix jest ok co mam ustawić lub doinstalować lub w jakim formacie mają być napisy?
 

janusz23

New member
Mam pytanko. Czy nie rozjeżdża wam się dźwięk z obrazem w Kmplayer?
U mnie czasami się to zdarza- wczoraj oglądałem top gun-a w 720p i po pauzie Zaczeło się rozjeżdżać, dźwięk wyprzedzał obraz.

Acer-laptop
core2 t5750 2Ghz
3 Gb ram
nvidia 9500 GS
 

m2008

New member
ja uzywam media player classic naogol.
do h.264 i avchd uzywam oxygen avchd playera bo jest ladny szybki i gra wsyztskie klipy a to wazne bo ani vlc ani mpc nie daja rady
 

matifcb

Member
witam was !

uzywam cinemaplayera zwyklego odtwarzacza do ogladania filmow HD na moim komputerze.. czy to prawda ze jak uzyje innego odtwarzacza to jakosc moze sie zmienic ?? skoro tak to jak wycisnac wszystkie soki z naszych filmow ?? co uwazacie za najlepsze rozwiazanie do filmow.. chcialbym ogladac na maxa co sie da o ile mi pozwoli moj sprzet:

24" monitor HP w2408h
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+, 3114 MHz
3GB ram
Geforce 9800GT 512 MB

dotychczas wszystkie filmy mi elegancko chodzily nawet 1080p ale nie uzywam zadnych zaawansowanych rzeczy zwykly player i kodeki ffdshow/ac3filter/kodeki do rmvb i metroska do .mkv

pozdrawiam ! :)
 

maruco

New member
ja też używam cinemaplayera i jak próbowałem innych programów jakos nie widzialem wieksztch różnic
 

youknowwho

New member
Czesc wszystkim. Od kilku dni jestem w posiadaniu notebooka:

AMD Sempron 2,1GHz 64bit
4gb ram
grafika ATI 3200HD
system Vista Ultimate SP2 z włączonym Aero

gdy odpalam sample filmu w HD (rozszerzenie mkv) na Media Player Cassic to zuzycie procka z 2-8% (tyle jest na samej pracy systemu) skacze do 98-100% co powoduje, ze 720p czasem się przycinaja (raz na 8-10sekund) a 1080p obcina klatki. Probowalem na MPC cinema 64bit, ale na nim nie było dźwięku, obraz taki sam jak na zwyklym MPC. Posiadam wgrane kodeki do MKV: Matroska Pack Full 1.1.2 pobrane z free-codecs . W temacie widziałem ludzi którzy na słabszym procesorze osiągali zużycie rzędu 30-40%, wiec zakładam, że to kwestia ustawien.
Prosze o jakąś radę, dobór odpowiedniich kodeków/playera.
PS: Może to wina tego, że włączone jest aero? jesli tak to gdzie to wyłączyć (bo zapomnialem i nie umiem teraz znaleźć :D )?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli mamy kartę grafiki obsługującą akcelerację video (nvidia serii 8/8mobile i wzwyż lub radeon zdaje się od serii 3xxx) to wtedy Mpc hc + ac3 filter + haali splitter - w mpc hc w zakładce internal filters zaznaczamy h264/avc/dxva oraz vc1/dxva a wtedy jeśli dany film (mkv itp z kodekiem avc/vc1) obsługuje dxva (99%) to obciążenie procka będzie na poziomie kilku/nastu procent bo resztę zrobi gpu.
 
Ostatnia edycja:

fr3

New member
-ac3filter
-matroska splitter
-najnowszy bulid media player classic ( http://www.xvidvideo***/content/category/1/1/2/ )
Nowe wydania mpc są już skonfigurowane tak by po instalacji od razu wspierały dxva.
 

kwasior21

New member
Najnowsze stery Nvidii + CoreAvc i nie ma bata, Przy wlaczonym CUDA, rpocek odpoczywa a karta graf sie meczy :) Obraz zyleta, zyzycie proca okolo 30% ... a btw dxva to juz przezytek :)

Pozdro.
 

fr3

New member
Przeżytek czy nie ale jest darmowy ;). Do tego CoreAvc na moim laptopie powoduje zanik głosu podczas oglądania filmów, chyba że przełączę na baterie. Prawdopodobnie jest konflikt w urządzeniach. Przy użyciu dxva obciążenie procesora wynosi średnio 20%. Jak dla mnie wynik dobry.
 
Ostatnia edycja:

youknowwho

New member
no wiec tak, zastosowalem się do sugestii fr3 i doszedłem do etapu gdzie MPC x64 odtwarzal plynnie 720p i 1080p jednak bez dzwieku! costam ponaciskalem i teraz mam tak, ze 720p chodza gladko z dzwiekiem, a 1080p stopuje co 3sekundy:/ Najgorsze, ze nie potrafie pogodzic kodekow do avi (fdd show pack) z tymi do HD, wydaje mi sie ze one sie na wzajem kłócą...Mam wrazenie ze wtedy dawal rade z obrazem 1080p (nic nie przeskakiwal, nie wiem czy nie zwalnial) wlasnie dlatego ze nie musial się "męczyc" z dzwiekiem, a jak czymstam wymusilem dzwiek to klęknął.
Czy po kazdej deinstalacji kodekow powinienem robic restart systemu? Bo probowalem juz najrozniejszych konfiguracji ac3/matroska splitter/MPC x86/MPC x64/fdd show i nie potrafie powrocic do tych ustawien gdzie obraz chodzil w 100% ale bez audio.
Byłbym wdzieczny gdyby ktos zasugerowal step-by-step co przed czym instalowac, wtedy usune wszystko co mozliwe, machne restart i moze cos uratuje :mrgreen:


EDIT:
Sciągnalem dla porownania inny sample 1080p (2.Fast.2.Furious.2003.1080p.HDDVD.x264-DEFiNiTE) i chodzi swietnie, tyle ze nie byl na pelnym ekranie, w opisie znalazlem video....: 1920x800 @ 9617 kbps wiec to pewni dlatego. Ten z ktorym juz walcze kilka godzin to:
Planet.Earth.S01E01.From.Pole.to.Pole.1080p.x264-CULTHD
 
Ostatnia edycja:
Do góry