Play Station 3, Xbox 360 czy Nitendo Wii - kto wygra teraz ?

kukes

New member
Adamgl napisał , cytat :
,, Pozatym HD DVD już jest na wygranej pozycji od BR chodzi tylko i wyłącznie o cenę nośnika będzie oscylował w granicach 200 za gniota i około 300 - 500 zł za dobrą grę na BR,, Nowość na X360 kosztuje max 250 zł a starsze tytuły nawet po 119 zł. Więc reasumując PS3 będzie dla BOGATYCH a swoją jakością będzie gorsza od X360,,.
Hmmm ps3 jeszcze nie wyszło ani HD dvd ani BR się nie rozwinął a Pan , ,,konsolowiec,, już wszystko wie , powinienieś się skontakotować z Sony niech nie robią BR bo to nie ma sensu , szkoda ich czasu i pieniędzy!!!!
Jeszcze jedno wtedy kiedy ja szarpałem na konsolach Ty pewnie jeszcze jeżdziłeś na rowerku z bocznymi kółeczkami przyjacielu ,zresztą po Twoich rewelacjach ze świata gier ....a szkoda gadać . Po ile na poczatku chodziła ps2 - 3000 pln ( była dla bogaczy jak bedzie ps3 ), cena spadła i jaka jest sprzedaż tej konsoli w mln sztuk ? cos koło 100 mln ! grałeś na ps3 ? chyba nie , zobaczysz światowy start ps3 to Ci gałki patrzałki wypadną.Kiedy obie konsole już okrzepna na rynku , kiedy oba formaty HD i BD ,,spowszednieją ,, bedziesz mógł takie rewelacje opowiadać ...
Powodzenia w interesach , nawiasem mówiąc chyba kupowałm u Was iksa??
 

Juchy

New member
"Świat Gier" ?? zbieracie "cudowne" opinie jesli chodzi o swoj profesjonalizm, wszyscy krzycza w wawie Z DALEKA OD SWIATA GIER... wejdz na forum PSXEXTREME i sie przekonaj, chociaz napewno o tym wiecie...

"poprzez commponent mam przynajmniej w każdej grze 720p TAK NA STARYM XBOXIE" - pleciesz takie bzdury ze az w oczy szczypie, wypisz tytuly tych wszystkich gier ktore maja 720p na X1 bo nie wszystkie ale KILKA, juz widze skad ta opinia o was, jacy pracownicy taka firma...

co do BR i HD DVD to sprawa sie rozstrzygnie jak wszystko wejdzie
pozatym Xbox360 ma miec dolaczalne oba napedy i BR i HD DVD
a co do standardu to BR ma miec tendencje do filmow a HD DVD do zastosowan typowo jako nosnik danych do kompow...

co do cen nowosci na X360 to nawet u WAS to ten max to 299zł a nie 250zł.
a te 119zł. to kradzione gry z supermarketow (francja, skandynawia), i prosze sie nie zapierac ze nie wiesz co sprzedajesz w sklepie

ceny gier na PS3 to zobaczymy jak beda, u nas znow napewno pojawia sie "lewizny" w smiesznych cenach wiec co do cen nie ma sie co wypowiadac jak narazie...

a co do Twojego stwierdzenia ze PS3 bedzie gorsze od X360 to mimo iz sympatyzuje z xboxami to bzdury piszesz, mysle ze sytuacja bedzie podobna jak to bylo z PS2 i X1 ale na odwrot tylko ze miedzy PS3 a X360 roznica juz bedzie nieznaczna i to glownie bedzie ta roznica jesli bedziemy chcieli grac w rozdzialkach 1080 to wtedy napewno szala przechyli sie na strone PS3 ale standardowo w 720p to mysle ze obie konsole porownywalny poziom, mzoe jakies efekty beda troche inne w koncu silniki graficzne inne wiec roznice musza byc

co do wypowiedzi na temat trudnosci programowania cella i ze z czasem opanuja to, to tylko pytanie ile im to zajmie? jesli 5 lat to za 5 lat bedzi enowa generacja konsol
napewno taki potwory jak cell fajnie ze powstaja bo technologia idzie do przodu, tylko czy aby tehcnika nie przerosla juz zdolsnosci programowych peogramistow? widze ze tak, i teraz to programisci musza dogonic technologie a czasu na to potrzeba... w coraz to nowszych informacjach SONY odlacza kolejne rdzenie i do premiery PS3 okarze sie ze ich bedzie niewiele wiecej niz w X360, pytanie sie nasuwa po co placic za cos co co bedzie w polowie prawie niewykorzystywane? bo tak to bedzie z prociem w PS3, troche przedobrzyli, spekulacje sa tez ze SONY za swoj projekt PS3 beknie finansowo, tzn bedzie do tylu z kasa co mzoe sie zle skonczyc, oby nie, bo ja nie chce jednego monopolisty na rynku konsol (czy to M$ czy SONY) bo wtedy bedzie dopiero DROZYZNA...
napewno jak cell zostanie okielznany to stanowi przyszlosc w tej dziedzinie...

i napewno Wii bedzie cudownym urozmaiceniem od tych super cudow techniki jakimi sa/beda X360 i PS3 i to bedzie chyba druga kosnola jaka bedzie trzeba miec a co za tym idzie bedzie to kosnola ktora nie ma w tym przedziale zadnej konkurencji wiec mzoe pobic w sprzedazy i popularnosci swoich "lepszych" konkurentow gdzie bedzie trwac wojna...
 
Ostatnia edycja:

wozim

New member
adamgl napisał:
Panowie !
Widzę, że nie ma tu żadnego "konsolowca". Pracuję w Świecie Gier w Warszawie i powiem krótko : sprzedajemy w zasadzie od 4 misięcy z tendencją wzrostową X360. PS2 leży na półce i się rozkłada :) .
To naprawde zaskakujące, że PS2 leży na półkach, zwłaszcza, że znana jest data premiery PS3. No i to jakże "celne" porównanie - X360 vs PS2. :p
 

Dara

New member
Juchy skąd masz informacje o odłączniu rdzeni? Przecież w ps3 w wersji finalnej będzie 8 rdzeni, bo przecież w oficjalnej specyfikacji sony potwierdziło że cell będzi dysponował 8 rdzeniami z czego 1 będzie zapasowy czy pomocniczy.
Pozdrawiam.
 

arsenal

Moderator
VIP
Dajcie chłopakowi już spokój. Chciał zabłysnąć lecz nie wyszło.
Jeszcze raz o Cell'u. Peter Moore zapytany na E3 co sądzi o PS3 odpowiedział, że Sony Corporation( zauważcie, że nie Sony Computer Entertainment) chce poprzez nową konsolę zdominować rynek m.in. dwoma rzeczami: Bluray'em i Cell'em. Ten drugi ma być wszędzie, w komputerach, sprzęcie AV czy nawet w lodówkach?! Gdzieś w tym wszystkim ktoś zapomniał chyba o grach i zabawie z nich płynącej. "Liczą się pomysły, kreatywność i software, hardware już trochę mniej". Co mi po tych 8 czy 9 rdzeniach jeśli nie będzie ciekawych nowatorskich gier. Microsoft chyba to zrozumiał dlatego zaczyna eksperymenty typu Viva Pinata czy rozbudowuje Xbox Live( ten doczeka się niedługo upgrade'u). Mam nadzieję, że Sony obudzi się w czas i doczekamy się następnej wspaniałej konsoli, z którą spędzimy dużo czasu przy doskonałych grach.
 

Dara

New member
Popiera w 100% wypoweidź Arsenal'a, ja tylko jeszcze tylko pragne nakreślić takie swoje małe przemyślenie obie konsole zarówno PS3 i X360 to ta sama generacja konsol i w samej kwesti grafiki niebędzie różnicy, kwintesencja całego smaku ;) konsoli zależy nie od jej wnętrzności tylko od gier jakie na nią wychodzą i należy powiedzieć że PS3 jak i X360 ma, oraz będzie mieć w niedalekiej przyszłośći wiele wspaniałych tytułów, wybranie odpowiedniej konsoli dla siebie będzie już tylko zależało od tego do jakich osób przemawiają dane tytuły (no i kto woli jaki format Blue- ray czy HD-DVD).
Pozdrawiam.
Ps. wiem że zapomniałem o Will ale jakoś nigdy nie miałem przyjemności grać na konsolach nintendo dlatego często o nich zapominam a niepowinienem;) .
 

Juchy

New member
Dara napisał:
Juchy skąd masz informacje o odłączniu rdzeni? Przecież w ps3 w wersji finalnej będzie 8 rdzeni, bo przecież w oficjalnej specyfikacji sony potwierdziło że cell będzi dysponował 8 rdzeniami z czego 1 będzie zapasowy czy pomocniczy.
Pozdrawiam.

tak wszystko sie zgadza w specyfikacji jest tak jak piszesz 9 w tym 8 aktywnych i jeden zapasowy, tylko najnowsze newsy glosza ze nie wykorzysta tych 8 a w tej chwili chyba jest mowa o 6 (odrazu mowie ze ja czytam tylko newsy a ich nie tworze wiec ile w nich prawdy to nie wiem bo nie jestem w stanei zweryfikowac tego) a reszta bedzie niejako tak samo nieatywna jak ten co niby zapasowy mial byc (mozna spytac co to oznacza zapasowy? to wlasnie pierwsza proba dezaktywowania 1 rdzenia by uklad byl latwikeszy w programowaniu, i okazuje sie ze dalej tna rdzenie by jeszcze bardziej ulatwic jego obsluge) ale co nas smiertelnikow maja obchodzic czy to bedzie mialo 30 rdzeni czy 2? to tylko sucha specyfikacja nic znaczacego dla gracza
dla mnie to maja chodzic gry plynnie najlepiej w 60 klatkach na 720p (bo na X360 to ja widze raptem 30klatek a wolalbym 60 bo mimo iz wszem i w obec sie opowiada ze ludzkie oko nie bedzie widzialo powyzej 25 kaltek roznicy to jednak jakos w dynamicznych grach widac jak cholera roznice meidzy 30 a 60 klatkami)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Crazy games for a crazy controller.
tc_second_opinion-3.jpg

Use the Wii's remote control to make incisions and extract objects.
tc_second_opinion-2.jpg

http://www.t3.co.uk/news/247/games/gamecube/wii_goes_into_surgery
 

Dara

New member
I jeszcze jeden screen z MGS na PS3 podobno był wyświetlany w realtime ale odrazu mówie że nie jestem tego pewien bo kiedyś czytałem artukuł że MGS będzie wyświetlony w real time
l_ps3411_com-PS3_game-37-5.jpg
 

black_wic

New member
semaisa napisał:
Z ostatnich doniesien prasowych wynika ze w samym dniu premiery zakupiona wiecej wii nize ps3 , a dzialo sie to w australii...

W kazdym kraju zakupiono wiecej wii niz pozostalych konsol. W chwili obecnej jest to najlepiej sprzedajaca sie konsola stacjonarna wszechczasow (sprzedano juz ponad 2mln konsol, a od premiery minal zaledwie miesiac).
 
Do góry