Play Station 3, Xbox 360 czy Nitendo Wii - kto wygra teraz ?

Dara

New member
ps3 a x360

Ja kupuje PS3 głównie ze względu na BR i na gry bo te na X360 to są najczęściej konwersje z pc, a poza tym kiedy developerzy opanują architekture nowego playstation to podejrzewam że graficznie gry będą wyglądać lepiej niż te na X360. No i PS3 ma wspaniały procesor CELL ma 7 rdzeń co prawda asymetrycznych ale X360 ma tylko 3 ale symetryczne ale w ogólnym rozrachunku PS3 wypada ciut lepiej, a GPU w konsoli sony jest lepsze ponieważ nie dzieli pamięci pomiędzy CPU a GPU jak to jest w X360 tylko ma osobną pamięć dla CPU i GPU.
 

Juchy

New member
JAREK napisał:
Jednakże, generalnie jestem zwolennikiem PC.
Tak dobrego obrazu jak z blaszaka, nie uzyska się z żadnej z konsol. Przypuszczam, że natychmiast zwolennicy konsol zaczną krzyczeć, że koszty są nieporównywalne /nakwyższej klasy PC wraz z monitorem to wydatek 25-30 tys.zł/. W pewnym sensie to prawda, ale tylko częściowa.
Nowa PS3 - 600 usd + wysokiej klasy Plazma lub LCD to kilkanaście tys.zł.
Wychodzi prawie na to samo. A obraz ? Dotychczas, rozdzielczość Plazm i LCD jest siłą rzeczy ograniczona i jest niestety niższa, niż w monitorach do PC.
typowa wypowiedz PCtowca ktory nie ma poojecia o konsolach, tez jestem typowym pctowcem ale zajmuje sie tez i konsolami i oczy mam szerzej otwarte i nie kumam Twojego rozumowania, przeciez zarowno pieca podpinasz pod plazme czy TV LCD jak i kosnole juz nie ma zadnych roznic w tym jakiego to wyswietlacza uzyjesz
do kosnoli tak samo mzoesz uzyc monitora jaki masz w piecu wiec o jakich koneicznych wydatkach mowa to nie wiem, jesli chcesz zakupic konsole + monitor to droga wolna, jak chcesz PCta + TV LCD tez mozesz...

i nei wiem tez co za glupoty opowiadac ze konsola ma gorszy obraz od pcta (chyba myslisz o konsolach poprzedneij dekady czyli PS2 lub Xbox ktore nie mialy mzoliwosci podpiecia pod monitor czyli typowego sygnalu VGA (a tylko sygnaly typowo do OTV czyli RGB) czy DVI a mowa tu jest o nowej generacji konsol dla ktorych VGA czy HDMI to norma (podlacz PCta pod TV i porownaj wtedy obraz z konsola i nie zapomnij porownywac gier na podobnym poziomie technologicznym np, Xbox1 korzystal z Directx7, ciekawy jestem jaka gra z pieca na directx7 puszczona na TV przez s-video czy composite i porownana do xboxowej wersji jest ladniejsza?)
a gry na konsoli czy na piecu przez VGA to uzyskamy praktycznie to samo tylko ze tu jzu wchodza jakei efekty sa wykorzystywane przez procesory graficzne platform
aby uzyskac efekty ktore generuje konsola np X360 za 299$ to potrzebujemy na piecu karty graficznej w podobnej cenie czyli 300$ (jakis GF7800-7900) o plynnosci eni wpsominajac juz
wiec jak mozna wogole porownac cenowo te dwie rzeczy czyli kosnole i PCta? nie da sie porownac bo piec nigdy nie dorwona cenowo zadnej kosnoli jesli chodzi o wykorzystanie do grania (mozliwosci a cena)
mozna poruszyc kwestie rozdzielczosci jakby ktos chcial to tez teraz wyglada to na korzysc konsol a nie piecow, standardowy pctowy gracz ma monitor LCD 17-19" i max co mzoe to 1280x1024 a taka rozdzialka to standard na X360 nawet wieksza bo 1360x.....
przy PS3 to PCty wymeikna juz na dobre bo nie slyszlaem zeby ktos gral na piecu w 1080p a PS3 bedzie to umozliwialo

i jeszcze sprostowania bo tu jakies bledne informacje ludzie podaja, Xbox360 (mzona powiedziec podstawowa wersja) to koszt 299$ (chodz juz sa promocje i taniej tez mozna kupic z jakas gra) przy premierze PS3 sa pogloski ze ma spasc do 199$
cena PS3 na starcie to 499$ (wersja podstawowa) wiec roznica w cenie jest znaczna midzy tymi konsolami, a co kto wybierze to juz jego osobista sprawa bo to zalezne od gustu (ja tez nei lubie japonskich gierek wiec xbox mi jak najbardziej pasuje ale nie mwoie ze na PS3 sie nie skusze)
za PS3 napewno przemawia wbudowane BR, ale M$ tez nie bedzie w tyle i bedzie w sprzedazy jako dodatek naped BR jak i HD-DVD wiec raczej tu soft i jakosc obrazu zadecyduje ktory bedzie lepszym urzadzeniem jako odtwarzacz i tu tez mozna sie spodziewac ze jak jakas konsoel zlamia i bedzie soft ze sceny to ta konsola wyjdzie na prowadzenie ktora bedzie takie zaplecze softwerowe posiadala

same gry to napewno beda tytuly jak i na jedna jak i na druga jak i na trzecia (WII) kosnole takei dla ktorych niektorzy kupia je, najepiej bedzie posiadanie wszystkich trzech :) :)

podsumowujac, jak ktos nie mial konsoli i tylko PCta to niech dalej ma tylko PCta i sie pociesza tlumaczac sobie jakimis blednymi informacjami jak to ich PCt jest lepszy od konsol
Ci co maja konsole i pcty wiedza co jest co i moga tylko z usmieszkiem patrzec na rasowych pctowcow zyjacych w nieswiadomosci przygarbionych nad kalwiatura...

PS.
nie ukrywam ze PCt tez jest niezastapiony do grania zadna konsola jesli chodzi o strategie i takie gry ktore nie pojawiaja sie na konsolach z powodu braku mozliwosci sterowania taka gra
wiec nie demonizujmy konsol czy Pctow tylko uzywajmy odpowiednich sprzetow do rzeczy do ktorych zostaly stworzone....
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Juchy, na początku nieźle się naśmiewałem z ortodoksyjnych PeceTowców i konsolowców. Teraz mi to wisi. Jestem graczem nie bojownikiem o sprawę. Tydzień z HalfLife2 na PC, tydzień Resident Evil4 na PS2 czy Gamecube. To bym zapisał każdemu takiemu. Może by mu przeszło.
 

Lesiu_adi

New member
Dara napisał:
Ja kupuje PS3 głównie ze względu na BR i na gry bo te na X360 to są najczęściej konwersje z pc, a poza tym kiedy developerzy opanują architekture nowego playstation to podejrzewam że graficznie gry będą wyglądać lepiej niż te na X360. No i PS3 ma wspaniały procesor CELL ma 7 rdzeń co prawda asymetrycznych ale X360 ma tylko 3 ale symetryczne ale w ogólnym rozrachunku PS3 wypada ciut lepiej, a GPU w konsoli sony jest lepsze ponieważ nie dzieli pamięci pomiędzy CPU a GPU jak to jest w X360 tylko ma osobną pamięć dla CPU i GPU.

To chyba lepiej gdy developerzy moga sobie sami decydowac ile pamieci ma byc dla GPU a ile dla reszty (x360) a tak tworzac gry na ps3 to musza byc zalezni od sprzetu czyli tyle ma byc dla GPU a tyle dla reszty i kropka napewno utrudni im to robienie gier
Co do Cell'a to jest on trudniejszy w programowaniu niz procek x360
Developerzy kozystaja z XNA (x360) a ps3 tego nie ma ;)
Grafika ps3 jest podobno gorsza bo jak to kiedys slyszalem ATI nie wprowadzila tej technologii na rynek pc towy co ma grafika x360 ( cos tam mi szumi ale nie jestem do konca pewien ale pisze moze ktos to rozwinie ktos kto wie o tym wiecej )
Gdzies tez czytalem ze dash ps3 ma mocno obciazac procka ps3 a x360 ze wzgledu ma to ze M$ "ma doswiadczenie" w systemach operacyjnych to dash x360 wykozystuje tylko 2-3% procka
Rozwalil mnie tekst "(...)i gry bo te na X360 to sa najczęściej konwersje z pc(...) no moze i tak bylo na poczatku istnienia xbox a 1 ze bylo tyle tych konwersji ale teraz jest wiecej gier na iXach których nie ma na pc powiem wiecej znacznie wiecej :) a jak sa konwersje gier z ps2 na xboxa lub vice versa to komus to przeszkadza To chyba dobrze ze rynek gier pc i xbox sie rozwija bo to sa pokrewne platformy ta sama forma M$ Windows<-->xbox
A jak sa jakies konwersje z ps2 na psp lub na odwrót to komus to przeszkadza ??? Komus przeszkadza ze GTA z psp bedzie skonwersowane na ps2 Mi nie specjelnie
Bardzo mi sie podobala wypowiedz Juchy'ego dobrze facet gada jak ktos nie mial\ma konsoli i pc ta to nie wie jak to jest ;) Ja mam pc ta xbox a ps2 ps1 i juz ze tak napisze zajarzylem o co w tym biega A pamietam czasy jak klnolem kiedys na pc ty jak mialem ps2 i tylko ono sie liczylo i gry a teraz pc to dobre narzedzie pracy a konsole do gier :)

Reasumujac kazdy ciagnie do swojego xbox do pcta
Bardzo dobry pomysl przedstawil M$ na E3 chcac scalic rynek pc (windows) i x360 ( przy okazji wplatam jeszcze komórki :D ) laczac graczy
wspólne tyrnieje graczy pc towych i konsolowych ( juz ostrze zeby na pc ciarzy ;) )
Sony chce laczenia z psp i dobrze miejmy nadzieje ze w konci sie rozwinie
i bedzie mozna tak wykozystac psp aby stalo sie przydatne np w sterowaniu ps2\ps3 i cio tam sony wymysli
Nintendo pokaze ze ni liczy sie grafa a innowacyjnosc Wii to chyba bedzie 2 konsola która gracz kupi (zaraz po x360 lub ps3) a to ze wzgledu na cene ale jak to kto woli :)

Pozdro dla "xbox mastera" Juchy'ego
 

Dara

New member
No to ja już sam nie wiem jedni mówią żę ps3 będzie mieć lepszą grafike inni mówią że to x360 no to w końcu która konsola będzie generować lepszą grafike bo z tego co czytałem w zachodnich serwisach mówią że PS3 ma większą moc to wkońcu prosze o jakieś informacje i wyjaśnienia (najlepiej fachowe) nic już z tego niewiem nie wiem którego nextgena kupić czy czekać na ps3 czy już zająć się X360, ale coś mi się wydaje że te konsole nie będą się różnić pod względem generownej grafiki, grafika będzie taka sama tylko że tam gdzie gry będą zwalniać na X360 to na ps3 będą działać płynnie. Prosze o jakaieś fachowe wytłumaczenie która z konsol będzie generować lepszą grafike. Acha i Lesiu wytłumacz mi jaka jest różnica pomiędzy układami grficznymi w obu konsolach że ATI zrezygnowało z tej technologi bo ja myślałem że pod względem GPU te konsole się praktycznie niczym nie różnią.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Lesiu_adi

New member
Dara napisał:
Acha i Lesiu wytłumacz mi jaka jest różnica pomiędzy układami grficznymi w obu konsolach że ATI zrezygnowało z tej technologi bo ja myślałem że pod względem GPU te konsole się praktycznie niczym nie różnią.
Pozdrawiam.

JUz Ci tłumacze co mialem na mysli otóż gdzies kiedys czytalem ze uklad graficzny zastosowany w x360 ( Xenos jak sie nie myle ) ma taka architekture
której ATI ( firma które stworzyla Xenos ) nie wprowadzila jeszcze na rynek
pc A dokladniej jakies protokoly czy cuś :)

Slyszalem tez gdzies ze uklad graficzny ( RSX od nVidia ) nie ma tyle tych protokolów czy czegos tam w odróznieniu od Xenos-a

To daje niewielka przewage dla x360

Moc obliczeniowa ps3 ma ( nalezalo by napisac bedzie mialo ;) ) wieksza od tej co ma x360 ( a dokladniek chodzi mi o procki ) ale Cella sie trudniej programuje niz procek x360 a do tego cell bedzie bardziej obciążony ( o ile sie nie myle ;) )

A co do wyboru jaka konsole kupic to stawiajcie na gry a nie na osiagi bo jak ktos kocha mario to grafika sie nie liczy tylko platforma na która gra jest wydana\wydawana w tym przypdaku Wii
 

Dara

New member
A cha już coś kojarze z tymi protokołami chodzi pewnie o piperlines czy jakoś to się tak pisze PS3 ma ich 12 a X360 ma 24 wyczytałem że 12 jest łątwiejsze w programowaniu i są mocniejsze niż 24 piperlines ale nie wiem co miało znaczyć że śą silniejsze.
Pozdrwiam prawda jest taka że obie konsole to ta sama generacja i nie będzie różnicy.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
smieszni jestescie, cos tam slyszalem, cos tam czytalem czy cos...
czas pokaze jak tworcy gier wykorzystaja moc sprzetu i tylko to sie liczy GRY !!!
One zdecyduja o wygranej next gen!!!
 

wielblad1

New member
Co do Wii... wg mnie to jest przegrana sprawa... napewno bedzie tansze od x'a ale na nintendo to wychodza tylko gry typu mario :S wiem ze nintendo ma zagorzalych zwolennikow i neiktorzy graja w mario non stop czy tam zelda (chyab to na ta platforme) ale te gry zatrzymaly sie na poziomie grafiki z lat 1999-2000 jak nie wczesniej... w takie mario to ja gralem 13 lat temu na pegasusie. Za Wii bedzie przemawiac cena... ale kupia ja tylko ci ktorzy lubia mario bo na inny rynek bym nie liczyl...

nie no lepiej juz nic nie pisac niz sie tak kompromitowac:)
 

kukes

New member
jedno jest pewne , nie można mówić tutaj o rewolucji na rynku konsolowym a raczej o ewolucji! Pismaki z jakiejś japońskiej gazety branżowej mieli mozliwość odwiedzić kilka studiów devolperskich w których tworzone są m in. gry na ps 3 , stwierdzili oni ,że i owszem wszystko wygląda bardzo ładnie ale o rewolucji mowy być nie może , devolperzy narzekali oczywiście na trudności w programowaniu ps3 , stwierdzili również ,że właściwie takie same efekty jest w stanie bez problemu wygenerować xbox 360 , teraz wszystko w rękach devolperów , od ich umiejetności i pomysłowości zależy najwięcej !!!!Nie daję wiary w to ,że będę jakieś spore różnice w generowanej grafice ps3 czy xboxa 360 , obie konsole to małe potworki.Oczywiście jeśli jakiś laik odwiedzi kumpla u którego będze stało ps3 podpięte pod 50 " konkretną plazmę a potem odwiedzi drugiego kolegę który ma xboxa 360 podpiętego pod 29 " crt to będzie wszystkim opowiadał jaka to kolosalna różnica jest pomiędzy tymi konsolami. Gry i jeszcze raz gry są najważniejsze vide ps1 kontra saturn czy póżniej n64 , co z tego ,że tamte konsole miały lepsze , mocniejsze bebechy jak to właśnie niesamowita biblioteka gier na ps1 rozniosła wszystkich konkurentów ! Jestem cholernie ciekawy nowej konsoli Nintendo , przy przewidywalnym kolejnym kroku Sony i Microsoftu wielkie N poszło w troszeczkę inną stronę i może być naprawdę ciekawie.DS od Nintendo pomimo ,że jego specyfikacja jest znacznie słabsza od PSP to kieszokonsolka sony nie dorasta DS nawęt do pięt pod względem sprzedaży!Kreatywność , pomysłowość devolperów to jest klucz do sukcesu.To GRY sprzedają systemy( Nintendogs + DS = SUKCES$$$$$ )
 

Dara

New member
John Carmak programista z id stwierdził w wywiadzie że Ps3 dysponuje większą mocą od X360 ale trudniej będzie ją wycisnąć nic dziwnego na X360 programuje się bardzo podobno jak na Pc bardzo podobna architektura, natomiast w przypadku PS3 trzeba będzie poświecić więcej czasu ale jak już nowa architekyura i programowanie zostaną opanowane to będzie miodzio.
 

arsenal

Moderator
VIP
Dara napisał:
John Carmak programista z id stwierdził w wywiadzie że Ps3 dysponuje większą mocą od X360 ale trudniej będzie ją wycisnąć nic dziwnego na X360 programuje się bardzo podobno jak na Pc bardzo podobna architektura, natomiast w przypadku PS3 trzeba będzie poświecić więcej czasu ale jak już nowa architekyura i programowanie zostaną opanowane to będzie miodzio.
No właśnie, jeśli zostaną opanowane. Kto jeszcze pamięta jakie cuda miał robić Emotion Engine. Sytuacja z PS2 może się powtórzyć i większość producentów odpuści sobie te wszystkie wielkie możliwości Cella i jego rdzeni. Najwięksi zwłaszcza z Japonii oczywiście będą dłubać po 2-3 lata przy jednej grze. W to nie wątpię. Ale mało kogo stać na płacenie pensji przez tyle czasu a cierpliwość graczy też ma swoje granice.
Reszta da sobie spokój, wycisną ile potrafią przez te 8-9 miesięcy , gra leci na półkę i wygląda tak samo jak wersja na X360.
Microsoft przynajmniej nie kombinuje i nie wymyśla coraz głupszych nazw dla procesorów. Wykorzystuje rozwiązania i technologię z PC bo na tym się zna i dobrze im to wychodzi. Za to należy im się szacunek choć nadal twierdzę, że nie mają dużych szans na objęcie prowadzenia w tym wyścigu.
 

Dara

New member
To raczej sony należy się respekt bo oni wprowadzają coś nowego, a tak na marginesie to minie tak ze 3-4 lata i wielki microsoft też będzie korzystał z CELL'ów i każdy w swoim urządzeniu komputerowym będzie miał taki processor, a poza tym to CELL to nie tylko jakaś tam kolejna głupia nazwa dla procesora tylko to jest processor nowej generacji bo jeżeli porównamy wydajność tradycyjnego processora a processora CELL to nie ma oczym mówić, a microsoft tylko ostrzy sobie ząbki na ten processor bo ma on wielkie możliwości, jak dla mnie microsoft to śmierdzący leń bo "rozwija" sprawdzoną starą technologie a tu prosze bardzo takie sony, toshiba i pare innych firm tworzą takie rewolucyjne maleństwo, doskonałym przykładem na moc CELL'a jest fakt że to właśnie na takichi processorach działją największe stacje serwerowe.
Pozdrawiam
Ps. Gdyby każdy wychodził z założenia że sprawdzone technologie są najlepsze to do dzisiaj siedzieli byśmy w jaskiniach;)
Pozdrawiam.
 

Lesiu_adi

New member
Taa The Cell bedzie pozwalal na lamanie kodów i sterowanie rakietami
Skąd takie informacje masz Dara od sony co raz plecie tak a innym razem tak ??? Wszystko sie okaze jak ps3 i Wii juz beda i zobaczymy co wtedy napiszecie Ciekawe co bedzie z tymi co sie nasmiewali z x360
 

adamgl

New member
Panowie !
Widzę, że nie ma tu żadnego "konsolowca". Pracuję w Świecie Gier w Warszawie i powiem krótko : sprzedajemy w zasadzie od 4 misięcy z tendencją wzrostową X360. PS2 leży na półce i się rozkłada :) . Sam byłem zwolennikiem PS2 ale gdy kupiłem Xboxa1 świat się stał fajniejszy - poprzez commponent mam przynajmniej w każdej grze 720p TAK NA STARYM XBOXIE ! Xbox1 ma o 100 % lepszą grafikę od PS2 i nic tego nie zmieni. Pomijam fak np. grania w grę BLACK na PS2 i Xbox1 - PS2 to porażka dziesięciu kroków nie można zrobić bez doładowywania z płyty. Mam też Xboxa360 i powiem że jest miodzio (mam Samsunga 32L51B) w 720p działa też w 1080i ale w grach lepiej jest jechać na 720p. Obraz jest lepszy niż podłączony pecet. Filmy HD tez można oglądać na tej konsoli , muszą być tylko w formacie WMV i nagrane na DVD i TO JEST WYPAS WTEDY ! Pozatym HD DVD już jest na wygranej pozycji od BR chodzi tylko i wyłącznie o cenę nośnika ! Ilu z was wyda za film np. Terminator 3 - 300 zł ? gdzie na HD DVD będzie przykładowo za 150 zł . Koszt gry na PS3 będzie oscylował w granicach 200 za gniota i około 300 - 500 zł za dobrą grę na BR. Nowość na X360 kosztuje max 250 zł a starsze tytuły nawet po 119 zł. Więc reasumując PS3 będzie dla BOGATYCH a swoją jakością będzie gorsza od X360. Aha i proszę nie zapominać jak tu ktoś pisał że będzie odtwarzał BR (filmy) zawsze jest to OPCJĄ w PS - OPCJĄ! odtwarzanie będzie SOFTWEROWE a nie sprzętowe więc jakość może mieć wiele do zyczenia jak jest z PS2 i filmami. Głupia MANTA deklasuje odtwarzanie DVD z PS2 no chyba że macie sprzęty CRT typu HELIOS czy NEPTUN to wtedy różnicy nie będzie ale to już inna bajka. Pozdrawiam Serecznie Userków.
 

arsenal

Moderator
VIP
adamgl napisał:
Panowie !
Widzę, że nie ma tu żadnego "konsolowca". Pracuję w Świecie Gier w Warszawie i powiem krótko : sprzedajemy w zasadzie od 4 misięcy z tendencją wzrostową X360. PS2 leży na półce i się rozkłada :) . Sam byłem zwolennikiem PS2 ale gdy kupiłem Xboxa1 świat się stał fajniejszy - poprzez commponent mam przynajmniej w każdej grze 720p TAK NA STARYM XBOXIE ! Xbox1 ma o 100 % lepszą grafikę od PS2 i nic tego nie zmieni. Pomijam fak np. grania w grę BLACK na PS2 i Xbox1 - PS2 to porażka dziesięciu kroków nie można zrobić bez doładowywania z płyty. Mam też Xboxa360 i powiem że jest miodzio (mam Samsunga 32L51B) w 720p działa też w 1080i ale w grach lepiej jest jechać na 720p. Obraz jest lepszy niż podłączony pecet. Filmy HD tez można oglądać na tej konsoli , muszą być tylko w formacie WMV i nagrane na DVD i TO JEST WYPAS WTEDY ! Pozatym HD DVD już jest na wygranej pozycji od BR chodzi tylko i wyłącznie o cenę nośnika ! Ilu z was wyda za film np. Terminator 3 - 300 zł ? gdzie na HD DVD będzie przykładowo za 150 zł . Koszt gry na PS3 będzie oscylował w granicach 200 za gniota i około 300 - 500 zł za dobrą grę na BR. Nowość na X360 kosztuje max 250 zł a starsze tytuły nawet po 119 zł. Więc reasumując PS3 będzie dla BOGATYCH a swoją jakością będzie gorsza od X360. Aha i proszę nie zapominać jak tu ktoś pisał że będzie odtwarzał BR (filmy) zawsze jest to OPCJĄ w PS - OPCJĄ! odtwarzanie będzie SOFTWEROWE a nie sprzętowe więc jakość może mieć wiele do zyczenia jak jest z PS2 i filmami. Głupia MANTA deklasuje odtwarzanie DVD z PS2 no chyba że macie sprzęty CRT typu HELIOS czy NEPTUN to wtedy różnicy nie będzie ale to już inna bajka. Pozdrawiam Serecznie Userków.
Jak ty pracujesz w skepie z grami i znasz się na konsolach to ja jestem ojciec dyrektor. Bzdury pleciesz straszne.
 
Do góry