Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

pmcomp

New member
No jak to jak?
No tak?
Nie wiesz, że w Polsce aby się cos zaczęło o czasie to wszyscy muszą być wcześniej???:p
Szczególnie VIP-y :D .

PS. zawsze na wszelki wypadek możesz siedzieć przed TV od 11.30 a może nawet od rana? :hihi: :shock:
A najlepiej od razu zająć sobie miejsce w kolejce i otworzyć listę społeczną, jak za starych dobrych lat, he, he.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
malkovich napisał:
a ja spokojnie zajrzę do tego topica o 12:10 i dostanę wszystko w pastylce, nieprawda :D
Jeśli będą ciekawe rzeczy powiedziane to przewiduję "lekki" zwis kilku forum.

Co to się dzieje. Chyba nawet Niemcy się tak wprowadzeniem HD w Premiere nie podniecali:p
 

dominikm

New member
arsenal napisał:
Jeśli będą ciekawe rzeczy powiedziane to przewiduję "lekki" zwis kilku forum.

Co to się dzieje. Chyba nawet Niemcy się tak wprowadzeniem HD w Premiere nie podniecali:p


Tak dla uściślenia i broń Boże bez żadnej złośliwości: "forum" w liczbie mnogiej to " forów". Śmiesznie ale tak to już jest. :)
 

Yuiren

New member
A ja chce BBC i TVN Turbo (ale to juz raczej pewne). :p Pozdrawiam fanow Top Gear :eek:

I ja bym raczej powiedział "kilku for" a nie "kilku forum" lub "kilku forów". Bo forów kojarzy mi sie raczej z dawaniem forów. :) A tych raczej ITI niedostanie.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Gie napisał:
www.n-planet.pl : W skrócie - piszą tu o decyzji stacji CBS, która po kilku latach eksperymentów zdecydowała się, że najlepszym modelem biznesowym przy udostępnianiu swoich pozycji w wideo-na-żądanie, jest oferowanie ich za darmo (ale z reklamami). Wcześniej widzowie płacili 99 centów np. za odcinek CSI.
Co mnie poruszyło akurat w tym artykule, to informacja, że Comcast (największy operator kablowy w USA), który w biblioteczce programów do ściągnięcia ma ponad 7,5 tys. pozycji, aż 95 proc.! z nich udostępnia za friko (z reklamami).
Bardzo ciekawi mnie, jak rozwinie się to w Polsce. Jak np. TVP podejdzie do tematu (na stronie www.itvp.pl np. kabaretony są za darmo), jak będą walczyli o nowy telewizyjny rynek wtórny inni producenci. No i jak stacje dogadają się z reklamodawcami.
A co Państwo woleliby - z reklamami, ale za darmo; czy raczej płacić, by reklam już w tych ściąganych programach nie oglądać?
Hm Ameryka is very far from here i sądze ze nawet w Europie (a co dopiero w Polsce) nie ma takich cudów jak Vod za free. Ale jakyby było tyyyle pozycji jak piszą i to za darmo to nawet bym przełknął reklamy.
p.s. Moze w ten sposób mozna przy okazji zniechecic ludzi do sciągania filmów z internetu.heeh chyba nieeee
 
Ostatnia edycja:

malkovich

New member
arsenal napisał:
Jeśli będą ciekawe rzeczy powiedziane to przewiduję "lekki" zwis kilku forum.

a ja bym jednak prosił o jakieś info na forum bo do końca miesiąca nie mam dostępu do żadnego kanału TVN :rolleyes: /normalnie urlop/.

[offtop] ilu waszych znajomych ma TV z naklejką HDReady ? mi przychodzi do głowy tylko 1 osoba :D [/offtop]
 

Grzegorz

New member
Widocznie masz mało znajomych, albo Ci których masz nie korzystają z TV ;)
Ponad połowa moich znajomych ma mniejsze lub większe odbiorniki HD Ready, a sąsiad przywiózł z Kanady projektor HD. W sobotę sprawdzaliśmy jego możliwości na ścianie domu.
Jak masz możliwość, czas i chęci to spędź kilka chwil przed MM i zobacz ilu ludzi wynosi paki z logo HD Ready.
 

chocio

New member
Hdcp

Wiem, że to może być za wcześnie na moje pytania, ale może komuś coś już obiło się o uszka ;) :

1) Czy HDCP bedzie wykorzystywane przez ITI i w jakim zakresie?

2) Czy na rynku można (można będzie) kupić zewnętrzne przystawki do telewizorów z HDMI, ale nie posiadających kodowania HDCP?
 

arsenal

Moderator
VIP
dominikm napisał:
Tak dla uściślenia i broń Boże bez żadnej złośliwości: "forum" w liczbie mnogiej to " forów". Śmiesznie ale tak to już jest. :)
Tak dla uściślenia i też bez złośliwości. Słowo "forum" jest w języku polskim nieodmienne!:p:p:p
Ale wracamy już do tematu.
 

stereoman

New member
Arsenal
off topic cd.
to jest nas dwóch;)/gdzie mój ulubiony Emotek???/
na konkurencyjnym forum onegdaj poprztykałem się z Hojlo1 o to samo dokładnie,ale on wyciągał jakieś podejrzane:Dbroszury,że forum sie odmienia.No bo przecież ''na zdrowy rozum'' padały argumenty jak u twojego rozmówcy.
Wyraz FORUM pochodzi z łaciny i jest NIEODMIENNY!!!Po prostu.

Żeby dobić oponentów
Większość na zdrowy rozum na wannę JAKUZZI mówi DŻAKUZI.Błąd!

Ma być JAKUCCI:)
cytat
...w Polsce błędnie wymawia się nazwę "Jacuzzi". Fonetycznie zamiast powszechnie używanego "Dżakuzi" powinna ona brzmieć z włoska "Iakucci", od nazwiska założyciela firmy...
Co ma wspólnego ''zdrowy rozsądek'' z wiedzą??
koniec off topic
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
to tak samo jak z "Lamborghini", kttore czesto wymawia sie blednie Lambordżini, heh, taka dygresja;)
a Forum sie odmienia, w koncu jest to rzeczownik !!!
dopelniacz- moze byc Forum jak i Fora, chyba...
 

dominikm

New member
stereoman napisał:
Arsenal
off topic cd.
to jest nas dwóch;)/gdzie mój ulubiony Emotek???/
na konkurencyjnym forum onegdaj poprztykałem się z Hojlo1 o to samo dokładnie,ale on wyciągał jakieś podejrzane:Dbroszury,że forum sie odmienia.No bo przecież ''na zdrowy rozum'' padały argumenty jak u twojego rozmówcy.
Wyraz FORUM pochodzi z łaciny i jest NIEODMIENNY!!!Po prostu.

Żeby dobić oponentów
Większość na zdrowy rozum na wannę JAKUZZI mówi DŻAKUZI.Błąd!

Ma być JAKUCCI:)
cytat
...w Polsce błędnie wymawia się nazwę "Jacuzzi". Fonetycznie zamiast powszechnie używanego "Dżakuzi" powinna ona brzmieć z włoska "Iakucci", od nazwiska założyciela firmy...
Co ma wspólnego ''zdrowy rozsądek'' z wiedzą??
koniec off topic


Tu się zgodzę - produkuje wanny z hydromasażem i coś na ten temat wiem:) Ale 99% ludzi mówi "dżakuzi". Inna sprawa, ze to nazwa firmy a nie produktu. Tak jak Adidas.
Co do "forów" to zapytam prof. Bralczyka przy okazji. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry