Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

arsenal

Moderator
VIP
Może oficjalne, może nie. Niektóre określenia są bardzo "fachowe" np:
Dekodery będą miały dwie skrzynki satelitarne na chipie STi7100 z pamięciami flash NOR 4MB, flash NAND 64MB, ram 192MB oraz tunerze DVB-S2. Taka konfiguracja umożliwia odtwarzanie danych HD (full High Definition) i jest najmocniejszym urządzeniem jakie będzie dostępne na polskim rynku.
Ale jest i parę ciekawych informacji:
Jeden z boxów będzie miał dysk twardy Seagate o pojemności 250GB i funkcjonalności DVR (pauzowanie żywego obrazu, nagrywanie). Dodatkowo ma być uruchomiony serwis Push VoD (Video on Demand) dla którego będzie zarezerwowane 170GB dysku. ... Inne dane techniczne: standard DiSEqC 1.1, wyjścia: HDMI, SPDIF, SCART (SD lub HD skalowane w dół do SD dla użytkowników bez telewizora HD), Ethernet, USB. Będzie także system dostępu warunkowego (CA): Conax CAS7.... Początkowo wprowadzone zostaną co najmniej trzy kanały telewizyjne w standardzie HD (m.in. Discovery Channel).

„Zainteresowanie telewizorami High Definitnion jest duże, ale do tej pory na polskim rynku nie można było wykorzystać podstawowych możliwości tych odbiorników. Już dziś mogę obiecać, że na starcie w nowej technologii wprowadzimy co najmniej trzy stacje telewizyjne, w tym kanał sportowy, a w nim rozgrywki Ligi Mistrzów” - informuje Maciej Sojka.

W przyszłości ma być ich więcej kanałów w HD. Ponadto w normalnym standardzie będzie dostępnych kilkadziesiąt kanałów.
No i najważniejsza chyba sprawa. Są fotki tunerów z logo platfomy(chyba):
Wersja bez dysku:
9609.dat


Wersja z dyskiem:
9610.dat


Teraz to się dopierą zaczną spekulacje co znaczy to " n ". Neovision?
 

chocio

New member
Arsenal, wybacz jeśli moje pytanie jest nie na miejscu, nie zawsze śledzę wszystkie wątki i może odpowiedź już padła. Dlaczego cytujesz obszerne fragmenty z podanego linku, przecież równie łatwo każdy może kliknąć ten link i zapoznać się z - przyznaję - interesującym info, a dzięki temu "nasze" forum będzie bardziej przejrzyste :?:

Dzięki za ew. słówko wyjaśnienia.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Może ja powiem. Nie wszyscy mają czas i stałe łącza. Dla mnie jest to duże udogodnienie, ponieważ ktoś, kto się na tym zna punktuje najważniejsze rzeczy a nie muszę marnować czasu na otwieranie się strony, czytanie całości, skoro istotna jest część.



Pozdrawiam
 

Wuwo

New member
Dziś ten link działa, ale czy będzie działał jutro labo pojutrze....? Wiele gazet/czasopism internetowych udostępnia swoje artykuły na określony czas (np. 48 godzin), po czym trafiają one do płatnego archiwum i wtedy link by się już do niczego nie przydał.
Nie wiem jak jest z tym konkretnym czasopismem, ale niebezpieczeństwo takiego ruchu jest możliwe.

Pozdrawiam!
 

maxpoll

New member
Witam. Sądzę że w ostatnim czasie w Polsce sprzedano potężną ilość TV z HD więc teraz ta cała rzesza śliniących się na słuch o telewizji nadawanej w HD aż czeka na pierwsze tunery do jej odbioru , moim skromnym zdaniem na brak chętnych nie będą narzekać w szczególności że cyfra i polsat przespały moment wejscia na rynek jako pierwsi !!!
 

arsenal

Moderator
VIP
Panie i panowie. Informacja ważna i oficjalna. Konferencja ITI odbędzie się w piątek 22 września o godzinie 11:30. Radzę więc śledzić o tej godzinie TVN24.
Teraz druga sprawa.
Niestety wygranego przeze mnie podwójne zaproszenie na tą konferencję jak i późniejszą imprezę jeszcze listonosz nie przyniósł. Co ważniejsze i tak nie mógłbym niestety z niego skorzystać:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(( za..job sweat za..job)
Ale coś się wymyśli żeby się nie zmarnowało;)
 

malkovich

New member
Oglądałem dziś felieton w TVBiznes o HDTV, mądry pan z Vobis mówił że TV cyfrowa jest wciąż nieosiągalna (globalnie), autor podsumował że TV cyfrowa w Polsce to kwestia 2012 roku. Tak więc proponuję zamknąć to forum na 6 lat, szkoda kasy na serwer :cool:
Chyba żeby tak nie oglądać TVBiznes :shock:
 

dnc

Moderator
VIP
A co się dziwisz. Vobis to firma komputerowa. Skąd oni mają wiedzieć co to jest HDTV? O HDTV tak jak o internecie w 1990 pidsali tylko znawcy, specjaliści, fani i oczywiście forumowicze naforach takich jak my. Nie posądzał bym gościa z Vobisu o to, że zna się na sprawach HDTV. To są zazwyczaj ludzie z działów marketingu, którzy wszystko przeliczają na zysk. Ten zaś w materii takiej jak HDTV nie będzie wielki. Trzeba sporo zainwestować. Z drugiej strony Vobis sprzedaje swoje kompy typu Media Center już dostosowane do HDTV (CPU+HDD+GPU). Więc? Nie rozumiem podejścia Vobisu. To albo idą w kierunku HD albo nie? Po co sprzedają swoje MC skoro HDTV to pieśń przyszłości. Nie lepiej w takim razie dać sobie spokój!
Ja bym się tak tym co on powiedział nie przejmował. Zapytali to im odpowiedział. A że nie wie co i jak to najlepiej powiedzieć "NIE". Przynajmniej się człowiek nie zbłaźni, jak się okaże że TAK. Zawsze można powiedzieć, że się okazało, że świat podąża szybciej niż się wydaje. Tak jak z tel. komórkowymi. W sobotę minęłą 10 rocznica jak wystartowała Era GSM. Wtedy też się nikt nie spodziewał, że w ciągu kilku lat ilość użytkowników wzrośnie do kilkunastu milionów!!! A jednak.
 

EMEM

New member
Ciekawy pomysł z tym ClariTV

Tylko, że to dopiero ma wejść do produkcji czyli dekodery od ITI raczej nie bedą tego miały.
 

paw166

New member
Bedzie to w dekoderze iti :)
a dlaczego jak sie wejdzie na n-hdtv.pl przekierowuje na TNG ??
samo n jest dziwnie proste ale spojne z tvnem ??
 

autorus

New member
Zależy mi żeby na nowej platformie był Hallmark. Od 23 września ruszają następne odcinki "Morderstwa w Midsomer" ktrorego to serialu jestem wiernym fanem. Na szczęście kończą się pod koniec października a do tego okresu mam jeszcze cyfrę. Ale później będzie ciężko. :(

Pozatym oglądam też wiernie "Prawo i Porządek" , nie mylic z PIS. :D
No i koniecznie coś dla dzieciaków. Małych dzieciaków. Coś w stylu mini-mini. Bo będę miał przekopane w domu.

Autorus
 

kozikpl

Member
jak to było pytanie do mnie

to trochę go nie rozumiem, jak to się ma do TVN? bardziej się ma do nowej platformy ITI. Za polsat płace 35 zł, jeżeli ITI będzie miało przystępną oferte, przesiadam się od razu.

ps. a ciekawe czy będzie na tej platformie polsat
 

pmcomp

New member
Nie wiem czy było ale ...
z otrzymanych informacji wynika, że ITI Neovision organizuje konferencję, na której ogłosi te wszystkie ciekawe rzeczy, w najbiższy piątek o godz. 11.30.
Transmisja na żywo z konferencji na kanale TVN24 o godz.12.00.

Pozdro
 
Status
Zamknięty.
Do góry