Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

lukas63

New member
Co ty byś chciał za 99,- zł wszystko od razu?
Ma robić laskę, wiązać warkocze i odtwarzać mp3?
Nie masz czasem jakiejś koleżanki?

Przecież nic nie mówiłem, że chciałbym wszystko od razu - tylko chciałem się dowiedzieć dlaczego są takie rozbieżności
 

lukas63

New member
marcin76 napisał:
Ktos napisał na BLOGU TNG ze bedzie “TVP3 w regionalnych mutacjach”
Co to oznacza? Moze mi ktos wytlumaczyc?

Tu chyba cchodzi o to, że będziesz mógł wybrać sobie ośrodek nadawania - tak jak teraz jedno pasmo wspólne - ale czas antenowy dla ośrodków regionalnych także będzie (np. wiadomości lokalne )
 

daniel1602

New member
lukas63 napisał:
Tu chyba cchodzi o to, że będziesz mógł wybrać sobie ośrodek nadawania - tak jak teraz jedno pasmo wspólne - ale czas antenowy dla ośrodków regionalnych także będzie (np. wiadomości lokalne )
Z tego co wiem to TVP3 ma zastać przeksztalcone na kanał TVP info . Także bez róznicy jest to :twisted:
 

marcin76

New member
daniel1602 napisał:
Z tego co wiem to TVP3 ma zastać przeksztalcone na kanał TVP info . Także bez róznicy jest to :twisted:

Ale nawet jak bedzie przeksztalcone w TVP Info to maja zostac lokalne waidomosci. A to jest wazna informacja jesli bylaby mozliwosc wyboru!
 

soro

New member
Napiszę wprost, jako uzytkownik C+ dopóki na "n" nie znajdzie się coś co zastąpi C+ oraz HBO i nie znajdzie się w ofercie Hallmark nie ma szans bym się stał ich abonentem :( I myśle, że ludzie korzystający z najwyższego pakietu programowego C+ narazie nie będą tak chętnie zmieniać platformy (ja przynajmniej poczekam na ruch C+ albo na rozwój oferty programowej "n" bo wszystko co zaprezętowało ITI jest ekstra, lecz pakiet cinemax1,2 oraz filmowy to znacznie za mało ), to co zaprezętowało ITI napewno nie wystarczy do odebrania znacznej ilości klijentów C+(narazie), lecz Cyfrowy P. oraz kablówki i korzystający z najniżyszych pakietów C+ nie mają się co zastanawiać...Takie moje zdanie :)
 

pmcomp

New member
daniel1602 napisał:


A spodziewałeś się innej odpowiedzi? Mieli usiąść na pępku i płakać?

Na razie Pan Prezes dużo powiedział, a teraz ... niech zrobi. Szczególnie jak zrobi HDTV w tak krótkim czasie nie mając dekoderów i miejsca na transponderach, a w to co mając tak ściska programy, że aż hadko oglądać.

Do dzieła Panie Prezesie. Pan Sojka z ITI w czerwcu naobiecywał i w 90% obietnicy dotrzymał, teraz kolej na Pana. Kibicuję, trzymam kciuki ... ale jakoś Panu nie wierzę. Zbyt długo robił Pan w trąbę swoich abonentów. Dlatego konkurencyjny Prezes z Polsatu Cyfrowego dogonił Pana w dwa lata. A teraz macie problem ... wypasioną technologicznie konkurencję, "n", która aż pali się, żeby dobrac się wam do skóry. Czego im także niezmiernie życzę. Bo chyba największy kłopot będzie miał teraz Polsat, bo już nie jest taki tani, a reszta .... no, no, też dużo obietnic ... popatrzymy.

Będzie bardzo ciekawie tej jesieni, wygrają konsumenci :grin: .
 
Ostatnia edycja:

Agent_7454

New member
pmcomp napisał:
To nie jest na szczęście prawda :) .

Przez złącze scart będzie można podłaczyć zewnętrzną nagrywarkę np. magnetowid lub DVD-recorder i nagrywać sygnał SD ew. HD downscalowany do SD.

Pozdro.

To wypuścili set boxa bez zabezpieczonego złącza analog? Ciekawe, he, he.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Tak czytam to co piszecie od samego południa i widze ze jednak jestem ciagle w tej starej kochanej Polsce.Od godz. 12.30 zauważylem szał radosci jak to jest cudnie i złapalismy Pana Boga za nogi. Jednak im pora robi sie późniejsza tym więcej z was zauważa ze"szklanka jest jednak w połowie pusta a nie pełna" I sie zaczyna lamentownie o Boze ale nie ma tego , nie ma tamtego. Juz nikt nie widzi ze daja dekoder wart ponad 1000 za 450zl nikt nie widzi ze ceny pakietów sa tanie. Zastanówcie sie i poczytajcie co pisaliscie wczesniej przed konferencja. Wielu z was pisalo kto ma prawa do jakich lig piłkarskich i mimo to kazdy walil ja dam 130 ja dam nawet 200 mimo ze nie bedzie ligii agielskiej itp. Teraz gdy to wszystko sie potwierdza i w zamian dostajemy niską cenę to robi sie problem. Mam wrażenie ze niektórzy zaraz wyjdą z propozycja napisania przeprosin do Pana Jacquesa Aymara de Roquefeuila ze odwazyli sie obsmarowac cyfre + i obiecują ze to sie juz nie powtórzy. Ja tak samo jak Bio Hazard nie jestem maniakiem piłki nożnej i mam UPC za cos około 50zł . Teraz wezmę sobie dwa pakiety, zapłace 32 zł i bede miał to samo w lepszej jakosci.
 
Ostatnia edycja:

marcin76

New member
Ja powiem tak! Mysle ze oferta "n" skierowna jest do grupy osob ktora do tej pory nie miala telewizji cyfrowej w domu!
Oni nie licza tylko na odebranie klientow C+ i PC.
Mysle ze duzo osob moze teraz skorzystac z telewizji cyfrowej (dobrej jakosciowo!!!!) bo cena abonamentu to tylko 20zł.
Wiekszosc osob nie potrzebuje za duzo programow! Sam slyszalem od wielu osob rozne wypowiedzi ze jakby mieli TVP1, TVP2, POLSAT, TVN, iiiiiiiii TVN24 to by im wystarczylo. No i mamy taka mozliwosc za niewielkie pieniadze i do tego znakomitej jakosci dekoder!
 

soro

New member
Tomek Koko napisał:
Tak czytam to co piszecie od samego południa i widze ze jednak jestem ciagle w tej starej kochanej Polsce.Od godz. 12.30 zauważylem szał radosci jak to jest cudnie i złapalismy Pana Boga za nogi. Jednak im pora robi sie późniejsza tym więcej z was zauważa ze"szklanka jest jednak w połowie pusta a nie pełna" I sie zaczyna lamentownie o Boze ale nie ma tego , nie ma tamtego. Juz nikt nie widzi ze daja dekoder wart ponad 1000 za 450zl nikt nie widzi ze ceny pakietów sa tanie. Zastanówcie sie i poczytajcie co pisaliscie wczesniej przed konferencja. Wielu z was pisalo kto ma prawa do jakich lig piłkarskich i mimo to kazdy walil ja dam 130 ja dam nawet 200 mimo ze nie bedzie ligii agielskiej itp. Teraz gdy to wszystko sie potwierdza i w zamian dostajemy niska ceną to robi sie problem. Mam wrażenie ze niektórzy zaraz wyjdą z propozycja napisania przeprosin do Pana Jacquesa Aymara de Roquefeuila ze odwazyli sie obsmarowac cyfre + i obiecują ze to sie juz nie powtórzy. Ja tak samo jak Bio Hazard nie jestem maniakiem piłki nożnej i mam UPC za cos około 50zł . Teraz wezmę sobie dwa pakiety, zapłace 32 zł i bede miał to samo w lepszej jakosci.

Ja jako konsument dąże do uzyskania do uzyskania jak największej użyteczności całkowitej produktu, w zasadzie nie interesuje mnie Sport oraz Discovery(może czasami) i w ofercie "n" nie ma dla mnie nic oprócz kanałów HD których nie będe ogladał oraz dekodera, przykro mi ale to mi nie pasuje i naraazie ta oferta mnie nie bierze!Nie wiem czemu tak uogólniasz o tych cenach itp. to jest forum dyskusyjne więc każdy może się wypowiedzieć na dany temat!Mam telewizor HD ready i drugi w drodze, lecz jeśli w "n" nie pojawią się kanały "premium" to pomimo skandalicznej jakości C+ i obsługi klijenta to i tak tam zostanę!A o co Ci chodzi z tą starą Polską?Nikt nie deklarował z tego co pamiętam 200 zł za "n" tylko wszyscy się zastanawiali na tzw. ceną zaporową dla nowje platformy, a ITI wyszło bardzo OK z cenami pakietów, moim zdaniem oferują bardzo dobrą cenę dw stosunku do tego co oferują, ale jeszcze raz podkreśle brak kanałów premium jest dla mnie największą wadą!!
 

pl_k

New member
Mnie rowniez smiesza te nagle zmiany nastrojow. Niektorym ciezko dogodzic.
Sam mam cyfre,pakiet bez c+ i hbo - nowe filmy mnie interesujace wole sobie obejrzec z dvd. Place ponad 60 zl. Od niedawna posiadam tv lcd i noz mi sie w kieszeni otwiera jak widze jakosc obrazu nadawanego przez syfre.Dodatkowo ten wspanialy supernowoczesny Mediasat ktory juz chyba kupilem ze 3 razy bo place za dzierzawe odkad cyfra istnieje. Za podobny pakiet (+ HD !!) w n zaplace okolo 30zl dlatego jak cyfra nie przygotuje porzadnej odpowiedzi to nie zawaham sie z rezygnacja.
Czekam tylko by sie przekonac:
1. Jaka bedzie jakosc (obraz) programow nadawanych w n.
2. VOD - co to bedzie konkretnie i za ile.

Mam nadzieje ze wkrotce poznam odpowiedz na moje pytania i podejme decyzje.

pozdro
 

lukas63

New member
Ja powiem tak! Mysle ze oferta "n" skierowna jest do grupy osob ktora do tej pory nie miala telewizji cyfrowej w domu!

W moim przypadku to prawda - pewnie podpisze umowe z "n" - wcześniej nie maiłem tv cyfrowej - tak za 32 zł będe miał akurat co lubie;

Sport i motoryzacja + kultura nauka świat” + pakiet tv za free

Jak dla mnie to bomba - taki abonament i taka oferta programowa
 

karaznie

New member
pmcomp napisał:
A spodziewałeś się innej odpowiedzi? Mieli usiąść na pępku i płakać?
Będzie bardzo ciekawie tej jesieni, wygrają konsumenci :grin: .

Dokładnie. Trochę mnie śmieszy mówienie o braku kontentu przez C+. A co
oni mają w tych biednych kanałach - dużo ale śmiecia. Brak kanału premium? Poczekajmy na ostateczne ujawnienie kanału filmowego przez ITI. Niezapominajmy, że największa nespodzianka czyli kanał filmowy HD jeszcze na nas czeka. Oj może się zdzwić C+ ze swoimi "premium" i premierami typu Arsen Lupin wałkowanymi miesiącami.Od lutego oglądnąłem tam TRZY filmy. Już wolę polsat i TVN - n. dzisiaj Szeregowiec Ryan. Oj zdziwią się, zdziwią jak ITI kupi retransmisję jakiegoś amarykańskiego kanału (a na to się zanosi). Canal+ i HBO mają wyłączność na premiery? A to ciekawe jakim cudem Premiere Film czy Sky ma je szybciej?

Nikt nie zauważa, że N sprzedaje kanał filmowy PREMIUM (szczgóły odłożone - jak mówił Sojka do uroczystego podpisania umowy w Cannes) + kilka dodatków m.in. SciFi (W KOŃCU!) za 16pln - czyli za połowę kosztu C+. C+ + HBO to koszt 50-65 pln. Cały pakiet N to 78!

Pamiętajmy, że TVN będzie transmitowała LoTR i Matrixa w HD!!! Jeszcze pół roku temu o takim czymś się nie śniło filozofom. Ja będę siedział z wybałuszonymi oczami przed tymi filmami w HD, bo to będą INNE FILMY - inna jakość. Ludzie jeszcze niedawno miesiącami ciągnęli filmy z jakichś dziwnych miejsc płacąc abonament po kilkadziesiąt $ żeby to zobaczyć.

Podobnie sport. Poczekamy, zobaczymy. Umowy zmieniają się często. Teraz C+ ma jedno - jutro tego nie ma. Jak będzie dobrze z Kubicą, to ręę sobie dam uciąć że będzie na nsporcie...
 

EMEM

New member
Można narzekać lub chwalić

ale fakty są takie:

Tej jesieni (nie ważne są obietnice konkurencji co będzie tylko to co jest już teraz) nikt oprócz "n" nie da mi:

- możliwości nagrywania programów w boxie (dla mnie bardzo ważne bo zasiadam przed telewizorem o godz.19 i nie chcę być skazany wyłącznie na to co akurat leci w tv)

- programów przyrodniczych i filmów w HD.

Czy ktoś z szanownych "fanów" C+ zaprzeczy tym dwóm prostym faktom?

Nie mówię już o tym, że nie jestem kibicem sportowym i mam gdzieś to ile lig piłkarskich nie obejrzę.

Pozdrawiam
 

yanky

New member
Cieszę się (na razie), że z odpowiednim wyprzedzeniem wypowiedziałem umowę Cyfrze. Umowa mija z końcem września. Mam pytanie, czy w związku z tym muszę im zwrócić kartę (tuner jest mój), ale jak: listem, osobiście?
 

pmcomp

New member
pl_k napisał:
1. Jaka bedzie jakosc (obraz) programow nadawanych w n.

Będzie znakomita.

Po pierwsze dlatego że programy platformy "n" nadawane będą w MPEG4 (H.264) a to dzięki znakomitym mozliwościom kodeka daje bardzo dobrą jakość i oszczędza pasmo (pamietajmy, że programy FTA będą nadawane w MPEG2 a nbox je odbierze)
Po drugie i najważniejsze: wszystkie programy SD będą UPSCALOWANE do 720p lub 1080i (do wybory przez użytkownika), co w przypadku tego nbox-a od ADB daje rewelacyjną jakość obrazu.

No i tak na marginesie, pamiętajcie obietnicę z maja, że wszystkie programy z "n" (ale oczywiście nie te FTA) będą w Dolby Digital (w zależności od przygotowania w 2.0 lub 5.1). Już wiemy że Discovery HD będzie w 5.1 i zapewne ten kanał filmowy HD też w 5.1 !!!

Pozdro.
 

soro

New member
karaznie napisał:
Dokładnie.

Nikt nie zauważa, że N sprzedaje kanał filmowy PREMIUM (szczgóły odłożone - jak mówił Sojka do uroczystego podpisania umowy w Cannes) + kilka dodatków m.in. SciFi (W KOŃCU!) za 16pln - czyli za połowę kosztu C+. C+ + HBO to koszt 50-65 pln. Cały pakiet N to 78!

Premiery troche masz racji ale HBO to też seriale (bo C+ to faktycznie powtarza filmy non stop te same)!!Jeśli Cinemax 1&2 to 16 zł a pakiet filmowy z niewiadomym kanałem premieumi jeszcze kilka innych to też 16 zł to obawiam się że zbyt wielu rewelacji tam nie doświadczymy, ale nie zrozumcie mnie źle, n życze jak najlepiej i chętnie bym się przeniósł do n by położyć paluchy na tym soczystym dekoderze, lecz kwestią najważniajszą jest dla mnie bym mógł na nim oglądać to co mnie interesuje!A co do kanału filmowego n to mam nadzieje że się myle i ITI wraz z Sony wręcz "zmusi" mnie do zmiany oferty :DA pozatym chciałbym żeby n przełamało przysłowie "Nie można mieć wszystkiego" :grin:
 

EMEM

New member
Jeszcze jedno

Niektórzy piszą że w ofercie "n" brak jest oferty "premium".
Przepraszam, jeśli Discovery HD nie jest kanałem premium to co nim jest?
 
Status
Zamknięty.
Do góry