Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

pablo82

New member
pooh1968 napisał:
wow... poczytajcie swoje wcześniejsze posty jeszcze przed konferencją.

Mi pasuje prawie wszystko! Jest HD, jest możliwość wyboru pakietów, najtańsza opcja za 30zł, wszystko rewelacja! Dokładnie tego oczekiwałem i się nie zawiodłem- poważnie. Brakuje tylko Kubicy! No po prostu nie może być tak, że Kubica będzie wygrywał, a ja w tym czasie będę oglądał żubry na Discovery HD!!! Ja tak po prawdzie prawie w ogóle telewizji nie oglądam (z wyjątkiem Nastuli, Kubicy, snookera na eurosporcie, reprezentacyjnej piłki i tv Puls) :p, ale jeśli już- to lubię mieć dobrą jakość! Dlatego zamierzam kupić telewizor HD Ready i do tego platformę 'n' z HDTV. Ale Kubica to tam być musi! Inaczej... wątpię czy na to pójdę
 

pablo82

New member
aha!- jeszcze jedno mi się przypomniało: czy jakieś... dwadzieścia metrów kabla od talerza do n-boxa to nie będzie za dużo??? Czy przypadkiem jakość obrazu nie ulegnie istotnemu pogorszeniu???
 

Smartek

New member
Wyliczylem, ze najlepszym dla mnie rozwiazaniem bedzie:
- zostawienie kablowki UPC (45zl) dla kanalow z bajkami, polsatu, tv4, travel i national geographic,

- wziecie 'n' bez pakietow 'dzieci' i 'cinemax' co wyniesie (52zl)

Razem 97zl i mam.. WSZYSTKO w tym 3 kanaly HD ;-D.
I tez dosc wazna sprawa - bedzie mozna ogladac na kazdym TV co innego :).

Ciekaw jestem jak bedzie wyglada sprawa umow, cen z czasze, antene itp., cen za VOD..
Mam nadzieje, ze wszystko wyjasni sie 12 pazdziernika..
 
Ostatnia edycja:

nikro

New member
geowik napisał:
A porpos cyfry. Z przykrością stwierdzam, żę posiadam jadroższy pakiet i nie ma co oglądać. HBO i HBO2 bardzo słaba jakość (w porównaniu do TVN-ów) i słaba oferta programowa. Najciekawsze kanały na platformie cyfry to: kanały TVN-u, cała paczka discovery, czasami canal-e + (przede wszytskim ligi). I to wszytsko za jedyne 140 parę złotych. Czas najwyższy podziekować Cyfrze.
jak dla ciebie na cyfrze najlepsza sa kanały TVN-u to mi cie żal
z cyfra przegrywaja i poki nie nadrobia oferta programowa to nie maja szans
 

TKIZZ

New member
Witam! Jestem nowy na forum. Mam pytanie odnosnie sprzetu. Mam Panasonica 32LX60. Mozecie mi powiedziec czy biorac "n" bede mial HD jesli sygnal ma byc nadawany w 1080 a moj TV ma 768???

PS. Jesli popelnilem jakis blad to bardzo przepraszam, ale nie znam sie dobrze na sprzecie.
 

witulo

New member
1. Czy będzie możliwośc oglądania jednego programu i równoczesnie nagrywania drugiego w przypadku obu wersji tunerów
2. Co z możliwością podłączenia nagrywarki do obu tunerów:confused:
 

pl_k

New member
A Kubice to mozna zawsze obejrzec w RTL-u (mam nadzieje ze bedzie...). Co prawda z niemieckim komentarzem ale biorac pod uwage "profesjonalizm" naszych komentatorow to raczej mala strata :p

pozdro
 

lukas63

New member
2. Co z możliwością podłączenia nagrywarki do obu tunerów

Ogólnie nie będzie połączenia z tunerem - ani przez usb ani przez jakiś inny kabel - ale jak znam życie POlacy znajdą na to sposób - ale wtedy jak się zepsuje tuner to już duża kicha i kłopoty
 

mak31

New member
czekanie na tv z prawdziwego zdarzenia

czesc juz od dawna czekam na pierwsza cyfrowa telewizje mieszkam w niemczech i od lat podziwiam premiere i pro 7 ktory nadaje w thx i spokojnie reciver audio odbiera 5.1 w przeciwienstwie do tvn itp jaK cyfra. wiec dopoki nie zobacze to nie uwierze. czekam czekam co z tego wielkiego halsu wyniknie.
 

bio_hazard

New member
nikro napisał:
jak dla ciebie na cyfrze najlepsza sa kanały TVN-u to mi cie żal
z cyfra przegrywaja i poki nie nadrobia oferta programowa to nie maja szans

no to co mam zrobic wg. Ciebie - aktualnie jestem skazany albo na nedzna kablowke za 30 zeta (max 30 kanalow), ktorej NIE CHCE lub C+/n-ka - wiec co mam zrobic???
 

ein

New member
Ceny bardzo

atrakcyjne. Box-y, szczegolnie czarny poziom dream-a. Oferta programowa zaskakuje in plus (od ilosci po jakosc i pare potencjalnych perelek). Swietny pomysl z pakietami tematecznymi. No wyglada to naprawde dobrze. VOD ma byc podobniez w bardzo niskiej cenie, co biorac pod uwage ceny na oferte programowa (kto oferuje pelen pakiet za 78zl?!) Mozna oczywiscie narzekac ze nie ma HBO ale tutaj problemem jest wzrost abo o dobre 30-40zl. Zapominacie o wypozyczali (ponad 100 pozycji miesiecznie). Do tego jest Cinemax - nie tak atrakcyjny, jak HBO ale majacy takoz ciekawe pozycje. Mam nadzieje ze pojawienie sie konkurencji odpowiednio rozrusza polski rynek drogich abo, slabych ofert programowych i dodatkowo programow o beznadziejnej jakosci. Ja tam juz czekam na obnizki i oczywiscie na boxa full opcja od iTi. OFERTA JEST REWELACYJNA ODNOSNIE CEN KONKURENCJA LEZY I KWICZY (porownajcie sobie pelny pakiet z HD i mozliwosciami boxow iTi z oferta C+ 140zł z jakoscia do bani i smieszna polityka pakietowa). Ja tam w to wchodze, nie rezygnujac z pakietu postawowego UPC oczywista (bo paru rzeczy nie ma - jeszcze?)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ok. północy postaram się wszystko uporządkować, wszyscy cieszymy się z konkurencji na rynku :)

Pozdrawiam
 

geowik

New member
jak dla ciebie na cyfrze najlepsza sa kanały TVN-u to mi cie żal
z cyfra przegrywaja i poki nie nadrobia oferta programowa to nie maja szans

Niestety a może stety jeśli chodzi o jakość to najlepszą na cyfrze mają kanały TVN-u. Jeśli tego nie zauważyłeś "nikro" to znaczy że już czas na wymianę twojego telewizora. Dlatego napisałem że TVN bo to jakośc, discovery - za treść a canal+ i HBO nieco przereklamowane, gdyby nie europejskie ligi to nie warto by było brać tego za darmo. Tak się składa, że korzystam z cyfry od ładnych paru lat i pamiętam jeszcze takie czasy gdy abonament był tańszy a na kanałach canal+ nie było reklam. Od tamtej pory zmieniał się w zasadzie tylko abonamnet (w górę). HD w cyfrze - hahahaha, przypominam jak było z wyjściem cyfrowego dzwięku w nowych mediasatach (wyjścia były ale nie można było z nich korzystać).
Ponadto kanały Canal+ i HBO już dawno przestały być "Premium". Wierzę, że TVN wspólnie z SONY jest w stanie zaproponować filmowy kanał premium + VOD. Sport!!! Zachwyt niektórych przerodził się w narzekania. Liga mistrzów co 2 tygodnie. Co jeszcze. Przypominam ,że TVN ma także puchar UEFA. Ponadto TVN zapowiadał, że ich kanał sportowy to nie będą tylko i wyłącznie transmisje meczów ale także wywiady, spotkania, i reportaże. A propos to może być ciekawsze niż mecze prowadzone przez ludzi "fryzjera".
"Nikro" twierdzisz, że przegywają z cyfrą ofertą programową. A co takiego ma cyfra co warto by oglądać a czego nie bedzie w "n" i to prawie za pół ceny. Możliwe, że zabraknie ci TVPuls albo Tele5 ta treść i ta jakość (wow). Ale skoro nie denerwuje cię, że ktoś może puszczać tak marną treść i w takiej jakości to sorry winetu. Powodzenia
 
witulo napisał:
1. Czy będzie możliwośc oglądania jednego programu i równoczesnie nagrywania drugiego w przypadku obu wersji tunerów
2. Co z możliwością podłączenia nagrywarki do obu tunerów:confused:

1. Tak, oczywiście w n-HDTV Recorder
2. Nie będzie można podłączyć nagrywarki

-------------------------------------------

Panowie zapominacie o jednej ważnej rzeczy.
Robicie kalkulację kosztów należy dodać również cenę za wynajem dekodera z C+ dodatkowy koszt 10zł a za n-kę 0zł :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

bio_hazard

New member
geowik napisał:
(...) "Nikro" twierdzisz, że przegywają z cyfrą ofertą programową. A co takiego ma cyfra co warto by oglądać a czego nie bedzie w "n" i to prawie za pół ceny. (...)

Moze ilosc programow? Bo ja tez jakos nie bardzo rozumiem co by to mialo byc... :roll:
 

lukas63

New member
Zależało nam na dostarczeniu rozwiązania, które będzie zaawansowane technologicznie, a jednocześnie atrakcyjna wizualnie, tak aby użytkownik nie musiał się go wstydzić. Istotne jest również to, aby było to rozwiązanie przyszłościowe, które nie zestarzeje się po pół roku. Urządzenie oferuje złącze HDMI z obsługą HDCP, wyjście Component, port USB do łączenia dekodera z komputerem czy port Ethernet umożliwiający łączenie się z Internetem.

Wypowiedź jeszcze przed premierą tej telewizji - dziwne - przecież dzisiaj mówili, że nie będzie można nic podłączyć - jak to jest ?????
 

pmcomp

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
2. Nie będzie można podłączyć nagrywarki

To nie jest na szczęście prawda :) .

Przez złącze scart będzie można podłaczyć zewnętrzną nagrywarkę np. magnetowid lub DVD-recorder i nagrywać sygnał SD ew. HD downscalowany do SD.

Pozdro.
 

pmcomp

New member
lukas63 napisał:
Wypowiedź jeszcze przed premierą tej telewizji - dziwne - przecież dzisiaj mówili, że nie będzie można nic podłączyć - jak to jest ?????

Tak to jest, że porty są aktywne ale nieoprogramowane. Jeżeli zmienisz formware odbiornika na taki który obsłuży porty i da odpowiednią usługę np. dostęp do net-u i portalu to będzie to działać. I nie będzie wymagać zmiany odbiornika tylko wgrania przez sat-kę nowego firmware'u.

Co ty byś chciał za 99,- zł wszystko od razu?
Ma robić laskę, wiązać warkocze i odtwarzać mp3?
Nie masz czasem jakiejś koleżanki?

Żartowałem ......

Pozdro
 
Status
Zamknięty.
Do góry