plasma g30 czy v20?

don111

Banned
każda plazma tak wygląda, na szczęście tylko na filmikach, kamera często wyłapuje to czego oko nie jest w stanie dostrzec na żywo
 

skiman1

New member
Powiem szczerze że się zdziwiłem jak zobaczyłem ten filmik, jak wspominałem mam Tv p50vt20, przeszedłem ostatnio parę gier m.in. God of War 3 czy Red Dead i nic takiego nie widziałem jak duchy a grałem mnóstwo godzin, a w tych grach naprawdę dużo się dzieje i są gwałtowne zmiany obrazu. Uspokoił mnie don111 że ludzkie oko tego nie widzi, bo już myślałem że coś z moim jest nie tak:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jakaś ściema, testowałem telewizor na grach i nic takiego nie było. Po drugie nikt nie wie nawet jaki to telewizor na filmie .
 

michal102

New member
To świetnie. Przesiadka na plazmę jest już u mnie praktycznie przesądzona... dość mam już tych wszystkich bolączek trapiących LCD... jakieś cloudingi, bandingi (ten drugi w moim obecnym samsungu B650 jest nie do zniesienia). Dzięki Panowie za rozjaśnienie sytuacji. Pozdrawiam.
 

rifle

New member
Witam serdecznie wszystkich, to mój pierwszy post, ale pozwolę sobie pominąć zbędną kurtuazję ;)

Mam bardzo podobny dylemat. Od paru tygodni przymierzam się do kupna plazmy i mam dylemat właśnie pomiędzy G30 a V20 a na deser doszedł jeszcze LG 50PK550 z racji dobrej relacji jakości/możliwości do ceny (gdyby jeszcze nie to szkło...).

Przyglądałem się dokładnie różnym modelom i jedynie na V20 i GT20 nie było efektu "klatkowania" podczas np. dema Avatara puszczanych w EuroRTV. Co do PK550 to puszczałem Armageddon 720p przez BlueRaya i troszkę klatkował, ale powiedzmy "akceptowalnie". G30 nie miałem możliwości sprawdzenia. Ponadto w modelach G20 i S20 był zauważalny efekt "migotania" co szybko męczyło wzrok i szczerze mówiąc w tv za 3k takie coś chyba nie powinno mieć miejsca? Czy może mój wzrok jest zbyt wrażliwy?

Jeśli kolega Kiki byłby w stanie dołączyć do porównania wspomniany model LG i uwzględnić "płynność" ruchu i efekt "migotania" w recenzji to będę nad wyraz wdzięczny!
 

Diro

New member
Witam
Jak widać po wielu forach problem poruszony w temacie jest bardzo popularny. Dotyczy również i mnie niestety nie znalazłem sklepu w którym mógłbym te dwa panele porównać a czytając posty dalej nie jestem przekonany do dokładania przy 50 " prawie 1000 PLN do G30 aby mieć panel V20. Niestety jeszcze nie mam dostępu do testów i stąd moja prośba czy ktoś w prostych "żołnierskich" słowach mógłby wypisać czym V20 przewyższa G30 tak aby można by było samemu podjąć decyzję czy warto?
Niestety mój stary Panasonic wyzionął już ducha i presja rodziny na nowy zakup jest dość spora :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
G30 jest ładniejszy (obudowa) i niby lepszy (tak wynika z testu) ale kiedykolwiek je widze obok siebie np w sklepie to ładniej obraz wygląda na V20 (i to wyraźnie lepiej - przynajmniej dla mnie). Na pewno G30 jest glośniejszy bo buczy a w V20 to wyjątkowe zjawisko. W g30 jest za to lepsza obsługa multimediów ale też daleka od ideału. Musisz przemyslęć plusy i minusy i coś wybrać.
 

Diro

New member
Po przeczytaniu całej masy postów i testu porównawczego (dzięki Kiki) wybór plazmy padł na G30 w 50 calach. Lecz dzięki uprzejmości sprzedawcy nadarzyła się okazja porównania plazmy V20 do G30. Stwierdziłem, iż opiszę swoje wrażenia tak aby może pomóc takim niezdecydowanym osobom jak ja. Zastrzegam iż jestem laikiem nie miałem styczności z wieloma telewizorami i nie mam laboratorium w domu.W prostych słowach
V20 na sygnale SD (kablówka) wypada podobnie do G30. Przy odtwarzaniu materiału HD już różnicę widać głównie w czarnym i trochę mniej w kolorach, jednak nie "powaliło" to mnie na kolana. G30 lepiej wygląda, ma ładniejsze menu no i jest nowszym sprzętem z 5-cio letnia gwarancją producenta. Moim skromnym zdaniem nie warto dopłacać do V20.

Co do G30: Jest na tym forum powtarzana jedna zasada, przy słabym sygnale nawet telwizor za 5000000000000 PLN nic nie da. W skrócie na słabym sygnale: czerń jest jeszcze jak cię mogę ale czerwony jest fatalny, kolory się rozlewają tło wygląda kiepsko no i przy szybkich scenach kontury obiektów się rozmywają.
W moim przypadku odtwarzacz HD przyszedł z 2 dniowym opóźnieniem i testy TV odbyły się przy sygnale z kablówki, no i delikatnie powiedziawszy nie byłem zachwycony zakupem. Jednak po obejrzeniu Avatara w HD z dune maxa w trybie plazmy THX, banan nie ginął z mojej twarzy przez baaaaaaaaaardzo długi czas.
 

jfkjfk

New member
Po przeczytaniu całej masy postów i testu porównawczego (dzięki Kiki) wybór plazmy padł na G30 w 50 calach. Lecz dzięki uprzejmości sprzedawcy nadarzyła się okazja porównania plazmy V20 do G30. Stwierdziłem, iż opiszę swoje wrażenia tak aby może pomóc takim niezdecydowanym osobom jak ja. Zastrzegam iż jestem laikiem nie miałem styczności z wieloma telewizorami i nie mam laboratorium w domu.W prostych słowach
V20 na sygnale SD (kablówka) wypada podobnie do G30. Przy odtwarzaniu materiału HD już różnicę widać głównie w czarnym i trochę mniej w kolorach, jednak nie "powaliło" to mnie na kolana. G30 lepiej wygląda, ma ładniejsze menu no i jest nowszym sprzętem z 5-cio letnia gwarancją producenta. Moim skromnym zdaniem nie warto dopłacać do V20.

Co do G30: Jest na tym forum powtarzana jedna zasada, przy słabym sygnale nawet telwizor za 5000000000000 PLN nic nie da. W skrócie na słabym sygnale: czerń jest jeszcze jak cię mogę ale czerwony jest fatalny, kolory się rozlewają tło wygląda kiepsko no i przy szybkich scenach kontury obiektów się rozmywają.
W moim przypadku odtwarzacz HD przyszedł z 2 dniowym opóźnieniem i testy TV odbyły się przy sygnale z kablówki, no i delikatnie powiedziawszy nie byłem zachwycony zakupem. Jednak po obejrzeniu Avatara w HD z dune maxa w trybie plazmy THX, banan nie ginął z mojej twarzy przez baaaaaaaaaardzo długi czas.



Zastanawiam się właśnie nad G30 i moje pytanie brzmi czy "buczy" oraz czy się bardzo "grzeje" jak niektórzy opisują oraz kluczowe pytanie czy wart go zakupić.

Telewizor będzie podpięty pod tuner Ariva TT z pakietem Cyfry
 

Diro

New member
Zastanawiam się właśnie nad G30 i moje pytanie brzmi czy "buczy" oraz czy się bardzo "grzeje" jak niektórzy opisują oraz kluczowe pytanie czy wart go zakupić.

Telewizor będzie podpięty pod tuner Ariva TT z pakietem Cyfry
Niestety buczy. W dzień nie słychać tego absolutnie, w nocy jest gorzej tzn. dźwięk musi być na minimum 9 (max jest 100) aby nie było słychać buczenia. Co prawda po chwili człowiek się przyzwyczaja i nie zwraca na ten dźwięk uwagi ponieważ nie jest jakiś szczególnie dokuczliwy.
Co do grzania się: Po 8 godzinach od włączenia telewizor jest ciepły (nie gorący) na pewno nie może służyć za grzejnik :)
Czy warto ? Moim zdaniem warto.
 

ami68

New member
Diro, a czy nie uczciwiej byłoby napisać, że buczy u Ciebie w domu.
Wątek o buczeniu już jest i jest tam nawet ankieta. Macie tam czarno na białym, że u 50% nie buczy albo niezauważalnie, a u tylko (i AŻ) 25% przeszkadza. Więc bądźmy dokładniejsi w tym co piszemy.
Analogicznie jak ktoś by się zapytał: jak to tam jest u was z Teściowymi, i napisałbym, że teściowa jest cicha i spokojna, to czy to można odnieść do ogółu. A powinienem napisać, że chodzi o moją teściową.
Generalnie poprzez takie nieprecyzyjne określenia tworzą się tzw. "mity".

PS
U MNIE nic a nic nie buczy.
 

cruzier

New member
Witam koledzy!
Tatko miał prze ok 3 miesiace p42g30. W niedzielę była obniżka w MM na telewizory. P42v20 przeceniony z 3499zł na 2799zł. Obok niego stał g30 w cenie 3299 ( ten tv nie był w promocji). Ponieważ tatko planował sprezentować siostrze tv na nowe mieszkanie - oddał jej swojego g30 a sam zakupił v20 - który obecnie stoi w dużym pokoju.


1.Ktoś wcześniej napisał, że g30 jest ładniejszy od v20 bo jest cały czarny.
Gusta są różne i o nich się nie dyskutuje. My w domu uważamy inaczej - V20 sprawia wrażenie "dostojniejszego" telewizora. Szara obwódka z dolnym delikatnie zaokrąglonym spodem wygląda znacznie ładniej niż obudowa g30.
Tak jak pisałem wyżej to jest indywidualny odbiór każdego z nas.

2.Zdecydowanie telewizor nie wydaje takich dźwięków jak g30 - jest znacznie ciszej.

3. Bawiąc się w menu obrazu zwróciło na mnie uwagę to, że filtry kolorów są ostrzejsze. tzn mają większe nasycenie barw. Odniosłem wrażenie, że menu obrazu jest znacznie bardziej rozbudowane tzn. ma więcej opcji ustawień

4. Czerń jest odczuwalnie większa w v20 - co porównałem w sklepie bawiąc się pilotem.

5. Kiedy słońce pada na ekran - lepiej widać na v20 niż na g30

6. Multimedia i ich oprawa zdecydowanie są lepsze w G30

7. Pilot w V20 jest po prostu wykonany z gorszego materiału niż ten w G30

Dodatkowo do zakupu tego TV przyczyniła się uważam bardzo atrakcyjna cena - gdyż za 2799zł - chyba było warto.

pozdrawiam Marcin
 

Nostradamus

New member
Obraz zdecydowanie lepszy będzie na V20, w końcu to seria V - topowa, a że rocznik wstecz to nie ma znaczenia. Na pewno lepszy jest niż G30.
W zasadzie "prawdziwą czerń" widziałem dopiero na serii V. Niższe serie są mniej lub bardziej "szarawe".
 
Ostatnia edycja:
Do góry