plasma g30 czy v20?

hitachi

New member
Wita,zastanawiam się na kupnem plasmy myślałem o g30 ale może v20 jest lepsza choć starsza ale wyższy model.Może ktoś zna wady i zalety obu modeli?
 

hitachi

New member
Hej a dokładnie w czym jest lepszy v20?Panasonic chwali się nowym panelem w g30 ale to oznacza ze jest gorszy ten panel od zeszłorocznego panelu w v20?I takie pytanie czytając wątek o g20 dużo ludzi skarży się na złą jakość wyświetlania obrazu w ruchu że np. oglądając mecz drugi plan jest bardzo rozmyty i trawa jest jak pomalowana farbą.Możesz mi odpowiedzieć czy modele v20 i g30 tez maja taka przypadłość bo nie ukrywam ze telewizor potrzebny mi jest tylko do oglądania sportu i grania w szybkie gry.Z góry dziękuję za odpowiedz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W szybkie gry możesz grać spokojnie . Input Lag ma poziomie 20 ms.
Model G 30 jest następcą modelu G 20 . V 20 to najwyższa klasa - dlatego miała lepsze algorytmy, fosfor,procesory.
Jakość fatalnego obrazu jest zależna od fatalnego sygnału. Tu i Salomon nie naleje.
Wybór oczywiście należy do Ciebie.
 

hitachi

New member
Kiki , a możesz mi powiedzieć który jest lepszy do oglądania sportu, który model płynniej odtwarza piłkę nożna i kosza , bo czytam ze serie zeszłoroczne w tym tez seria V 20 miała z tym kłopot.Ciekaw jestem czy g30 jest tej wady pozbawiony?
 

Jojox

New member
podłączam się do autora. Te same preferencje. Jestem konsolowym maniakiem. Więc dużo gram i oglądam sport. Chcę kupić G30 ale się boje duszków. Gram w FPSy bardzo dużo. A w sklepie mi nie podłączą PS3 z grą. ;/
 

don111

Banned
podłączam się do autora. Te same preferencje. Jestem konsolowym maniakiem. Więc dużo gram i oglądam sport. Chcę kupić G30 ale się boje duszków. Gram w FPSy bardzo dużo. A w sklepie mi nie podłączą PS3 z grą. ;/
też gram głównie w fps, tpp itd na X360 i PS3
żadnych problemów nie było i nie ma z powidokami
zakładam że nie grasz tydzień czasu non stop w tą samą grę
z tego co widziałem w testach nowe Panasonic mają piksel orbiter, funkcję przesuwającą obraz o kilka pikseli co parę minut, także chyba nawet o możliwość wypalenia nie trzeba się martwić (bo powidoków w praktyce i tak nie widać na Panasonicach)
 

don111

Banned
ja gram na kinowym trybie, takim jak do filmów ;)
jak lubisz bardziej kontrastowy obraz to możesz używać np dynamicznego lub normalnego itd
jest też tryb gry ale chyba input lag niewiele się różni od pozostałych trybów
nie ma idealnych ustawień do gier, kwestia po prostu wyregulowania kontrastu, jasności itd
 

Jojox

New member
Ja z podobnego dylematu wybieram G30. Jeszcze tylko muszę się upewnić, że obraz z tunera N'ki będzie dobry. Bo podobno poprzednie generacje miały problemy z tunerami HD 50Hz. Jak ktoś coś wie, to niech napisze.
 

skiman1

New member
Witam

Mam podobny problem jaki model wybrać g30 czy v20, i jak szybko znalazłem ten wątek:))) KIKI mówi żeby brać v20 to słucham go bez sprawdzania. Rok temu polecił mi plazmę Panasonica i chwała mu za to, kupiłem p50vt20e, jestem super zadowolony obraz na kanałach bez HD rewelacyjny, przy grze na ps3 nie może być lepszy:))) Fakt w meczach przy zbliżeniach zawodników na replayach są duchy, ale to tak nie przeszkadza i to taki mały minus że da się przeboleć.
Ciocia teraz mnie zaatakowała mnie żebym wybrał jej TV, od razu zdecydowałem się na Panasonica, dzisiaj zobaczyłem ze właśnie wyszły ,modele 30, i sprawdzam te forum bo mam problem z G czy V, po odpowiedzi KIKI znów wiem że zrobię dobry zakup. Dziękuje KIKI:))))
pozdrawiam
 

Thorand

New member
42V20 jest modelem 2010. Szara obudowa mniej mi sie podoba. W oswietleniu sklepowym trudno dostrzec roznice. Najtanszy na necie za ok 3300zl.
42G30 jest modelem 2011. Czarna obudowa z malym szarym paskiem u dolu bardziej mi pasuje. Najtanszy na necie 2800zl.

42V30 nie bedzie.
 

claudio

Member
skiman to jest az tak widoczne? Te duszki?

Ja co ogladam Tv to 70% tego to sa mecze pilkarskie :p Jak mam kupic plazme zeby nie miec takiego komfortu ogladania meczykow to chyba zastanowie sie nad jakims LCDkiem :p No chyba ze to naprawde az tak nie przeszkadza.
Zdecydowany bylem na 50VT20..ale poczekam chyba spokojnie do sierpnia(w lato to i tak sie tv malo oglada) zobacze co jest wart 50GT30 chyba ze cena 50VT30 bedzie do tego czasu ponizej 6 tys zl :p a moze cos innego bedzie godnego uwagi do tego czasu zobaczymy :)
 

hitachi

New member
Kiki czyli mam rozumieć,ze obraz "statyczny" jest lepszy na v20 niz na g30?a obraz "sportowy" lepszy na g30 niż v20?ze wzgledu na poprawiona obróbke 2:2 i 2:3?Bo szczerze mówiąc tv potrzebny jest mi do ogladania sportu a z tym seria g i v 20 maja problem.
 

skiman1

New member
Duszki są, gdy bramkarz wykopuje piłkę i jak ona leci to się tak dziwnie przemieszcza, oraz są wtedy gdy, jest zbliżenie na twarz zawodnika gdy on truchta, tylko i wyłącznie wtedy są duszki,
Wczoraj oglądałem na n, mecz Manchester United - Schalke, w ogóle te duszki nie przeszkadzają, ja tez większości oglądam mecze, i dla mnie nie jest to jakiś duży minus.
 
Ostatnia edycja:

michal102

New member
Ostatnio mocno zastanawiam się nad zamianą mojego Samsunga B650 (LCD) na którąś plazmę z tematu, ale bardzo mocno obawiam się tych "duszków" (green ghosting).
YouTube - Panasonic TX-P42G20 Green Ghosting, test con Halo Reach
Na powyższym filmiku wygląda to wręcz katastrofalnie i w moich oczach eliminuje to plazmę jako TV, który w 70% byłby wykorzystywany do gier.

Czy problem z ghostingiem na G30 jest równie duży co na G20 ? A może filmik to wyolbrzymia i w rzeczywistości tego nie widać ?
 

stey

New member
Ostatnio mocno zastanawiam się nad zamianą mojego Samsunga B650 (LCD) na którąś plazmę z tematu, ale bardzo mocno obawiam się tych "duszków" (green ghosting).
YouTube - Panasonic TX-P42G20 Green Ghosting, test con Halo Reach
Na powyższym filmiku wygląda to wręcz katastrofalnie i w moich oczach eliminuje to plazmę jako TV, który w 70% byłby wykorzystywany do gier.

Czy problem z ghostingiem na G30 jest równie duży co na G20 ? A może filmik to wyolbrzymia i w rzeczywistości tego nie widać ?
Wygląda to po prostu tragicznie, to jest ogólny problem czy tylko jakiegoś konkretnego egzemplarza?
 
Do góry