Pioneer VSX-921 czy Onkyo TX-NR509.Pomocy.

ernet

Active member
Bez reklam
W końcu wybrałem te dwa ampli. Chodzi mi mi przede wszystkim o ilość stacji internetowych i odtwarzane muzy z USB. Jako priorytet stawiam jakość STEREO, a potem kino domowe. Może jakieś inne propozycje w tej cenie ? A przy okazji może lamerskie pytanie: czy są jakieś amplitunery z możliwością odtwarzania zdjęć i filmów z pena podłaczonego do USB ?
 

mrpower

New member
Czesc

Przylaczam sie do pytania. Jednak u mnie wybor to bedzie bardziej pomiedzy Onkyo TX-NR509, Pioneer VSX-920 (921 jest 300pln drozszy - to dla mnie za duzo) i jeszcze Yamaha RX-V471.

Kolumny ktore wybralem to Wharfedale Diamond 10.6 / 10.0 / 10.CC
Pokoj 5m x 5m. Przeznaczenie: 70% filmy, 30% muzyka

pozdr,
Grzesiek
 

killpit

New member
Większa dynamika w kinie jak i stereo lepsza końcówka mocy ,która zdecydowanie daje lepsze wysterowanie głośników,ale to można sprawdzić na odsłuchu ciężko jest opisać :)
 

mrpower

New member
Niepokoi mnie bardzo post osoby, która testowała 509...
"Miałem oba amplitunery u siebie w domu. Z wyglądu są identyczne ,ale już biorąc je do ręki czuć niepokojącą różnicę.509 jest wyraźnie lżejsza i nie chodzi tu o to że do 509 zapomnieli wrzucić dwóch cegieł.A na co to się przekłada? A na dźwięk.Wykonałem kompletną kalibrację Audyssey , włączyłem dysk przenośny z mp3 i co ? Szału nie było , ale tragedii też nie. Najbardziej dokuczały wysokie tony.W 509 jest brak ręcznego equalizera co by można było poprawić coś z dzwiękiem.
Ale 509 najbardziej mnie rozczarowała w kinie domowym.Słuchając swoich starych filmów byłem rozczarowany.Brak średnicy,marna dynamika i tylko te wściekłe wysokie tony."Najlepiej" było wyłączyć Audyssey i włączyć pure audio - poprawa średnicy, ale dynamika jeszcze gorsza.A koncert Jean Michele Jara w dts w Chinach dobił mnie do reszty.Próbowałem wszelkich ustawień i nic. Z ONKYO jakimi miałem do czynienia /506,509,606,607,608,609/- ten grał najgorzej.
Potem podłączyłem 609.Dynamika,ogromny bas ,pojawiła się wreszcie średnica,moje stare nagrania odzyskały wigor,aż się chciało słuchać ! No i dodatkowe regulację dźwięku,których 509 nie ma, a o których producent nie pisze na swojej stronie .509 oddałem i zostawiłem sobie 609.Różnica w cenie jest duża ,ale adekwatna do ich możliwości.Dlaczego nie mogą zrobić takiego amplitunera 5.1 ? Ja jak większość mam system 5.1 i na tym pozostanę."
 

ernet

Active member
Bez reklam
Cykanie ;-)

No właśnie, ja lubię "cykanie" w połaczeniu z basami. Taka stara szkoła słuchania jeszcze na kolumnach Altus. Sama radość. Mam nadzieję,że z moimi Yamaha NS-150 zagra choćby podobnie. Szkoda,że nie ma w tym ampli bardziej rozbudowanej kontroli tonu dźwięku. PS. Jeszcze go nie mam, powinien dziś dotrzeć.......:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ernet

Active member
Bez reklam
Rozpakowałem.....

Ponieważ musiałem "zdemontować" :grin: poprzedni ampli, to podłaczenie na nowo głośników zajęło trochę czasu. Podstawowe ustawienia zainstalowałem " na czuja", ale dalej już się tak nie da :x
Wszystko działa super + radia internetowe z całego świata - instalacja prosta, można zmieniać nazwy stacji. Dekoder sat + komp- wszystko po HDMI IN. TV po HDMI OUT.Ampli zmienia szybko i pewnie. Jak słuchałem radia i przełączyłem na wejście SAT, to nawet wyświetlił się mi napis Technisat :grin:
Więc sterowanie łatwe i przyjemne: ekran TV + wyświetlacz Onkyo.

Dźwięk:kolumny Yamaha NS-150. Basów jest dostatecznie dużo - głebokie i stabilne.czyste, natomiast wysokich mi trochę brakuje, ale oczywiście to kwestia gustów. Powtarzam: instalkę przeprowadziłem bardzo podstawową. Teraz usiądę z instrukcją i od początku po kolei.
Na tym etapie nie nie potrafię właczyć funkcji:
- Audyssey 2EQ + Audyssey Dynamic EQ
- Audyssey Dynamic Volume
oraz Advanced Music Optimizer to Enhance Compressed Digital Music Files nie wiem gdzie właczyć.

Małe rozczarowanie wywołał BRAK podświetlanego pokrętła VOLUME. Wydawało się mi,że widziałem na zdjęciu,że ten model ma je podświetlane . Może gdzieś trzeba ustawić ?

Pierwsze wrażenie; pewnie-są różne preferencje , ale mi to, co kupiłem w dobrej cenie odpowiada.
To tak na szybko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackbrother

New member
przychiliłbym się do do wypowiedzi killpita ostatnio porównywałem onkyo z pioneerem i moim zdaniem onkyo wypadło zdecydowanie lepiej ;)

onkyo oczywiscie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
Na tym etapie nie nie potrafię właczyć funkcji:
- Audyssey 2EQ + Audyssey Dynamic EQ
- Audyssey Dynamic Volume

Musisz najpierw zrobić kalibrację.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Kalibracja....

Dzięki za szybką odpowiedź. Jednak instrukcję trzeba czytać... :blagam:

Godz. 22:30. Rozpocząłem kalibrację.... jak łupnęło po głosnikach ( z subem na czele tej dywizji ), to myślałem,ze zaraz wpadną sąsiedzi i mnie zlinczują ;-). Stukali w ściany z każdej strony oraz z dołu i góry ;-) To akurat żart ;-) Odkładam na jutro...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry