PIONEER VSX-528-K - tnie na 3D

Rafal7

Banned
Ja mam jeden 5 metrów za 17 zł a drugi 2 metry za 50 zł i żadnej różnicy w płynności obrazu nie widać.
 

werf

Active member
Bez reklam
O jakich faktach ty piszesz ?
Zapytałem cię ironicznie czy są teraz kable 2D i 3D
Nie mów mi o cenie jakości itd tylko wskaż mi różnice między standardami samych kabli a nie samym HDMI
 
I

irek6311

Guest
Wszystko zależy od TV bo na jednym zobaczysz a na drugim nie ,
jak ktoś chce 3D na dłuższym niż 1metr kablu mieć ok to niestety kabel za 50zł może temu nie sprostać ,
wiem że bywają tańsze kable ale nigdy nie ma 1000% gwarancji że będzie wszystko z obrazem ok bo niefirmowe bez specyfikacji są i mogą być starego typu HDMI 1.3 a nie 1.4 ,
werf kup taki HDMI za 10 do 20zł i markowy za 70zł 1 metr i utnij je przy wtyczce zobaczysz różnice ,
sam nie mam ambitnego sprzętu KD ale parszywe kable za 25zł 50/50% albo działają albo nie i jakość obrazu/dżwięku da się rozróżnić vs te firmowe za powyżej 100zł bo tańszych nie używam .
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy od TV bo na jednym zobaczysz a na drugim nie ,
jak ktoś chce 3D na dłuższym niż 1metr kablu mieć ok to niestety kabel za 50zł może temu nie sprostać ,
wiem że bywają tańsze kable ale nigdy nie ma 1000% gwarancji że będzie wszystko z obrazem ok bo niefirmowe bez specyfikacji są i mogą być starego typu HDMI 1.3 a nie 1.4 .

Widzisz i to jest słowo klucz nie ma czegoś takiego jak kabel 1,3 1,4 3D 5D jest to po prostu kabel HDMI lepszy gorszy tańszy droższy reszta to już marketing
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Mi się wydaję że przy dłuższych kablach powinno być lepsze ekranowanie bo to ma wpływ na jakość obrazu nie wiem jak kto się ma w długich kablach bo sam używam 3mm
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
A ja mam 3m kabel hdmi Cabletecha kupiony 4lata (za 25pln) temu i obraz 2D i 3D wraz z dzwiekiem w DTS puszcza
Natomiast kabel 1.8m kupiony kilka miesiecy temu w ... Biedronce (za15pln) nie puszcza DTSu :-D
Wiec jakas roznica w kablach musi byc:eek:k: he he
 

werf

Active member
Bez reklam
O jakich faktach ty piszesz ?
Zapytałem cię ironicznie czy są teraz kable 2D i 3D
Nie mów mi o cenie jakości itd tylko wskaż mi różnice między standardami samych kabli a nie samym HDMI

Wszystko zależy od TV bo na jednym zobaczysz a na drugim nie ,
jak ktoś chce 3D na dłuższym niż 1metr kablu mieć ok to niestety kabel za 50zł może temu nie sprostać ,
wiem że bywają tańsze kable ale nigdy nie ma 1000% gwarancji że będzie wszystko z obrazem ok bo niefirmowe bez specyfikacji są i mogą być starego typu HDMI 1.3 a nie 1.4 ,
werf kup taki HDMI za 10 do 20zł i markowy za 70zł 1 metr i utnij je przy wtyczce zobaczysz różnice ,
sam nie mam ambitnego sprzętu KD ale parszywe kable za 25zł 50/50% albo działają albo nie i jakość obrazu/dżwięku da się rozróżnić vs te firmowe za powyżej 100zł bo tańszych nie używam .

Nie ma o co walczyć zwróciłem ci tylko delikatnie uwagę aby nie siać nie potrzebnie teorii

Jak chcesz coś o jakości samych kabli zapraszam tu http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/105779-kable-hdmi-53.html
 

spinacz66

New member
Bez reklam
A ja mam 3m kabel hdmi Cabletecha kupiony 4lata (za 25pln) temu i obraz 2D i 3D wraz z dzwiekiem w DTS puszcza
Natomiast kabel 1.8m kupiony kilka miesiecy temu w ... Biedronce (za15pln) nie puszcza DTSu :-D
Wiec jakas roznica w kablach musi byc:eek:k: he he

te z biedronki ma certyfikat czy to jest no-name?czytałem że powyżej 5m powinno się stosować wzmacniacze sygnału ale jak to jest w rzeczywistości to nie wiem
 
I

irek6311

Guest
Mi się wydaję że przy dłuższych kablach powinno być lepsze ekranowanie bo to ma wpływ na jakość obrazu nie wiem jak kto się ma w długich kablach bo sam używam 3mm
Tak jak piszesz lepsze ekranowanie i lepszy kabel przesyłu danych a to ma wpływ na przesył danych (im kabel dłuższy tym bardziej to odczuwalne) ,
kable powyżej 2 metrów muszą być po prostu na 100% poprawnie zrobione bo inaczej nici z dobrego obrazu i dżwięku ,
a to czy kabel 3D li 5D jest to nieważne (specyfikacja producenta) byle miał dobre parametry i ekranowanie (może tam być zwykły drut) ,
werf testy coś podlinkował mi zbędne bo 30 lat w branży elektronicznej jestem (elektronik/Informatyk z zawodu) ;)
 
Ostatnia edycja:

angelhod

New member
Proszę was nie róbcie z mojego problemu wątku o kablach.... każdy wie co to znaczy transfer cyfrowy a jak komuś się wydaje że w kablu za 200zł popłyna ładniejsze zera, piękniejsze jedynki i czasem dwójka się trafi to jego sprawa... (jak znalazł by sie obrońca tej teori i sprezentował mi takie dobre kable że mój problem ustanie i dopiero wtedu mu za to zapłacę to przechodzę na drugą stronę mocy)
naprawdę troche mnie zaczyna męczyć już ten pioneer.... w poniedziałek będę próbował u producenta się czegoś dowiedzieć bo wstępnie mi się wydaje że to może być albo to że ten pioneer nie obsługuje MVC czyli jedynego słusznego 3D albo że faktycznie karta może teraz zamiast stereo puszcza 5.0 i mocy brak.......ehhh ale sam już nie wiem....
aha i 3 opcja że poprostu ten pionek nie wyrabia.... ale mam nadzieje że wciąż to ja coś robię nie tak.... jutro będę testował karte za ponad 1k więc wykluczę jedno podejrzenie.....
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
angelhod a tak z ciekawości czy w TV próbowałeś ulepszacze obrazu wyłączyć < może tu tkwi problem ,
po drugie sterowniki do karty graficznej i audio trzeba przetestować od najnowszych do starszych :roll:
na koniec komputer to kiepski pomysł na oglądanie filmów 3D może zakup odtwarzacza będzie lepszym pomysłem .
 

angelhod

New member
trochę próbowałem ulepszacze powyłączać ale do aplitunera dostałem instrukcje tylko do pilota, jak udało mi się włączyc jakieś menu w ampku to sie krwią zalałem.... MS DOS w wersji 1.0, sterowników jeszcze nie dawngradowałem.... ale może faktycznie o tym pomyślę, może odtwarzacz to pomysł jeśli by rozwiązał sprawe to bym z chęcią go kupił.... sęk w tym prawie taki sam jak z kablami.... nie chcę kupować rzeczy tylko po to że ktoś zgaduje że to pomoże....
mam problem ze znalezieniem u znajomych kogoś kto ma odtwarzacz BD ... ale pracuję nad tym.... to by mi już zawęziło krąg poszukiwań
 
I

irek6311

Guest
Szukaj blu -ray playera i oglądnij jakiś film z płyty (oryginał) ,
model TV jakbyś podał bo może to on kiepsko radzi sobie z 3D ,
co do amplitunera to na 100% przepuszcza sygnał 3D więc w nim nie szukaj problemu ...
pasywnie HDMI traktuje więc w ustawieniach jego nic nie poprawisz czy pogorszysz ,
w TV poprawiacze obrazu często tną wizję więc tam w menu grzeb tak na koniec .
 

angelhod

New member
dobra wiem że to "późna" odpowiedź ale miałem mało czasu na testy tego jeszcze raz a tym bardziej na dokładniejsze testy lecz wychodzi na to że na mój problem składały się 2 sprawy i co było oczywiste NIE był to kabel ;)
1) w playerze (w moim przypadku power dvd) trzeba było włączyć aby on nie dekodował dźwięku sam i wtedy faktycznie na tuner szło np true hd
2) tego jestem mniej pewny ale gdy BD jest w 1:1 lecz upakowany do kontenera matroszka to jakoś tuner sobie z tym słabo radzi.... jeśli mam czyste ISO i wypalam na jakimś wirtualnym napędzie to gra gitara --- ale tą wersje jeszcze sprawdzam
 
Do góry