PIONEER VSX-528-K - tnie na 3D

angelhod

New member
hej
od niedawna byłem (jestem ? ;)) szczęśliwym posiadaczem w/w ampka + 5.0 Taga. Wczoraj oglądając film 1:1 BD zapakowany do kontenera matroszki zauważyłem że czasem coś przycina ale tłumaczyłem sobie to że to przez to że upakowane do tego kontenera. Potem sprawdziłem ten sam film w opcji 3D i TRAGEDIA.... cieło się niemiłosiernie ale dalej miałem nadzieję że to wina tego kontera. Od tego momentu już nie mogłem o niczym innym myśleć ;) no więc puściłem to bez w/w tunera i wszystko jest jak należy oprócz dźwięku. Teraz pytanie:

czy coś trzeba w tym tunerze włączyć aby przełaził przez niego BD + BD 3D?
 

collider

New member
Bez reklam
1. Amplituner jest 3D ready co oznacza, ze moze, ale nie musi. Sama nazwa zabezpiecza producenta przed ewentualnymi problemami.
2. Czy dzieje sie to na wszystkich filmach czy tylko na tym jednym.
3. Czy sa problemy z odtwarzaniem filmow 3D z plyty na blurayu.
4. Czy uzywasz odpowiednich kabli HDMI. Rekomendowane to high speed.
 

angelhod

New member
1. hmm nie wiem czy to zabezpiecza producenta ale jesli to nie będzie chodzić to łatwo im tego nie puszcze
2. dziś wieczorem będę sprawdzał na innych filmach
3. tego nie sprawdzę bo nie mam jak
4. kable 1.4(chyba a) high speed

sądząc z Twoich pytań to nie jest też kwestia że czegoś nie prstryknąłem w pionku?
 

collider

New member
Bez reklam
Punkt trzeci jest moim zdaniem istotny bo zaden producent nie zagwarantuje ci dobrego odbioru z nieznanych zrodel. Podstawa jest odtwarzacz bluray. Jezeli na nim przesyl filmow 3D bedzie bezproblemowy to nikt nie bedzie sie bawil w jakies filmy sciagane z internetu.
 

angelhod

New member
ehh nie miałem czasu się tym zajmować no ale wczoraj padło na inny tytuł już w ISO i do połowy było dobrze potem nawet nie cieło ale co jakiś czas czarny ekran tak jakby się pojawiał..... kurcze muszę znaleść w śród znajomych kogoś kto ma odtwarzacz....
btw czy ktoś orientuje się czy oprocz total media i power DVD są programy do odtwarzania 3D?
dziś jeszcze spradze z total media trial
 

angelhod

New member
po czym wnosisz? (chociaż też mi chodzi po głowie ze może karta za słaba - geforce 650TI) no ale skoro działa bez aplitunera (bezpośrednio na tv) to miałem nadzieje że to nie to....
btw dziś wypróbowałem na kilku innych filmach i na wszystkich to samo.... w sumie to nawet moim zdaniem film w pełnym BD bez 3D też nie jest idealny jeśli leci przez amplituner
 

Rafal7

Banned
Ta karta na pewno nie jest za słaba.:D
Spróbuj zresetować amplituner do ustawień fabrycznych.
 
I

irek6311

Guest
Kup markowy kabel HDMI a problem minie jeśli materiał 3D dobrej jakości ,
kabel HDMI z amplitunera do TV też markowy musi być by sygnał był poprawny ,
szacunkowa cena z Allegro ~ 1m kabel HDMI ~70zł a ~ 2m kabel HDMI ~100zł ,
nic nie musisz grzebać w ustawieniach bo amplituner nie ingeruje w sygnał ,
inna opcja to film skopany i się tnie w 3D ale to normalka .
 
Ostatnia edycja:

angelhod

New member
nie, nie SBS tylko :
Video: MPEG-4 AVC Video / 28799 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
Video: MPEG-4 MVC Video / 17385 kbps /
 

angelhod

New member
trochę pobawiłem się opcjami... teraz niby jakoś nie zwalnia ale ta druga ścieżka z obrazem nie nadąża....
każdy z filmów sprawdzałem raz jeszcze z pominięciem aplitunera i wtedy jest wszysko super oprócz dźwięku oczywiście ;)

irek6311: dzięki za podpowiedź ale moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak dobry markowy kabel HDMI..... 0/1 płyną albo nie płyną.....

Krzaku666: w necie wyczytałem że XBMC nie supportuje MVC więc on tu niestety nie pomoże.... podobny tylko PowerDvd i TotalMedia
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
trochę pobawiłem się opcjami... teraz niby jakoś nie zwalnia ale ta druga ścieżka z obrazem nie nadąża....
irek6311: dzięki za podpowiedź ale moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak dobry markowy kabel HDMI..... 0/1 płyną albo nie płyną.....
Grubo się mylisz bo ja to z praktyki wiem nie netu ;)
jak masz kabel HDMI dłuższy niż 2 metry za 20/50zł to zapomnij o płynnym obrazie ,
zresztą tekst powyżej twój sam to obrazuje ;)
tu masz na 100% pewne kable HDMI do 3D ;)
Kabel HDMI - RTV i AGD - Strona 2 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
I

irek6311

Guest
A to teraz są kable do 3D i 2D Czym się różnią ?:-D
Oczywiście dla jaj piszesz :roll:
specyfikację tych do 3D zobacz i przyrównaj do zwykłego HDMI :|
transfer jest różny tak w skrócie ale to chyba za trudno coniektórym oszacować ,
na koniec dodam że jak używam HDMI 1.4 3D Prolink Exclusivei znajomym takie polecam (zero problemu z obrazem czy dżwiękiem także w 3D) .
 

werf

Active member
Bez reklam
Oczywiście dla jaj piszesz :roll:
specyfikację tych do 3D zobacz i przyrównaj do zwykłego HDMI :|
transfer jest różny tak w skrócie ale to chyba za trudno coniektórym oszacować ,
na koniec dodam że jak używam HDMI 1.4 3D Prolink Exclusivei znajomym takie polecam (zero problemu z obrazem czy dżwiękiem także w 3D) .


Rozumiem standard HDMI 1,2 1,3 1,4 jest różny inne kodowanie przesył.... Ale co ma do tego drut? po co od razu tworzyć teorie a/video voodoo
 
I

irek6311

Guest
Rozumiem standard HDMI 1,2 1,3 1,4 jest różny inne kodowanie przesył.... Ale co ma do tego drut? po co od razu tworzyć teorie a/video voodoo
To polecam kable HDMI za 10zł do 20m będzie ok skoro nie wierzysz w fakty ,
instaluję sprzęt i nawet nie tykam tandetnych kabli bo po co sobie życie utrudniać ale widać inni to lubią .
 
Do góry